מוקד טלפוני: 1-700-707-233

איטום מרפסת – מחירים
כנגד שלושה סוגי איטום מרפסת דיברה הדירה, וכל אחד מסוגי האיטום שתבחרו צפוי להשפיע בצורה שונה לגמרי על מחיר איטום המרפסת. אז מתי נשלם 80 ₪ למ"ר עבור איטום מרפסת ומתי המחיר יגיע ל-1,000 ₪ למ"ר? (ספויילר: חסכון בהווה יעלה לכם ביוקר בעתידמחייך) ומה עוד יכול להשפיע על מחיר איטום מרפסת? כל התשובות ממש כאן, וגם הצעות מחיר לדוגמה שתעשה לכם סדר בין כל המשתנים.


סיבות לאיטום מרפסת

נזילה ממרפסת היא לא דבר כל כך נדיר במחוזותינו ויכולה להיגרם משלל סיבות. אחד הגורמים לנזילות במרפסת, הוא שימוש בחומרי איטום לא איכותיים, מה שמתרחש לא פעם כשחאפרים בתחום רוצים להוזיל עלויות על חשבוננו. עוד סיבות שיכולות להביא לנזילה במרפסת היא איטום מרפסת שלא הסתיים כראוי, למשל, שלא בוצעה בו בדיקת הצפה ולכן לא התגלו כשלים שהיו יכולים להיות מטופלים בקלות יחסית באותו רגע, או פשוט - בלאי טבעי במרפסת. במקרה הזה לא מוכרחים לחפש אשמים, אלא פשוט לקרוא לקבלן איטום שיבצע איטום של המרפסת. 

כשמדובר במחירם של איטום מרפסת, טווח המחירים רחב יחסית ויכול להתחיל מ-80 ₪ למ"ר ולהגיע גם ל-1,000 ₪ למ"ר. במה זה תלוי שאלתם? בסוג האיטום שתבחרו - איטום מרפסת הכולל איטום וריצוף, איטום מרפסת על גבי ריצוף קיים או איטום מרפסת עם רובה. 


מחיר איטום מרפסת כולל פירוק ריצוף

בשיטה זו, קבלן האיטום יבצע פירוק של הריצוף הקיים, יאטום את המרפסת באמצעות יריעות ביטומניות ולאחר מכן יתקין ריצוף מחדש. מדובר בשיטה המומלצת ביותר לאיטום מרפסת שתבטיח פתירה של הרטיבות מהשורש, אבל בהתאם (איך לא?) גם תהיה יקרה יותר בהשוואה לשיטות איטום אחרות ומחירה ינוע בין 1,000-700 ₪ למ"ר (הפער במחיר כתלות בסוג החומרים, התשתית ובאופן פינוי הריצוף)

המחיר למ"ר כולל את כלל העבודות שיש לבצע: פירוק ופינוי הריצוף הישן, איטום וטיוח, ריצוף מחדש, וגם את עלות חומרי האיטום הנדרשים כמו יריעות ביטומניות וציפוי אקרילי. דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא שאיטום שכולל פירוק ריצוף יוצר לא מעט  לכלוך ובלאגן – אבל אל תדאגו, כי גם עלות פינוי הפסולת כלולה במחיר. השיטה המומלצת לפינוי הרצפות היא באמצעות שרוול ומכולה לפינוי פסולת, שכלולים גם הם במחיר למ"ר. במרפסות בהן אין אפשרות לחבר שרוול (כמו למשל בדירה שנמצאת בקומה 23) הפינוי יתבצע באמצעות סבלים, מה שיקפיץ את המחיר בכמה מאות שקלים נוספים לכלל העבודה.

למעשה, הדבר היחיד שלא יהיה כלול במחיר הוא הרצפות, אותן תצטרכו לספק בעצמכן בהתאם לשיקולים שלכם. אם אתם רוצים להוזיל את המחיר תוכלו לרכוש רצפות קרמיקה פשוטות שיעלו לכם כ-30-50 ₪ למ"ר לפני מע"מ. אם חשקה נפשכם בהתקנה של רצפות מיוחדות כמו רצפות דמויות פרקט או גרניט פורצלן – גם כאן, תאלצו להוסיף כסף, בתלות ביוקר הריצוף שבחרתם ובגודל המרפסת הדורשת ריצוף. 

 איטום מרפסת עם פירוק ריצוף

שימו לב!  רוב קבלני האיטום עובדים עם רצף שאחראי על התקנת הרצפות בסיום האיטום. יחד עם זאת, יש בהחלט קבלנים שמבצעים עבודות הכנה ואיטום של המרפסת בלבד ללא התקנת ריצוף. מומלץ לוודא עוד בתחילת הדרך האם הקבלן שבחרתם דואג להשלמת העבודה במלואה, כדי שתוכלו להיערך בהתאם.


מחיר איטום מרפסת על גבי ריצוף קיים

אם אתם רוצים להוזיל עלויות, תוכלו לבחור באופציה של איטום המרפסת ללא פירוק הריצוף הקיים. איטום באופן הזה זול משמעותית בהשוואה לאיטום הכולל פירוק וצפוי לחסוך לכם כ-20% מעלות האיטום. בשיטה זו, האיטום יתבצע על גבי הריצוף הקיים באמצעות יריעות ביטומניות, ולאחר מכן תותקן שכבת ריצוף שנייה. יחד עם זאת, קבלני איטום לא מתלהבים (בלשון המעטה) לבצע איטום באופן הזה ובצדק- הוא צפוי להחזיק רק במשך שנים בודדות. איטום מרפסת על גבי ריצוף קיים לא יפתור את בעיית הרטיבות באמת אלא יהווה מעין פלסטר זמני בלבד, כאשר הרטיבות תישאר למעשה מתחת לריצוף הקיים ויכולה אף לחלחל למקומות נוספים במבנה או לגרום לעיוות הריצוף. עוד דבר שצריך לקחת בחשבון הוא שמבחינה הנדסית לא כל מרפסת מאפשרת העמסה של משקל נוספת, ויש לבדוק זאת מול הקבלן או מול מהנדס חיצוני. במידה ואתם מחליטים ללכת בכל זאת על איטום על גבי הריצוף, כדאי לדעת שגם כאן המחיר לא כולל את הריצוף, כך שזה עליכם. 


מחיר איטום מרפסת עם רובה

אם אתם רוצים להוזיל עלויות וגם לחסוך משמעותית בזמן העבודה, תוכלו לבחור באיטום של הרצפות בלבד באמצעות מילוי רובה בין חריצי הרצפות. איטום זה הוא הזול ביותר, ויחסוך לכם לא רק כסף, אלא גם חפירות מיותרות, מאחר והוא לא דורש התעסקות עם רצפות כלל. עלות איטום מרפסת ללא פירוק רצפות נעה בין 80- 130 ₪ למ"ר, כאשר הפער במחיר נובע מסוג הרובה בה תבחרו להשתמש – רובה אפוקסית או רובה רגילה (אקרילית). רובה אפוקסית תעלה בממוצע כ-100-130 ₪ למ"ר, לעומת רובה אקרילית שמחירה נע בין 80-100 ₪ למ"ר. באופן כללי, קבלני האיטום נמנעים משימוש ברובה האקרילית שנחשבת עמידה פחות לחדירת מים בהשוואה לרובה אפוקסית שמספקת אטימה הרמטית של הרצפות.חשוב לדעת שבדומה לאיטום על גביי הריצוף הקיים, איטום מרפסת ברובה לא יפתור את בעיית הרטיבות לטווח ארוך. במקרים חמורים מסוימים, איטום ברובה בלבד יכול ליצור אף החמרה במצב שתתבטא בהתנפחות של המשטח והריסה של הריצוף, כך שאתם צריכים להבין בדיוק מה סיבת הרטיבות במרפסת שלכם לפני שאתם בוחרים בשיטת האיטום הרלוונטית, ולא לחשוב רק על המחיר הנקודתי שתשלמו. 

 איטום רצפות במרפסת עם רובה

אחריות על איטום מרפסת

אם אתם עדיין מתנדנדים ולא סגורים איך תרצו לאטום את המרפסת שלכם, יכול להיות שהאחריות על טיב העבודה תעזור לכם לגבש החלטה סופית. כמו שבטח כבר הספקתם להבין, איטום שכולל פירוק ריצוף הוא אומנם היקר ביותר, אבל גם האיכותי ביותר וכשמדובר באחריות, איטום מרפסת כולל פירוק ריצוף הוא היחיד שיבטיח לכם אחריות על טיב עבודה של בין 5 ל- 10 שנים על ידי קבלן האיטום. במקרה של איטום מרפסת ללא הוצאת ריצוף, הקבלן צפוי לתת לכם 5 שנות אחריות לכל היותר. במידה שבחרתם באיטום הרצפות ברובה, סביר להניח שלא תקבלו אחריות כלל.


הצעת מחיר לדוגמה

אנחנו יודעים, העמסנו עליכם לא מעט מידע עכשיו. כדי לפשט את העניינים צירפנו לכם הצעת מחיר של איטום מרפסת לדוגמה שתעשה לכם סדר בין כל המשתנים:

הצעת מחיר לאיטום מרפסת כולל פירוק וריצוף מחדש:

גודל המרפסת: 35 מ"ר

זמני עבודה: 12 ימי עסקים

  1. פירוק הריצוף+שורת אבן בקיר ופינוי למכולה
  2. פינוי חול סומסום למכולה
  3. פירוק האיטום הישן (רצפה וקיר) והעברה למכולה
  4. מריחת פריימר 474 פזקר
  5. הלחמת יריעות ביטומניות 5 מ"מ פזקר לבן (רצפה וקיר)
  6. מריחת אקרילפז סופר לבן סביב קצה היריעה העולה לקיר
  7. בדיקת הצפת מים לאחר 72 שעות
  8. החזרת חול סומסום וריצוף מחדש

הריצוף יירכש ויסופק על ידי מזמין העבודה.

אחריות של 5 שנים על טיב העבודה

סך הכול: 35,000 ₪ כולל מע"מ.


תמונות של איטום מרפסות

פירוק וריצוף מרפסת שכלל איטום בשתי שכבות.
צילום: בנימין ברנשטיין, מודיעין.
איטום של שתי מרפסות בשתי שכבות שכולל איטום ...
צילום: מ. ש. הרצליה.
איטום מרפסת שכלל פירוק רצפות איטום בעזרת שתי ...
צילום: עמיחי שלומי, הוד השרון.
איטום נזילה שהייתה מסדק בגג המרפסת.
צילום: שי שי, תל אביב.
איטום קיר חיצוני ותיקוני איטום במרפסת.
צילום: אנה מילר, קרית ים.
איטום של גג שטוח בשתי מרפסות.
צילום: עופרית ב. רמת ישי.
שחזור ושיפוץ קורות בטון במרפסת.
צילום: אהרון קורן, הרצליה.
איטום מרפסת בסיקפלקס.
צילום: אריאל א. חיפה.
איטום רצפת מרפסת בציפוי חומר סיליקוני.
צילום: מ. פ. ירושלים.
איטום וריצוף מחדש של המרפסת.
צילום: חיים בן נזרף, ירושלים.

קבלני איטום מומלצים

כשמדובר באיטום מרפסת, לא חסרים חאפרים בתחום שיתקינו לכם יריעות ביטומניות מזוייפות או יחסכו עליכם ברובה אפוקסית. כדי שלא תמצאו את עצמכם מנסים לתפוס את קבלן האיטום אחרי שהנזילה תתגלה בגשם הראשון, כדי שתבחרו בקבלן איטום אמין, ואם יש לו המלצות מלקוחות קודמים – הכי טוב. כאן תוכלו למצוא רשימה של קבלני איטום לאיטום מרפסת מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים ולבחור את הקבלן שמתאים לכם. ושיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של איטום מרפסת?

טווח המחירים של איטום מרפסת רחב מאוד ומתחיל מ-80 ש"ח עבור מ"ר ויכול להגיע גם ל-1,000 ש"ח עבור מ"ר. השוני במחיר תלוי בעיקר בסוג האיטום שתבחרו - איטום מרפסת שכולל פירוק רצפות, איטום מרפסת על גבי הרצפות או איטום הרצפות בלבד עם רובה. סוגי האיטום השונים צפויים להשפיע גם בצורה לגמרי שונה על המחיר. באופן כללי, איטום מרפסת שכולל פירוק רצפות, איטום וריצוף מחודש יהיה האיטום היקר והמומלץ ביותר, ואיטום הרצפות בלבד עם רובה יהיה האיטום הזול ביותר וגם הכי פחות מומלץ.

מה המחיר של יריעות ביטומניות לאיטום מרפסת?

יריעות ביטומניות מהוות חלק מעלות העבודה הכוללת ונכנסות במחיר העבודה למטר. באיטום מרפסת מומלץ להשתמש ביריעות ביטומניות שחורות, כאשר מדובר ביריעות ביטומניות בעובי 4 מ"מ- המחירים נעים בין 65-80 ₪ למ"ר, ואילו יריעות ביטומניות בעובי 5 מ"מ יעלו כ-85-100 ש"ח למ"ר.

באיזה רובה מומלץ להשתמש בריצוף? צירפנו תשובה בוידיאו!

אנשים שהתעניינו באיטום מרפסת – מחירים התעניינו גם בזה...אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק