מוקד טלפוני: 1-700-707-233

אינטרקום לבניין משותף - מחיר
התקנת אינטרקום לבניין בדרך כלל אורכת יום עד שבוע.  אם אתם ועד הבית או דייר מודאג, כאן תוכלו למצוא מידע על מחיר אינטרקום לבניין משותף. איזה סוגי אינטרקום קיימים וכמה תשלמו על כל אחד מהם? מה משפיע על מחיר אינטרקום לבניין משותף? ואיך צריכה להיראות הצעת המחיר שתקבלו? כל התשובות ממש כאן


מחיר התקנת אינטרקום דיגיטלי בבניין משותף

מחיר התקנת פאנל חיצוני של אינטרקום דיגיטלי (פאנל עם קודן) בבניין הוא 2,500-3,000 ₪ לא כולל מע"מ. הפער בטווח המחירים נובע מסוגים שונים של מכשירים, ומפער בין מחירים של ספקים שונים. הפאנל כולל קודן, צג קטן בו המבקרים יוכלו לדפדף כדי למצוא את הדירה אליה הם רוצים להתקשר + לחצן חיוג, מיקרופון וברוב המקרים עינית של מצלמה. מחיר התקנת הפאנל החיצוני כולל את מחיר המכשיר, את עלות העבודה, את התקנת המנעול החשמלי בדלת ואת החיווט.

חוץ מהפאנל החיצוני, הדיירים בבניין יוכלו לבחור איזו יחידת תקשורת הם רוצים בדירות שלהם: עם שפופרת בלבד, שתאפשר שיחה עם המבקר אבל לא לראות תמונה, או עם מסך - שיעלה יותר אבל גם ייתן לכם יותר אינפורמציה.

אינטרקום לבניין - מחיר מחיר התקנת יחידת דיבור שאינה כוללת מסך בדירה הוא 200-300 ₪ לא כולל מע"מ. המחיר כולל את מחיר המכשיר, את החלק היחסי של הדירה במחיר המפצל הקומתי ואת עלות ההתקנה והחיווט.

אינטרקום לבניין - מחיר מחיר התקנת יחידת דיבור שכוללת מסך בדירה מתחיל ב- 700-1,300 ₪ לא כולל מע"מ, תלוי בגודל המסך ובתוספות שלו (שפופרת, כרטיס זיכרון, או מסך מגע למשל יעלו את מחיר היחידה). המחיר כולל את מחיר המכשיר, החלק היחסי של הדירה במחיר המפצל הקומתי, ועלות ההתקנה והחיווט.

אם כך, בבניין של עשר דירות, מחיר ההתקנה הכולל (פאנל חיצוני + יחידות דיבור בדירות) ינוע בין 4,500-16,000 ₪ לא כולל מע"מ, לפי סוג יחידות הדיבור שהדיירים יבחרו. דייר שיבחר יחידת דיבור ללא מסך ישלם 450-600 ₪ לא כולל מע"מ, ודייר שיבחר יחידת דיבור שכוללת מסך ישלם 950-1,600 ₪ לא כולל מע"מ, לפי סוג היחידה שיבחר.

אלה מחירים להתקנה בסיסית של אינטרקום לבניין. בהמשך תוכלו לקרוא מה עוד יכול להעלות את המחיר.

אם אתם מתעניינים בעוד מערכות אבטחה לבניין שלכם, כאן תוכלו לקרוא הכל על מחיר מצלמות אבטחה לבניין

 פאנל חיצוני של אינטרקום דיגיטלי לבניין

מחיר התקנת אינטרקום אלחוטי בבניין

באינטרקום אלחוטי מתקינים בעצם רק את הפאנל החיצוני, ובמקום יחידות תקשורת בדירות מתקינים אפליקציות אצל הדיירים. בגלל שאין יחידות דיבור בדירות, ואין צורך בחיווט אליהן, ככל שמספר הדיירים גדול יותר המחיר לדייר יורד משמעותית. מחיר אינטרקום אלחוטי לבניין משתנה בטווח מאד רחב, לפי סוג המכשיר והחברה שתבחרו להתקין. תוכלו לשלם על מערכת כזו 5,000-25,000 ₪ ויותר, לא כולל מע"מ. כל דייר ישלם למעשה את חלקו בהתקנת המערכת ואת מחיר ההרשאה לחיבור לניידים של בני הבית שלו. המחיר לדייר משתנה גם הוא בטווח רחב לפי מספר הדיירים בבניין.

שימו לבהמתקינים המדורגים באתר מזהירים שמערכות של אינטרקום אלחוטי לבניין הן לא אמינות מספיק. לעיתים לוקח לתמונה של המבקר בחוץ זמן רב לעלות בסמארטפון של הדייר, ולעיתים המנעול החשמלי לא מגיב לפקודה מהאפליקציה. "נכון להיום איני יכול להמליץ על צורת התחברות כזו בבניין דירות," אומר יובל, מתקין בציון 9.66 במידרג. בנוסף, אם בבניין שלכם יש דיירים מבוגרים שלא מסתדרים עם פלאפונים חכמים, או ילדים שלא מחזיקים מכשירים כאלה, הם לא יוכלו לפתוח את הדלת.

אם בכל זאת תרצו גישה לאינטרקום מהנייד, תוכלו להתקין על מוניטור של אינטרקום דיגיטלי מתאם לאפליקציה. את המתאם יספק מתקין האינטרקום, והעלות שלו כולל התקנה היא כמה מאות שקלים.


מחיר התקנת אינטרקום אנלוגי בבניין

רוב מערכות האינטרקום שמותקנות היום בבניינים הן של אינטרקום דיגיטלי. באינטרקום אנלוגי החיווט מתבצע בטכנולוגיה ישנה יותר. היתרון הוא שהמערכת מעט יותר ידידותית לדיירים מבוגרים (בפאנל החיצוני יש לחצן נפרד לכל דירה, ולא לוח מקשים כמו באינטרקום דיגיטלי), והעלות בחלק מהמקרים מעט נמוכה יותר. החסרון הוא תקלות נפוצות יותר ויקרות יותר. בנוסף, התשתית לא תומכת בחיבור של מצלמה, אז ניתן לחבר רק שפופרות בדירות ולא מסכים.

מחיר התקנת פאנל חיצוני של אינטרקום אנלוגי בבניין הוא 2,500-3,000 ₪ לא כולל מע"מ, בדומה לאינטרקום דיגיטלי.

מחיר התקנת שפופרת אינטרקום אנלוגי בדירה הוא 150-300 ₪ לא כולל מע"מ.

לדוגמא, בבניין של עשרה דיירים, מחיר התקנת אינטרקום אנלוגי יהיה 4,000-6,000 ₪, כלומר 400-600 ₪ לדייר.

אלה העלויות של התקנה בסיסית של אינטרקום אנלוגי לבניין, כבר נפרט מה עוד יכול להשפיע על המחיר. 

 שפופרת אינטרקום palwintec

מה עוד יכול להשפיע על המחיר?

כל המחירים שהופיעו עד כה נוגעים להתקנה בסיסית של אינטרקום לבניין, שמתבססת על תשתית קיימת. יש עוד כמה דברים שיכולים להעלות את המחיר:

אינטרקום לבניין - מחיר תשתית: אם בבניין שלכם מעולם לא היתה מערכת אינטרקום בעבר, לא תהיה תשתית קודמת שהמערכת החדשה תוכל "לרכוב" עליה, ומחיר ההתקנה יעלה בעוד 100-300 ₪ + מע"מ לדייר. בבניין קטן תשלמו פחות על תוספת תשתית, ובבניין גדול בו הכבלים יצטרכו לעבור מרחקים ארוכים, תשלמו יותר.

אינטרקום לבניין - מחיר כבילה: לרוב, מסתירים את הכבלים בתוך תעלות צמודות לקיר. אם תרצו להסליק אותם (כלומר, להסתיר לגמרי) בתוך הקיר בתהליך חציבה, המחיר יעלה בכמה עשרות עד כמה מאות שקלים לדייר.

אינטרקום לבניין - מחיר חברה: מחיר הרכיבים שתתקינו משתנה לפי החברה שתבחרו. על פאנלים של חברות ידועות ומומלצות יותר תשלמו מחיר גבוה יותר – שניתן לקוות שיתבטא באמינות גבוהה יותר ופחות תקלות. איזה חברות של אינטרקום מובילות היום בשוק? תדאור הישראלית (היא משלנו!), ו-Palwintec למשל, אבל קיימות עוד חברות איכותיות רבות.

אינטרקום לבניין - מחיר חיישן קרבה: בהרבה דגמים של קודנים קיימת היום האפשרות לתכנת פתיחה באמצעות קריאה של חיישני קרבה במקום או בנוסף להקשת קוד. חיישני הקרבה יכולים להיות ממוקמים על כרטיסים או על צ'יפים קטנים, כמו של חדר הכושר. אם בבניין שלכם יש ילדים או קשישים שעלולים לא לזכור את הקוד, כדאי להתקין קודן שיכול לקרוא חיישני קרבה, ולצייד אותם בכאלה. על תוספת של קורא תגי קרבה לפאנל החיצוני תשלמו מאה עד כמה מאות שקלים.

אינטרקום לבניין - מחיר קופסה לפאנל חיצוני: בחלק מההתקנות יש צורך בתוספת של קופסא שהפאנל החיצוני מותקן בתוכה. על קופסה כזו תשלמו כמה מאות שקלים בנוסף למחיר ההתקנה.


אינטרקום לבניין – הצעות מחיר לדוגמא

כדי שתוכלו לקבל מושג על הצעת המחיר שתקבלו, אספנו עבורכם הצעות מחיר לדוגמא של עבודות שבוצעו על ידי המתקינים המדורגים באתר. שימו לב: מתקינים שונים בונים הצעות מחיר להתקנת אינטרקום בבניין בצורות שונות. חלקם נותנים מחיר נפרד להתקנה בחללים המשותפים ובנוסף מחיר נפרד להתקנה בדירות, וחלקם מחיר גלובלי להתקנה שמתחלק בין הדיירים. חלקם מתמחרים את החיווט לפי מספר הקומות או הדירות, וחלקם נותנים מחיר גלובלי לחיווט עד מספר דיירים מסויים, ותוספת למספר דיירים גבוה יותר. בכל מקרה, חשוב מאוד להבין מראש איך מתקין האינטרקום שבחרתם מתמחר את העבודה כדי שלא יהיו הפתעות. 

מה צריך להיות כלול בהצעת המחיר:

  • התקנת הפאנל החיצוני
  • התקנת יחידות הקצה בדירות
  • מנעול חשמלי (במקרה שאין)
  • ספק כח
  • מחיר העבודה
  • מחיר החיווט
  • הדרכה לדיירים על השימוש במערכת
  • אחריות לשנה לפחות

אם אתם מקבלים הצעת מחיר נמוכה באופן מפתיע, זה הזמן לחשוד שיתחילו לצוץ תוספות אחר כך. אתם מוזמנים להשוות בין הצעות מחיר שונות ממתקינים שונים, ולבחור את זו המתאימה לכם.

הצעת מחיר: התקנת אינטרקום אנלוגי בבניין 16 דירות ללא תשתית קיימת

אינטרקום לבניין - מחיר התקנת פאנל חיצוני של אינטרקום אנלוגי, כולל ספק כח וחיווט.
מחיר: 2,650 ₪ לא כולל מע"מ.

אינטרקום לבניין - מחיר התקנת מנעול חשמלי.
מחיר: 280 ₪ לא כולל מע"מ.

אינטרקום לבניין - מחיר התקנת שפופרת דיבור בדירה, כולל חיווט נדרש והדרכה לדיירים.
מחיר: 400 ₪ X 16 דירות = 6,400 ₪ לא כולל מע"מ.

סה"כ: 9,330 ₪ +17% מע"מ = 10,916.10 ₪ (מחיר לדייר: 682.25 ₪). המחיר כולל אחריות לשנה.

הצעת מחיר: התקנת אינטרקום דיגיטלי בבניין 32 דירות על תשתית קיימת

אינטרקום לבניין - מחיר התקנת פאנל אינטרקום של חברת תדאור, דגם COM118 L4 כולל מצלמה, קודן וקורא תגי קרבה.
מחיר: 3,700 ₪ כולל מע"מ.

אינטרקום לבניין - מחיר התקנת מפצל קומתי והתאמת חיווט קיים.
מחיר: 300 ₪ לקומה X 8 קומות = 2,400 ₪ כולל מע"מ.

אינטרקום לבניין - מחיר התקנת יחידת דיבור של חברת תדאור, דגם DJ-5A בדירה, כולל חיווט נדרש והדרכה לדיירים.
מחיר: 220 ₪ X 16 דירות = 3,520 ₪ כולל מע"מ.

אינטרקום לבניין - מחיר התקנת מסך של חברת תדאור, דגם TAD-433 בדירה, כולל חיווט נדרש והדרכה לדיירים.
מחיר: 720 ₪ X 12 דירות = 8,640 ₪ כולל מע"מ.

אינטרקום לבניין - מחיר התקנת מסך+שפופרת של חברת תדאור, דגם TAD-24 בדירה, כולל חיווט נדרש והדרכה לדיירים.
מחיר: 850 ₪ X 4 דירות = 3,400 ₪ כולל מע"מ.

סה"כ: 21,660 ₪ (מחיר לדייר שבחר יחידת דיבור לדירה: 410.63 ₪. מחיר לדייר שבחר מסך לדירה: 910.63 ₪. מחיר לדייר שבחר מסך+ שפופרת לדירה: 1,040.63 ₪). המחיר כולל אחריות לשנה.

הצעת מחיר: התקנת אינטרקום אלחוטי בבניין 46 דירות + התקנת קודני כניסה מהחניון

אינטרקום לבניין - מחיר התקנת פאנל אינטרקום של חברת רוזקום, דגם X-500, כולל מצלמה, קודן, ו-230 רשיונות לחיבור לטאבלט או נייד.
מחיר: 22,540 ₪ לא כולל מע"מ. 

אינטרקום לבניין - מחיר התקנת קודן מתכת אנטי- ונדלי מואר כולל קורא תגי קרבה והתקנת מנעול חשמלי.
מחיר: 950 ₪ X 6 כניסות = 5,700 ₪ לא כולל מע"מ.

אינטרקום לבניין - מחיר תג קרבה.
מחיר: 9 ₪ X 200 תגים = 1,800 ₪ לא כולל מע"מ.

סה"כ: 30,040 ₪ +17% מע"מ = 35,146.80 ₪ (מחיר לדייר: 764.06 ₪). המחיר כולל אחריות לשנה.


מתקיני אינטרקום מומלצים

אז איך תמצאו לבניין שלכם מתקין אינטרקום מומחה שגם ייתן לכם מחיר הוגן? אספנו כאן רשימה של מתקיני אינטרקום מומלצים, מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. תוכלו לראות איך אנשי המקצוע דורגו לאחר עסקאות קודמות שביצעו, כולל דירוג של הוגנות המחיר, ולבחור את המתקין המתאים לכם.
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק