מוקד טלפוני: 1-700-707-233

הדירוג המלא של עיריית חולון– מידרג העיריות 2018
כבר 3 שנים שאתר מידרג מפרסם את תוצאות מידרג העיריות. עיריית חולון נשארת במקום פחות או יותר מאז המידרג של שנה שעברה עם עלייה זניחה בציון של 0.06 בלבד.

ביקשנו מחברי אתר מידרג, תושבי חולון, לדרג את תפקוד העירייה ב- 16 פרמטרים משמעותיים: ניקיון, חינוך, תרבות, תכנון ובנייה, תקשורת מול התושבים ועוד, ובכך לקבל תמונת מצב של תפקוד העירייה ומה חושבים עליו התושבים בעיר. את הדירוג השווינו לשנים קודמות ובדקנו במה השתפרה חולון מאז שנה שעברה? איזה תחומים צריכה העירייה לשפר? מה יש לתושבים להגיד? מה הם היו עושים לו הם היו ראש העיר?

חשוב לציין - לאתר מידרג לא הייתה נגיעה בדירוג, וחוות הדעת כולן התקבלו אך ורק מחברי מידרג. אנחנו סיפקנו את הפלטפורמה, שאפשרה להם להתבטא. המטרה הייתה ליצור דירוג השוואתי של העיריות הגדולות בישראל, כדי להוציא לאור את האמת של התושבים – מה דעתם על תפקוד העירייה שלהם.

האידיאולוגיה שמאחורי מידרג העיריות

נוחם, מנהל אתר מידרג, מסביר מהי האידיאולוגיה שעומדת מאחורי מידרג העיריות

 

דירוג כללי – עיריית חולון

השנה מקבלת חולון את הציון 2.99 ציון ששם אותה במקום האמצעי 13 מתוך 23 העיריות שדורגו. מצבה של חולון היה דומה בשנים שעברו – בעוד ב2016 ציונה היה מעט גבוה יותר (3.04) ב2017 ציונה היה 2.93. עם סטייה מזערית לכאן או לכאן אפשר להגיד שחולון עומדת במקום.

תרשים: ציונה הכללי של עיריית חולון 2016-2018

מקור: אתר מידרג

כשנשאלו תושבי חולון האם הם מרגישים שהם מקבלים תמורה הוגנת לתשלום הארנונה שלהם תשובתם גם היא הייתה בינונית – כמחצית מהעונים השיבו כי חושבים שהתמורה חלקית בלבד. כ18.7 אחוזים אמרו כי יש תמורה הוגנת לארנונה בעיר ו30.49 אחוזים סברו כי אין תמורה לארנונה כלל.

כ20 אחוזים מתושבי חולון ציינו את גובה הארנונה כדבר שמתסכל אותם ביותר, אז עיריית חולון – בהמשך המאמר נפרט איפה את יכולה להשקיע את הארנונה כדי שאולי התושבים יצאו מתוסכלים פחות.

תרשים: האם תושבי חולון מקבלים תמורה לארנונה? 2018

מקור: אתר מידרג

תרשים: האם יש תמורה לארנונה? השוואת חולון ובת ים

מקור: אתר מידרג

מערכת החינוך בחולון

באופן כללי מערכות החינוך בערים שדורגו קיבלו ציונים גבוהים יחסית, אך בגזרה זו חולון מתמקמת דווקא בחצי התחתון, ומערכת החינוך שלה מדורגת במקום ה19 מבין 23 העיריות. יחד עם זאת הציון הכללי שמקבלת מערכת החינוך בחולון הינו 3 מתוך חמש, שיפור יפה של 0.2 מאז שנה שעברה.

תרשים: ציונה הכללי של מערכת החינוך בחולון 2016-2018

מקור: אתר מידרג

מצבם הפיזי של מוסדות החינוך בעיר קיבל את הציון הנמוך ביותר מבין הפרמטרים ובתי הספר היסודיים קיבלו את הציון הגבוה ביותר, 3.24, אך מבין שאר העיריות ציון זה אינו מתבלט כלל.

תרשים: דירוג מערכת החינוך בחולון 2018

מקור: אתר מידרג

תחבורה וחנייה בחולון

בתחום התחבורה והחנייה שאלנו על 7 גורמים: תחזוקת הכבישים, מצב הפקקים, שבילי אופניים, מספר מקומות חנייה, תחבורה ציבורית, תאורת רחובות וסימון מעברי חצייה בעיר.

כשסוקרים את תוצאותיה של חולון לא קשה לראות מה הדבר שמפריע לתושביה יותר מכל: הפקקים. מדד הפקקים קיבל את הציון הנמוך ביותר בקטגוריה זו ובמידרג חולון כולו. לעומת זאת במדד שבילי אופניים חולון רושמת שיפור משמעותי הראוי לציון משנה שעברה עם עלייה של 0.52 נקודות. אולי ככול שישתפרו שבילי אופניים ילכו הפקקים וידלדלו.

תרשים: מצב התחבורה והחנייה בחולון 2018

מקור: אתר מידרג

ניקיון בחולון – זה אפילו חרוז

בתחום הניקיון הציונים גם בינוניים. נראה כי הטיפול בצואת הכלבים ברחובות חורה לתושבים במיוחד והוא קיבל את הציון הנמוך 2.31 בלבד. גם ניקיון הרחובות קיבל ציון נמוך מ3 עם 2.86 בלבד.

תרשים: מצב הניקיון בחולון 2018

מקור: אתר מידרג

הניקיון היה אחד הדברים שכמעט 20 אחוז מהתושבים ציינו כדבר שמתסכל אותם ביותר בתפקוד העירייה. "אני מטייל קצת בעיר עם כוס קפה ריקה, מחפש פח לזרוק אותה ולא מוצא. כאשר אין פחים אנשים זורקים על הרצפה" אמר אחד התושבים. "צריך להשקיע הרבה יותר בניקיון. אין מה לעשות, יש הרבה אנשים בעיר ומאד מלוכלך" הוסיף אחר.

תרשים: מה מתסכל את תושבי חולון 2018?

מקור: אתר מידרג

פיתוח ובנייה

אחד מהנושאים הרגישים בכלל העיריות הוא הבנייה ובעיקר היתרי הבנייה בעיר. רק החודש יצאה כתבה בדבר שוחד להיתרי הבנייה שפושה בעיריות רבות.

הציונים של עיריית חולון בנושא נמוכים ודומים לתסכול ששורר בכל העיריות, עם זאת היא מתמקמת בחצי הראשון של התוצאות. המדד "עידוד זוגות צעירים לגור בעיר" מקבל את הציון הנמוך ביותר במדד זה: 2.34.

תרשים: התכנון ובנייה בחולון 2018

מקור: אתר מידרג

מה עתידה של חולון?

שאלנו את תושבי חולון מה חושבים שמצבה של העיר ולאן היא תתקדם או לא תתקדם. כ40.4% אמרו שהם חושבים שחולון דורכת במקום. אחוז דומה, כ39.4% אמרו כי העיר דווקא צומחת  ורק 20.2% אמרו שהם חושבים שהעיר בנסיגה לאחור. ניתן לגלות אם כן אופטימיות זהירה, אבל לא יותר מדי.

תרשים: מה עתידה של חולון 2018?

מקור: אתר מידרג

לו הייתי ראש עיריית חולון

לסיום, ביקשנו מהמדרגים להגיד מה הם היו עושים לו הם היו ראש העירייה של חולון. הבאנו לכם מספר ציטוטים נבחרים:

"אם הייתי ראש עיר הייתי פותר את בעיית החנייה באזור מכללת HIT שממררת לכל תושבי האזור את החיים בשעות הערב ובימי שישי בגלל חוסר משווע בחנייה."

"לו הייתי ראשת עיר הייתי מטפלת ב״דרך ארץ״ וחיזוק זיקה לעיר חולון ע"י פעילויות משותפות לילדים ולהורים. והדבר הכי חשוב: לא הייתי מעבירה את העירייה למקום הכי יקר ומרכזי בעיר, הייתי בונה מרכז כייפי באזור המדיטק, פארק משפחות או אמפיתאטרון ולא משרדי העירייה. את העירייה ניתן למקם גם באזור התעשייה."

"הייתי משפר את דרכי ההתקשרות מול התושב ומקצר את זמן הטיפול בפניות."

"הייתי מסתובב בעיר ומדבר עם תושבים. לא מגיע אחת לתקופת בחירות לתל גיבורים ואחר כך שוכח מכל מה שהובטח..."

שאלות נפוצות

למה אנחנו משקיעים בדירוג העיריות?

ב-15 השנים האחרונות ראינו איך הדירוג השפיע לטובה על ענף בעלי המקצוע. כל בעל מקצוע יודע שאחרי כל עבודה הוא מדורג וחוות הדעת עולה לאתר, ואנו רואים מדי יום את השיפור באמינות ובשירות בעקבות הדירוג.

שאלנו את עצמנו, מה יקרה אם נדרג את העיריות? האם זה ישפר את השירות לתושבים? אנחנו מקווים שכן. מכיוון שאף גוף לא עושה את זה – מישהו צריך לעשות את זה.

בשנת 2016 ביצענו את מידרג העיריות בפעם הראשונה, והתוצאות היו מרתקות. השנה, זו השנה השלישית ברציפות שאנחנו מבצעים את דירוג העיריות, כדי להמשיך ולראות מה משתנה בתפקוד העיריות, אם בכלל.

איפה אפשר לראות את מידרג העיריות של 2017? את מידרג העיריות של כלל הערים לשנת 2017 אפשר לראות כאן 

איך אפשר לקבל את הנתונים המלאים? אנו מספקים את הנתונים המלאים לכלי תקשורת, לעיריות ולחוקרים בתחום המוניציפאלי. אם אתם מעוניינים בנתונים, שלחו פנייה להדס, מנהלת השיווק והתוכן הדיגיטלי.

לפירוט מלא של כלל הדירוגים במגוון נושאים ובכל העיריות - לחצו כאן

אנשים שהתעניינו בהדירוג המלא של עיריית חולון– מידרג העיריות 2018 התעניינו גם בזה...

מידרג העיריות בישראל 2018- תוצאות 5 העיריות הגדולות
מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית תל אביב-יפו - מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית ירושלים - מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית פתח תקווה - מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית רעננה - מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית רמת השרון - מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית רמת גן - מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית הרצליה- מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית קרית אונו - מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית הוד השרון- מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית מודיעין – מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית ראשון לציון - מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית חיפה - מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית אשדוד - מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית רחובות - מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית גבעתיים- מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית נס ציונה – מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית כפר סבא- מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית נתניה- מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית באר שבע- מידרג העיריות 2018
הדירוג המלא של עיריית בת-ים – מידרג העיריות 2018

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק