מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ליטוש מרצפות

ליטוש מרצפות מחדש את הרצפה מבלי לרצף אותה מחדש - הליטוש מעניק מראה אחיד ומבריק לרצפה ומיישר אותה, תענוג! זה יכול להישמר ככה בין 10 ל-15 שנים, אבל דעו שמדובר בתהליך לא קצר, של כמה ימים לפחות, שבו הבית שלכם כמעט מושבת לחלוטין. כל הפרטים על ליטוש מרצפות, איך זה עובד ומה המחיר – במאמר שלפניכם


ליטוש מרצפות – מה זה בעצם?

ליטוש מרצפות הוא שם יפה להשחזת רצפה והורדת שכבה דקה ממנה, בשביל ליישר אותה ולהעניק לה מראה אחיד, מבריק וחדש. בעל המקצוע עובר על הרצפה בעזרת מכונה מיוחדת שמשייפת את הרצפה בעזרת דיסקיות יהלום או אבן יהלום בדרגות שונות. המכונה חושפת את מראה המרצפות המקורי, ובכך גם מורידה את הכתמים שמעולם לא הצלחתם להסיר. בקיצור, כנראה הביטוי "חדש מהניילון" נאמר לראשונה על ליטוש מרצפות.

כוכבית לפני שנמשיך, נספר לכם שמכונת השיוף צורכת כמות חשמל מאוד גדולה ולכן צריך לחבר אותה ללוח חשמל תלת פאזי. אם אין לכם לוח חשמל תלת פאזי בבניין או בבית, תצטרכו להשיג גנרטור תלת פאזי אך זה עלול להיות סיפור יקר, מסובך ולא בטוח שיהיה שווה את ליטוש המרצפות.


למה צריך ליטוש מרצפות?

ליטוש מרצפות בא בדיוק במקום אם הרצפה שלכם כבר ישנה, יש בה מעט חורים, הבדלי גובה בין המרצפות, יש בה הרבה שריטות מגרירת רהיטים לאורך השנים ואם צבעה דהוי וחסר ברק. אתם לא חייבים לענות על כל הקרטריונים אגב, אם הרצפה בבית שלכם פשוט לא נראית טוב בעיניכם, ליטוש רצפות יפתור את זה. רק שימו לב שאחרי ליטוש המרצפות כבר לא תוכלו להגיד שהרצפה הייתה עקומה אם משהו לא הצליח לכם מחייך

 ליטוש מרצפות טרצו

אילו סוגי מרצפות יכולות לעבור ליטוש?

התלהבתם מהקטע של הליטוש וכבר באתם להתקשר ולהזמין את זה? חכו רגע - לא כל סוגי המרצפות יכולות לעבור ליטוש, התהליך המיוחד שמור רק למרצפות שיש או מרצפות טרצו. אם יש לכם רצפה מסוג גרניט פורצלן או קרמיקה, צר לנו לאכזב אתכם אבל היא לא מתאימה לליטוש מרצפות. על רצפת גרניט פורצלן לא מומלץ גם גם לעשות פוליש קריסטל לפי חברות הניקיון ששאלנו.

מבחינת הליך העבודה אין הבדל בין ליטוש מרצפות שיש לליטוש מרצפות טרצו – אז מכאן ואילך במאמר דעו שדין שיש כדין טרצו ולהפך. עכשיו נגלוש לתכלס ונסביר איך עובד כל היופי הזה.

כאן תוכלו לראות בעל חברת ניקיון מסביר כל מה שצריך לדעת על ליטוש שיש:
 

 


ליטוש מרצפות – שלב אחר שלב

אחת ממלאים את הפוגות – השלב הראשון בליטוש מרצפות הוא מילוי הפוגות. מי? מה? מו? הפוגות אלה הרווחים שבין האריחים ברצפה, והם נקראים בעברית יפה גם "מישק". בשלב הזה בעל המקצוע ירחיב את הפוגות וימרח בהן דבק אפוקסי בצבע שמתאים לצבע המרצפות שלכם כדי שאחר כך בפעולת הליטוש הפוגות ישתלבו בהרמוניה עם המרצפות והרצפה תקבל מראה אחיד וחלק.

ברצפה ותיקה או פשוט לא חדשה, הפוגות מקבלות צבע כהה כתוצאה מהצטברות לכלוך. אמנם בעלי המקצוע מציינים שבכל הנוגע למרצפות שיש, "אף פעם אי אפשר להגיע להתאמה של 100 אחוז" בין צבע המרצפות לצבע הפוגות, אבל תאמינו לנו - הבדל הגוון ביניהם לפני ליטוש ואחריו הוא שמיים וארץ.

בנוסף לכך אם המרצפות שלכם קצת מחוררות, בשלב הזה בעל המקצוע ימרח דבק נוזלי ייעודי בחורים כדי לסתום אותם.

שתיים ליטוש המרצפות – אחרי ההכנות מגיע השלב שלשמו התכנסנו – פעולת ליטוש המרצפות. בהתחלה בעל המקצוע יעבור במכונה מיוחדת על הרצפה וישחיז אותה בעזרת מים. הוא יתחיל בדרגת יהלום נמוכה, מספר 1 בדרך כלל, כלומר כזו שמשחיזה את הרצפה בצורה מחוספסת יחסית, ואז יעלה שלב-שלב, כלומר כל פעם הוא יעבור על כל אזור הליטוש מחדש עם הדרגה הבאה והעדינה יותר של הליטוש, עד שהוא מגיע לדרגה העדינה ביותר ולתוצאה של רצפה חלקה לגמרי.

 שימו לב – עיקרון חשוב בליטוש מרצפות הוא עיקרון ההדרגה. מכונת הליטוש בדרך כלל מכילה 7 דרגות, וליטוש טוב מצריך מעבר הדרגתי על הרצפה בלפחות 5-6 דרגות ליטוש ולא פחות. כל ליטוש מתבצע בעזרת דיסקית יהלום שהצפיפות שלה שונה, מה שהופכת את הליטוש לעדין יותר או פחות. אין קביעות של רמת צפיפות היהלום בכל דרגה (קצת כמו במכונת גילוח, שבכל מכונה המספר לא תמיד תואם למידת קיצור השיער במכונה אחרת), ולכן מבחינתכם רק כדאי לשים לב שבעל המקצוע עובר על הרצפה בהדרגתיות, ולא מסיים את הליטוש אחרי שלוש נגלות בלבד.

שלוש פוליש קריסטל למי שרוצה – בשביל להשלים את העבודה, ולהוסיף לרצפה מראה מבריק עוד יותר, בעל המקצוע יכול לחזור לבית ולהוסיף פוליש קריסטל. ההברקה שמעניק ליטוש המרצפות פחות דומיננטית מהברקה של פוליש קריסטל ולכן חלק מהלקוחות מעדיפים להוסיף גם את זה – אבל דעו שזה ממש לא חובה כחלק מהתהליך. תמיד תוכלו לראות את הרצפה אחרי הליטוש, ולהחליט אם בא לכם פיניש של פוליש קריסטל או לא.

ארבע מורחים סילר למניעת הכתמה – הגענו לשלב האחרון והסופי. עכשיו בעל המקצוע ימרח על הרצפה חומר שנקרא סילר שמיועד למנוע הכתמה של הרצפה בעתיד. הסילר הוא חומר אנטי-ספיגה, ולכן הוא יימנע מהרצפה לספוג כתמים של קפה, מיצים וכל דבר אחר שאי פעם ישפך עליה. הסילר גם עושה עבודת הברקה מסוימת ולכן הרבה פעמים בעלי המקצוע ממליצים ללקוח לבחור או סילר או פוליש קריסטל. אם רוצים גם וגם אז אפשר – אבל אם ככה, קודם פוליש קריסטל, ורק אז מריחת סילר. בכל אופן שניהם אופציונאליים, אבל על הסילר אנחנו ממליצים לכם לא לוותר.

 ליטוש מרצפות מסוג טרצו

כמה זמן לוקח ליטוש המרצפות?

חשוב לדעת ששלב ליטוש המרצפות זה תהליך, והוא לוקח לא מעט זמן. חריצת הפוגות והמעבר עם מכונת הליטוש לוקחים כיום עבודה לרצפה של 20-30 מטר מרובע בממוצע, כך שליטוש מרצפות של 100 מטר מרובע יכול לקחת 3-4 ימים.

אבל זה לא נגמר כאן - בין שלב הליטוש לשלב מריחת הסילר או ההברקה הקריסטלית צריך לחכות בין שבוע לחודש, תלוי בסוג המרצפות ובמזג האוויר. בכל הזמן הזה, גם בזמן עבודת הליטוש וגם אחריה, תוכלו להיות בבית ולדרוך על האזור המלוטש, אבל בזהירות רבה לא להכתים את הרצפה כי כתמים בשלב הזה עלולים להיות בלתי הפיכים.

אחרי שמורחים סילר, ניחשתם נכון – מחכים שוב! הפעם רק בין 10 שעות ל-24 שעות, אבל עם הוראות קשוחות יותר - תצטרכו להימנע מלדרוך על האזור המלוטש.

בקיצור הבנתם את הכיוון – אנחנו ממש ממליצים לעשות ליטוש מרצפות לפני שנכנסים לדירה חדשה. אם זה לא המצב, אפשר לשהות בבית בזמן הליטוש אבל זה לא אידיאלי ולכן במצב כזה כדאי למצוא פתרון לינה לכמה ימים. כך או כך ההשקעה משתלמת – אם תשמרו על הרצפה כמו שנסביר בסעיף הבא, ליטוש המרצפות יכול להחזיק בין 10 ל-15 שנה.

 


תחזוקת המרצפות לאחר הליטוש

התחזוקה של המרצפות המלוטשות היא די טרוויאלית, ובעצם לא מצריכה שום פעולה אקטיבית מלבד זהירות טבעית. אסור לשפוך חומרים כימיים מיותרים על הרצפה, ולא לשפוך המון מים כששוטפים רצפה, כי זה יכול להשחיר את האבן. לא להניח את שקית הזבל על הרצפה, היא עלולה להיות עם חורים ואולי לשפוך על הרצפה חומרים שיכולים להרוס אותה. ו...לא לגרור רהיטים!! זה מפריע לשכנים, אבל חשוב מזה – זה שורט את הרצפה וזורק לפח את ליטוש המרצפות שהשקעתם בו... חבל.

 רצפת שיש מבריקה לאחר ליטוש

 


מחיר ליטוש מרצפות

מחיר של ליטוש מרצפות הוא 100-130 ש"ח למטר מרובע בממוצע. הוא עלול להתייקר במקרים הבאים:

כסף סוגי שיש מסוימים - אם הרצפה שלכם עשויה משיש מסוג קוורץ או גרניט - אלה סוגי שיש שהליטוש שלהם קשה יותר, לוקח זמן רב יותר ולכן גם יקר יותר ויכול להגיע גם ל-200 ₪ למטר מרובע ואף יותר.

כסף מרצפות עם חורים - ליטוש המרצפות יכול להתייקר גם אם הרצפה מלאה בחורים, מה שיאריך את פעולת הליטוש. עם זאת התוספת לא משמעותית – זה יגיע בערך ל-150 שקלים בממוצע. למשל מרצפות מסוג שיש טרוונטין בדרך כלל מלאות בחורים ולכן הליטוש שלהן יקר יותר.

כסף  צבע המרצפות - עוד גורם שעלול להביא להתייקרות ליטוש המרצפות הוא הצבע. על מרצפות שחורות רואים את השריטות טוב יותר, ולכן עבודת הליטוש זהירה יותר, וגם זה עלול לייקר ולעלות את מחיר ליטוש המרצפות ל-150 ₪ למטר מרובע ואף למעלה מזה.


שיטות של חאפרים לליטוש מרצפות

ליטוש מרצפות הוא עסק עדין מאוד, לכן אתם לא רוצים למצוא את עצמכם עם מלטש מרצפות חאפר שיהרוס לכם את הרצפה. איך תזהו חאפרים? הנה מספר פעולות שבעלי מקצוע חאפרים יכולים לעשות ולקרוא להן "ליטוש מרצפות", למרות שמדובר בעבודה בעיניים:

 שיטת הסקוצ'ים – יש סקוצ'ים מיוחדים בדרגות שונות שיכולים ללטש את הרצפה ברמה מסוימת, אבל הם לא עושים את העבודה כמו שמכונה עם ליטוש יהלום עושה. יש בעלי מקצוע שמשתמשים בהם כדי לשמר ליטוש קיים, אבל בטח לא עושים את זה בשביל פעולת ליטוש מרצפות מלכתחילה. 

 ליטוש מרצפות של חאפרים - יש בעלי מקצוע שעשויים להשתמש באיזה נייר ליטוש, להדביק אותו לסקוץ' וללטש, או לקחת רשתות שיוף שמיועדות לעץ ולעשות את זה על רצפה – תתרחקו מזה! לא רק שהשיטות האלה לא עושות ליטוש, הן גם יכולות לשרוט את הרצפה ולהרוס אותה. ליטוש מרצפות עושים רק עם מכונה בעלת ליטוש יהלום. שאלתם את בעל המקצוע והוא אמר שהוא משתמש במשהו אחר? לא תודה, עברו לבעל המקצוע הבא.


חברות פוליש וניקיון מומלצות לליטוש מרצפות

אז הבנו למה חשוב שליטוש המרצפות ייעשה בידי אדם מקצועי ואמין. בשביל זה כל מה שאתם צריכים זה להסתכל ברשימת חברות הפוליש והניקיון המומלצות באתר, שם מדורגות החברות לפי חוות דעת של לקוחות קודמים בדיוק כמוכם. אחרי כל ליטוש מרצפות, נציג מידרג מתקשר ללקוח ושואל אותו איך היה והדירוג מתעדכן אוטומטית באתר.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה ליטוש מרצפות טרצו?

מחיר ליטוש מרצפות טרצו לרוב אינו שונה מליטוש מרצפות שיש ונע בין 100 ל-130 ש"ח למטר מרובע.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק