מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ציפוי דלת ממ"ד

דלת ממ"ד אומנם סובלת מדימוי קצת אפור, אבל ממש כמו דלת כניסה גם את דלת הממ"ד תוכלו לצפות בטפט או מגנט בשלל עיצובים – חלק, מקושקש ואפילו תמונה של דולפין (היי, זה מרחב מוגן אנחנו לא שופטים).  ציפוי דלת ממ"ד דומה לציפוי דלת כניסה, אבל יש כמה דברים שחשוב להקפיד עליהם כדי לקבל ממ"ד משודרג מבלי לפגוע במטרה שלשמה הוא נועד – להגן עלינו. כאן נפתח לכם דלת לציפוי דלת ממ"ד – מה החומרים המומלצים, איך עובד התהליך וכמה זה הולך לעלות.

 


ציפוי דלת ממ"ד

בין אם יש לכם כלב נחוש במיוחד שניסה לפלס את דרכו לחדר השינה של הילד ובדרך הוריד חצי טפט, ובין אם סתם בא לכם לעשות מייקאובר לחדר המשחקים של הילד – ציפוי דלת ממ"ד מאפשר לכם לשדרג נקודתית חלל אחד בבית, מבלי לחכות לשיפוץ כללי.

למרות שציפוי דלת ממ"ד לוקח זמן ממושך יחסית מכיוון שמדובר בדלת מאסיבית (וממש בקרוב נגיע לזה) התהליך עצמו זהה לציפוי דלת כניסה. החדשות הטובות הן שבעוד שטפט לדלת כניסה חשוף לשמש ולכן יכול לדהות במהלך הזמן, דלת הממ"ד ממוקמת במקום מוגן ובטוח בתוך הבית שלכם, מה שיבטיח שהטפט ילך איתכם לאורך שנים.

 

ציפוי דלת ממד לפני ואחרי

ציפוי דלת ממ"ד פוגע בתקינות הממ"ד?

קודם כל לא, דבר שני – תלוי. מבולבלים? נסביר: הציפוי עצמו, בהנחה שמתבצע על ידי מנעולן או איש דלתות מנוסה, לא אמור לפגוע בתו התקן של דלת ממ"ד להגנה מפני פיצוץ או חדירת גזים. יחד עם זאת, חשוב לדעת שכל שינוי במבנה הדלת במהלך התהליך דווקא כן יכול להעמיד את תקינות הדלת בסימן שאלה: 

דלת הגומי גם חשוב: את דלת הממ"ד עוטף גומי שתפקידו לאטום את הדלת מפני גזים רעילים. כשמבצעים הדבקה של טפט על דלת ממ"ד יש להוציא את הדלת בשלמותה (כולל הגומי), להדביק את הטפט ולאחר מכן להחזיר את הדלת. גומייה בלויה או כזאת שאינה יושבת במקום לאחר ההחזרה תפגע באטימות הממ"ד, לכן אל תהססו לבדוק שהמתקין מקפיד להחזיר את הגומי למקומו.

דלת בקיצור: הרבה פעמים מי שהשקיע בציפוי דלת ירצה להתחדש בפרקט תואם בחדר הממ"ד. מכיוון שהפרקט מודבק על רצפות קיימות הוא עלול למנוע מהדלת להיסגר, מה שמצריך קיצור של הדלת. חשוב לדעת שקיצור דלת ממ"ד דורש הורדה של הגומי בחלק התחתון, וזה, כמו שלמדתם בסעיף מעל יפגע באטימות הממ"ד מפני מתקפת גזים (לא עלינו) ולמעשה יהפוך את הממ"ד לאפקטיבי רק להגנה מפני הדף.

אם אתם עוד מתלבטים, כדאי לדעת כששאלנו את המנעולנים המדורגים באתר האם אפשר לקצר דלת ממ"ד כמחצית מהם אמרו שזה אפשרי, אך לא מומלץ.


ציפוי דלת ממ"ד – טפט או מגנט?

החלטתם לשדרג את דלת הממ"ד? מצוין! יש שתי אופציות שעומדות לפניכם – טפט או מגנט:

 

ציפוי טפט לדלת ממ"ד

הטפט הישן והמוכר אותו מתקינים מנעולנים שעוסקים בציפוי דלתות וגם אנשי דלתות.

נקודה איפה אפשר: טפט מתאים לדלתות כניסה וממ"ד כאחד, אבל קחו בחשבון שניתן להדביק טפט רק על דלתות שיש עליהן כבר טפט קיים ולא על דלתות שנצבעו בתנור. הדרך הכי טובה לזהות אם יש לכם טפט היא כמובן לבדוק אם הוא התקלף. אבל גם אם לא, מנעולן עם ניסיון יוכל לזהות כבר מהתמונה שתשלחו לו האם אפשר לצפות את הדלת, או שפחות.

נקודה יתרונות: טפט הוא הפתרון המומלץ ביותר לחידוש דלתות - גם בזכות תהליך ההכנה המקדים של הדלת, וגם בזכות החומרים האיכותיים והעמידים מהם עשויים הטפטים בשוק כיום. הטפט המומלץ הוא טפט שעשוי מוינוריט (PVC) שנחשב חומר עמיד שמחזיק לאורך שנים.

נקודה חסרונות: טפטים מגיעים לרוב בעיצובים וצבעים אחידים. זה לא בהכרח חיסרון אם אתם מחפשים עיצוב נקי וסולידי לדלת, אבל אם אתם מחפשים להתפרע, ייתכן שהטפט יגביל אתכם.

נקודה אופן ההדבקה: טפט דורש עבודת הדבקה מאומצת שאורכת כשעתיים וחצי- שלוש וכוללת את פירוק דלת, קילוף הציפוי הישן, שיוף הדלת, ולבסוף הדבקת הטפט. אומנם מדובר בתהליך טיפה ארוך, אבל הוא יבטיח שהטפט ישב בול על הדלת שלכם, ללא בועות והכי חשוב – יחזיק לאורך זמן.

 

ציפוי דלתות ממד

 

ציפוי מגנטי לדלת ממ"ד

הדור החדש של הציפויים שמגיע בשלל צבעים ועיצובים, אותו מתקינות חברות שמתמחות בציפויים מגנטים וגם חלק מהמנעולנים.

נקודה איפה אפשר: ציפוי מגנטי ניתן ליישם על דלתות כניסה, ממ"ד, דלתות עם טפט קיים וגם על דלתות שנצבעו בתנור.

נקודה יתרונות: הציפוי המגנטי הוא הדור החדש של הציפויים שמגיע בשלל צבעים ועיצובים – עצים, ים, מפלים ובקיצור כל דבר שיאפשר לכם לפנטז שאתם עובדים מהקריביים ולא מהממ"ד שלכם.

נקודה חסרונות: למרות שהאופציות העיצוביות של ציפוי המגנטי יכולות לסנוור, כדאי לדעת שלצערנו בדומה למדבקה פשוטה, הוא נוטה להתקלף ולא להחזיק לאורך זמן. אבל היי, אם אתם אנשים שאוהבים לרענן את הדלת מפעם לפעם, זה דווקא יכול להיות יתרון.

נקודה אופן ההדבקה: הדבקת הציפוי המגנטי היא פשוטה וקצרה יחסית, מכיוון שהיא מתבצעת ישירות על הדלת, אבל שימו לב, בשונה מההדבקה של הטפט שכוללת שיוף וניקוי מקדים של הדלת, כאן ההדבקה מתבצעת ללא הכנה מוקדמת, מה שיכול לפגוע בתוצאה הסופית.


ציפוי דלת ממ"ד – איך זה עובד?

כמו שאתם כבר יודעים – תהליך ציפוי דלת ממ"ד באמצעות טפט זהה לציפוי דלת כניסה, אבל מכיוון שדלת הממ"ד כבדה במיוחד ומעט קשה יותר לציפוי בגלל המבנה שלה היא צפויה לקחת זמן ממושך יותר. בדרך כלל המנעולן יצטרך להביא איתו פועל נוסף או שניים שיסייעו לו במלאכה, מה שעשוי להקפיץ במעט את המחיר (אם כי זה לא מחייב).

 

כאן תוכלו לראות את יונתן המנעולן מסביר איך עובד תהליך ציפוי דלת:

 


מחיר ציפוי דלת ממ"ד

לפני שנפתח דלת למחיר ציפוי דלת ממ"ד, הנה טיפ שחשוב שתכירו – במעמד ההתקנה נתקלתם בגומייה בלויה, צירים או ידית רופפת? נצלו את העובדה שהמנעולן כבר אצלכם כדי לבצע את העבודה ולחסוך כמה שקלים על הדרך.

מחיר התקנת ציפוי פשוט לדלת ממ"ד (טפט או מגנט) הוא 400-500 ₪ לצד אחד, ו-900-1,100 ₪ לשני הצדדים. במידה ותרצו ציפוי מעוצב או מיוחד, המחיר יעלה.

כוכביתהמחיר כולל את התקנת הטפט, פירוק הדלת והחזרתה, וכן את הטפט עצמו.


מנעולנים מומלצים לציפוי דלת ממ"ד

מוכנים לפתוח דלת לממ"ד אחר? כאן תוכלו למצוא מנעולנים מומלצים לציפוי דלת ממ"ד, לפי חוות דעת של לקוחות דעת קודמים. אחרי שתתחדשו בדלת חדשה ונוצצת, נתקשר אליכם לקבל חוות על המנעולן ונעדכן את הדירוג אצלנו, ואל תשכחו לשלוח לנו תמונה כדי להשוויץ בתוצאה מחייך


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של ציפוי דלת ממ"ד?

מחיר ציפוי דלת ממ"ד הוא כ-400-500 ₪ (טפט או מגנט) לצד אחד, ו-900-1,100 ₪ לשני הצדדים. עיצובים מיוחדים צפויים להקפיץ את מחיר העבודה הכולל.

האם ניתן לקצר דלת ממ"ד? המומחים עונים!

שאלנו 72 מנעולנים באתר מידרג האם ניתן לקצר דלת ממ"ד. 50% מהטכנאים אמרו שמבחינה טכנית אין בעיה לקצר דלת ממ"ד, אבל עדיף שלא, מכיוון שקיצור הדלת פוגע בעמידות הדלת מול חדירת גזים. 

 

מה עדיף טפט או מגנט לדלת? המומחים עונים!

שאלנו את המנעולנים באתר מידרג מה עדיף טפט או מגנט? כ-87% מהמנעולנים אמרו שהטפט הוא האופציה הטובה יותר, מכיוון שהוא נשמר לאורך זמן ונותן את התוצאה הטובה ביותר.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק