מוקד מידרג: 1-700-707-233

התקנת קודן לדלת

התקנת קודן לדלת אולי פעם הייתה פריווילגיה של בתי עסק בלבד, אבל היום גם בנייני דירות, בתים פרטיים, גני ילדים ומשרדים יכולים להשתמש בהתקנת קודן לדלת כאמצעי בטיחות יעיל. במחיר סביר תוכלו לשמור בחוץ את מי שאתם לא רוצים בפנים – ואת כל מי שישכח את הקוד מחייך. איזה סוג קודן יתאים לצרכים שלכם? על מה כדאי להקפיד בהתקנת קודן לדלת? וכמה זה יעלה לכם? 1234 ו... מתחילים!


התקנת קודן - אפשרויות

אז למה בכלל שתרצו להתקין קודן לדלת? אם אתם גרים בבניין דירות או בבית פרטי תוכלו להתקין קודן כאמצעי מיגון, עם או בלי מערכת אינטרקום. במשרדים אפשר להשתמש בקודנים כדי לנעול חדרים מסוימים, או את כל המשרד, וכך לאפשר רק לאנשים שיודעים את הקוד להיכנס אליהם. קודן אפשר להתקין כמעט כמעט בכל דלת – אלא אם כן אין אפשרות למשוך לאזור תשתית חשמל מאף מקור.

קיימים בשוק קודני פלסטיק פשוטים, אבל רוב המתקינים עובדים עם קודנים מסוג אנטי-ונדל. אלה קודנים שעשויים ממתכת, בנויים להיות עמידים בפני ונדליזם ומתוכננים לעמוד בפגעי מזג אוויר. גם בהתקנה של קודן בתוך מבנה (נניח, בכניסה למשרד) מומלץ להשתמש בקודנים מסוג עמיד, כי זהו מכשיר שנוגעים בו כל הזמן ולכן הוא עלול להישחק בקלות. מכירים את זה שאתם רואים קודן וברור לכם איזה ספרות מרכיבות את הקוד כי הן כבר חצי מחוקות? זאת סיבה נוספת לבחור בקודן חזק עם בלאי נמוך יותר.

 התקנת קודן לדלת | קודן שחוק

אז איזה קודן כדאי לכם להתקין? דוגמאות לחברות מומלצות לקודנים איכותיים הן Palwintec, Urmet, ותדאור (הם משלנו!). קודנים מחברות סיניות יכולים להיות זולים יותר ויעבדו בסדר, אבל ישרדו הרבה פחות.

התקנת קודן עם חיישן קרבה

ברוב הקודנים כיום קיימת אפשרות של פתיחה באמצעות חיישן קרבה במקום הקשת קוד. חיישני הקרבה יכולים להיות ממוקמים על כרטיסים בעלי פס מגנטי, או על צ'יפים קטנים – כמו אלה של חדר הכושר.
מתי כדאי להתקין קודן עם חיישן קרבה?

התקנת קודן לדלת במשרדים אליהם נכנסים עובדים רבים, את הקוד יודעים כל כך הרבה אנשים שהוא יכול להיות מופץ בקלות מידי. אם כך במקום שימוש בקוד, ניתן להתקין חיישני קרבה על כרטיסי העובד של האנשים הרלוונטיים, כך רק הם יוכלו להיכנס למשרד.

התקנת קודן לדלת אם מתקינים קודן בבית או בניין שגרים בו ילדים קטנים, הם יכולים לשכוח את הקוד ולהיתקע בחוץ. כדי לפתור את זה, אפשר לצייד אותם בצ'יפ קטן שיפתח להם את הדלת ברגעי בלבול.

כאן תוכלו לראות איש מקצוע מסביר על קודן ועל חיישני קרבה: 

מנעול חשמלי או אלקטרו-מגנט?

חוץ מאת לוח המקשים עצמו, איש המקצוע שיגיע אליכם יתקין גם ספק כח לקודן, ומנעול חשמלי או אלקטרו-מגנטי בתוך הדלת, שיהיה מתוכנת לקבל את האות מהקודן ולפתוח את הדלת ברגעי הצורך. מנעול חשמלי עובד בעזרת לשונית, כמו מנעול רגיל, ומנגנון הסגירה של האלקטרו-מגנט מבוסס על, כפי שיכולתם להניח, משיכה מגנטית. ההבדל המרכזי ביניהם הוא במקרה של הפסקת חשמל: דלת עם מנעול חשמלי תישאר נעולה עד שהחשמל יחזור, ודלת עם נעילה אלקטרו-מגנטית תישאר פתוחה עד שוב האלקטרונים.

התקנת קודן עם מנעול אלקטרו-מגנט יקרה בכ50% מהתקנת קודן עם מנעול חשמלי, לכן לרוב מתקינים אותו רק בדלתות בהן התקנת מנעול חשמלי לא מתאפשרת – דלתות זכוכית או דלתות אש.
בבתים שומרי שבת או בבניינים שגרים בהם בין השאר דיירים שומרי שבת, מומלץ להתקין מנעול חשמלי, כי מנעול מסוג כזה ניתן לפתוח גם עם מפתח בעת הצורך. אפשרות נוספת היא לפני שבת להזיז צ'יפ קטן במנעול שישאיר אותו פתוח ברצף עד לצאת השבת.

סוגי קודנים נוספים


איך מתקינים קודן?

התקנת קודן היא תהליך פשוט יחסית, ויכולה לקחת בין שעה וחצי לשלוש שעות, תלוי בתשתית ובסוג ההתקנה הרצוי. המתקין שיגיע אליכם ימשוך קו חשמל מנקודת החשמל הקרובה ויתקין ספק כוח שיתאים את עצמת המתח לקודן.  בשלב הבא הוא יתקין את רכיבי הנעילה (מנעול חשמלי או אלקטרומגנט) בדלת, ואת הקודן עצמו לצידה. את קו החשמל בדרך כלל מסתירים בתוך תעלות, אבל ניתן גם להסתיר אותו בתוך הקיר בתהליך חציבה. גם את הקודן עצמו אפשר להטמיע בתוך הקיר כך שלא יבלוט החוצה בעזרת חציבה – כמובן, דרישות מסוג כזה יעלו את מחיר התקנת הקודן.

על מה כדאי להקפיד בהתקנת קודן לדלת?

התקנת קודן לדלת הקודן הוא הדבר הראשון שמי שיגיע אליכם לבית או למשרד יראה. וודאו שהטכנאי שמגיע אליכם מבצע התקנה אסתטית לפי הציפיות שלכם, בלי חוטים מגיחים או כתמי טיח. 

התקנת קודן לדלת בניגוד למצלמות אבטחה למשל, קודן הוא מכשיר שנוגעים בו כל הזמן. לכן חשוב להקפיד על התקנה יציבה של קודן מחומרים עמידים – כך לא תצטרכו להחליף אותו כל שנה. אם הקודן מותקן מחוץ לבית, שימו לב שהוא עמיד לתנאי חוץ.

התקנת קודן לדלת בהתקנה של קודן מחוץ לבית, תשתית החשמל לפעמים מועברת מתחת לרצפה. כך היא עשויה להיות חשופה לגשם, או אפילו סתם למים של ספונג'ה שגורפים החוצה. איטום איכותי של תשתית הקודן הוא קריטי במקרה כזה.

התקנת קודן לדלת גם קודן אנטי ונדל האהוב על המתקינים כל כך נהרס בסוף, לכן כדאי למקם את הקודן במקום כמה שיותר מוצל ומוגן מגשם, כך הוא יחזיק כמה שיותר שנים.

התקנת קודן לדלת הקודן מגיע יחד עם הוראות להחלפת קוד. רגע לפני שתדחפו אותן למגירה של המסמכים הנשכחים, כדאי שתדעו שסביר להניח שתזדקקו להן בעתיד. שמרו אותן במקום בו תוכלו למצוא אותן, או צלמו ושלחו בווטסאפ או במייל למישהו.
מומלץ להחליף קוד בקודן פעם בשנה בערך, כך תמנעו שחיקה לא אחידה של הלחצנים, שתסגיר רמז לקוד שלכם.

 התקנת קודן לדלת | קודן עם עינית

מחיר התקנת קודן

אז כמה עולה להתקין קודן?

במקרה שכל התשתית קיימת וגם המנעול החשמלי כבר מותקן (כמו למשל במקרים בהם מחליפים קודן קיים, או אם כבר יש אינטרקום ורוצים להוסיף קודן), מחיר התקנת קודן יהיה 500-600 ₪ לא כולל מע"מ. המחיר כולל את מחיר הקודן, מחיר העבודה, ואחריות לשנה.

עבור התקנת קודן סטנדרטית הכוללת התקנת מנעול חשמלי ועבודת תשתית בסיסית, תשלמו 800-1,000 ₪ בממוצע, לא כולל מע"מ. המחיר כולל את מחיר הקודן, המנעול החשמלי, ספק הכוח, מחיר העבודה, ואחריות לשנה. 

אם עבודת התשתית אצלכם מאתגרת במיוחד, או אם תרצו לחצוב בקיר כדי להסתיר את חוטי החשמל או את גוף הקודן, העבודה תתייקר בכמה מאות שקלים, תלוי בתנאי העבודה.

 התקנת קודן לדלת | קודן בכניסה למשרד

תיקון קודן והחלפת קודן

הקודן הוא שוער הכניסה המודרני, אבל המשמרת שלו לא מסתיימת לעולם – כך שבאופן טבעי, הוא סובל מבלאי די גבוה. אז מה קורה כשקודן מתקלקל וכמה זה יעלה לכם?

אם בקודן שלכם יש תקלה קלה: אחד החוטים השתחרר, או שצריך תיקון קטן בחיווט או בהגדרות, לרוב תשלמו על תיקון קודן מחיר ביקור: 250 ₪ לא כולל מע"מ.

אם הקודן שלכם סובל מתקלה חמורה יותר: לוח המקשים נהרס, או שאחד הממסרים (הרכיבים שאחראים להעביר את הוראות הקודן למנעול) התקלקל, לרוב מחיר התיקון יהיה גבוה ולא ישתלם, ואיש המקצוע ימליץ לכם על החלפת קודן. מחיר החלפת קודן הוא 500-600 ₪ לא כולל מע"מ.

מתקיני קודנים מקבלים גם הרבה קריאות להגיע לבתים כדי להחליף קוד בקודן. חשוב שתדעו שזו עבודה שאתם יכולים לעשות לגמרי בעצמכם! לכל קודן יש הוראות החלפת קוד משלו, שהגיעו איתו – מקווים שאתם יודעים איפה הנחתם אותן מחייך. אם בכל זאת תרצו שאיש מקצוע יעשה את זה עבורכם, תשלמו על הלוקסוס מחיר ביקור.


מתקיני קודנים מומלצים

התקנת קודן טובה תאפשר לכם לשכוח מקיומו למשך כמה שנים, אבל התקנה תקולה תיצור צורך בהרבה תיקונים ותחזוקה. אז איך תמצאו את איש המקצוע שידאג לפתיחת הדלת ויסגור לכם פינה? אספנו עבורכם רשימה של מתקיני קודנים מומלצים, מדורגים על פי חוות דעת של לקוחות קודמים. מוזמנים להתרשם מחוות הדעת ולבחור את המתקין המתאים לכם.


שאלות נפוצות לדף זה

איך מתקינים קודן לדלת?

הטכנאי שיגיע אליכם ימשוך חשמל מנקודה קרובה, יתקין את הקודן עצמו ואת הרכיב בתוך הדלת שיגיב אליו - מנעול חשמלי או אלקטרו-מגנט. התהליך אמור לקחת בין שעה וחצי לשלוש שעות.

איך משנים קוד בקודן לדלת?

כל קודן אמור להגיע עם חוברת הוראות משלו להחלפת קוד. אם אין לכם את החוברת עבור הקודן שלכם, אתם מוזמנים להיעזר טלפונית במתקין קודן מומלץ.

כמה עולה קודן לדלת?

מחיר התקנת קודן לדלת משתנה לפי מצב התשתית במיקום הרצוי. עבור התקנה סטנדרטית תשלמו בממוצע 800-1,000 ש"ח לא כולל מע"מ, כולל את מחיר הקודן, המנעול החשמלי, עבודת התשתית ואחריות לשנה. 

אם עבודת התשתית מסובכת או שנדרשת חציבה להסתרת כבלים המחיר יעלה בעד כמה מאות שקלים. 

אם אין אפשרות להתקין מנעול חשמלי בדלת ויש צורך בהתקנת אלקטרו-מגנט במקום, העבודה תתייקר ב50% ויותר. 

עבור התקנה של קודן על תשתית קיימת וכשהמנעול החשמלי כבר מותקן המחיר הוא 500-600 ש"ח לא כולל מע"מ. 

 

איפה אפשר להתקין קודן?

קודן אפשר להתקין בכל סוג של דלת, בתנאי שיש אפשרות למשוך אליו חשמל מנקודה קרובה כלשהי. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק