מוקד טלפוני: 1-700-707-233

פרחי באך

שמעתם פלאות על פרחי באך ורוצים להבין מה זה בדיוק? נתחיל בפצצה כבדה: הביטוי "פרחי באך" למעשה לא מדבר על פרחים ממש, אלא בתערובות נוזלים מתמציות של פרחים שונים, והמשקאות הללו מיועדים לטיפול בבעיות רגשיות שונות כמו חרדות, הפרעות קשב וריכוז ועוד. אז מה זה פרחי באך, באיזה מקרים הם יכולים להועיל, מה מחיר הטיפול ולמי כדאי לפנות – כל המידע כאן, או כמו שאומרים אצלנו: ב(ו)אכם לשלום.

בקבוק פרחי באך רוזמרין

פרחי באך

מה זה? פרחי באך היא שיטת רפואה משלימה שפיתח ד"ר אדוארד באך באנגליה, לפני כ־90 שנה. השיטה היא שיטה הוליסטית, המאמינה כי לכל מצב רגשי שחווה האדם יש שורש רוחני. באך אפיין 38 צמחים שונים הנושאים מעין "מטען אנרגטי" מסוים המתאים לטיפול במצבי רוח שונים, לדוגמא נץ חלב למצבי הלם, ארזית לחוסר ביטחון, צינית לכעס וקנאה, וכן הלאה. באך יצר מהצמחים תמציות ומהל אותן במים (מי מעיין או טל) ובברנדי (רק טיפה, כדי לשמור מפני ריקבון) עד לצורה שבה האמין כי התערובות הללו נושאות בתוכן את המטען האנרגטי בצורתו הטהורה ביותר.

למה זה עוזר? פרחי באך מיועדים לטיפול בבעיות רגשיות או נפשיות שונות. דוגמאות נפוצות: חרדות, הפרעות פוסט־טראומה, כעסים, חוסר ביטחון עצמי, הפרעות קשב וריכוז, היפר אקטיביות. פרחי באך לא מיועדים לטיפול בבעיות פיזיות אך יכולים לעזור להקל על מצבי רוח שונים שהם לעיתים שורש הבעיה, ושווה להתייעץ על כך עם נטורופת.

למי זה מתאים? האמת שלכולם: תינוקות, ילדים, נשים בהריון, מבוגרים וקשישים. כיוון שעד שהתערובות מגיעה אליכם היא נמהלת במים פעמים רבות הכמות של החומר המקורי אפסית לחלוטין, כך שאין שם שום דבר שיכול לסכן אתכם, כל עוד אתם רוכשים את התערובת ממקור מוכר ואמין. בפרחי באך יש כמות קטנה של אלכוהול (3%), אבל גם אתם אלרגיים לאלכוהול או בתהליך גמילה אפשר בקלות למצוא תחליף לכך. 

מי מטפל בפרחי באך? המטפל יכול להיות מישהו שעשה קורס ייעודי בטיפול בפרחי באך או נטורופת שלמד זאת כחלק מהמסלול השלם של לימודי נטורופתיה.

פרחי באך עם הצמחים המקוריים

טיפול בפרחי באך

זה אמנם נשמע פשוט – קונים את המשקה המתאים ושלום על ישראל. העניין הוא שאתם בוודאי יודעים שאין מצב רגשי אחד מוחלט, אלא גם מצב כמו "חרדה" בנוי מפסיפס של רגשות, בטח כשאנחנו מדברים על אנשים שונים. גם מוצר המדף של פרחי באך לשלווה ולהרגעה, "רסקיו", עשוי מערבוב של לא פחות מחמש תמציות שונות, ובקבוק מותאם אישית יכול לכלול גם יותר מעשר תמציות. זה בדיוק התפקיד של מטפל בפרחי באך – ליצור את התמהיל המדויק ביותר עבורכם ולערוך בו שינויים בהתאם להתקדמות הטיפול.

רסקיו מפרחי באך

 

המפגש הראשוני

טיפול בפרחי באך ממתחיל ממפגש ראשוני עם המטפל בו הוא יערוך לכם אבחון ותשאול מקיף: על העבר – מחלות רקע, אירועים משמעותיים בילדות, תרופות וניתוחים, על ההווה – מה בדיוק מטריד אתכם, כיצד אתם מגיבים, מה התדירות של הבעיה, ועל העתיד – כיצד הייתם רוצים לראות עצמכם בסוף הטיפול. מתוך כל הפרטים הללו המטפל יירקח עבורכם את התמהיל המתאים ביותר. אם הוא עוסק בנטורופתיה, סיכוי טוב שהמטפל יציע לכם לשלב דרכי טיפול שאולי לא חשבתם עליהם – שינוי תזונתי, רפלקסולוגיה, צמחי מרפא, דיקור סיני, ועוד.

 

טיפול שוטף

מכאן ואילך התפקיד שלכם הוא כמובן לשתות את התמציות על פי המינון שיקבע עבורכם המטפל, בדרך כלל לא יותר מכמה טיפות ביום. כל שאר המפגשים עם המטפל יהיו פגישות ביקורת, כלומר זמן לבחון את התקדמות הטיפול ולראות האם התמהיל עובד היטב או שיש צורך לשנות אותו. שלא תטעו, למרות הדמיון הרב פרחי באך אינם תרופות שנוטלים על בסיס קבוע – המטרה הסופית של הטיפול היא לפתור את הבעיה לחלוטין תוך כמה חודשים ולא ליצור תלותיות בתערובות המשקה.


פרחי באך – מחיר

מחיר פרחי באך מורכב משניים: מחיר המפגשים ומחיר בקבוקי התערובות.

מחיר המחיר למפגש ראשוני לטיפול בפרחי באך הוא 500-300 ₪, ומחיר כל מפגש נוסף הוא 300-200 ₪.

מחיר מחיר בקבוק פרחי באך לשלושה שבועות עד חודש הוא 80-60 ₪.

ערכת 38 תמציות מפרחי באך

מטפלים בפרחי באך

שלושה טיפים טובים למצוא מטפל פרחי באך מתאים:

פרח יש תעודה? – טיפול מותאם אישית בפרחי באך דורש היכרות מעמיקה עם ההשפעות השונות של התמציות, ולכן כדאי למצוא מטפל שהוסמך לכך. המכללות המוכרות לרפואה משלימה מציעות קורס פרחי באך בנפרד או במסגרת לימודי הנטורופתיה, וההמלצה שלנו היא כמובן לבקש לראות תעודה לפני שמגיעים לטיפול.

פרח גם וגם – גם אם אתם נעולים על טיפול בפרחי באך ולא חשבתם על אופציות טיפול נוספות, ההמלצה שלנו היא לפנות לנטורופת, כדי שתקבלו באותו המחיר אפשרות לסל רחב של כלי טיפול נוספים, כאלה שאולי לא הייתם מודעים אליהם.

פרח שמענו עליך – גם כאשר כל המידע פרוש לפנינו ויש אפילו תמונה ושם של הכלב של המטפל (אדוארד אם תהיתם), אין, פשוט אין תחליף להמלצות מכלי ראשון של פציינטים קודמים. זאת המומחיות שלנו. ראו ממש פה למטה.


נטורופתים מומלצים לטיפול בפרחי באך

גם אם טעם הרסקיו כבר מדגדג לכם בלשון, יצירת תמהיל פרחי באך בהתאמה אישית זה לא עניין פשוט. אין ספק שהדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא למצוא מטפל אמין שיש מאחוריו כמה וכמה לקוחות מרוצים. בדיוק בשביל זה יצרנו עבורכם רשימה של נטורופתים מומלצים לפרחי באך, כולם מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמיתיים ממש כמוכם. בריאות טובה!


שאלות נפוצות לדף זה

האם פרחי באך מתאימים לילדים?

הטיפול בפרח באך מתאים לילדים. כמויות החומר האורגני או האלכוהול שבתמציות המשקה אפסיות, כך שאין שום דבר שיכול להזיק למטופל אלא אם כן הוא בעל רגישות לאלכוהול. המקרה כזה המטפל פשוט יחליף את האלכוהול במשהו אחר שישמור על המשקה או שיוריד אותו לגמרי. 

למה פרחי באך עוזרים?

פרחי באך מיועדים לעזור בהתמודדות עם בעיות רגשיות ומצבים נפשיים שונים: דיכאון, חרדה, הפרעות קשב, כעסים, הפרעות פוסט טראומה, ועוד. 

מה המחיר של פרחי באך?

טיפול בפרחי באך כולל לפחות פגישה אישית אחת עם מטפל שירכיב עבורכם תמצית משקה מותאם אישית בהתאם לצרכים ולרצונות שלכם. מחיר הפגישה הוא 500-300 ש"ח, וכל פגישה נוספת תעלה לכם בסביבות 300-200 ש"ח.

מחיר תמציות משקה של פרחי באך הוא כ80-60 ש"ח לבקבוק שאמור להספיק לכם עד חודש ימים. 

אנשים שהתעניינו בפרחי באך התעניינו גם בזה...

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק