מוקד מידרג: 1-700-707-233

חימום מים בגז - מחיר
חימום מים בגז יחסוך לכם את זמן ההמתנה למקלחת, וגם את צעקות ה"מי גמר את המים?!" שזה ללא ספק נחמד. כמה כל הסיפור אמור לעלות? במדריך הבא תוכלו לקרוא מה משפיע על מחירי המכשירים לחימום מים בגז, מה משפיע על עלות ההתקנה ואפילו תוכלו לראות הצעות מחיר לדוגמא. חממו מנועים, מתחילים!


מחיר מחמם מים בגז

מכשיר לחימום מים בגז יעלה לכם ברוב המקרים בין 2,000 ל4,000 ₪. המחיר מושפע מכמה גורמים:

 • גודל המכשיר: מחממי מים בגז מגיעים בהספק של בין 13 ל24 ליטר לדקה. בדרך כלל משק בית ממוצע צריך מכשיר בהספק 17-18 ליטר או פחות. ההספק שתצטרכו מושפע בין השאר מהשאלה בכמה נקודות מים אתם משתמשים במקביל: מקלחת אחת או שתיים, למשל. על מכשיר בהספק נמוך יותר תשלמו פחות.
 • חברה: בשוק קיימות מספר חברות מהן ניתן לרכוש מחמם מים בגז. חברות ותיקות וידועות יותר, כמו Rinnai או יונקרס, גובות מחיר גבוה. דגמים של חברות חדשות יותר כמו Paloma או Volcano אפשר למצוא במחירים נמוכים יותר. אין הרבה הבדלים בין החברות מבחינת תפקוד המכשיר – כולם אמורים לספק מים חמים מיידית וברצף, אבל חברות ותיקות הן יותר אמינות מבחינת תקלות ותיקונים.
 • מפרט טכני: רכיבים שונים במכשיר יכולים לייקר אותו. כך לדוגמא תשלמו יותר על מחמם מים "מאולץ"– כלומר כזה שפועל בשילוב עם דוד שמש, והוא בעל חיישנים שמפעילים את הגז רק כאשר המים מדוד השמש לא חמים מספיק. עוד רכיבים שיכולים לייקר את המכשיר הם מבער מודולרי (כלומר מבער בעל כמה דרגות עוצמה שמופעלות לפי הצורך, שנועד לחסוך בצריכת הגז), או שלט רחוק לקביעת טמפרטורה. אמנם תשלמו אקסטרה עבור התוספים האלה, אך בטווח הארוך הם יעזור לחסוך בצריכת הגז, כך שהעלות מתקזזת.

את מחמם המים תוכלו לקנות בעצמכם או להזמין אותו מטכנאי הגז שיבוא להתקין. ניתן גם להזמין מחמם מים דרך חברת גז, אם כי במקרה כזה תהיו מחוייבים לצרוך את הגז למכשיר ממנה, וזה קצת מבאס.


מחיר התקנת חימום מים בגז

התקנה בסיסית של מכשיר לחימום מים בגז, כאשר אין צורך בהתאמת תשתית, עולה 600-800 ₪ כולל מע"מ (לא כולל עלות המכשיר). לצערנו, את המחיר הזה כנראה תשלמו רק כשאתם מחליפים מכשיר קיים לחימום מים בגז. אם לא היה בדירה שלכם מכשיר כזה בעבר, סביר להניח שההתקנה תכלול עבודות תשתית שייקרו אותה.
כדי לחבר מכשיר לחימום מים בגז יש צורך בחיבור לגז, למים וגם לחשמל. כל אחד מאלה משפיע על המחיר (הסירו דאגה מלבכם, עוד רגע מגיעים לזה). התקנה שכוללת עבודות תשתית יכולה להגיע למחיר 1,000-2,000 ₪ ויותר, תלוי בתנאים בבית שלכם.

 חימום מים בגז - מחיר | מחמם מים בגז וצינורות

תשתית גז

מחיר התקנת מחמם המים בגז יעלה ככל שהמיקום הרצוי למכשיר רחוק יותר ממקור הגז הקרוב. אם אין במיקום הרצוי של המכשיר נקודת גז קיימת, יהיה צורך בהתקנת נקודת גזמחיר התקנת נקודת גז לחימום מים בגז הוא לרוב 500-600 ₪, לא כולל צנרת. צנרת גז בעובי המתאים לחימום מים בגז (חצי צול) עולה לרוב 60 ₪ למטר.  

תשתית מים

מכשיר חימום מים בגז צריך להתחבר לנקודות המים הרלוונטיות: מקלחות וכיורים, או לדוד החשמל או השמש ומהדוד אליהן. אם ההכנה לחיבורים האלה לא קיימת, יהיה צורך בהתקנה של צנרת וברזים נוספים. לרוב, מחיר הברזים יהיה כלול במחיר ההתקנה הבסיסי, ומחיר הצנרת המתאימה הוא 30 ₪ למטר.

תשתית חשמל

אם אין שקע חשמלי מספיק קרוב למיקום הנבחר עבור מחמם המים, תצטרכו להוסיף נקודת חשמל שתהיה מספיק קרובה. מחיר התקנת נקודת חשמל נע בין 300-400 ₪ לשקע רגיל.
כמובן, את עבודת החשמל לא יכול לבצע איש הגז, ואם אתם זקוקים להתקנת תשתית חשמל תצטרכו להיעזר בחשמלאי.

מה עוד משפיע על המחיר?

מצטערים לבאס, אבל התוספות למחיר לא נגמרות כאן. חוץ מהתשתיות הדרושות, יש עוד גורמים שיכולים להעלות את מחיר ההתקנה של מחמם המים בגז:

 • עבודה בגובה רב: אם אין מקום מתאים בתוך הבית עבור מכשיר החימום ניתן להתקין אותו גם מחוץ לבית. במידה ואתם גרים בקומה גבוהה, ההתקנה במקרה כזה תהיה מורכבת יותר עבור טכנאי הגז ותדרוש ממנו לעבוד בגובה, מה שצפוי לייקר את המחיר. בהתקנה פנימית הקומה בה אתם גרים לא תשפיע על העלות.
 • ארון לתנור: בהתקנה חיצונית אין צורך בארובה, אבל יש צורך בארון שיחפה את המכשיר שממוקם מחוץ לבית. מחיר ארון כזה הוא 700-800 ₪. חלק מהמכשירים של חימום מים בגז מגיעים עם ארון ואז אין צורך לקנות בנוסף.
 • מיקום לא נגיש: אם המיקום הרצוי למחמם המים שלכם לא יהיה נגיש לטכנאי (נניח, בתוך מסתור כביסה שאפשר להגיע אליו רק דרך חלון), הוא עשוי לגבות תוספת מחיר על העבודה.
 • חציבה להסתרת צנרת: אם ההתקנה שלכם תכלול הוספת צנרת גז ותבחרו להסתיר אותה בתוך קיר, החציבה תייקר את העבודה.
 • קידוח ארובה: אם מחמם המים שלכם מותקן בתוך הבית, ואין ארובה קיימת – תצטרכו להוסיף כזו. העלות הבסיסית של קידוח ארובה היא 400 ₪, והיא יכולה לעלות בהתאם לתנאים של הבית שלכם.

סוגים נוספים של חימום מים בגז

כל הפרטים והמחירים שקראתם עד כאן נוגעים לסוג הנפוץ ביותר של מכשירי חימום מים בגז, שהוא מחמם מים מהיר. מחמם מים מהיר (נקרא גם יונקרס) עובד על מבערים שפועלים מתחת לצינורות, נדלקים ברגע שמפעילים את המים החמים ולוקח להם כ10 שניות לספק מים בטמפרטורה הרצויה.

בשוק קיימים עוד שני סוגים של מכשירים לחימום מים בגז:

 • דוד אגירה: דומה לדוד חשמל. הגז מחמם כמות מים גדולה שנמצאת בדוד, והמים החמים נאגרים שם עד שמשתמשים בהם. בדודי אגירה כמעט לא נעשה שימוש במשקי בית, אלא יותר באולמות אירועים ומלונות.
 • תנור הסקה משולב: פועל כמו מחמם מים מהיר, רק שחוץ מלשרת את המקלחות והכיורים הוא מספק גם מים חמים למערכות חימום הבית: הסקות או חימום תת רצפתי, ולכן צריך להיות בהספק מים גדול יותר.
  גם הסוג הזה פחות נפוץ, ולרוב מתקינים אותו רק תוך כדי בניית בית או שיפוץ מקיף. מחיר התנור המשולב וההתקנה יהיה תלוי בעיקר בסוג ובהיקף של מערכות חימום הבית שלכם. התקנה בסיסית של מחמם מים לתנור הסקה משולב, שכוללת את מחיר המכשיר ולא כוללת עבודות תשתית עולה 4,700-6,500 ₪ - תלוי בסוג המכשיר.
  שימו לב: המחיר כולל את התקנת מחמם המים בלבד, ולא את מערכת החימום לבית שאותה יש לרכוש ולהתקין בנפרד. 
 חימום מים בגז - מחיר | מחמם מים בגז

הצעות מחיר לדוגמא – התקנת מחמם מים בגז

התקנה פנימית של מכשיר לחימום מים מהיר

התקנה בסיסית כוללת:

 • מכשיר חימום מים בגז + ארובה
 • הוספת צנרת מים עד 2 מטר לכל קו מים + 2 ברזים לכל קו מים + אביזרי חיבור

מחיר התקנה בסיסית: 3,500-4,900 ₪. המחיר משתנה לפי סוג המכשיר.

תוספות:

 • ברז גז. מחיר: 70 ₪
 • 2 מטר צנרת גז. מחיר: 120 ₪
 • קידוח בקיר לארובה בקוטר 110 מ"מ. מחיר: 400 ₪
 • הוספת נקודת חשמל. מחיר: 350 ₪

סה"כ מחיר תוספות: 940 ש"ח

מחיר סופי  - התקנה + תוספות: 4,440-5,840 ₪ כולל מע"מ. המחיר משתנה לפי סוג המכשיר.

התקנה חיצונית של מכשיר לחימום מים מהיר בקומה ראשונה

התקנה בסיסית כוללת:

 • מכשיר חימום מים בגז 
 • צנרת מים עד 2 מטר לכל קו מים + 2 ברזים לכל קו מים + אביזרי חיבור

מחיר התקנה בסיסית: 3,500-4,900 ₪. המחיר משתנה לפי סוג המכשיר.

תוספות:

 • ארון לתנור. מחיר: 700 ₪
 • 4 מטר צנרת מים נוספת. מחיר: 120 ₪

סה"כ מחיר תוספות: 820 ש"ח

מחיר סופי  - התקנה + תוספות: 4,320-5,720 ₪ כולל מע"מ. המחיר משתנה לפי סוג המכשיר.

התקנה פנימית של תנור הסקה משולב

התקנה בסיסית כוללת:

 • תנור הסקה משולב + ארובה
 • צנרת מים עד 2 מטר לכל קו מים + 4 ברזים לכל קו מים + אביזרי חיבור

מחיר התקנה בסיסית: 4,700-6,500 ₪. המחיר משתנה לפי סוג המכשיר.

תוספות:

 • קידוח בקיר לארובה בקוטר 110 מ"מ. מחיר: 400 ₪
 • מפסק הדלקה חיצוני + טיימר. מחיר: 350 ₪

סה"כ מחיר תוספות: 750 ש"ח

מחיר סופי  - התקנה + תוספות: 5,450-7,250 ₪ כולל מע"מ. המחיר משתנה לפי סוג המכשיר.
שימו לב! המחיר אינו כולל את מערכת החימום לבית (חימום תת רצפתי או הסקות), שאותה יש לרכוש ולהתקין בנפרד.

 חימום מים בגז - מחיר | מתקין על רקע מחמם מים בגז

מחיר שימוש שוטף במחמם מים בגז

אז קניתם מחמם מים בגז ואפילו התקנתם, ועכשיו אתם יכולים ליהנות ממקלחות מלאות אדים לכולם גם בימים הכי קרים. כמה יעלה לכם השימוש השוטף בחימום מים בגז?
מחיר הגז משתנה לפי החברה ולפי המיקום בארץ, ונע בטווח של 10 ל-30 ₪ לקוב. את המחיר המדוייק לחברה ולמיקום שלכם תוכלו למצוא באתר משרד האנרגיה. מקלחת ממוצעת לוקחת בערך עשר דקות, בהן תשתמשו ב0.14 קוב גז. אם כך, היא תעלה לכם בין 1.4 ל4.2 ₪.


טכנאי גז מומלצים

אז אם החלטתם לשדרג את רמת החיים ולעבור לחימום מים מהיר בגז, השלב הבא הוא למצוא טכנאי גז מתאים שילווה אתכם בתהליך ההתקנה. בדיוק בשביל זה ריכזנו כאן באתר רשימה של טכנאי גז מומלצים, מדורגים על פי חוות דעת של לקוחות קודמים. אחרי כל התקנה, נציג ממידרג מתקשר ללקוח לקבל ממנו חוות דעת על בעל המקצוע, והדירוג באתר מתעדכן.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה התקנת מחמם מים בגז?

התקנה בסיסית, לא כולל המכשיר ולא כולל עבודות תשתית, עולה 600-800 ש"ח בממוצע. ברוב המקרים עבודות תשתית כן נדרשות
על התקנה שכוללת עבודות תשתית ואת מחיר המכשיר תוכלו לשלם 4,000-6,000 ש"ח, תלוי בסוג המכשיר ובעבודות התשתית הדרושות. 

האם משתלם להתקין חימום מים בגז?

מוזמנים לקרוא בטיפ שלנו על התקנת יונקרס על יתרונות, חסרונות, והשוואות מחירים. 

חימום מים בגז - איך זה עובד?

במחמם מים מהיר יש צינורות נחושת ומתחתם מבערי גז. כשתפתחו את המים החמים, יפתחו המבערים מתחת לצינורות. מהיר זה לא רק שם - תוך עשר שניות אמורים להגיע מים חמים אל המקלחת. אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק