מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון מקלחון

קניתם מקלחון חדש לבית, היו לכם פרפרים בבטן והתלהבתם בכל פעם שנכנסתם להתקלח. אבל הזמן חלף, מים זרמו במקלחון, הוא כבר לא כמו שהיה פעם, ואפילו הפרפרים כבר לא שם. התקלות הללו נוצרות משחיקה ובלאי טבעי והפיתרון מגיע בצורת זגג שיחזיר לכם את החיים למקלחת. ריכזנו לכם את התקלות הנפוצות במקלחון והמחירים שיעלה לכם לתקן אותן. ספוילר - זה לא יקר, אבל אסור להזניח. 

 תיקון מקלחון

 

תיקון מקלחונים

אחרי מספר שנים בהם השתמשתם במקלחון שלכם, הזמן יראה את אותותיו והמקלחון יחל לסבול מתקלות שונות הדורשות תיקון. חשוב לדעת, שאין כמעט דרך למנוע את התקלות הפשוטות הללו, מלבד הקפדה על החלפה בזמן של חלקים נדרשים. דחייה של תיקון יביא לבלאי רב יותר ולתיקון מורכב יותר, שגם יהיה יקר יותר.

לתיקון המקלחון תצטרכו להזמין זגג מקצועי, ולא - זגג לא מתמחה רק בהחלפת הזכוכית במקלחון, אלא כמעט בכל המקרים שבהם מקלחון יצטרך תיקון. 

 


תקלות נפוצות בתיקון מקלחון

המקלחון פשוט וקליל, ולכן אין טווח רחב של תקלות שיכולות להיווצר בו. זה שהוא התקלקל לא אומר שעשיתם משהו לא בסדר - התקלות שמתרחשות במקלחון שלכם ככל הנראה מתרחשות גם אצל השכנים שלכם, ובכלל אצל כל מי שיש לו מקלחון: 

החלפת גומיות למקלחון

התיקון הנפוץ ביותר במקלחונים. הגומיות, שמכונים גם "מגבים", יושבות בתחתית ובצידי המקלחון ואחראיות ליצור איטום ולמנוע מהמים לצאת אל מחוץ למקלחון ולהציף לכם את חדר האמבטיה. עם הזמן הגומיות מתייבשות, מתבלות ולעיתים מצהיבות, והאטימה שהן מעניקות כבר לא תהיה טובה מספיק.

איך תדעו שצריך לתקן? אתם תשימו לב שמים מתחילים לזלוג מהמקלחון שלכם החוצה.

כל כמה זמן נדרש התיקון? את הגומיות במקלחון מומלץ להחליף אחת לחצי שנה- שנתיים.

כמה יעלה התיקון? בין 480-550 ש"ח, כשלרוב החלפת הגומיות תתבצע יחד עם החלפת המגנטים. החלפת גומיות בלבד תעלה בין 250-300 ש"ח.

 תיקון מקלחון החלפת גומיות

 

החלפת מגנטים במקלחון

עוד תקלה נפוצה היא מגנטים שכבר לא עובדים. המגנטים יושבים בקצה דלתות המקלחון, והם אלו שגורמים לדלתות להיסגר בצורה הרמטית, ולהשאיר את המים בתוך המקלחון. עם הזמן וכמות המקלחות המגנטים כבר לא עמידים מספיק והדלתות פשוט לא יסגרו עד הסוף.

איך תדעו שצריך לתקן? אם תרגישו חשופים ותקבלו משב רוח קל בזמן המקלחת, תוכלו להביט ולראות שדלת המקלחון לא נסגרת היטב – זה בדיוק הזמן להחליף את המגנטים.

כל כמה זמן נדרש התיקון? מגנטים מחזיקים מעמד לאורך זמן, ונדרש להחליף אותם רק לאחר 8-9 שנים של שימוש.  

כמה יעלה התיקון? כשזגגים מחליפים את המגנטים, הם כבר מעדיפים לתחזק את כל האיטום של המקלחון, ולכן כמעט תמיד יחליפו גם את הגומיות. מחיר החלפת מגנטים עם גומיות נע בין 480-550 ש"ח. החלפת מגנטים בלבד תעלה בין 250-300 ש"ח.

 תיקון מקלחונים

 

החלפת צירים במקלחון

הצירים במקלחון הם החלק שמורכב על דלתות במקלחוני פתיחה, ומאפשרים את הסגירה והפתיחה של הדלתות פנימה והחוצה. במשך השנים הצירים מתבלים ונשחקים, מצטברת עליהם קורוזיה ולפעמים הם פשוט נשברים.

על אף שזהו בלאי שמתרחש עם משך השימוש, זגגים מציינים כי לעיתים זה התקלה נוצרת מסגירה ופתיחה חזקה מדי של דלתות המקלחון – אז תשתדלו לא לפתוח את המקלחון בעצבים.

איך תדעו שצריך לתקן? תתקשו בפתיחה וסגירת דלתות המקלחון.

כל כמה זמן נדרש התיקון? אחת למספר שנים.   

כמה יעלה התיקון? בין 250-500 ש"ח לציר, תלוי בכמות הצירים שתדרשו להחליף. ככל שכמות הצירים תהיה גבוהה יותר כך המחיר לציר ירד.  

 תיקון מקלחון החלפת צירים

 

 תיקון מקלחון ציר

 

החלפת גלגלים במקלחון

אם במקלחוני פתיחה הצירים הם אלו שמתבלים, במקלחוני הזזה זה הגלגלים שבאמצעותם נעות הדלתות. גם הגלגלים, עם הזמן נוטים להישחק, כך שתחוו קושי בהנעת דלתות המקלחון על המסילות.

איך תדעו שצריך לתקן? תצטרכו להשתמש בהרבה כוח כדי להיכנס למקלחון

כל כמה זמן נדרש התיקון? אחת למספר שנים.   

כמה יעלה התיקון? בין 600-800 ש"ח 

 

החלפת ידיות במקלחון

הנה תיקון שלא נדרש לעיתים קרובות, אבל ידיות המקלחון גם הן מתבלות עם השימוש, ובמשך הזמן עלולות להיות רופפות וגם לצאת מהמקום.

איך תדעו שצריך לתקן? כשתנסו לפתוח את דלת המקלחון, והידית תישאר אצלכם ביד, תדעו שהגיע הזמן להחליף אותה. 

כל כמה זמן נדרש התיקון? אחת למספר שנים.   

כמה יעלה התיקון? בין 60-80 ש"ח לידית, תלוי בסוג הידית שתבחרו. שימו לב שלרוב זגגים לא יגיעו לבצע רק החלפת ידית, אלא יעשו זאת כחלק מחידוש המקלחון. במידה ומדובר רק בהחלפת ידית, לרוב העלות תהיה עלות ביקור בלבד. 

 תיקון מקלחון החלפת ידית

 החלפת דלת המקלחון

אמנם זה קורה לעיתים יחסית רחוקות, אבל קורה וחשוב להכיר – דלת המקלחון לעיתים נשברת וזקוקה להחלפה. משום שדלתות המקלחון מותקנות מזכוכית מחוסמת, שזו זכוכית עמידה וחזקה, במרבית המקרים כשהדלת תישבר לא תמצאו את עצמכם בתוך בריכת זכוכיות מנופצות, אלא לרוב רק יווצרו סדקים בדלת. במידה ומצאתם סדק - חשוב לטפל בתקלה מיידית, כדי לא לגרום להתנפצות וחלילה לפגיעה במישהו מדיירי הבית. 

איך תדעו שצריך לתקן? כשתראו סימן שבר גדול על זכוכית הדלת, או לחלופין כשתשמעו קול ניפוץ.

כל כמה זמן נדרש התיקון? תיקון דלת המקלחון מתרחשת לעיתים נדירות, וזהו לא תיקון נפוץ. 

כמה יעלה התיקון? בין 1,000-1,400 ש"ח, תלוי בסוג הזכוכית, בצבעה ובעובייה.


איך להימנע מתיקונים במקלחון

רוב התקלות במקלחון קורות עקב שימוש רב, לכן ההמלצה העיקרית היא- תתקלחו פחות.

סתם, עכשיו ברצינות, אספנו עבורכם כמה טיפים מזגגים לשמירה על המקלחון:

  • בצעו טיפולים תקופתיים במקלחון – אחד הזגגים המליץ לנו להתייחס למקלחון כמו אל האוטו שלכם: בדיוק כפי שאוטו מקבל טיפול שנתי, כך תדאגו לתחזק את המקלחון בזמן, ואחת לשלוש שנים להחליף לו את הגומיות והמגנטים ולחדש בו את הסיליקון אם יש צורך.
  • השתמשו במקלחון בעדינות – אנחנו בטוחים שאתם אנשים עדינים מטבעכם, אבל קצת לחץ ועצבים או אפילו הפסד של הנבחרת שאתם אוהבים במונדיאל, ודלתות המקלחון הופכות להיות שק האגרוף שלכם. תזכרו שגם אם הזכוכית מחוסמת היא עדיין יכולה להישבר, שגלגלי המלקחון עדינים והצירים יכולים להפסיק לעשות את העבודה – אם תשתמשו בכוח רב. אז אל.
  • אל תקנו מקלחון בחנויות מוצרים לבית – יש לא מעט חנויות לבית שמוכרות מקלחונים זולים, במחיר שנע בין 700-800 ש"ח למקלחון. הזגגים אמרו לנו פה אחד: המקלחונים הללו לרוב לא איכותיים מספיק, הצירים והגלגלים עשויים מפלסטיק (בניגוד לנירוסטה או פליז במקלחונים האחרים) ונוטים להתקלקל בתדירות גבוהה. מעבר לכך, החלפה או תיקון של כל אחד מהחלקים הללו לא משתלמת, בהשוואה למחיר של המקלחון כולו.
  • נקו את המקלחון היטב - חלקי המקלחון נוטים לצבור קורוזיה, דבר שתורם לשחיקה שלהם. אומנם אין דרך למנוע את הצטברות הקורוזיה, אבל ניתן להאריך את חיי המקלחון על ידי ניקוי המקלחון בחומרים דוחי אבנית, ובנוסף, המליץ לנו אחד הזגגים, לנקות את זכוכית המקלחון כשהיא יבשה בצמר פלדה יבש היות והוא מנקה את האבנית.

זגגים מומלצים בתיקון מקלחון

אם המקלחון שלכם צריך תיקון, כדאי שזה ייעשה על ידי זגג אמין ומקצועי שידע לתקן את התקלה בצורה שלא תחזור על עצמה אחרי זמן קצר. בדיוק בשביל זה ריכזנו לכם רשימה של זגגים מומלצים שיש עליהם חוות דעת של לקוחות קודמים. כאלה אנחנו, מאמינים בחוכמת ההמונים.

 


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של החלפת גומיות למקלחון?

מחיר החלפת גומיות נע בין 250-300 ש"ח

איך לתקן מקלחון?

תיקון מקלחון משתנה בהתאם לתקלה - התקלה הנפוצה ביותר היא החלפת גומיות, ואילו הכי פחות נפוצה היא זכוכית שנשברת. בכל מקרה, יש להזמין זגג שיגיע לבדוק מהיכן נובעת התקלה.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק