מוקד טלפוני: 1-700-707-233

פוליש לרצפה

פוליש לרצפה יותיר את הרצפה שלכם נוצצת ומבריקה, ואין ספק שהוא ישדרג את מראה הבית.  איזה סוגים של פוליש לרצפה קיימים בשוק, ואיך נבחר מה מתאים לעשות אצלנו בבית? ממש בשבילכם הכנו מדריך לפוליש לרצפה עם כל התשובות

 פוליש לרצפה

 


איזה סוגים של פוליש לרצפה יש?

קיימים שלושה סוגים עיקריים של פוליש לרצפה – פוליש קריסטל, פוליש וקס ופוליש סילר. שלושת סוגי הפוליש האלו יעשו את הרצפה שלכם מבריקה כמו שתמיד רציתם, אבל תהליך העבודה עם כל אחד מהם יהיה שונה.

פוליש קריסטל

פוליש קריסטל נעשה באמצעות מכונה ייחודית, אשר מקרצפת את הרצפה עם מספר חומרי הברקה במספר שלבים. בכל אחד מהשלבים חברת הניקיון משתמשת בחומר אחר, וממש מחדירה אותו אל תוך המרצפות באמצעות הקרצוף. ואם אתם רוצים להבין קצת יותר איך עושים פוליש קריסטל, מוזמנים להציץ בטיפ שלנו על פוליש קריסטל. כדאי לדעת, במידה ויש לכם רצפת גרניט פורצלן ותהיתם אם אפשר לעשות פוליש קריסטל על גרניט פורצלן, אז התשובה לפי רוב חברות הניקיון ששאלנו היא שאי אפשר לעשות פוליש קריסטל על גרניט פורצלן ודבר כזה עלול אפילו להזיק לרצפה שלכם.

פוליש ווקס

פוליש ווקס נעשה על ידי מריחת... ווקס! (תודו שלא ציפיתם לזהמחייך ). הווקס הוא חומר דמוי שעווה, שמבריק את הרצפה ומחליק אותה. בתהליך של פוליש ווקס, חברת הניקיון תמרח את הווקס בצורה אחידה על גבי הרצפה באמצעות מכונה עם גלגל מסתובב. שימו לב שבניגוד לפוליש קריסטל, במקרה של פוליש ווקס, הפוליש הוא חיצוני בלבד. כלומר, אפקט ההברקה נעשה בזכות שכבת הווקס שעל גבי הרצפה ואין תהליך החדרת חומרים לרצפות עצמן. 

פוליש סילר

בדומה לפוליש וקס, גם במקרה של פוליש סילר, הפוליש נעשה על ידי מריחת חומר חיצוני בלבד על גבי המרצפות. האמת היא, שסילר הוא לא חומר שמטרתו הראשונית היא נקיון. הוא חומר אטום, ונועד בעיקר לשמירה והגנה על המרצפות מפני ספיגה של לכלוכים ולחות, ו"על הדרך" גם מבריק את הרצפה. במקרה של פוליש סילר אפילו אין צורך במכונה מיוחדת, ואפשר פשוט לקנות פחית סילר ולמרוח אותו על הרצפה באמצעות מברשת או רולר, ממש כמו שצובעים קיר. אבל שנייה לפני שאתם הולכים לקנות סילר ומברשת ומתחילים לעשות פוליש בעצמכם, כדאי שתדעו שצריך להתאים את סוג הסילר למרצפות שלכם, ולכן כדאי מאוד להתייעץ עם חברת פוליש לפני כן, אפילו באופן טלפוני. 

 איך עושים פוליש לרצפה

שאלנו חברות ניקיון מה עדיף- פוליש וקס או פוליש קריסטל? וכולן בחרו בפוליש קריסטל כמומלץ על פני פוליש וקס.


איך לבחור איזה סוג פוליש לרצפה לעשות?

כמעט כל חברת ניקיון שתשאלו תמליץ לכם לעשות פוליש קריסטל, שכן הוא נחשב לאיכותי ביותר מבין סוגי הפוליש. מכיוון שבתהליך של פוליש קריסטל חומרי ההברקה מוחדרים אל תוך המרצפות, הפוליש עצמו עמיד במיוחד ונותן תוצאות טובות מאוד. אבל, יש לא מעט מקרים שפוליש קריסטל הוא לא בהכרח הבחירה הנכונה. מה השיקולים שמובילים לבחירה בסוג פוליש מסוים? טוב ששאלתם: 

מצב הרצפה

אם אתם רוצים לעשות פוליש על רצפה ישנה ומתפוררת במיוחד, כדאי שתדעו שפוליש קריסטל עלול להביא ליותר נזק מתועלת. כפי שאמרנו, כדי לבצע פוליש קריסטל יש להחדיר אל הרצפה חומרים כימיים באמצעות קרצוף חזק. במקרה של מרצפות ישנות, תהליך זה עלול להרוס את המרצפות ולפורר אותן. זה לא אומר שצריך לוותר על החלום לרצפה מבריקה ויפה, זה פשוט אומר שבמקרה כזה כדאי לכם לעשות פוליש ווקס או פוליש סילר, כשבמקרה של רצפות ישנות העדיפות היא לסילר, שלא רק יבריק את הרצפה אלא גם יגן עליה ויחזק אותה. 

שיקול נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא, האם הרצפה שלכם שחוקה ושרוטה מאוד? אם אתם מהנהנים בעצב כרגע, כנראה שפוליש לרצפה לא ממש יעזור לכם בשלב הזה. פוליש על רצפה שרוטה לא ייתן את האפקט הרצוי, וסתם חבל שתשלמו על זה. מה שכן כדאי לכם לעשות הוא ליטוש שיש או אבן, אשר יחדש את מראה המרצפות שלכם וייתן לרצפה מראה אחיד וחלק. אחרי הליטוש תוכלו להחליט אם אתם רוצים לעשות גם פוליש לרצפה.

 רצפה לפני פוליש

תקציב

אנחנו יודעים שתקציב הוא שיקול בכל נושא כמעט, אבל במקרה של פוליש לרצפה כדאי להקדיש לזה מחשבה נוספת. אז נכון, פוליש קריסטל הוא האיכותי מבין סוגי הפוליש, אבל הוא גם היקר מביניהם. לצורך העניין, פוליש וקס או פוליש סילר בדירת 100 מ"ר יכול להיות זול ב-2,000 ₪ מאשר פוליש קריסטל ולכן כדאי לקחת זאת בחשבון.

תנועה

זה אולי נשמע מוזר, אבל לפני שעושים פוליש לרצפה צריך לחשוב על כמות התנועה שתהיה בחדר בו עשינו את הפוליש. למה? כי ככל שתהיה תזוזה רבה יותר בחדר, כך הפוליש יחזיק מעמד לזמן מועט יחסית, ולכן חשוב לבחור פוליש עמיד וחזק יותר. למשל, פוליש סילר רגיש יחסית ונשרט בקלות מהזזה של רהיטים, או אפילו סתם מתנועה בחדר. פוליש וקס לא הרבה יותר טוב מהבחינה הזאת, שכן במקרים של תזוזה רבה הוא עלול להשחיר ולהתלכלך (כי הלכלוכים נדבקים לשעווה...). לעומת זאת, פוליש קריסטל עמיד מאוד ולא נשחק כמעט. מה שאומר שאם אתם רוצים לעשות פוליש לרצפה בסלון, למשל, ולא רוצים לחדש את הפוליש בכל כמה חודשים, כדאי לבחור בפוליש קריסטל.


מחירים של פוליש לרצפה

פוליש לרצפה מתומחר לפי מטר רבוע, ומושפע בעיקר מסוג הפוליש שתבחרו לעשות.

מחיר של פוליש קריסטל ינוע בין 20-30 ₪ למ"ר.

פוליש וקס או פוליש סילר יעלו בין 10-15 ₪ למ"ר.

 רצפה אחרי פוליש

 


תחזוקה של פוליש לרצפה

מה לעשות, פוליש לרצפה לא יחזיק מעמד לנצח. כל אחד מסוגי הפוליש צריך לחדש אחת לכמה שנים. פוליש וקס ופוליש סילר כדאי לחדש אחת לשנה בערך, ופוליש קריסטל מומלץ לחדש אחרי שנתיים-שלוש. בכל מקרה, כדי לשמור על איכות הפוליש לכמה שיותר זמן, כדאי לשטוף את הרצפה עם חומרי ניקוי מתאימים, שכן חומרי הניקיון הסטנדרטיים פוגעים באיכות הפוליש ומורידים את שכבת הפוליש.

פוליש סילר לא דורש שטיפה עם חומרי מיוחד, אבל פוליש ווקס כדאי לשטוף עם נוזל רצפות שמכיל ווקס, ואז הפוליש מתחדש קצת בכל שטיפה. פוליש קריסטל כדאי לשטוף עם חומר משמר קריסטל, כמו X-4 של חברת Caselli.

טיפ שכדאי לדעת:

אם עשיתם פוליש ווקס לפני מספר שנים, והיום אתם רוצים לעשות פוליש קריסטל, מחיר הפוליש יעלה. הסיבה היא שפוליש  כזה מותיר אחריו שאריות וקס, שצריך להוריד לחלוטין לפני שעושים פוליש קריסטל. תהליך זה דורש מחברת הפוליש עבודת ניקיון מקדימה שדורשת לא מעט זמן, ולכן תיאלצו לשלם יותר. קחו את זה בחשבון בזמן קבלת ההחלטות. 


חברות פוליש מומלצות לביצוע פוליש לרצפה

החלטתם איזה פוליש אתם רוצים לעשות אצלכם בבית? איזה יופי. ועכשיו אתם בטח רוצים למצוא חברה מקצועית שתעשה את הפוליש בצורה איכותית, נכון? אז אתם יכולים לעשות סקר שוק ולהתחיל לשאול חברים ומכרים כדי לקבל המלצות על חברות פוליש, אבל האמת היא שכבר עשינו לכם את העבודה. ממש כאן תוכלו למצוא רשימה של חברות פוליש מומלצות לביצוע פוליש לרצפה, עם מאות חוות דעת וציונים של לקוחות קודמים על עבודות פוליש קודמות שביצעו. שיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה פוליש לרצפה?

פוליש לרצפה הוא תהליך שנועד להבריק את הרצפה ולהעניק לה מראה "רטוב".

כמה עולה פוליש לרצפה?

מחיר של פוליש לרצפה מתומחר לפי מטר רבוע, ותלוי בסוג הפוליש שבחרתם לעשות.

פוליש קריסטל הוא היקר מבין סוגי הפוליש, ומחירו עומד על 20-30 ש"ח למ"ר בממוצע.

פוליש וקס או פוליש סילר יעלו 10-15 ש"ח למ"ר.

כמה עולה פוליש ווקס?

פוליש ווקס הוא הזול מבין סוגי הפוליש, ומחירו עומד על 10-15 ש"ח למטר רבוע.

איך עושים פוליש לרצפה?

פוליש קריסטל נעשה במספר שלבים, בהם מוחדרים לרצפה חומריים כימיים שנותנים לה אפקט מבריק ונוצץ.

פוליש וקס נעשה על ידי מריחת ווקס (חומר דמוי שעווה) על גבי הרצפה באמצעות מכונת פוליש מיוחדת, ופוליש סילר נעשה על ידי מריחת סילר על גבי הרצפה באמצעות מברשת או רולר.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק