מוקד מידרג: 1-700-707-233

חימום מים בגז

מתלבטים בין חימום מים בגז או בחשמל? בטיפ הבא נסביר על 3 שיטות שונות לחימום מים בגז, יתרונות וחסרונות מול דוד שמש, מחירים ועלויות תחזוקה. בסוף גם נמליץ על טכנאי גז אמינים, שיוכלו לתקן או להתקין לכם מערכת של חימום מים בגז, במידה ותחליטו כי זו המערכת בשבילכם.


חימום מים בגז – שלוש שיטות

מחמם מים מהיר / מיידי – השיטה הנפוצה ביותר

שיטת הפעולה שלו די פשוטה. חיישן מזהה, שאנו מפעילים את המים החמים, ומדליק מצת חשמלי. כשהמצת נכנס לפעולה, הוא מדליק להבה במבערים, שמחוברים למערכת הגז המרכזית בבית. מעל למבערים אלה עובר למעשה, צינור נחושת, שמעביר מים חמים לברזים שלנו. הנחושת מתחממת במהירות ותוך שניות מספר, אנו מקבלים מים חמים, שימשיכו לזרום עד שנסגור את הברז או נעביר למים הקרים.

דוד אגירה

שיטת הפעולה שלו דומה מאוד לזאת של דוד חשמל. זהו דוד גדול, שבו יש מים, רק שבמקום חשמל, יש מתחתיו מבער, שפועל על גז וגורם לחימום המים.

תנורי הסקה משולבים

אלו תנורים, שמופעלים על ידי גז. יש בהם משאבה, שמספקת מים חמים גם למערכת ההסקה וגם לברזים.


מה עדיף - חימום בגז או חשמל?

כמובן, שהדרך החסכונית ביותר לחימום מים היא באמצעות השמש. אך איך נחמם את המים בימים קרים?

על מנת להחליט נצטרך לשאול את עצמנו שתי שאלות:

בהמשך נפרט את התשובות לשאלות אלו.

  • המחיר - מה תהייה העלות הראשונית של המערכת והתקנתה וכמה היא תעלה לי בכל שימוש?

  • ההתאמה לצורך - מהן היתרונות והחסרונות של כל מערכת ביחס לצרכים של המשפחה שלי?

 חימום מים בגז

שאלת המחיר - עלות דוד חשמל לעומת מחמם מים מיידי על גז

בחינת המחיר מתחלקת לשניים: עלות ההתקנה של המכשיר ועלות השימוש באופן שוטף. ברור כי לאורך זמן העלות השוטפת משמעותית יותר מאשר עלות ההתקנה הראשונית. ובכל זאת, עדיין לא תמיד אנו קונים את הנעליים היקרות ביותר גם אם בחישוב כלכלי רב-שנים זה עדיף.

המחיר להתקנה של דוד חשמל בהשוואה למחמם מים בגז

טווח המחירים הממוצע להתקנה של מחמם מים בגז, שכוללת גם את עלות המכשיר וגם את עלות העבודה, נע בין 2,800 ל – 4,900 ש"ח כולל מע"מ. המחירים משתנים כמובן מחברה לחברה, ובהתאם לדגם של מחמם המים. כאן תוכלו לקרוא עוד על מחיר חימום מים בגז.

טווח המחירים הממוצע להתקנה של דוד חשמל, שכוללת גם את עלות הדוד וגם את עלות העבודה עצמה, נע בין 1,300 ל – 2,000 ₪, כולל מע"מ. ישנם גורמים שונים, המשפיעים על המחיר. תוכלו לקרוא כאן עוד על הגורמים המשפיעים על מחיר הדוד.

ובכן, עלות ההתקנה של מחמם מים בגז יקרה יותר באופן משמעותי.

מחיר שימוש ממוצע בכל מערכת חימום מים

המחיר הממוצע להדלקת בוילר במשך שעה, עומד על 1.35 ₪. המחיר ישתנה כמובן בהתאם לנפח הדוד. בחורף ממוצע, אנו מדליקים את הבוילר לפחות במשך שעתיים – שלוש ביום. כך, שבסוף כל יום, עלות ממוצעת להדלקת הדוד, תהייה כ – 4 ₪. עם זאת, אסור לשכוח את עליית מחירי החשמל הקרבה, שתוביל לתוספת במחיר.

מחיר ממוצע לשימוש בגז, לא יימדד לפי שעה, אלא לפי זמן השימוש המדויק. מכיוון, שלא נשתמש בגז מראש, אלא רק במקביל להפעלת המים החמים.

קשה לחשב באופן מדויק, כמה יעלה כל שימוש בגז, מפני שבניגוד לתעריפים הקבועים של חברת החשמל, כיום אין שום פיקוח, שיכול להגביל את מחירי חברות הגז. התוצאה- הפרשי ענק בין מחירי חברות הגז השונות – מעשרה שקלים ועד 30 שקלים ויותר לקוב גז!

בכל זאת, ננסה להדגים כאן מהו המחיר של מקלחת ממוצעת בשימוש בגז. נניח כי התעריף שגובה ממני חברת הגז לקוב גז הוא 20 ₪ וכי זמן המקלחת הממוצע עומד על 10 דקות, (עבור בנות טיפה יותר מחייך), ששוות לצריכה של 0.14 קוב גז. בנתונים אלו עלות מקלחת אחת תהיה 2.8 ₪.

האם יש נוסחא פשוטה לחישוב עלות צריכת הגז?

ניתן לחשב את עלות צריכת הגז לעשר דקות כך – מחיר קוב גז בשקלים*0.14.

אם חברות הגז גובות פחות או יותר בין 10 ל- 30 ₪ עבור קוב גז, יהיה טווח המחירים הממוצע עבור מקלחת אחת של עשר דקות, בין 1.4 ל - 4.2 ₪.

אם אתם מתקלחים במשך שעה ואתם גם משלמים מחיר מופקע של 30 ₪ לקוב עלות המקלחת היומית שלכם עלולה להגיע ללא פחות מ- 25 שקלים! ולא נאמר מילה על הכנרת שמתייבשת...


התאמת שיטת החימום לצרכים של המשפחה – יתרונות וחסרונות

 

היתרונות של מחמם מים על שימוש בבוילר

המיידיות השימוש בגז, מאפשר מים חמים תוך שניות ספורות. לעומת זאת, כשנלחץ על הבוילר, נצטרך לחכות ולחכות וגם אז, יכול להיות שלא חיכינו מספיק זמן ואחרי דקות ספורות, נקבל מים פושרים.

אין הגבלת זמן – זהו פלוס נוסף של חימום מים בגז – המים החמים אף לא נגמרים באמצע המקלחת. כלומר, יותר לא תצטרכו לצעוק על בן הזוג שלכם, שהוא לא הדליק את הבוילר למספיק זמן מחייך.

המחיר - השימוש בגז מאפשר מדיניות של 'השתמשת שילמת'. למה הכוונה? אין צורך להדליק את הגז מראש עבור מים חמים, כמו שקורה עם הבוילר - כלומר, נשתמש בגז רק למשך המקלחת. לעומת זאת, נפעיל את הבוילר, הרבה פעמים גם כשאין צורך בכך, מכיוון שקשה לנו לאמוד, כמה זמן צריך להדליק את הבוילר כדי לקבל מים חמים. כמו כן, בשימוש בבוילר, לוקח למים לפחות כמה דקות להתחמם, מה שמוביל לבזבוז מיותר של מים. בנוסף, הבויילר לעיתים מופעל אוטומטית גם בימים שאיננו בבית.

מהם החסרונות של חימום מים בגז

הסכנה שבגז – השימוש בגז נחשב מסוכן יותר מהשימוש בחשמל. התקנה לא נכונה או מכשיר לא איכותי, יכולים להוביל לדליפת גז, שתגרום לאסון. להפחתת החשש, חברת הגז מחויבת לערוך בדיקה תקופתית של אחת לשנה, שבה היא מוודאת שהמערכת תקינה.

ריחות לא נעימים – בעירת הגז, גורמת הרבה פעמים להיווצרות ריחות לא נעימים, שעלולים לגרום לכאב ראש.

זרם מים חלש – זרם המים בשימוש בגז, יהיה לרוב חלש יותר, מזרם המים בשימוש בבוילר. כמובן, שיש השפעה למידת האבנית שבדוד / צנרת המים בבית.

מחיר מערכת הגז - עלות ההתקנה הראשונית של מערכת הגז יקרה פי שניים ואף פי שלושה ממערכת החשמל. מכיוון, שהיא מחייבת את התאמת התשתית הביתית לגז. היא מצריכה התקנה של צינור גז עבה. מפני, שהצינור של גז הבישול לא עבה דיו, בכדי לספק את לחץ הגז הדרוש לחימום המים. היא מצריכה נקודת חשמל עבור התקנת המצת החשמלי של המערכת וגם התקנה של שני צינורות מים לכניסה ויציאה של מים חמים.

  class

אז במה לבחור – גז או חשמל?

לכל מערכת יתרונות וחסרונות משלה ובסופו של דבר, הבחירה נתונה בהעדפות אישיות. אם אתם אנשים שלא אוהבים לחכות, חימום מים בגז זו השיטה בשבילכם. אם לא בא לכם להוציא סכום כל כך גדול על התקנה, בחרו בחשמל.

אלה שמתקשים לבחור יכולים לשלב. ניתן לשלב בין מערכת חימום מים הפועלת על שמש או חשמל לבין מערכת חימום מים הפועלת על גז!


תיקון מחממי מים

פרמטר נוסף שיש לשקול, כשאנו באים לבחור מערכת לחימום מים, הוא מידת העמידות שלה. כלומר, מה תדירות התקלות שלה בטווח הארוך וכמה יעלה לי לתקן אותה?

מחיר התיקון יצא גבוה יותר במחממי מים, מאשר בדודי חשמל. עם זאת, מחממי מים יחזיקו זמן רב יותר ללא תקלות. תלוי כמובן באיכות המכשיר.

התקנת יונקרס או Vaillant שהם מכשירים מתוצרת גרמנית ונחשבים עמידים יותר, 

התקלות במחממי המים קשורות בעיקר לאבנית שמצטברת על מחליף החום של המכשיר. נזכיר כאן, שבעיית האבנית שכיחה גם בדודי חשמל.

במחממי מים איכותיים, תצטרכו לקרוא לטכנאי גז, שינקה את האבנית פעם בשש – שבע שנים ובמחממי מים פחות איכותיים, אחת לשנתיים - שלוש. כיום, מחיר ממוצע לניקוי אבנית במחמם מים, נע בין 600 ל- 700 ₪.


המלצות על טכנאי גז

בחירה של מערכת החימום היא רק נקודת ההתחלה. כעת, יש עליכם למצוא טכנאי גז אמין, שיבצע התקנה טובה של המערכת. להגיד מאוד קל אבל בואו נודה באמת – איפה אפשר למצוא טכנאי גז אמין, שלקוחות מוכנים להמליץ עליו? כמה פעמים כבר יצא לנו לשמוע מחברים, שטכנאי הגז לקח מחיר מופקע, לא באמת פתר את הבעיה ואיחר בשלוש שעות... לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימה של טכנאי גז מומלצים לפי חוות דעת של מאות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מטכנאי הגז שברשימה.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק