מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת דודי שמש

במוקדם או במאוחר זה קורה – דוד השמש שלכם מפסיק לעבוד ואתם צריכים להחליף אותו. אז כדי שלא תתקלחו במים קרים, הכנו לכם מדריך שיסביר לכם מתי בכלל צריך להחליף דוד שמש, כמה זה עולה להתקין דוד שמש, ואיך תמצאו מתקיני דודים מומלצים smiley

 


החלפת דוד שמש

לפני שאתם ממשיכים לקרוא את הטיפ, חשוב שתדעו כי יש הבדל בין החלפה של דוד שמש קיים להתקנה של דוד חדש. במידה ולא היה קיים ברשותכם דוד שמש, יהיה עליכם לבצע התקנה מלאה שכוללת את דוד השמש, קולט לדוד, מעמד וצנרת. אבל אם כבר יש לכם דוד שמש בבית ואתם רק רוצים להחליף אותו, כל מה שצריך לעשות הוא לרכוש דוד חדש ולבצע את ההתקנה.

מתקין דודים מסביר על החלפת דוד שמש

מתי צריך להחליף את דוד השמש?

לפני שאתם רצים להזמין מתקין דוודים, כדאי שתבדקו קודם אם הדוד שלכם באמת צריך החלפה, או שהוא בסך הכל זקוק לתיקון קל או החלפה של אחד החלקים. והנה מידע חשוב - התקלה היחידה בדוד שמחייבת את החלפתו היא נזילה של מים ממנו, בעיקר אם הדוד שלכם ישן - מעל 8 שנים, במקרה כזה תיקון לא יחזיק מעמד הרבה זמן ותהיו חייבים לקנות חדש.

החלפת דוד חשמל בדוד שמש

לדוד שמש יש יתרון בולט על פני דוד שפועל על חשמל בלבד. במדינה שטופת שמש כמו ישראל, ניתן לנצל את החום שפולטת השמש כדי לחמם את המים בבתים שלנו בחינם לגמרי, במקום לשלם על כל דקה שהבוילר דולק. במה זה כרוך אתם שואלים? יש לבצע התקנה של דוד שמש, יחד עם קולט, מעמד וצנרת. בנוסף, אם הדוד שלכם פעל על סולר או גז, תצטרכו להזמין חשמלאי שיצור נקודת חשמל חדשה לדוד. אם אתם רוצים לדעת עוד, תוכלו לקרוא את הטיפ על החלפת דוד חשמל לדוד שמש.

דוד שמש
החלפת דודי שמש - התאמת נפח הדוד

כדי שלא תתקעו בלי מים חמים במקלחת, בעת החלפת דוד השמש כדאי שתוודאו שנפח הדוד שאתם קונים מתאים לכם ולצריכה שלכם. נפח דודי השמש נע בין 80-200 ליטר, כשלרוב משתמשים ב80, 120 ו - 150 .איך תדעו איזה נפח אתם צריכים? בקלות - לפי מספר הנפשות בבית שלכם:

1-2 נפשות - 80 ליטר

2-4 נפשות – 120 ליטר

4-6 נפשות – 150 ליטר

6 נפשות ומעלה - 200 ליטר

שימו לב שזוהי רק ההמלצה ועליכם להתאים את הנפח גם לצריכה המשפחתית שלכם - אם אתם משפחה של חובבי אמבטיות קצף תצטרכו לקחת את זה בחשבון.


החלפת קולט שמש

שימו לב שלא בכל החלפת דוד שמש יש צורך גם להחליף את הקולט. לעיתים אפילו תצטרכו להחליף את הקולט בלבד מבלי להיפרד מדוד השמש האהוב שלכם, למשל במצב שבו יש נזילה בקולט. את זה עליכם לבדוק עם מתקין הדוד ולהבין בדיוק מי מקור הבעיה.

דוד שמש
התאמת הקולט לדוד השמש

תפוקת הקולטים צריכה להיות מותאמת לנפח הדוד - ככל שצריכת המים החמים שלכם יותר גבוהה- כך תצטרכו קולט בעל תפוקת חום גבוהה יותר.

אם אתם רוצים להיות יסודיים תוכלו לבצע את החישוב בעצמכם - התפוקה של הקולט מחושבת ביחידה שנקראת קילו קלוריה. החישוב, על פי התקן, הוא נפח הדוד כפול 41 קלוריות ליממה. כך למשל, אם יש לי דוד בנפח של 200 ליטר, אני אצטרך קולט בתפוקה של 8,200 קילוקלוריות. על כל קולט רשום לכמה תפוקה קלורית הוא מגיע, ולפי זה ניתן לבצע את ההתאמה.

כך אגב, יכול להיות מצב שבו דוד שמש אחד יצטרך שני קולטים. למשל, אם נפח הדוד שלי הוא 150 ליטר, וקולט אחד מגיע לתפוקה של 3,900 קילוקלוריות, אני אצטרך להתקין שניים.

מתקין דודים מסביר על התקנת קולטים של דוד שמש

יצרני דודי שמש וקולטים

אם אתם לא מוצאים את עצמכם בין כל חברות הדוודים, אנחנו כאן כדי לעשות לכם קצת סדר. בארץ קיימות חברות יצרן – אלו חברות שמייצרות דודי שמש וקולטים בעצמן, כמו למשל, אור הטבע, אמקור, כרומגן ונימרוד. לעומתן, קיימות חברות לייבל שלא מייצרות אלא רוכשות את הדודים והקולטים ומתקינות אותן עם המותג שלהן עצמן.

בהתאם לכך, קיימות בפניכם שתי אפשרויות בעת רכישת הדוד: האחת, לרכוש דוד ממפיץ מורשה של החברה, שגם יבצע אצלכם את ההתקנה בבית. השנייה, לפנות למתקין דודי שמש מקצועי, שיציע לכם מספר אופציות של דודים מחברות שונות, ובנוסף יבצע אצלכם את ההתקנה. קיימת אפשרות נוספת אך פחות נוחה – והיא לרכוש דוד בעצמכם מחברות שמחזיקות בסניפי שירות ומכירה, כמו נימרוד, למשל. הבעיה היא שהמתקינים של הנימרוד, כמו רוב המתקינים, לא יסכימו לקחת אחריות על דוד שלא הם רכשו, ולכן לא יסכימו להתקין לכם אותו.


מחיר החלפת דוד שמש

מה כוללת עלות החלפת דוד שמש?

חשוב לדעת שהמחיר הסופי שתקבלו מהמתקין יכלול גם את מחיר הדוד וגם את עלות ההתקנה. וכדי שלא יעבדו עליכם, הנה מה שכוללת עלות ההתקנה:

פירוק ופינוי של הדוד הישן

הובלה

העלאה לגג

התקנה של הדוד החדש

אביזרי חובה לדוד - שסתום פורק לחץ, שסתום אל חוזר, מאיץ חום, מעמד בסיסי לדוד.

מחירי החלפת דוד שמש

אז הבנו שהמחיר מורכב מעלות הדוד בתוספת ההתקנה, אבל כמה בדיוק הולך לצאת לנו מהכיס? לפניכם הפירוט:

::  עלות הדוד

מחירי הדוד משתנים בהתאם לחברה המייצרת והנפח. החברות הגדולות לא רק קנו לעצמן שם, אלא גם ידועות באיכות המוצרים שלהן ובשירות ללקוח. לכן, לא תמיד כדאי להתפשר על המחיר הנמוך יותר.

דוד בנפח 80 ליטר - 850 -1300 ₪

דוד בנפח 120 ליטר - 900 -1350 ₪

דוד בנפח 150 ליטר - 950 -1400 ₪

דוד בנפח 200 ליטר – 1100 -1500 ₪

המחירים כוללים מע"מ.

::  התקנה

מחירי ההתקנה משתנים בהתאם למצב הגג שלכם. התקנה על גג בטון שטוח תעלה לכם בסביבות ה - 750 ₪. לעומת זאת, אם הגג שלכם הוא גג רעפים המחיר יעלה, ואם זה גג בן למעלה מ – 30 המחיר יעלה אף יותר, גם בגלל מורכבות העבודה וגם בגלל הסיכון שלוקח על עצמו המתקין. התקנה על גג רעפים תעלה לכם בין 900 -1050 ש"ח.

תוספות בתשלום לדודי השמש:

מעבר לאביזרים שנכללים בעלות התקנת הדוד, קיימים אביזרים נלווים שהינם בגדר המלצה ותצטרכו להוסיף עליהם כסף:

  • מעמד מגולוון – מעמד לדוד שכמעט ואינו מחליט ולכן מחזיק לשנים רבות. מחירו נע בסביבות ה- 250 ₪.
  • מסנן אבנית - מטרתו למנוע את הצטברות האבנית בדוד. חשוב לציין שהמסנן לא מונע את האבנית לחלוטין, וכי הוא דורש תחזוקה בעצמו. מחירו נע בין 200 -400 ₪.
מתקין דודי שמש מסביר על מסנן אבנית
תעודת אחריות על דודי שמש וקולטים

ראשית, כדאי שתדעו, הדוד שלכם יכול להחזיק בין 10-15 שנים. האחריות שתקבלו על הדוד לרוב תהיה 4 שנים, אולם יש חברות שיתנו לכם יותר. לפני שתשמחו, כדאי שתבדקו מה כוללת האחריות, ובעיקר - מה היא לא כוללת.

ישנם שני סוגים של אחריות:

אחריות יצרן מלאה - אחריות המקנה לכם כיסוי מלא על תיקונים והחלפת חלקים על ידי החברה היצרנית.

אחריות לא מלאה - תחייב אתכם לשלם סכום של השתתפות עצמית על תיקון או החלפה של חלקים.

לכן, החובה שלכם היא לשאול באיזו אחריות מדובר. יש חברות שיחלקו את האחריות לארבע שנים אחריות מלאה וארבע שנים לאחריות עם השתתפות עצמית. ישנן חברות שיתנו לכם אחריות על החלקים אך יחייבו אתכם על עבודת המתקין.

ועוד דבר שכדאי שתדעו: אמנם האחריות ניתנת ל – 4 שנים, אבל האחריות על המוצרים החשמליים בדוד ניתנת לשנה אחת בלבד. סוד קטן: רוב התקלות נובעות מבעיה במוצרים החשמליים, כמו גוף החימום והתרמוסטט.


שיטות של חאפרים בהחלפת דודי שמש

מתקין דודים מסביר על חאפרים בהחלפת דודי שמש

לצערנו הרב, חאפרים לא חסר בשוק, בטח לא כאלה שינסו להוציא מכם קצת יותר כסף. ובשביל זה בדיוק אנחנו כאן – כדי שלא יעבדו עליכם. אז מה עושים חאפרים כשהם מחליפים דוד שמש?

::  החלפת הדוד במקום תיקון

מתקיני דודים חאפרים יגידו לכם שהתקלה מחייבת החלפה של כל הדוד, כשלמעשה היא יכולה להיפתר בהחלפת גוף חימום או תרמוסטט. ודאו היטב עם בעל המקצוע מה בדיוק התקלה, ואם אתם עדיין חושדים, קבלו חוות דעת שנייה ממתקין נוסף.

::  זיוף תו תקן לדוד שמש

הקולטים ודודי השמש חייבים לשאת תו תקן 579 של מכון התקנים הישראלי. לצערנו, יש רבים שמזייפים תו תקן ומוכרים לכם דודים שמיוצרים ללא פיקוח. בעת הרכישה וודאו כי הדוד הינו בעל תו תקן, ושהוא מעודכן לשנה הנוכחית. תוכלו לוודא זאת גם באתר של מכון התקנים.

::  דוד שמש בעל ציפוי לא תקין

תשכחו מכל מה שאומרים לכם – הציפוי היחיד לדוד שמותר לשימוש בתקן הוא ציפוי אמייל. תוכלו להיות בטוחים שהחברות הגדולות משתמשות בציפוי הזה, ובכל מקרה- וודאו שקיים תו תקן.

::  מחיר לא כולל התקנה

פעמים לא מעטות קורה שאתם סוגרים מחיר עם המתקין בטלפון, אבל כשהוא מגיע הוא טוען שהמחיר לא היה כולל שירות. אז כדי שלא תופתעו, בקשו מהמתקין הצעת מחיר מפורטת שכוללת את עלות הדוד, ההובלה, ההתקנה וכמובן כוללת מע"מ.

::  דודים מזויפים

לא מעט חאפרים ידועים בחיבתם לזייף מוצרים. על מנת שלא תיפלו בפח הזה, תעיפו מבט על הדוד. על דוד מקורי צריך להופיע שם החברה היצרנית, תאריך ייצור וברקוד. הברקוד משמש כמזהה של הדוד מול החברה, וגם יקנה לכם אחריות על הדוד. פשוט תתקשרו לחברה היצרנית ובדקו מולה אם הברקוד תקף.

::  התקנת דוד שמש במחיר מבצע

כולנו אוהבים מבצעים ומחיר זול תמיד מושך לנו את העין. אבל שימו לב – במקרה הזה, כמו במרבית המקרים, אם אתם רואים שהמחיר זול מדי, כנראה שמשהו לא בסדר.


מתקיני דודי שמש מומלצים

אם הגיע הזמן להחליף את דוד השמש שלכם, כדאי שתפנו למתקין אמין שיעשה עבודה טובה. כאן באתר מידרג אספנו עבורכם המלצות של לקוחות קודמים על מתקינים מומלצים. לאחר כל החלפת דוד שמש נציג ממידרג מתקשר ללקוח, מקבל ממנו חוות דעת וציונים אודות השירות ומעדכן את הדירוג באתר, כך שרשימת מתקיני דודי השמש המומלצים מתעדכנת מתעדכנת כל הזמן.


שאלות נפוצות לדף זה

איך מתאימים קולט לדוד שמש?

יש לבדוק את תפוקת החום של הקולט. התפוקה מיוצרת ביחידה שנקראת קילו קלוריה. החישוב הוא נפח הדוד כפול 41. התוצאה שיוצאת היא התפוקה הקלורית שנצטרך מהקולט שלנו. על כל קולט רשומה התפוקה שלו, וככה ניתן לבצע התאמה.

מיהן החברות המובילות בתחום דודי השמש?

כיום, החברות המובילות בתחום הן כרומגן, אמקור, אור הטבע ונימרוד.

כמה עולה החלפת דוד שמש?

מחיר ההחלפה מתחלק לעלות ההתקנה+עלות הדוד ועלות הקולט עלות הדוד תלויה ביצרן ובנפח: 

דוד בנפח 80 ליטר - 850- 1400 ₪ 

דוד בנפח 120 ליטר - 1000 -1600 ₪ 

דוד בנפח 150 ליטר - 1100 -1800 ₪ 

דוד בנפח 200 ליטר – 1100 -1500 ₪ 

מחיר קולט - 850-1300 ₪, בהתאם לגודל ולחברה. 

מחיר התקנת הצנרת יעלה בין 30-40 ₪ למטר. 

כאן תראו דוגמא של הצעת מחיר מפורטת להתקנת דוד שמש. 

כמה עולה להחליף קולט לדוד שמש?

בין 850-1300 ₪, תלוי בחברה המייצרת. 

כאן תראו דוגמא של הצעת מחיר מפורטת .

כמה עולה להחליף גוף חימום לדוד שמש?

רוב התקלות בדוד ניתנות לתיקון והן קשורות בעיקר למערכת החשמלית. 

החלפת פלאנג' (כולל גוף חימום, תרמוסטט, מאיץ חום) - 400-650 ש"ח 
החלפת גוף חימום - בין 250-350 ₪ כולל מע"מ

כמה עולה להחליף תרמוסטט לדוד שמש?

החלפת תרמוסטט - בין 250-350 ₪ כולל מע"מ

האם ניתן להתקין דוד שמש על גג רעפים?

ניתן להתקין, אבל המחיר יקר יותר בהשוואה לגג בטון, והוא משתנה בהתאם למצב הגג.

איך מחליפים דוד שמש?

החלפה של דוד שמש היא לא פעולה שמומלצת לעשות לבד היות והיא דורשת ידע,הבנה ומיומנות של בעל מקצוע. אנו ממליצים לכם להתייעץ עם מתקין דודי שמש אמין,שייתן לכם הסברים וגם הצעת מחיר מפורטת. מתקיני דוד שמש מומלצים תוכלו למצוא כאן.

איך מתאימים קולט לדוד שמש?

יש לבדוק את תפוקת החום של הקולט. התפוקה מיוצרת ביחידה שנקראת קילו קלוריה. החישוב הוא נפח הדוד כפול 41. התוצאה שיוצאת היא התפוקה הקלורית שנצטרך מהקולט שלנו. על כל קולט רשומה התפוקה שלו, וככה ניתן לבצע התאמה.

מיהן החברות המובילות בתחום דודי השמש?

כיום, החברות המובילות בתחום הן כרומגן, אמקור, אור הטבע ונימרוד.

כמה עולה החלפת דוד שמש?

מחיר ההחלפה מתחלק לעלות ההתקנה+עלות הדוד ועלות הקולט עלות הדוד תלויה ביצרן ובנפח: 

דוד בנפח 80 ליטר - 850- 1400 ₪ 

דוד בנפח 120 ליטר - 1000 -1600 ₪ 

דוד בנפח 150 ליטר - 1100 -1800 ₪ 

דוד בנפח 200 ליטר – 1100 -1500 ₪ 

מחיר קולט - 850-1300 ₪, בהתאם לגודל ולחברה. 

מחיר התקנת הצנרת יעלה בין 30-40 ₪ למטר. 

כאן תראו דוגמא של הצעת מחיר מפורטת להתקנת דוד שמש. 

כמה עולה להחליף קולט לדוד שמש?

בין 850-1300 ₪, תלוי בחברה המייצרת. 

כאן תראו דוגמא של הצעת מחיר מפורטת .

כמה עולה להחליף גוף חימום לדוד שמש?

רוב התקלות בדוד ניתנות לתיקון והן קשורות בעיקר למערכת החשמלית. 

החלפת פלאנג' (כולל גוף חימום, תרמוסטט, מאיץ חום) - 400-650 ש"ח 
החלפת גוף חימום - בין 250-350 ₪ כולל מע"מ

כמה עולה להחליף תרמוסטט לדוד שמש?

החלפת תרמוסטט - בין 250-350 ₪ כולל מע"מ

האם ניתן להתקין דוד שמש על גג רעפים?

ניתן להתקין, אבל המחיר יקר יותר בהשוואה לגג בטון, והוא משתנה בהתאם למצב הגג.

איך מחליפים דוד שמש?

החלפה של דוד שמש היא לא פעולה שמומלצת לעשות לבד היות והיא דורשת ידע,הבנה ומיומנות של בעל מקצוע. אנו ממליצים לכם להתייעץ עם מתקין דודי שמש אמין,שייתן לכם הסברים וגם הצעת מחיר מפורטת. מתקיני דוד שמש מומלצים תוכלו למצוא כאן.

איך מתאימים קולט לדוד שמש?

יש לבדוק את תפוקת החום של הקולט. התפוקה מיוצרת ביחידה שנקראת קילו קלוריה. החישוב הוא נפח הדוד כפול 41. התוצאה שיוצאת היא התפוקה הקלורית שנצטרך מהקולט שלנו. על כל קולט רשומה התפוקה שלו, וככה ניתן לבצע התאמה.

מיהן החברות המובילות בתחום דודי השמש?

כיום, החברות המובילות בתחום הן כרומגן, אמקור, אור הטבע ונימרוד.

כמה עולה החלפת דוד שמש?

מחיר ההחלפה מתחלק לעלות ההתקנה+עלות הדוד ועלות הקולט עלות הדוד תלויה ביצרן ובנפח: 

דוד בנפח 80 ליטר - 850- 1400 ₪ 

דוד בנפח 120 ליטר - 1000 -1600 ₪ 

דוד בנפח 150 ליטר - 1100 -1800 ₪ 

דוד בנפח 200 ליטר – 1100 -1500 ₪ 

מחיר קולט - 850-1300 ₪, בהתאם לגודל ולחברה. 

מחיר התקנת הצנרת יעלה בין 30-40 ₪ למטר. 

כאן תראו דוגמא של הצעת מחיר מפורטת להתקנת דוד שמש. 

כמה עולה להחליף קולט לדוד שמש?

בין 850-1300 ₪, תלוי בחברה המייצרת. 

כאן תראו דוגמא של הצעת מחיר מפורטת .

כמה עולה להחליף גוף חימום לדוד שמש?

רוב התקלות בדוד ניתנות לתיקון והן קשורות בעיקר למערכת החשמלית. 

החלפת פלאנג' (כולל גוף חימום, תרמוסטט, מאיץ חום) - 400-650 ש"ח 
החלפת גוף חימום - בין 250-350 ₪ כולל מע"מ

כמה עולה להחליף תרמוסטט לדוד שמש?

החלפת תרמוסטט - בין 250-350 ₪ כולל מע"מ

האם ניתן להתקין דוד שמש על גג רעפים?

ניתן להתקין, אבל המחיר יקר יותר בהשוואה לגג בטון, והוא משתנה בהתאם למצב הגג.

איך מחליפים דוד שמש?

החלפה של דוד שמש היא לא פעולה שמומלצת לעשות לבד היות והיא דורשת ידע,הבנה ומיומנות של בעל מקצוע. אנו ממליצים לכם להתייעץ עם מתקין דודי שמש אמין,שייתן לכם הסברים וגם הצעת מחיר מפורטת. מתקיני דוד שמש מומלצים תוכלו למצוא כאן.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק