מוקד מידרג: 1-700-707-233

מייבש כביסה על גז

בואו נשים את הדברים על השולחן – מייבש כביסה על גז יקר יותר ממייבש כביסה חשמלי. כמה יקר? טוב, פי 2 בערך. מצד שני, אם תכניסו אותו לחיים שלכם תרוויחו זמן ייבוש כביסה קצר משמעותית, בגדים שנשמרים לאורך זמן, וגם חשבון חשמל נמוך יותר. אז איך עובד מייבש כביסה על גז ומי מוסמך להתקין אותו? לא נשאיר אתכם על אש קטנה, כי כל התשובות ממש כאן.


מייבש כביסה על גז

מייבש כביסה על גז לא כל כך שונה מהגרסה החשמלית שלו, חוץ מדבר אחד קטן – הוא עובד באמצעות מערכת משולבת גז וחשמל (כן, כן, גם חשמל). ואם תהיתם איך זה בדיוק עובד, במייבש ישנו מבער גז שנמצא בחלק האחורי שלו ואחראי על חימום הבגדים בתוף המייבש. למעשה, החלק החשמלי היחיד שלו הוא המנוע החשמלי, מה שיבטיח לכם הוזלה משמעותית בחשבון החשמל שלכם. אבל אל תטעו, מייבש כביסה על גז מתחבר לחשמל, כך כשיש הפסקות חשמל, הוא ישבות כמו שאר מכשירי החשמל שלכם.

 מייבש כביסה על גז

יתרונות של מייבש כביסה על גז

זמן ייבוש  

מייבש כביסה על גז מקצר את זמן ייבוש הכביסה בשליש ולעיתים אפילו בחצי בהשוואה למייבש כביסה חשמלי. מה שיחסוך לכם המתנה ארוכה לבגדים יבשים, שכן הם יהיו מוכנים ומזומנים תוך 30-50 דקות (כתלות בתוכנית). בנוסף, למייבש כביסה על גז יש חיישני לחות שמזהים את הטמפרטורה במייבש, ומפסיקים את ההפעלה שלו באופן אוטומטי כאשר הבגדים מתייבשים. אז גם בהנחה שהפעלתם את מייבש הכביסה לתוכנית של שעה וחצי, תסמכו על המייבש שלכם שיעצור את ההפעלה תוך 40-50 דקות גג.

 

שמירה על הבגדים

בשונה ממייבש כביסה חשמלי, מייבש כביסה על גז כמעט שלא מייצר חשמל סטטי, שהוא גורם ידוע לשמצה שפוגע בסיבי הבגדים במהלך הייבוש. המשמעות היא ששימוש במייבש כביסה על גז, ישמור על הבגדים שלכם לטווח ארוך יותר, בהשוואה למייבש כביסה חשמלי. ואם זה לא מספיק, היעדר החשמל הסטטי יבטיח שהבגדים יצאו ממייבש הכביסה ללא קמטים.

 

חסכון בחשמל

מייבש כביסה על גז חסכוני במיוחד בזכות צריכת החשמל הכמעט אפסית שלו. כמו שאתם כבר יודעים, החלק החשמלי היחיד במייבש הוא המנוע שמסובב את תוף המכונה. בשונה ממייבש כביסה חשמלי, במייבש כביסה על גז אין גוף חימום, שמוכר גם כזללן חשמל לא קטן. את החסכון של מייבש כביסה על גז תרגישו בעיקר בחורף, בו אנחנו נוטים להפעיל כמות גדולה של מכשירי חשמל במקביל, מה שמקפיץ את חשבון החשמל מעלה מעלה.


חסרונות של מייבש כביסה על גז

מחיר

העלויות של מייבש כביסה על גז גבוהות. כמה גבוהות? מחיר מייבש כביסה על גז נע בין 3,000-3,500 ש"ח, כפול ממייבש הכביסה חשמלי. לצערנו, העלויות לא נגמרות כאן. מעבר לעלות הרכישה הראשונית, יש לקחת בחשבון את עלויות התקנת נקודת הגז, הנחת צנרת הגז והתקנת מייבש הכביסה שצפויים להקפיץ את המחיר בכמה מאות שקלים.

חצי הכוס המלאה היא שההוצאות הראשוניות של מייבש כביסה על גז הן גבוהות יותר, אבל יחד עם זאת, בחישוב לאורך זמן – ובייחוד אם אתם משתמשים במייבש הכביסה לא מעט, ההשקעה צפויה להחזיר את עצמה בירידה משמעותית בחשבון החשמל. אומנם, צריכת הגז שלכם תעלה מעט, אבל בהשוואה לצריכת החשמל מדובר בעלויות נמוכות יותר.

 

טיפול בתקלות

נתחיל מהחדשות הטובות – מייבש כביסה על גז הוא מוצר עמיד שמחזיק שנים ארוכות, והתקלות בו לא רבות ונובעות לרוב מסתימות של גז במערכת. הבעיה היחידה היא שאם כבר יש תקלות, הכתובת היחידה שלכם תהיה המשווק ממנו רכשתם את מייבש הכביסה – בדרך כלל חברות הגז. במקרה של תקלה, חברת הגז היא האחראית המלאה לטיפול בתקלה, וגם לאספקת חלקי חילוף. 

על פניו נשמע טוב, לא? הבעיה היא שברגע שרכשתם מייבש מחברת גז, למעשה התחתנתם עם החברה. בניגוד לתקלות במייבש כביסה חשמלי בהן אתם יכולים לעשות סקר שוק, לבקש המלצות או פשוט לבחור בטכנאי שזמין מתי שמתאים לכם, כאן אתם מתנהלים לפי לוח הזמנים של חברת הגז.

קחו בחשבון שגם אם החלטתם לפנות באופן עצמאי לטכנאי גז, שמרבית הטכנאים אינם בקיאים במבנה של מייבש כביסה על גז. וגם אם כן, הסיכוי שיהיה להם חלקי חילוף הוא לא גבוה.

 

ריחות

כדאי לקחת בחשבון שבעירת גז יוצרת לא פעם ריחות לא נעימים בבית, אז אם אתם רגישים במיוחד, אולי כדאי לשקול לבחור במייבש החשמל הקלאסי.


התקנת מייבש כביסה על גז

בעוד שמייבש כביסה חשמלי עובד בשיטת "חבר ושכח", מייבש כביסה על גז הוא לא מסוג המוצרים שתוכלו לחבר בעצמכם. על פי חוק, רק טכנאי גז מוסמך רשאי להתקין מייבש כביסה על גז. כאן עומדות בפניכם שתי אופציות – להזמין טכנאי גז דרך חברת הגז ממנה רכשתם את המייבש, או להזמין טכנאי גז פרטי.

שימו  גז זה לא צחוק. בקשו מטכנאי הגז שהזמנתם להציג לכם תעודת טכנאי גז מוסמך. או לחילופין לשלוח לכם תמונה של הרישיון בווטסאפ עוד לפני ההגעה.

 

שלבים בהתקנת מייבש כביסה על גז

להבת גזהתקנת נקודת גז: אם רכשתם לראשונה מייבש כביסה עם גז, לא תוכלו להתחמק מהתקנת נקודת גז חדשה עבור המייבש. לרוב, טכנאי הגז יתקין את נקודת הגז ואת המייבש בביקור אחד. רק אל תשכחו לעדכן את הטכנאי עוד לפני הביקור שיש צורך בהתקנת נקודת גז חדשה, כדי שיוכל להיערך מבחינת הציוד ולוחות הזמנים.

להבת גזבדיקה של מייבש הכביסה: טכנאי הגז יבדוק את המייבש באמצעות מד לחץ, בכדי לוודא שאין חשש לדליפת גז מהמייבש.

להבת גזהתקנת המייבש: בדומה להתקנת כיריים גז, טכנאי הגז יחבר צינור גומי גמיש באמצעות בנדים (אזיקוני מתכת) מצד אחד אל ברז הגז ומהצד השני אל מייבש הכביסה. צינור הגומי ידוע בבלאי היחסית גבוה שלו, ודורש החלפה פעם בחמש שנים על פי חוק. על הצינור מוטבע תאריך, כך שאל תתביישו לבקש מטכנאי הגז לראות אותו במעמד ההתקנה, כדי לוודא שהתאריך המצויין הוא של השנה הנוכחית.

להבת גזמיקום המייבש: טכנאי הגז יחבר את מייבש הכביסה אל החשמל וימקם אותו במקום הרצוי, לרוב במרפסת השירות או חדר הכביסה. צריך לקחת בחשבון, שממש כמו מייבש כביסה חשמלי עם צינור, גם מייבש כביסה על גז מחובר לצינור שרשורי לפליטת הלחות מהמייבש אל מחוץ לבית. יש להתחשב בכך בזמן התקנת המייבש, ולדאוג למקם את המייבש בקרבת חלון או ארובה.


התקנת נקודת גז

חיבור של כיריים גז והזזה של נקודת גז.
צילום: אמיר שפירא, שוהם.
העברת נקודת גז ובלונים בחצר פרטית כולל תיקון ...
צילום: אלון סייג, הרצליה.
התקנה והזזה של נקודות גז.
צילום: עמוס סעדון, מודיעין.
הזזה של נקודת גז לקראת מטבח חדש.
צילום: משה בן, פתח תקווה.
הזזה של נקודת גז במטבח.
צילום: אבי ס. רעננה.
הזזה והתקנה של נקודת גז לתנור וכיריים במטבח ...
צילום: י. ג. גבעתיים.
הזזת נקודת גז והרכבת כיריים גז.
צילום: אילנה אביב, חולון.
הזזת נקודת גז.
צילום: בן-ציון עזרון, רמת גן.
הזזת נקודת גז למרחק של 12 מטר לגינה שכלל הנחת ...
צילום: משה ו. חיפה.
העברת נקודת גז והתקנת תנור משולב.
צילום: מאיה קליין, קרית ים.

כמה זה הולך לעלות לנו?

התקנת מייבש כביסה על גז כמעט תמיד תדרוש גם עבודות תשתית מקדימות, שכוללות התקנת נקודת גז חדשה או פיצול נקודת גז קרובה. אם אתם שייכים לקומץ האנשים שמחזיקים כבר במייבש כביסה על גז, והחלטתם להשתדרג במייבש כביסה חדש, תחסכו את עלויות ההתקנה הגבוהות.

להבהמחיר התקנת מייבש כביסה על גז ללא התקנת נקודת גז חדשה נע בין 250-280 ש"ח.

להבהמחיר התקנת נקודת גז חדשה נע בין 550-600 ש"ח בממוצע. (לא כולל צנרת)

להבהמחיר פיצול נקודת גז קיימת נע בין 450-500 ש"ח בממוצע. (לא כולל צנרת)

להבהמחיר צנרת נע בין 45-60 ש"ח למטר וכולל את הנחת הצנרת ואת הצנרת עצמה.

 

אם יש צורך בהתקנת נקודת גז חדשה, בדרך כלל עלות התקנת מייבש הכביסה תקוזז מעלות העבודה הכוללת, כך שתשלמו רק עבור התקנת נקודת הגז והנחת הצנרת. זה כמובן, לא מחייב ומומלץ לבדוק זאת מראש בתיאום עם הטכנאי.

 

תנו לנו לעשות בשבילכם את החשבון:

פריט

מחיר

מייבש כביסה על גז של חברת RINNAI (קיבולת 7 קילו)

3,300 ש"ח

התקנת נקודת גז חדשה

550 ש"ח

הנחת צנרת גז במרחק שני מטר

100 ש"ח

 

סך הכל: 3,950 ש"ח (ללא מע"מ)

 

*יש לקחת בחשבון שמדובר בהערכה בלבד, יש לקחת בחשבון עלויות נוספות כמו חציבה או חפירה, כתלות בתשתית הבית.*


טכנאי גז מומלצים

אז חשבתם, התלבטתם והחלטתם ללכת על מייבש כביסה על גז. קודם כל, ברכותינו! עכשיו אנחנו מניחים שדי בוער לכם להתקין כבר את המייבש החדש שקניתם. אבל שניה לפני, כדאי לוודא שטכנאי הגז שבחרנו מחזיק ברישיון טכנאי גז מורשה, וכמובן אחד שהתקין מייבש כביסה על גז אחד או שניים. כאן תוכלו למצוא רשימה של טכנאי גז מומלצים לפי המלצות של לקוחות קודמים. אז שימו גז ולכו ליהנות מהמייבש החדש שלכם!


שאלות נפוצות לדף זה

איזה מייבש כביסה על גז מומלץ?

האמת, שהיצע מייבשי כביסה על גז בארצנו הקטנטנות הוא לא גדול. כיום היבואן המרכזי הוא של חברה יפנית בשם RINNAI שמשווקת בעיקר על ידי חברות הגז. יצרנים נוספים שניתן למצוא בארץ הם של חברת Maytag ו-Speed queen

מה התקלות הנפוצות במייבש כביסה על גז?

החדשות הטובות שהתקלות במייבש כביסה על גז הן לא רבות, אולי בזכות העובדה שבמייבש כביסה על גז אין גוף חימום שנוטה להתקלקל. התקלות הנפוצות במייבש כביסה על גז ינבעו לרוב מסתימות של גז או תקלות שנובעות מאי תחזוקה שוטפת של הפילטר במייבש. כשיש תקלה, יש לקרוא לטכנאי גז מטעם חברת הגז או המשווק הפרטי ממנו רכשתם את המייבש.

מה המחיר של מייבש כביסה על גז?

מחיר מייבש כביסה על גז נע בין 3,000-3,500 בממוצע. המחיר לא כולל את התקנת המייבש וכן עבודות תשתית שיש לבצע כמו התקנת נקודת גז והנחת צנרת גז, שצפויים להקפיץ את המחיר הכולל בכמה מאות שקלים.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק