מוקד טלפוני: 1-700-707-233

טיפים בנושא טכנאי מקררים

"המקרר כבר לא מקרר כמו פעם…" מוכר לכם? אם כן, כנראה שהמקרר דורש תיקון ולכן, בכדי לא 'ליפול על חאפר' כדאי לכם לדעת מהן התקלות הנפוצות ומהי העלות הסבירה לתיקונם.


איך עובד מקרר וכמה עולה לתקן אותו?

במקרר יש מערכת קירור הפועלת בפשטות כך: דרך צינורות, אשר מקוררים באמצעות גז, מוזרם אוויר וכך הוא מתקרר בעצמו ומקרר את תא המזון וההקפאה. במקררים חדשים יש גם כרטיס פיקוד אלקטרוני, שמאפשר לשלוט בעוצמת הקור במקרר בצורה מדויקת יותר ולכן מקררים אלה גם יותר חסכוניים בחשמל, מאשר המקררים המכניים הישנים. בסרטון למטה, תוכלו לראות דוגמא לכרטיסי פיקוד של מקררי LG ותדיראן וגם תקבלו טיפ איך לשמור עליהם.

תיקון מקרר דיגיטאלי - כרטיס פיקוד אלקטרוני

כרטיס הפיקוד האלקטרוני הזה אולי הופך את המקרר הדיגיטאלי המודרני למשוכלל יותר, אך הוא גם הופך את המקרר לרגיש יותר לתקלות וגם מעלה את מחיר התיקון של המקרר בצורה ניכרת, לעומת המקררים המכניים הישנים, שעלות החלפים בהם זולה. עלות החלפה של כרטיס פיקוד במקרר למשל יכולה להגיע גם מעל ל – 1,000 שקלים.

אך לפני שאתם מתחרטים על המקרר החדיש והמשוכלל שרכשתם לאחרונה, נרגיע ונספר שברוב המקרים מחיר תיקון של מקרר לא עולה יותר מ - 400 שקלים.


תיקון מקרר - תקלות נפוצות

התקלות הנפוצות במקרר נובעות בד"כ מהצטברות קרח, אשר מונע את מעבר האוויר או עקב חוסר בגז.

כאשר הדופן הפנימית של המקרר מתחילה להתכסות בשכבת קרח אנו תמהים: "איך זה שהמקרר מלא בקרח אך אינו מקרר כמו שצריך?", ובכן, זהו הסימפטום הנפוץ ביותר במקררים. הסיבה לאי-הקירור נובעת מכך שהקרח מונע מהאוויר לזרום ולקרר את תא המזון. שימו לב, הקרח אינו מקרר! האוויר הקר הוא זה שעושה את המלאכה! מדוע נוצרת שכבת קרח? ובכן, שכבת קרח נוצרת כל הזמן! אלא, שיש מערכת הפשרה, אשר דואגת לחמם ולהפשיר את הקרח בכל מספר שעות, לפני שהוא מספיק להצטבר. כאשר יש תקלה במערכת ההפשרה - נוצר קרח. למעשה, אפשר לומר כי, התקלה בקירור נובעת מתקלה בחימום!

בסרטון הבא, טכנאי מקררים מסביר מה לעשות כאשר מקרר לא מקרר כתוצאה מהצטברות קרח

תיקון מקרר - הצטברות קרח


החאפר

החאפר יפתור את בעיית הקרח באמצעות מים חמים בלבד - פתרון אשר יעזור למס' חודשים (וגם לא צריך איש מקצוע בשביל לשפוך מים חמים…), בעוד שצריך לפתור את שורש הבעיה ולא רק את הסימפטום. הצטברות הקרח מעידה בד"כ על כשל במערכת ההפשרה או סתימה בניקוז המים עקב לכלוך. במידה ויש כשל במערכת ההפשרה, הבעיה עשויה להיות בטיימר, אשר מפעיל את ההפשרה בכל מס' שעות או בתרמוסטט של ההפשרה. עלות חלקים אלו היא עד 150 ש"ח (כל אחד). אם נוסיף את עלות העבודה (כ - 150 ש"ח) נמצא כי עלות התיקון לאחת הבעיות הנפוצות הנה עד 300 ש"ח. במידה והתקלקל גוף החימום של ההפשרה, עלות התיקון עלולה גבוהה יותר, היות ועלות חלק זה הנה עד 300 ש"ח (תלוי בסוג המקרר). חשוב לציין כי עלות החלקים למקררים אמריקאים הנה גבוהה עד פי 2 מעלות החלפים למקררים ישראליים.

בריחת גז הנה תקלה ידועה ונפוצה במקררים ישנים. עליכם לדעת מחיר הגז עצמו הנו אפסי: כ- 20 ש"ח עבור מילוי מקרר, אך טכנאים רבים מנצלים את חוסר הידע שלכם בתחום ומנפחים את מחירו עד פי עשרה. במידה ולא מותקן במקרר ברז למילוי גז, יידרש הטכנאי להתקינו בעלות נוספת של עד 50 ש"ח. כך, עלות מילוי גז, כולל הכל, לא צריכה לחרוג מ- 250 שקל. מילוי גז ייתן פתרון טוב במקרים בהם הדליפה היא איטית ביותר ומתפרסת לאורך שנים. אך, אם מס' חודשים אחרי המילוי, הבעיה חוזרת, מילוי חוזר אינו מספיק ויש לאתר את מקור הדליפה (לא פשוט בכלל…) ולהחליף או להלחים את הצינור הפגום וזאת בעלות נוספת, בהתאם למורכבות הבעיה. ככלל, חשוב ביותר לדרוש מהטכנאי פירוט המפריד בין עלות החלק ובין עלות העבודה. את עלות כל חלק הנכם יכולים לברר בחנויות לחלקי חילוף.

 


מתי לקנות מקרר חדש?

ככלל, ברוב המוחלט של המקרים כדאי לתקן, היות והמקררים הישנים הם בהחלט טובים. אך, במידה והתקלקל המדחס (המנוע) של המקרר ואיננו רוצים להשקיע בתיקון 1,000 או יותר, יש לשקול קניית מקרר חדש. כמובן, יש לדרוש מהטכנאי להבהיר לנו איך הוא יודע שהמדחס התקלקל, בכדי להסיר את החשש שמדובר ב'טכנאי ביקורים' - אחד אשר גובה כסף רק עבור ביקורים, מבלי ידע או כוונה לתקן. מקרה נוסף בו מומלץ לשקול רכישה הוא כאשר בעיית דליפת הגז אינה נפתרת ומדובר במקרר שירשנו מסבתא. כאן תוכלו לקרוא המלצות על מקררים


תחזוקת מקרר תוכל למנוע תיקון של המקרר

מומלץ להקפיד לנקות את רשת המקרר אחת לכמה זמן על מנת לאפשר למעבה של המקרר, שיושב בתחתית או בגב המקרר לנשום, מבלי שיחדור לו אבק. ניקוי כזה של המקרר יבטיח שהמקרר לא יתחמם ויתאמץ יתר על המידה ויגרום לתקלות כגון "מקרר מרעיש" או "מקרר זולל הרבה חשמל". טכנאי מקררים, מסביר בסרטון הבא כיצד יש לנקות את המקרר.

ניקוי מקרר

אם אתם רוצים לתחזק את המקרר שלכם נכון, כדאי שגם תכוונו אותו לטמפרטורת קירור נכונה. שאלנו עשרות טכנאים מומלצים וכאן תוכלו לקרוא מה הם ענו לשאלה מה הטמפרטורה המומלצת במקרר


המלצות על טכנאי מקררים

מקרר הוא מוצר די פשוט לתיקון אבל תסמכו על חאפרים, שיהפכו את התיקון למסובך ויקר. באתר מידרג תוכלו למצוא רשימה של טכנאי מקררים מומלצים לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. כל חוות הדעת וההמלצות על טכנאי מקררים באתר מתקבלות בשיחה טלפונית מלקוחות אמיתיים, לאחר שביצעו שירות עם טכנאי מקררים מהרשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא טכנאי מקררים מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של טכנאי מקררים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל תיקון מקרר, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת טכנאי המקררים המומלצים באזורכם.

מקרר לא מקרר, ממה נובעת הבעיה?

אם אין אור במקרר, יכול להיות שהבעיה בכלל נובעת משקע החשמל, נסו להעביר לשקע אחר. במידה ויש אור במקרר, רוב הסיכויים שהמפשיר האוטומטי התקלקל או שחסר גז.

מקרר לא עובד, מה יכולה להיות הסיבה? צירפנו תשובה בוידיאו!

אם המקרר בכלל לא עובד – כלומר, אין אור כשפותחים את דלת המקרר – רוב הסיכויים, שהבעיה נובעת משקע החשמל או מתקע המקרר, ולא מאחד הרכיבים האלקטרוניים.

בסרטון הבא, טכנאי מקררים מסביר מה עושים במקרה שהמקרר הפסיק לעבוד:

 

המקרר מקפיא, איך פותרים את הבעיה? - צירפנו תשובה בוידיאו!

טכנאי מוצרי חשמל מסביר מה לעשות כשהמקרר מקפיא את האוכל

 

מקרר נוזל, מה גורם לכך?

רוב הסיכויים, שתעלת הניקוז של המקרר סתומה. אם יש לכם ידיים טובות, תוכלו לפתוח את הסתימה בעצמכם. נתקו את הצינורית, שממוקמת מתחת לבריכת המים בתחתית המקרר וסלקו את השארית שחוסמות את זרימת המים. במקררים החדשים, הצינורית בדרך כלל מוסתרת ויהיה קשה להגיע אליה.

מקרר מזיע, מה גורם לבעיה?

התופעה הזאת נפוצה בעיקר בקיץ. פותחים הרבה את המקרר, חם בחוץ וקר בפנים והבדלי הטמפרטורה גורמים להיווצרות אדי מים על המקרר. התופעה לא אמורה להדאיג. אפשרות נוספת לבעיה היא, שגומיות המקרר נשחקו ואדי הקור חומקים לבחוץ ומתעבים למים על דלת המקרר. במקרה כזה, החלפה פשוטה של גומיה תפתור את הבעיה.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק