מוקד טלפוני: 1-700-707-233

פיזיותרפיה פרטית

טיפולי פיזיותרפיה אולי נשמעים כמו תהליך ארוך ומייגע, אבל אולי תתפלאו לשמוע שהם יכולים להביא להקלה משמעותית בכאב ולשיפור מהותי בתפקוד תוך פגישות בודדות בלבד. מתי כדאי לפנות לפיזיותרפיה פרטית, מה כולל הטיפול וכמה הוא אמור לעלות? מה ההבדל בין פיזיותרפיה פרטית לפיזיותרפיה בקופות החולים? לא השארנו חוליות חסרות ורכזנו בטיפ הבא את כל מה שתצטרכו לדעת על פיזיותרפיה פרטית. שבו זקוף, מתחילים.


מתי צריך לפנות לטיפול פיזיותרפיה?

 מטרת הפיזיותרפיה היא להקל על כאבים ובעיות תפקוד שנוצרות בעקבות פציעה או שחיקה. לא כל כאב או פציעה מצריכים טיפול פיזיותרפיה. כך למשל, שברים מסויימים ביד יתרפאו באופן מלא בעזרת גבס בלבד ואילו בשברים אחרים יידרש טיפול פיזיותרפיה על מנת לחזור לתפקוד מלא. ההבדל נובע בעיקר מעוצמת הפגיעה (רמת השבר) וממיקומו. אם מדובר בפציעה, הרופא שמעניק את הטיפול הראשוני ימליץ האם כדאי ללכת לפיזיותרפיה או לא.

בכאבים כרוניים שאינם קשורים לפציעה כמו כאבי גב או ברכיים תוכלו להתייעץ עם רופא המשפחה, עם רופא אורתופד או עם הפיזיותרפיסט עצמו. כמובן שאם תרצו לפנות לפיזיותרפיסט פרטי לא תצטרכו הפניה.  

כשמדובר בפיזיותרפיה לא כדאי לחכות שהכאב יעבור או יפחת לפני שפונים לטיפול! טיפול פיזיותרפיה לא אמור להחריף את הכאב או להחמיר את הנזק, וככל שתפנו לטיפול מוקדם יותר – כך הוא יהיה אפקטיבי ומהיר יותר.

 טיפול פיזיותרפיה

מהלך הטיפול בפיזיותרפיה פרטית

פיזיותרפיה במפגש הראשון המטפל קודם כל יכיר אתכם ויחקור לעומק את מקור הכאב או אי הנוחות שהביאו אתכם לטיפול. הפיזיותרפיסט ישאל על הרקע שלכם ויבצע בדיקה פיזית לתנועה, כוח ותפקוד של אותו מקום. על סמך התשאול והבדיקה הפיזיותרפיסט יבנה תכנית טיפול להמשך. כבר בטיפול הראשון תתחילו לעבוד, אז תגיעו מוכנים 😊 מכיוון שהמפגש הזה יכלול גם היכרות וגם טיפול הוא יהיה בדרך כלל מעט יותר ארוך ויימשך כשעה – שעה ורבע.

פיזיותרפיה הטיפולים הבאים יהיו ממוקדים בעבודה קשה ומשותפת שלכם ושל המטפל במטרה להפחית את הכאבים ולהחזיר תפקוד. בטיפולים בקליניקה המטפל ישתמש בטכניקות מיוחדות על מנת לעסות את המקום הכאוב ולזרז את החלמתו. העיסוי של הפיזיותרפיסט שונה מאוד ממסאז' רגיל והגיוני שהוא יעורר תחושות כאב ואי נוחות, ברמה נסבלת כמובן. הפיזיותרפיסט/ית יגעו באופן ישיר באיזור הכואב, ולכן הוא צריך להיות חשוף במהלך הטיפול. רצוי להגיע עם בגדים נוחים וגמישים (שתוכלו לקפל) או עם גופייה ומכנסיים קצרים מתחת לבגדים, כך שתרגישו בנוח.

פיזיותרפיה חלק משמעותי מאוד בהתקדמות הטיפול הוא התרגול בבית. בכל פגישה הפיזיותרפיסט ייתן לכם הנחיות לתרגילי בית, כולל כמה זמן מומלץ לבצע כל תרגיל ובאיזו תדירות. לפעמים מדובר על תרגול יומי של שעה – שעתיים, אבל מבטיחים שזה ממש משתלם.


משך טיפול פיזיותרפיה פרטית

כל טיפול פיזיותרפיה אורך בין 45 דקות לשעה. כמה טיפולים כאלה תצטרכו? זה לגמרי תלוי בסיבה שבגללה הגעתם לטיפול, ובכמה תקפידו לתרגל לבד בבית. אם מדובר בטיפול פיזיותרפיה לטיפול בבעיה אורתופדית כמו כאבי צוואר, ברכיים או גב ברוב המקרים 4-6 טיפולים יספיקו. אם מדובר בטיפול לשיקום מפציעת ספורט או בטיפול לאחר ניתוח, יידרשו לרוב 10-25 טיפולים, כתלות בחומרת הפציעה. 

התדירות המומלצת היא טיפול עד שני טיפולים בשבוע. אם יש לכם משמעות עצמית ואתם מקפידים על התרגול בבית, תוכלו לעשות טיפול גם כל שבועיים. כדי לשמור על אפקטיביות הטיפול ולמנוע נסיגה לאחור מומלץ לא לרווח בין הטיפולים מעבר לשבועיים, אך גם כאן – זה תלוי בסוג הטיפול הנדרש.

 טיפול פיזיותרפיה לכאבי ברכיים

פיזיותרפיה פרטית – טיפול חשמלי

רוב הפיזיותרפיסטים מחזיקים בקליניקה שלהם גם מכשירם חשמליים שונים, כמו מכשיר גלי קול ואינפרא אדום שנועדו להקל על כאבים קיצוניים. אם אתם סובלים מכאבים חדים ומוגבלים בתנועה באופן משמעותי, כדאי לוודא שהפיזיותרפיסט שבחרתם אכן מחזיק מכשיר חשמלי כזה. המכשירים החשמליים יעילים מאוד, והם מפחיתים כאב משמעותית תוך זמן קצר.

לצד היעילות של המכשירים החשמליים, הם משמשים כמשככי כאבים אך לא פותרים את הבעיה לטווח הארוך. השימוש בהם יהיה רק בשלב הראשוני, וכשהכאב יפחת  - יפחת גם השימוש בהם והפיזיותרפיסט יתמקד בעיקר בטיפול ידני.

 שימוש באינפרא אדום במהלך פיזיותרפיה

 


פיזיותרפיה פרטית מול קופות החולים

יש מספר הבדלים משמעותיים בין פיזיותרפיה פרטית לפיזיותרפיה דרך הקופה:

נקודה המחיר - ברוב קופות החולים טיפולי הפיזיותרפיה יינתנו בעלות תשלום רבעוני או בעלות סמלית של עשרות שקלים בלבד לטיפול, בתנאי שיש הפנייה מרופא. פיזיותרפיה פרטית תעלה משמעותית יותר, כפי שתוכלו לקרוא בפסקה הבאה.

נקודה משך הטיפול - בעוד שמשך הטיפול הממוצע בקופות החולים הוא כחצי שעה, בטיפול פרטי הטיפול יארך כ-45 דקות עד שעה.

נקודה כמות הטיפולים - בגלל שהטיפולים בקופות החולים קצרים יותר, כנראה שתצטרכו יותר טיפולים. בנוסף, רוב קופות החולים מגבילות את כמות הטיפולים הניתנים בסבסוד. 

נקודה זמינות התורים - אחד ההבדלים המשמעותיים בין קופות החולים לרפואה הפרטית באופן כללי, אבל כשמדובר בפיזיותרפיה ההבדל הזה אפילו משמעותי עוד יותר. בנוסף לכך שאתם סובלים מכאבים בזמן ההמתנה לתור, מרווח של מעל שבועיים בין טיפול לטיפול ממש פוגע ביעילות הטיפול ומקשה על השגת התקדמות משמעותית.


מחיר פיזיותרפיה פרטית

הנה כמה דברים שחשוב לדעת על מחיר פיזיותרפיה פרטית:

נקודה טיפול פיזיותרפיה פרטי יעלה 250-450 ₪. המחיר מושפע בעיקר מניסיון המטפל ומהביקוש אליו. גורם נוסף המשפיע על מחיר הטיפול הוא המיקום שלו – אם אתם זקוקים לטיפול בבית המחיר יהיה יקר יותר מטיפול בקליניקה. אין ספק שעניין המחיר הוא החולייה החלשה בפיזיותרפיה הפרטית, אבל קחו בחשבון שכנראה תצטרכו פחות טיפולים, שכל טיפול יהיה ארוך יותר בהשוואה לטיפולים של הקופה ושלא תהיו מוגבלים במספר הטיפולים.

נקודה חלק מקופות החולים והביטוחים הפרטיים נותנים החזרים עבור טיפולי פיזיותרפיה פרטית. בחלק מהמקרים ההחזר ניתן רק עם הפניית רופא ומוגבל למספר טיפולים, אך זה לחלוטין משהו שכדאי לברר.

נקודה טיפ מאיתנו – יש מטפלים שמציעים לרכוש מראש סדרת טיפולים במחיר מוזל עבור כל טיפול. בגלל שברוב המקרים אין צורך ביותר ממספר מפגשים בודדים, ובגלל שקצת קשה לדעת מראש כמה טיפולים תצטרכו -  מומלץ שלא לרכוש מספר טיפולים מראש.


בחירת מטפל פרטי לפיזיותרפיה

אחד מיתרונותיה הבולטים של הפיזיותרפיה הפרטית הוא שתוכלו לבחור מטפל עם התמחות מתאימה לבעיה שלכם. בקופות החולים גם יש חלוקה להתמחויות, אך הן רחבות יותר בדרך כלל. כך למשל, אם אתם סובלים מעקמת תוכלו לחפש פיזיותרפיסט שמתמחה בטיפול בעקמת באופן ספציפי, ולא בטיפול בבעיות גב באופן כללי. ההתמחות מעידה על שני דברים; הראשון הוא שהמטפל לקח קורסים ספציפיים בתחום ולמד אותו לעומק, והשני הוא שיש למטפל ניסיון ושהוא טיפל במקרים דומים.

מעבר לתעודות ההתמחות כמובן שלפיזיותרפיסט חייבת להיות תעודת הסמכה כללית למקצוע ורישיון לעסוק בפיזיותרפיה מטעם משרד הבריאות.

 טיפול פיזיותרפיה

 


פיזיותרפיסטים מומלצים

אז עכשיו, כל מה שנשאר הוא לא להזניח את הכאב שלכם ולבחור את הפיזיותרפיסט או הפיזיותרפיסטית שמתמחים בבעיה שלכם. על הכאבים אין לנו דרך להקל, אבל על חיפוש המטפל דווקא כן, ובדיוק בשביל זה רכזנו עבורכם רשימה של פיזיותרפיסטים מומלצים לפי לקוחות קודמים, שיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

האם טיפול פיזיותרפיה כואב?

טיפול פיזיותרפיה בהחלט יכול לכלול תנועות שלא יהיו לכם נעימות, אבל הכאב אמור להיות בגדר הנסבל. 

מה מחיר טיפול פיזיותרפיה פרטי?

טיפול פיזיותרפיה פרטי יעלה כ-250-450 ש"ח. המחיר תלוי במשך הטיפול, בניסיון המטפל ובמומחיות שלו. 

מה משך טיפול פיזיותרפיה?

טיפול פיזיותרפיה פרטי אורך 45 דקות עד שעה. בקופות החולים משך הטיפול עומד לרוב על כחצי שעה. 

האם מותר לעשות פיזיותרפיה בהיריון?

שאלנו את הפיזיותרפיסטים המומלצים במידרג והתשובה הייתה חש משמעית כן. כאן תוכלו לקרוא את התשובות שלהם

אנשים שהתעניינו בפיזיותרפיה פרטית התעניינו גם בזה...

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק