מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מזרקה לגינה

פרחים? יש. עצים? יש. דשא? יש. אבל מרגישים שמשהו עדיין חסר לכם בגינה? יש כל מיני דברים שיכולים לשדרג את הגינה שלכם, אבל אם תשאלו אותנו – מזרקה לגינה זה ה-דבר. אז איזה סוגי מזרקות יש, כמה זה עולה ואיך אפשר לשמור על בטיחות כשמתקינים מזרקה לגינה? הכנו מדריך עם כל התשובות.

 מזרקה לגינה

 


הכנה למזרקה בגינה

כדי להפעיל מזרקה יש צורך בשני דברים – חיבור למים וחיבור לחשמל. לכן, לפני שאתם מתחילים לתכנן מזרקה בגינה כדי לוודא שיש אפשרות לחבר אותה בקלות לשתי הנקודות האלו, או להיעזר בבעלי מקצוע שיוכלו לחבר אתכם לנקודות הללו. אם אתם בונים גינה חדשה, החיים יותר קלים ואפשר פשוט לתכנן כרצונכם. אם מדובר בגינה קיימת - אתם חייבים לקחת את זה בחשבון. צינורות באמצע הדירה זה גם לא יפה וגם לא בטיחותי. 

מה הכי חשוב לזכור? מים מוליכים חשמל! (ומקווים שאנחנו לא מחזירים אתכם לטראומות משיעורי פיזיקה בתיכוןמחייך ), לכן כאשר מתקינים את המזרקה צריך לשים לב שכל חיבורי החשמל מוגנים מפני המים בצורה טובה, כדי שלא יהיו תקלות בטיחותיות. 

 


סוגי מזרקות לגינה

כדי להבין את סוגי המזרקות נסביר – איך בעצם עובדת מזרקה? אז ככה - כל מזרקה מורכבת משני חלקים שמאפשרים לה לפעול:

הראשון הוא המשאבה, שהיא זו ששואבת וזורקת את המים, מה שיוצר את אפקט המזרקה. המשאבה יכולה להיות קטנה ופשוטה, שרק זורקת את המים ויוצרת צליל פכפוך, ויכולה להיות גם גדולה וליצור אלמנט עיצובי מרשים בגינה. כשאתם מגיעים לבחור משאבה שימו לב שככל שהבריכה תהיה גדולה יותר, כך תצטרכו לבחור משאבה גדולה וחזקה יותר, כדי שתצליח להתמודד עם כמות המים בבריכה.

החלק השני של המזרקה הוא בריכת המים, שהיא מקור המים של המזרקה. את הבריכה ניתן לבנות בשתי דרכים עיקריות, שהן אלו שקובעות מהו סוג המזרקה:

 • בריכות קבורות – שהן בריכות שנחפרות לתוך הקרקע ובהן מתקינים את המשאבה למזרקה, כמו זאת למשל -
   מזרקה קבורה לגינה

   

 • בריכות חיצוניות (מוגבהות) – אפשר לבנות את כל בריכת המים מחוץ לקרקע ואז המזרקה תהיה גבוהה ובולטת יותר. מזרקה מוגבהת תהיה לרוב יקרה יותר מאשר מזרקה עם בריכה קבורה.

ועוד טיפ קטן מאיתנו – כאשר בונים את הבריכה כדאי לכם לחשוב מראש אם אתם רוצים לשלב גם צמחיית מים בבריכה. צמחיה דורשת בריכה עמוקה יחסית, ולכן אם נרצה להוסיף צמחים נצטרך לבנות את הבריכה עמוקה יותר מאשר במקרה רגיל.


על מה צריך להקפיד כשמתקינים מזרקה לגינה?

קודם כל חשוב לדעת שהמיקום של המזרקה בגינה משפיע על בניית המזרקה עצמה. אם נשים את המזרקה במקום עם שמש ישירה, השמש תגביר את קצב גדילת הצמחייה במים, ולכן נצטרך להתקין משאבה עם פילטר UV, שימנע מהצמחייה לגדול יותר מדי ולהפוך את המים לירוקים. באופן צפוי משאבה משודרגת זו יקרה יותר ממשאבה רגילה.

דבר נוסף שצריך לשים לב אליו הוא זרימת המים במזרקה. מצב אחד, אם אנחנו בונים מזרקה כנראה שנרצה לשמוע את צליל פכפוך המים, כדי להשלים את אפקט המזרקה. מצב שני, אם הזרימה תהיה חזקה מדי צליל המים יהיה רועש מדי ולא יהיה נעים לשבת בגינה. אז איך אומרים? הכל עניין של איזונים בחיים.

 מזרקה מעוצבת לגינה

 


מה משפיע על המחיר של המזרקה לגינה?

מחיר מזרקות לגינה ממש לא אחיד, ויכול לנוע בטווח רחב של מחירים, הכל בהתאם למספר אלמנטים הקיימים במזרקה. 

 • סוג המזרקה: כמו שאמרנו קודם, מזרקות עם בריכה קבורה יהיו לרוב יותר זולות מאשר מזרקות אחרות. הסיבה לכך היא שמזרקות מוגבהות דורשות בנייה מאסיבית ושימוש בחומרים יקרים יחסית (וממש עכשיו נסביר על זה קצת יותר).
 • החומרים: ניתן לבנות את הבריכה ואת המזרקה מפלסטיק, מאבן, משיש או אפילו מעץ, אבל בניית מזרקה מאבן או משיש תהיה יקרה יותר, והם גם אלה שמשתמשים בהם לרוב לבניית מזרקה מוגבהת.
   מזרקה מוגבהת לגינה

   

 • גודל המזרקה: ככל שהמזרקה תהיה גדולה יותר כך נצטרך אספקה גדולה יותר של מים בשביל להפעיל את המזרקה. אז אמנם מזרקה גדולה תהיה מרשימה ויפה מאוד, אבל כמות המים הרבה שנצטרך תעלה את מחיר המזרקה משתי סיבות: ראשית, חשבון המים שלכם כנראה יגדל קצת בסוף החודש... ושנית, ככל שכמות המים גדולה יותר כך נצטרך משאבה גדולה וחזקה יותר. וככל שהמשאבה גדולה יותר, גם מחירה גדול יותר.
 • צמחיית מים: אין ספק שצמחיית מים מוסיפה הרבה נוי לבריכה, אבל היא גם יקרה יחסית, ולכן תעלה את המחיר הסופי של המזרקה.

התקנה של מזרקה לגינה

זה אולי נשמע מאוד מסובך, אבל התקנה של מזרקה לגינה זה לגמרי משהו שאתם יכולים לעשות בעצמכם. לרוב ניתן לקנות משאבה, לחבר אותה למקור מים, ופשוט להמשיך משם לפי הוראות ההתקנהמחייך. אבל אם מדובר במזרקה יותר מורכבת, שדורשת בנייה והקמה של בריכה מיוחדת או שילוב של אלמנטים מיוחדים במזרקה עצמה, כבר צריך להיעזר בגנן.

 מזרקת אבן לגינה

ומהרגע שהתקנתם? פה העבודה שלכם נגמרה ואתם יכולים פשוט לשבת וליהנות מצליל פכפוך המים. ההמלצה היחידה שלנו היא לנקות את הפילטר של המים אחת לשנה-שנתיים, כדי שהמים במזרקה יישארו צלולים ונקיים.


המלצות על גננים להתקנת מזרקה בגינה

 אין ספק שמזרקה זו תוספת נעימה וייחודית בגינה, אבל לא תמיד אפשר להתקין אותה לבד. אם החלטתם להיעזר בגנן , כנראה שתרצו לבחור גנן עם הרבה המלצות מלקוחות קודמים, נכון? מזל שבדיוק יש לנו רשימה של גננים מומלצים, עם מאות חוות דעת וציונים על עבודות גינון קודמות שעשו. חוות הדעת נאספות על ידי שיחות טלפוניות עם לקוחות מאומתים בלבד ומועלות מיד לאתר, ככה שהדירוג תמיד מעודכן.


שאלות נפוצות לדף זה

איך מתקינים מזרקה לגינה?

אין בעיה להתקין מזרקה לבד, כל עוד יש לכם חוש טכני בסיסי :) כל מה שצריך לעשות הוא לקנות את המשאבה למזרקה, ולהתקין אותה לפי הוראות השימוש. במקרה ובחרתם להתקין מזרקה קצת יותר מורכבת שדורשת הקמה ובנייה של ממש, כבר יש צורך להיעזר בגנן מקצועי.

כמה עולה מזרקה לגינה?

מחיר של מזרקה לגינה נע בטווח רחב מאוד ותלוי במספר פרמטרים: גודל המזרקה, החומרים שהיא עשויה מהם, סוג המזרקה והאלמנטים הנוספים שבחרתם להתקין בה (כמו צמחיית מים, למשל).

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק