מוקד טלפוני: 1-700-707-233

גיזום עצים – מחירים
גיזום עצים זו לא מלאכה פשוטה - עומדים בגובה עם מסורים חשמליים בידיים, אם תשאלו אותנו - פחד אלוהים. כדי לעשות את העבודה במקצועיות ובבטיחות גוזם העצים זקוק לשלל אמצעים, אז מה המחיר של גיזום עצים? ואיך העירייה במקרה הזה עוזרת לכם דווקא לחסוך כסף? הכול כאן בפנים.


מה משפיע על המחיר גיזום עצים?

פתאום אין אור בסלון, יש לכם בעיות קליטה ביס או שעכבר קטן נכנס לבית של השכנים בקומה השלישית – כל אלה הן סיבות מצוינות לגזום עצים. במדריך לגיזום עצים תוכלו לקרוא את כל הפרטים על מתי, איך ולמה לגזום עצים. אבל מה ישפיע על המחיר של גיזום עצים? יש כמה גורמים, בואו נעבור אחד אחד:


מחיר גיזום לפי גודל העץ

יותר יהיה צורך בציוד לעבודות בגובה, וככול שהעץ גדול יותר, הענפים שלו רחבים וכבדים יותר יהיה צורך באמצעים רציניים יותר לפינוי הגזם. אבל לא רק  הציוד, זמן העבודה יהיה ארוך יותר בעצים גדולים, ככה זה, וככול שזמן העבודה ארוך יותר - התשלום יקר יותר.

בגדול, אלו מחירי העבודה בלבד של גוזם העצים (ללא תוספות כמו שכירת רכבי עבודה שתקראו עליהם בהמשך) לגיזום עצים לפי גודל העץ:

 מחיר גיזום עצים קטנים עד גובה 4 מטרים (כמו עצי הדר ועצי זית למשל) יהיה בין 500-1,000 ₪. העבודה עליהם פשוטה וקצרה בלי הרבה סיבוכים וסיכונים. בעצים קטנים, לרוב לא יהיו תשלום נוסף מלבד מחיר העבודה, כפי שתראו בהמשך בעצים הגדולים, כך שבמקרה של גיזום עצים קטנים מחיר העבודה הוא מחיר הגיזום כולו.

 מחיר גיזום עץ בגודל בינוני בגובה 4-8 מטרים נע בין 1,000 ₪ ל- 2,000 ₪. למחיר זה כנראה יהיו תוספות במקרים של עצים סבוכים, נגיע לזה מיד אחרי הפסקה הזאת.

מחיר גיזום עצים גדולים, בגובה 8 מטר ומעלה, יהיה 2,000 ₪ ומעלה. מחיר גיזום עצים גדולים במיוחד יכול להגיע אפילו עד 10,000 ₪, אבל לרוב לא תמצאו עצי ענק כאלה בגינות פרטיות. בנוסף למחיר העבודה שציינו יתווספו מחיר הובלת הגזם ומחיר מנוף וטרקטור במידת הצורך.


מחיר פינוי הגזם

אחרי גודל העץ, הגורם המשמעותי ביותר במחיר גיזום עצים הוא תהליך פינוי הגזם. ככה זה, בחיים צריך להתמודד עם השלכות. באנו, גזמנו וכל הענפים מחכים על הרצפה, מחכים ללא מושיע שמישהו ייקח אותם למזבלה.

ישנן שלוש דרכים לפינוי גזם, תלוי בכמות ובהעדפות הלקוח, נלך מהזול ליקר:

גיזום עצים פינוי גזם בתיאום עם העירייה – לכל עירייה ורשות מקומית ישנם "ימי גזם" – ימים בהן מסתובבת משאית ואוספת גזם מגינות פרטיות, כל מה שצריך הוא לתאם איתה מראש. היתרון האדיר בימים הללו הוא  שעבודת הפינוי נעשית חינם אין כסף. החיסרון הגדול הוא שמרבית העיריות מגבילות את כמות הגזם שניתן להעמיס על המשאית, כך שפתרון זה מתאים בעיקר לעצים קטנים עד בינוניים.

אם העץ גדול וכמות הגזם גדולה, ניתן לחלק ולהעמיס על משאית הגזם בשני ימים נפרדים, אבל אז תצטרכו לשלם לגוזם העצים על יום עבודה נוסף, ואולי שווה פשוט להביא משאית.

גיזום עצים מחיר פינוי הגזם במכולה – במקרים בהם כמות הגזם גדולה, או שהתיאום עם העירייה לא מסתדר, גוזם העצים יכול להביא עמו מכולה עליה יעמיס את הענפים וייסע לדרכו. שכירת מכולה לפינוי גזם מגיזום עצים עולה בין 700-1100 ₪.

גיזום עצים מחיר משאית לפינוי הגזם – אם גוזם העצים יראה שצריך לשכור משאית על מנת לפנות את הגזם, למחיר גיזום העצים יתווספו 1,500-2,000 ₪.

 גיזום וכריתת עצים

מחיר מנוף לגיזום עצים

גוזמי עצים מתחלקים לשתי אסכולות (כן, כן, לא פחות!) – אלה שאוהבים לטפס על העצים, ואלה שמעדיפים כמעט תמיד לגזום עם מנוף. העדפה כזאת או אחרת אינה מעידה על רמת המקצועיות של הגוזם, אז אל דאגה, זו נטו העדפה אישית.

אך אם יש צורך במנוף, יש הבדל משמעותי בין גוזמי העצים שיש בבעלותם מנוף לבין אלה שלא. גוזמי עצים עם מנוף משלהם יעלו רק במעט את מחיר העבודה כשיש צורך בו. גוזמי עצים ששוכרים מנוף לעבודה ישכרו אותו בעלות של 1,000-2,000 ₪ (תלוי בגובה המנוף).

הערה: אתם בטח אומרים לעצמכם "אין בעיה! השאלה הראשונה שאשאל זה אם יש לו מנוף או לא!" אבל אל תמהרו. גוזמי עצים שמעדיפים לטפס, לרוב מוצאים את דרכם לטיפוס על העץ בהרבה מצבים, גם מסובכים, כך שכלל לא בטוח שהם יצטרכו להביא מנוף לעבודה אצלכם.


מחיר גיזום עצים עם טרקטור

ממשיכים במצעד רכבי העבודה! לעיתים גוזם העצים יצטרך להביא אל העבודה טרקטור. דבר זה יקרה בעיקר במצבים בהם העץ גדול מאוד, ועל כן יש להשתמש בטרקטור על מנת לפנות את הענפים הכבדים שנחתכו. מחיר טרקטור לגיזום עצים הוא בסביבות 500 ₪ ליום עבודה, וגוזם העצים יוסיף אותו למחיר העבודה כולה.

עצים שמגיעים לגדלים המצריכים טרקטור לאיסוף הגזם הם לרוב עצי אקליפטוס, עצי אורן, ודקלים מסוג תמר המגיעים לגבהים גדולים במיוחד.

יש עוד מקרה שבו גוזם העצים יצטרך להביא טרקטור, מגיעים אליו ממש עוד מעט.


גישה אל אזור העבודה

מנוף, משאית, טרקטור, הרבה רכבים כבדים הזכרנו עכשיו וכל אלה צריכים גישה אל אזור העבודה. אם הגישה אל העץ לא פנויה (כמו תנועה רבה של מכוניות, חצר קטנה וכדומה) יצטרך הגוזם ופועליו לפנות את הגזם ביד, מה שיאריך את העבודה ויעלה את מחיר גיזום העצים.

 גוזם עצים גוזם דקל על סולם

מחיר גיזום עצים ליד עמודי חשמל

במידה וצמרת העץ מסובכת בתוך חוטי חשמל ועמודי חשמל, יהיה צורך לנקוט באמצעים מיוחדים כדי לגזום את העץ, מה שגם  יגולם במחיר העבודה.

כשהנגיעה בחשמל קלה יחסית, כל מה שגוזם העצים יצטרך לעשות הוא להביא טרקטור עם דיסק מבודד חשמל שיחסום את זרם החשמל מלהגיע לאזור העבודה. מחיר טרקטור, כפי שכבר אמרנו בפסקה הקודמת, הוא בסביבות 500 ₪ ליום עבודה.

אם העץ מסובך כולו בחוט החשמל יהיה צורך לנקוט באמצעים רציניים יותר. כדי שסביבת העבודה של גוזם העצים תהיה בטוחה הוא יצטרך להגיש בקשה לחברת החשמל  שתעשה הפסקת חשמל זמנית באזור הגיזום. מחיר הגשת בקשה לחברת החשמל על מנת לגזום עץ הוא 1,000 ₪.


אז כמה תכלס עולה גיזום עצים?

תוספת מחיר לטרקטור, תוספת מחיר למנוף ובטח כבר איבדנו אתכם מזמן. מה מחיר גיזום עצים בתכלס אתם שואלים? אנחנו יכולים לומר לכם שבמהלך 2019 לקוחות מידרג שילמו בממוצע 1,580 ₪ על גיזום עץ יחיד.


גוזמי עצים מומלצים

לפעמים חושבים שגיזום עצים יכול לעשות כל גנן. אבל האמת שזה לא נכון, יש הכשרה שצריך לעבור, צריך להחזיק בביטוח מתאים ולעמוד בתקנות על מנת לא חלילה לעבור על החוק ולשמור על בטיחות גבוהה שם בצמרות. גוזמי עצים מומלצים תוכלו למצוא ממש כאן, כבר ארגנו לכם הכול. איך אנחנו יודעים שהם מומלצים? שאלנו לקוחות קודמים אחד אחד מה הציון וחוות הדעת שהם נותנים להם, והשארנו ברשימה רק את המצטיינים. חכמת ההמונים חבר'ה, חכמת ההמונים.
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק