מוקד טלפוני: 1-700-707-233

פוליש קריסטל

מכירים את זה שאתם נכנסים למלון או ללובי מפואר, והרצפה מבריקה עד כדי כך שאתם רואים את ההשתקפות שלכם בה? תהיתם איך הם עושים את זה? התשובה היא פוליש קריסטל. יש לנו חדשות טובות בשבילכם - אתם לגמרי יכולים לעשות פוליש קריסטל גם בבית שלכם, והרצפה תראה בדיוק כך! במאמר הבא, רכזנו עבורכם כל מה שצריך לדעת על פוליש קריסטל

 פוליש קריסטל

 


פוליש קריסטל לעומת פוליש ווקס

פוליש הוא תהליך ניקיון מיוחד שנעשה במטרה להבריק רצפות. יש שני סוגים נפוצים של פוליש- פוליש ווקס ופוליש קריסטל. שניהם נועדו להבריק רצפות שיש, אבל יש ביניהם הבדלים משמעותיים:

  • פוליש ווקס- חומר שמורחים על הרצפה באמצעות גלגל הברקה מסתובב. הברק מחזיק בין כמה חודשים לשנה. המניע לבחור בווקס הוא בעיקר מחירו הנמוך ביחס לפוליש קריסטל.כך למשל, בדירת 100 מ"ר פוליש ווקס יכול להיות זול בכ-1500 ₪ מפוליש קריסטל.
  • פוליש קריסטל – נעשה במספר שלבים (מיד נפרט) באמצעות צמר פלדה וגלגל הברקה. מחזיק עד 3 שנים. פוליש קריסטל אמנם יקר יותר מפוליש ווקס, אך המחיר בהחלט משתלם- הוא מגן על הרצפה מפני שריטות בזמן הזזת רהיטים ומסייע להפחתת כמות הלכלוך שנדבק לרצפה.

    אם אתם עדיין מתלבטים אם לבחור בפוליש וקס או פוליש קריסטל, כדאי שתדעו שחברות הניקיון ששאלנו בחרו כולן בפוליש קריסטל כמומלץ ביותר מבין שתי האפשרויות.

     


מתי אסור לעשות פוליש קריסטל?

אסור לעשות פוליש קריסטל על רצפות קרמיקה וגרניט פורצלן. לא רק שפוליש קריסטל לא יתפוס על רצפות קרמיקה וסתם תבזבזו את כספכם, רוב הסיכויים שהוא גם יזיק - צמר הפלדה שבו נעשה שימוש בתהליך לא מתאים לרצפות קרמיקה ושורט אותן. אם תרצו להבריק רצפות קרמיקה, אין בעיה. האם אפשר לעשות פוליש קריסטל על גרניט פורצלן? גם במקרה הזה התשובה לפי רוב חברות הניקיון ששאלנו היא לא. לחברות הניקיון והפוליש יש מגוון פתרונות שלא כוללים שימוש בצמר פלדה, הנפוץ שבהם הוא שימוש במכונת קרצוף. אז מתי כן? פוליש קריסטל נועד לחידוש של מרצפות שיש טרצו ואבן טבעית.


תהליך העבודה של פוליש קריסטל לרצפה

פוליש קריסטל צריך להיעשות ביסודיות לאורך כל השלבים ולכן העבודה לוקחת זמן. השיטה הנפוצה לביצוע פוליש קריסטל היא "שיטת השכבות", שמתבצעת באמצעות סדרת חומרים:

פוליש קריסטל לרצפה השלב הראשוני נקרא מירוק והוא מבוצע על רצפה יבשה לחלוטין. בשלב זה מחברים למכונת הפוליש צמר פלדה מיוחד. צמר הפלדה מתחכך במהירות גבוהה ברצפה וכך נוצר חום שמאפשר את החדרת חומר היסוד, שנקרא בשפה המקצועית X-1 לשכבה העליונה של הרצפה. חומר זה מהווה את שכבת הבסיס ותפקידו בעיקר לנקות את הרצפה. אחת החברות שמתמחות בייצור חומרים לפוליש היא CASELLI.

פוליש קריסטל לרצפה בשלב השני המטרה העיקרית היא לסתום את הנקבוביות ברצפה. הנקבוביות הקטנות (שסביר מאוד שאתם אפילו לא רואים) גורמות לכך שהרצפה תהיה מעט מחוספסת. החספוס אמנם לא מורגש, אבל הוא יפריע לפוליש להיות אחיד ולכן חשוב להקפיד להחליק את הרצפה. לצורך שלב זה משתמשים בחומר X-2, אשר בנוסף גם מתחיל את תהליך ההברקה.

פוליש קריסטל לרצפה בשלב השלישי מתמקדים בהברקה בעזרת חומר X-3, שבנוסף לקוסמטיקה הסופית מסייע למחיקת הסימנים שהשאיר צמר הפלדה בשלבים הקודמים. בסיום שלב זה הרצפה כבר מבריקה לגמרי .

פוליש קריסטל לרצפה השלב הרביעי לא הכרחי, אך בהחלט מומלץ. שלב זה יעשה את ההבדל בין פוליש קריסטל טוב מאוד למצויין. בשלב זה ימרחו חומר A-7  על הרצפה וימרקו אותה בעזרת מכונת קרצוף שאליה מחובר גלגל הברקה העשוי מסקוץ' לבן עדין שיעלה את רמת הגימור של המירוק ויביא לתוצאות טובות יותר.


עוד טיפים בנושא פוליש קריסטל תוכלו למצוא בסרטון הבא

 


איך לשמור על איכות פוליש הקריסטל

אם כבר השקעתם בפוליש קריסטל, כדאי שתדעו איך לשמור עליו כמו שצריך. חשוב מאוד להקפיד לא לשטוף את הרצפה שבעה ימים לאחר ביצוע פוליש קריסטל. גם לאחר שהרצפה יבשה לוקח זמן עד שהחומר ממש הופך להיות חלק אחיד ממנה, ולכן אם תשטפו את הרצפות לפני כן תפגעו באיכות הפוליש. בשבוע הראשון ניתן לטאטא בעדינות את הרצפה. כדי שהברק על הרצפה יחזיק יותר זמן מומלץ להשתמש בניקיון השוטף בחומר משמר פוליש קריסטל שנקרא A9, אשר ניתן לרכוש בחנויות לחומרי ניקוי. מה שמיוחד בחומר הזה הוא שבכל פעם הוא מוריד את השכבה העליונה של הרצפות ומוסיף במקומה שכבה חדשה שמגנה על ההברקה עצמה. שווה לעשות את המאמץ, לרכוש את חומר הניקוי המיוחד ולוותר על חומר הניקוי הסטנדרטי שרוכשים בסופר. החומרים הנפוצים למעשה מוסיפים שכבה על שכבה, וכך הברק נהרס לאט לאט.


טיפים לפוליש קריסטל – אל תפספסו!

לפני שאתם מזמינים חברת ניקיון לביצוע פוליש קריסטל, אספנו עבורכם כמה טיפים שממש חשוב שתדעו:

 פוליש קריסטל לרצפהישנם חאפרים שיעשו לכם וקס בלבד ויאמרו שהם עשו פוליש קריסטלי. הדרך להבדיל בין השניים היא בעיקר לפי החומרים בהם נעשה שימוש ומשך העבודה (פוליש קריסטל לוקח כמה שעות טובות).

 פוליש קריסטל לרצפהבשבוע הראשון (בו אסור לשטוף את הרצפה) הימנעו מללכת יחפים בבית. לאחר סיום עבודת פוליש קריסטל נשארים שבבים קטנים מאוד של צמר פלדה, שלא בהכרח תראו בעין אך בהחלט תרגישו ברגל.

 פוליש קריסטל לרצפהניתן לראות את התוצאה האמיתית של עבודת פוליש הקריסטל רק לאחר השטיפה הראשונה, כלומר שבוע לאחר ביצוע העבודה. הרצפה תבריק כמובן מיד בסיום העבודה, אך אל תחששו אם זו עדיין לא תהיה התוצאה לה ציפיתם. איך אמרה לנו הגננת? סבלנות, סבלנות.

 פוליש קריסטל לרצפהאם אתם בדיוק לפני כניסה לדירה – זה הזמן האידיאלי לעשות פוליש קריסטל. דירה ריקה מרהיטים תקצר משמעותית את עבודת הפוליש, תוזיל את המחיר וככל הנראה תאפשר להשיג תוצאות טובות יותר. ההמלצה שלנו – אל תפספסו את ההזדמנות!

 פוליש קריסטל לרצפהבכדי למנוע נפילות רצוי להוסיף על פוליש הקריסטל שכבה של חומר מיוחד נגד החלקה, בעיקר אם יש בבית אנשים מבוגרים.

 פוליש קריסטל לרצפהצלמו את הרצפה והקירות לפני. אם במהלך ביצוע פוליש הקריסטל הקירות או הרצפה נפגעים (חלילה וחס), באחריות חברות הניקיון לתקן את הנזק. כדי למנוע אי הבנות, הכי טוב שתהיה לכם הוכחה לאיך הדברים נראו לפני.

 פוליש קריסטל הברקת הרצפות

כמה עולה פוליש קריסטל

  •  פוליש קריסטל עולה בין 15-25 ₪ למ"ר.
  •  תוספת שכבה למניעת החלקה תעלה כחמישה שקלים למ"ר.
  •  אם הפוליש נעשה בדירה מרוהטת וחברת הניקיון צריכה להזיז רהיטים, כנראה המחיר יהיה גבוה יותר. התוספת למחיר תלויה כמובן בכמות הרהיטים שיש להזיז, אבל אם מדובר בדירה סטנדרטית ולא עמוסה אין סיבה שהתוספת תהיה גבוהה מ-500 ₪.  אם אתם רוצים לחסוך בעלויות, נסו לפנות מהדירה כמה שיותר רהיטים בעצמכם.
  • במידה והרצפה שלכם שחוקה ומלאת שריטות, יש צורך לבצע ליטוש רצפה לפני הפוליש. אם הליטוש נעשה במסגרת הפוליש, מחירו צפוי להיות כ- 10₪ למ"ר (בנוסף למחיר הפוליש עצמו).

לדוגמא, פוליש בדירת 120 מ"ר יעלה בממוצע כ- 2,400 ₪. אם בנוסף לפוליש יש צורך בליטוש הרצפה, המחיר הכולל יעמוד על כ-3600 ₪. פוליש בדירת 100 מ"ר מלאה ברהיטים צפוי לעלות בין 2,000-2,500 ₪.


המלצות על חברות פוליש

אם נופלים על "בעל מקצוע" לא ממש מקצועי, פוליש קריסטל יכול להיות עסק די מלוכלך. לכן, אספנו עבורכם פה במידרג רשימת בעלי מקצוע שמתמחים בפוליש קריסטל, כדי שבסוף התהליך גם הרצפה וגם החיוך שלכם ינצנצו מחייך 


שאלות נפוצות לדף זה

איך עושים פוליש קריסטל?

פוליש קריסטל לרצפה נעשה במספר שלבים. לצורך ביצוע העבודה יש צורך במכונת פוליש, צמר פלדה וחומרי פוליש המתאימים לשלבים השונים. בתהליך, צמר הפלדה מתחכך במהירות עם הרצפה ויוצר חום שמאפשר לפוליש הקריסטל לחדור לרצפה.

כמה עולה פוליש קריסטל?

מחיר פוליש קריסטל נע בין 15-25 ש"ח למ"ר. אם יש צורך בליטוש הרצפה לפני, או אם הבית מלא בריהוט - המחיר יכול להיות גבוה יותר. 

מה ההבדל בין פוליש ווקס לפוליש קריסטל?

פוליש קריסטל נחשב לאיכותי יותר, מחזיק זמן רב יותר ומגן על הרצפה טוב יותר. בהתאם, מחירו גבוה יותר.

לאיזו רצפה פוליש קריסטל מתאים?

פוליש קריסטל נעשה על רצפת שיש. אסור לעשות פוליש קריסטל על רצפת גרניט פורצלן או קרמיקה.

מה התהליך של פוליש קריסטל לרצפה?

צירפנו תשובה בסרטון!

 

 

פוליש ווקס או פוליש קריסטל - מה עדיף?

תלוי בסוג הרצפה. פוליש קריסטל מתאים לרצפת שיש בלבד, ואם יש לכם רצפה כזו - זה הסוג העדיף. אחרת, בחרו בפוליש ווקס. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק