מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מסנן חול לבריכה

אם הבריכה שלכם מלאה בחול ולכלוכים – זה או כי שמשתוללת סופת חול, או שמסנן החול בבריכה הפסיק לעבוד. מסנן חול לבריכה הוא אמצעי קריטי בתחזוקה וניקיון של בריכה ביתית, לצד רובוט, רשת עלים ומתנפח בצורת פלמינגו. בטיפ הבא נסביר למה מסנן חול קריטי לבריכה שלכם, איך הוא עובד, כמה הוא עולה ומה עושים אם הוא מתקלקל (רמז – מתקנים אותומחייך).


מסנן חול לבריכה

תרשמו לעצמכם – בריכה צלולה היא בריכה תקינה. במסגרת ניקוי בריכה ביתית, לצד רובוט הבריכה, רשת העלים ובדיקת האיזון הכימי של המים, מסתתר לו עוד בעל תפקיד חשוב, הלוא הוא מסנן החול לבריכה.

הוא רק נראה תמים, אבל מדובר על מכל מתוחכם המותקן בשלבי בניית הבריכה בחדר המכונות לצד המשאבות, הצינורות, החשמל ושאר החברים. המסנן מתחבר אל הבריכה בעזרת צינורות, אשר שואבים את המים ומחזירים אותם נקיים.

 

תחזוקת מסנן חול לבריכה

 

איך זה עובד? ובכן, בתוך המסנן מסתתר מצע צפוף של גרגירי חול מסוג זכוכית או קוורץ. בתהליך השאיבה, המים עוברים דרך המסנן הזה ללא בעיה, אבל הלכלוכים הגדולים (עלים, גרגרי חול ואבק) נלכדים במצע. לאחר מכן, המסנן מחזיר אל הבריכה את אותם המים ששאב, רק הפעם בלי הלכלוכים, והמים מוחזרים נקיים וצלולים. הקסם הזה לא רק קסום, אלא גם הכרחי לניקוי בריכה ביתית, שכן בלעדיו מי הבריכה לא יהיו נקיים באמת, ולא משנה כמה פעמים תנסו לדוג לכלוכים בעזרת הרשת שלכם - כשמדובר על לכלוכים קטנים בגודל גרגיר, זה קרב אבוד.

 

פילטר חול לבריכה

תחזוקת מסנן חול לבריכה

כחלק מתחזוקת בריכה ביתית, גם את מסנן החול חשוב לא להזניח. במסגרת הביקורים של מפעיל הבריכות, הוא ידאג לנקות את הפילטר בצורה יסודית, ישטוף אותו, ובכללי יוודא שהוא עובד כמו שצריך. אבל עדיין חשוב שגם אתם לא תזניחו את הפילטר: הקפידו גם אתכם לנקות את מסנן החול אחת לשבוע – שבועיים (תלוי בתדירות ההגעה של מפעיל הבריכות), ובייחוד בזמן עונת הרחצה – כשהבריכה פעילה במיוחד. בנוסף, תשמחו לשמוע שאת החול במסנן תצטרכו להחליף רק אחת לשלוש - ארבע שנים, וכאן בעצם מסתיימת עבודת התחזוקה שלכם.

 

החלפת חול במסנן חול לבריכה

תיקון מסנן חול לבריכה

מסנן חול לבריכה יכול להחזיק מעמד יותר מעשור שלם, אבל הוא עדיין לא מושלם ויכול להתקלקל. מסנן החול עשוי להיסדק, אך רוב התקלות יהיו קשורים לדיזות (החלק בפילטר שדואג שהחול לא יברח חזרה לבריכה עם המים המסוננים) אשר התקלקלו, נשברו או יצאו מכלל שימוש מסיבה אחרת.

איך תדעו אם הדיזות לא עובדות? זה פשוט – אם מפעיל הבריכה היה אצלכם לפני כמה ימים, ואתם עדיין רואים לא מעט חול ולכלכוך – זה לא בגלל שהוא לא עשה את העבודה שלו כמו שצריך, זה כנראה בגלל שהדיזות לא תקינות ומצע החול לא עושה את העבודה (או שהייתה סופת חול, אחד מהשניים).

 

מסנן חול בחדר מכונות

 

אם מסנן החול באמת שבק מפעילות, מפעיל הבריכה יבדוק אותו, ובמידה ובאמת הדיזות תקולות או שבורות, הוא יחליף אותם בחדשות (מחירים ממש בפסקה הבאה). אבל, ויש אבל – יש מקרים בהם הדיזות לא ניתנות לתיקון, ועם כמה שזה עצוב – תצטרכו לקנות מסנן חול חדש. לכן, גם אם אתם חושבים שאתם יכולים לתקן את זה לבד, חשוב להתייעץ עם איש הבריכה שלכם, מכיוון שהניסיון שלו יאפשר לו לקבוע בוודאות האם צריך רק להחליף את הדיזות, או את כל המסנן. 


מחיר מסנן חול לבריכה

מחיר מסנן חול לבריכה מורכב מהחול הנמצא בתוך המסנן, ומחיר המסנן עצמו.

כסף מחיר שק חול זכוכית או קוורץ יעלה 75-150 ₪ ל-25 קילו.

כסף במקרה שיש לכם כבר מסנן ואתם צריכים רק לתקן אותו, מחיר תיקון מסנן חול לבריכה כולל התיקון והחלפת חול יעלה כ-2,000 ₪ בממוצע. 

כסף במידה ורק עכשיו בניתם בריכה, בא לכם לשדרג את מסנן החול או שהוא שבק חיים, כדאי לכם לדעת שמחיר מסנן חול מתחיל מ-1,000 ₪ ועשוי להגיע עד 5,000 ₪ ויותר למסננים איכותיים במיוחד. 

שימו לב, אולי המחיר הזול נשמע משתלם יותר, אבל יש לוודא שאתם קונים מסנן שמתאים לבריכה שלכם, ושלא בטעות מדובר על מסנן לבריכות קנויות וקטנות. בנוסף, במידה ואתם צריכים לקנות דיזות חדשות, קחו בחשבון שהעלות שלהן עשויה להיות קרובה למחיר מסנן חול שלם, ושאולי כבר יהיה עדיף לכם לקנות מסנן חדש במקום. בכל אופן, התייעצו עם מפעיל הבריכה שלכם, אשר יסייע לכם בשיקולים ובבחירת המסנן הנכון, בהתאם לניסיון שלו, גודל הבריכה, ותפוקת המסנן. 


מפעילי בריכות לתיקון מסנן חול

 דיבורים כמו חול ואין מה לאכול. טוב לא במקרה הזה – אם הבריכה שלכם סובלת מלכלוכים והמסנן לא מתפקד – כדאי לבדוק שהוא עובד כמו שצריך. אם אתם צריכים חוות דעת מקצועית, תוכלו למצוא כאן המלצות על מפעילי בריכות המתמחים בתיקון מסנן חול, שיעזרו לכם במלאכה. קראו את חוות הדעת, עברו על ההמלצות ותחליטו בהתאם במי להיעזר.


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של מסנן חול לבריכה?

מחיר מסנן חול לבריכה מורכב מהחול הנמצא בתוך המסנן, והמסנן עצמו. בעוד מחיר שק חול זכוכית או קוורץ' יעלה בין 75-150 ₪ ל-25 קילו, מחיר מסנן חול מתחיל מ-1,000 ₪ ועשוי להגיע עד 5,000 ₪ ויותר למסננים איכותיים במיוחד.

איפה מחברים מסנן חול לבריכה?

מסנן חול לבריכה ממוקדם בחדר המכונות לצד המשאבות, הצינורות, מערכת החשמל ועוד, ומחובר אל הבריכה בעזרת צינורות, אשר מצד אחד שואבות את מי הבריכה, ומצד שני מחזירות את המים נקיים ומסוננים. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק