מוקד טלפוני: 1-700-707-233

זיפות גגות – מחיר
כשתציגו לפני ועד הבניין הצעות מחיר לאיטום גג הבניין, אחת של איטום ביריעות ביטומניות ואחד לזיפות הגג, אנחנו יכולים כבר לגלות לכם את הסוף – מחיר זיפות גגות יהיה זול בחצי. כן! 50%. אבל זאת לא כל התמונה ולא בכל מקום זיפות גגות ישתלם לכם לטווח הארוך. אז מה מחיר זיפות גגות? מתי כדאי לעשות זיפות גגות? ואיך אפשר להוזיל את המחיר? הבאנו לכם את כל הפרטים כדי שתעשו את החלטת האיטום הנכונה.


מה זה זיפות גגות

זיפות גגות היא שיטת איטום גגות די פשוטה כשחושבים על זה – מורחים על הגג זפת, שהיא חומר אטום על הגג ובכך מונעים מרטיבות לחדור אל הבניין. לפני המריחה צריך לנקות את הגג טוב כדי שלזפת תהיה תשתית כמה שיותר חלקה ונקייה להידבק אליה. את הזפת צריך לשפוך חמה על הגג כדי שיהיה ניתן למרוח אותה על הגג כמו שצריך. בסיום העבודה מורחים את השטח הגג בסיד כדי להלבין אותו ולהרחיק את השמש מהגג.

תשמעו אין על זה מחלוקת – שיטת איטום הגגות הטובה ביותר כיום היא איטום ביריעות ביטומניות. זוהי שיטה שמחזיקה לשנים רבות יותר מבודדת גם מחום וגם מרטיבות. זפת לעומתה  מבודדת מרטיבות בלבד.

אבל עדיין, זיפות גגות קיבל שם רע יותר ממה שהוא ראוי לו מכיוון וזו שיטת איטום אשר קל לרמות בה באופן יחסי – קל להשתמש בזפת לא תקנית מבלי שהלקוח ידע או פשוט למרוח סיד על כול הגג ולהגיד שמתחת יש זפת א"א.

אם את זיפות הגגות עושה קבלן איטום איכותי זאת שיטה אמינה למדי, במיוחד לבניינים עם תקציב מוגבל שכן היתרון הגדול ביותר של זיפות גגות הוא הסיבה שלשמה התכנסנו היום – מחיר זיפות גגות הוא זול משמעותית! כמחצית ממחיר איטום ביריעות ביטומניות, וכבר נפרט לכם על המחיר כל מה שאתם צריכים לדעת. זיפות גגות מתאים מאוד גם לבניינים ישנים שהגגות שלהם עמוסים מאוד במזגנים, דודים וקולטי שמש.

בקיצור, זיפות גגות הוא שיטת איטום גגות טובה לתקציב מוגבל ולגגות עמוסים.

טיפ שלנו: איך תדעו בכלל שהגג שלכם נחשב לעמוס או לא? אם יש יותר מדוד או קולט אחד על כל 10 מ"ר של גג, הגג עמוס. בחישוב הזה יותר מעשרים דודים וקולטים על גג קטן-ממוצע של 200 מ"ר = גג עמוס.

 מחירי זיפות גגות | גג אטום בזפת - מידרג

מחיר זיפות גגות

בואו ניגש לשורה התחתונה: מחיר זיפות גגות הוא בין 30-50 ₪ למ"ר בגגות בגודל בינוני ומעלה, בסביבות 150-200 מ"ר. לגגות קטנים יותר המחיר למ"ר יעלה או שפשוט תקבלו מחיר לעבודה כולה ללא חלוקה למ"ר, וזאת כדי שהעבודה תצא משתלמת לקבלן האיטום.


מה עלול לייקר מחיר זיפות גגות?

ישנם מספר דברים שעלולים לייקר את מחיר זיפות הגג, אחרי שתקראו אותם יש לנו עצה חשובה:

מחיר זיפות גגות  פינוי פסולת – את הזפת יש להניח על גג נקי, כדי ששום דבר לא ימנע ממנה להידבק למשטח הגג כראוי. לפעמים מצטברת פסולת על הגג – מזגנים ישנים, מחסנים, ענפים שעפו ברוח ומה לא. אם כמות הפסולת רבה באופן מיוחד מחיר הפנוי שלה יעלה את המחיר למטר זיפות הגג. לפעמים אפילו יהיה צורך להביא מכולה לאיסוף הזבל מה שיוסיף מחיר נוסף.

מחיר זיפות גגות  הכנת הגג לזיפות – זפת היא חומר עמיד ודביק שיכול להידבק לתשתיות רבות מה שהופך אותה למסתגלת ולנוחה לעבודה, במיוחד לגגות מסובכים. אבל, אם חומר האיטום הקיים על הגג נמצא במצב גרוע מאוד – מלא בחורים, בנפיחויות של אוויר, בסדקים ובאבנים, קבלן האיטום יצטרך להכין את הגג הרבה יותר לפני הנחת הזפת, כי אם הוא יניח אותה על התשתית הקיימת היא פשוט לא תדבק כמו שצריך. עבודת הכנה רבה תעלה את מחיר זיפות הגג למטר.

מחיר זיפות גגות  גישה לגג – בין אם קבלן האיטום אוהב לחמם את הזפת על הגג עצמו ובין אם הוא מחמם את חביות הזפת למטה ומעלה אותן במנוף מיוחד, קבלן האיטום זקוק לגישה לגג כדי להעלות למעלה את כל הציוד לאיטום בעזרת מעלון או מנוף. אם הגישה לגג חסומה או מסובכת הדבר יקשה מאוד לזפת את הגג ויגרום להעלאה במחיר.

מחיר זיפות גגות  מנוף – בניינים עד ארבע קומות זקוקים למנוף קטן שלא מביא איתו העלאה במחיר הזיפות. לעומתם בניינים גבוהים יותר כבר זקוקים למנוף גדול שהזמנתו עולה בסביבות 1,500 ₪ ותגולם במחיר זיפות הגג למטר.

טיפ חשוב מאיתנו: כל הפרמטרים פה למעלה עלולים לייקר את מחיר זיפות הגג ב10-15 ₪ למטר, מה שכבר ייקר את זיפות הגג שלכם מאוד, ומקרב אותו מאוד למחיר איטום ביריעות ביטומניות. אם מחיר הזיפות גבוה שווה לכם מאוד לשקול להוסיף עוד קצת ופשוט לאטום ביריעות ביטומניות, שהן כאמור אמינות הרבה יותר.


ככה זה נראה בשטח: זיפות גגות

איטום 10 מ"ר של גג באמצעות זפת.
צילום: רפי אסרף, מעלה אדומים.
תיקון איטום בגג שטוח באמצעות זפת.
צילום: אולג פלדמן, מעלה אדומים.
איטום גג שטוח של בניין משותף בזפת.
צילום: יורם שרוני, חיפה.
איטום גג שטוח באמצעות זפת.
צילום: עדו ציטבר, רמת השרון.
איטום גג משותף על ידי זפת.
צילום: אלי רומנוב, חולון.
זיפות גג בגודל 320 מ"ר ואיטום קיר באמצעות יריעות ...
צילום: ארקדי טוניק, פתח תקווה.
איטום גג שטוח באמצעות זפת.
צילום: יוסי ברוך, הוד השרון.
איטום גג שטוח באמצעות יריעות ביטומניות וזפת.
צילום: יהודה מישגב, קרית אונו.
איטום גג שטוח באמצעות זפת.
צילום: דביר אמין, רחובות.
איטום גג בעזרת זיפות ויריעות ביטומניות.
צילום: אלי דרעי, רמת גן.

איך להוזיל מחיר זיפות גגות?

איטום הוא ענף עונתי מאוד והעונה שלו היא החורף. בוודאי לא תתפלאו לשמוע שבשעה שבה הבחנתם בכתם הרטיבות הראשון בתקרה שלכם, עוד דיירים מאוכזבים רבים גם הם הרימו טלפון לקבלן האיטום. עם זאת בעולם אידיאלי העונה העמוסה של קבלני האיטום הייתה הקיץ – כשגגות יבשים אפשר לעבוד בנחת ולעשות את העבודה כמו שצריך.

כשקבלני האיטום עמוסים – המחירים עולים. כשהם לא עמוסים לעומת זאת, המקום למיקוח גדול בהרבה ואתם יכולים להרוויח. אם תחשבו על איטום בסביבות האביב והסתיו, תוכלו לקבל מחירים משתלמים בהרבה לזיפות גגות.


מחיר סיוד גגות

אולי כבר שמעתם, אבל אחרי זיפות גגות חשוב לסייד את הגג פעם בשנה כדי לשמור על הזפת לכמה שיותר זמן (אם מקפידים לסייד כל שנה  אורך החיים של הזפת הוא 4-5 שנים).

כאן יש לכם בעצם תוספת למחיר האיטום כיוון שאתם חייבים לסייד את הגג פעם בשנה, וקבלני איטום רבים, אם לא כולם, מתנים את האחריות על זיפות הגג בסיוד פעם בשנה שנעשה על ידם.

מחיר סיוד הגג פעם בשנה הוא בין 4-6 ₪ למ"ר. אם המסייד הוא קבלן האיטום שעשה לכם את זיפות הגג אולי הוא אפילו יקח מכם 3.5 ₪ למטר כהטבה ללקוחות חוזרים.

 גג מסויד לאחר זיפות | מחירי זיפות גגות - מידרג

הצעת מחיר זיפות גגות לדוגמא

הבאנו לכם הצעת מחיר לדוגמא לזיפות גגות כדי שתוכלו להתרשם בעצמיכם:

הצעת מחיר לזיפות גגות  

גודל הגג: 270 מ"ר

מחיר: 40 ₪ למ"ר זיפות גגות בזפת תקנית 25/75 מחביות חדשות

העבודה כוללת:

  • ניקיון יסודי של הגג
  • פתיחת מרזבים ובדיקת תקינותם
  • מעבר על כל הסדקים ביוטה רוויה בזפת
  • מריחת שכבה ראשונה של זפת והנחת פיברגלס בחפיפה של 10 ס"מ במקומות הבעייתיים
  • אטימת רולקות ביוטה רוויה בזפת בהיקף הגג
  • המתנה לייבוש שכבה ראשונה.
  • מריחת שכבה שנייה של זפת והמתנה לייבושו.
  • פיזור חול על מנת שהסיד ייתפס.

סה"כ מחיר כולל לזיפות גגות: 10,800 ₪ לא כולל מע"מ


אבל קיבלתי הצעת מחיר זולה בהרבה

שוק האיטום מלא בחאפרים. מה זה מלא, מפוצץ. והבעיה הגדולה היא שכשתבינו שנפלתם על חאפר זה יהיה רק כמה זמן אחרי העבודה כשהמים יטפטפו לכם מהתקרה על הראש, והוא נעלם כבר מזמן.

הרבה אנשים יכולים לבוא ולמרוח לכם זפת על הגג, זה לא מספיק. אם קיבלתם הצעת מחיר לזיפות גגות של פחות מ-25 ₪ למטר – תחשדו. קבלן איטום מורשה ישתמש רק בזפת תקנית שנקראת 25/75, ויפתח חביות חדשות בלבד. כמו כן הוא יהיה מורשה כמובן ויהיו עליו המלצות מלקוחות קודמים, אבל היי בשביל זה אנחנו כאן.

 זפת ישנה וסדוקה | מחירי זיפות גגות - מידרג

מחשבון איטום

הסברנו לכם כל מה שצריך לדעת על מחיר איטום גגות, ואנחנו מעריכים את זה שקראתם והגעתם עד לכאן, אבל עצם אתם יכולים פשוט לחשב כמה יעלה זיפות הגגות בגג שלכם במחשבון האיטום שלנו. את מחשבון האיטום הרכבנו ממאות עבודות והצעות מחיר שנתנו קבלני איטום מורשים, מוזמנים לנסות בעצמכם!


קבלני איטום מומלצים

זיפות גגות איכותי תלוי בקבלן האיטום שמבצע אותו, ואולי כבר הזכרנו שבמקרה של איטום – חוות דעת זה קריטי. עשינו בשבילכם את העבודה ואספנו מאות חוות דעת על קבלני איטום מומלצים לזיפות גגות. ולא רק זה, איטום זאת עבודה שצריך לשפוט בפרספקטיבה של זמן. לאחר כ250 יום אנחנו עושים בקרת איכות חוזרת ומוודאים שהלקוחות עדיין מרוצים מאיטום הגג שנעשה להם. אחרי הבקרה הראשונה אנחנו שואלים את הלקוח מה שלום איטום הגג שלו פעם בשנה במשך שלוש שנים נוספות. אחרי שלוש שנים אנחנו יכולים להיות לגמרי בטוחים שהאיטום טוב, וגם אתם.

 


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה זיפות גגות?

מחיר זיפות גגות הוא 30-50 ש"ח למ"ר בגגות בינוניים בגודל 150-200 מ"ר ומעלה. 

כל כמה זמן צריך לעשות זיפות גגות?

זיפות גגות איכותי מחזיק כ-4-5 שנים אם מקפידים לסייד אותו לפחות פעם בשנה. לאחר חמש שנים נדיר שהזפת תצליח לאטום מרטיבות.

אנשים שהתעניינו בזיפות גגות – מחיר התעניינו גם בזה...אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק