מוקד טלפוני: 1-700-707-233

נטורופתיה

נטורופתיה היא שילוב מיוחד – מבחוץ נראית כמו דיאטה קלינית, אבל עוסקת הרבה בנפש, ממליצה על שימוש בצמחי מרפא אבל גם מעודדת נטילת תוספי תזונה רגילים. בקיצור: נטורופתיה היא המון. כאן, במדריך השלם לנטורופתיה, אספנו עבורכם את כל התשובות לשאלות החשובות: מה זה בדיוק נטורופתיה, מתי זה מומלץ (ומתי לא), כמה זה עולה, איך מוצאים נטורופת מומלץ, ועוד.

נטורופתיה

נטורופתיה: מה זה

כמה עובדות קצרות וענייניות שיעזרו לכם להבין מה זה נטורופתיה:

השם – שילוב של המילה המוכרת לנו Nature, טבע, והמילה היוונית Pathos, מחלה. "מחלה מן הטבע", וכאן טמונה כל מהותה של השיטה: המחלה מגיעה מן הטבע, ולכן גם הריפוי שלה יגיע משם.

השיטה – הנטורופתיה נבדלת משיטות רפואה אחרות בכך שהיא דוגלת בשילוב של שיטות שונות לשם יצירת אורח חיים נכון, חלקן יותר קונבנציונליות וחלקן פחות: הכנת תפריט תזונה נכונה, שיחות נפש עמוקות, פעילות גופנית, תרגילי הרפייה, רפלקסולוגיה, פרחי באך, תוספי תזונה, צמחי מרפאשמנים אתריים (ארומתרפיה), רפואה סינית, ועוד. תפקידו של הנטורופת הוא לבחור עבורכם את דרך הטיפול הטובה ביותר. לפעמים היא תשלב הרבה מן השיטות, לפעמים מעט, ולפעמים תדבק בשיטה אחת בלבד, תלוי באדם ובמטפל.

הסיבות לטיפול – רבות ומגוונות, בניניהן בעיות הטיפוסיות לאורח חיים מערבי: כולסטרול גבוה, לחץ דם, עודף משקל וכדומה; כאבים למיניהם (מיגרנות, כאבי גב, כתפיים, גפיים וכו'); פגמים ומחלות עור; מחלות אוטואימוניות; הפרעות במערכת העיכול; בעיות נפשיות/רגשיות: סטרס, דיכאון כללי, עייפות, חולשה ועוד הרבה.

כדאי לזכור שנטורופתיה היא רפואה משלימה, כלומר כזאת שכדאי לשלב עם טיפול קליני רגיל. אם כבר התחלתם להתמודד עם הבעיה בעזרת רפואה קונבנציונלית תפקידו של המטפל לעבוד בשיתוף עם הרופא הרגיל שלכם ולנסות למצוא את הדרך הטובה ביותר לריפוי.

הפציינטים - הנטורופתיה מתאימה לכולם, אך מנעד הכלים שבידי המטפל משתנה ממטופל למטופל. כך לדוגמא חלק מצמחי המרפא או השמנים מתאימים לנשים בהריון וחלק לא, חלק מתאימים לנשים מניקות וחלק לא וכך הלאה. בשורה התחתונה תצטרכו לתת אמון במטפל שלכם ולסמוך עליו שידע בדיוק מה נכון ומה לא נכון עבורכם (כמובן שדאגנו גם לזה - ראו את הטיפים שלנו לבחירת נטורופת ממש כאן למטה).

שמנים אתריים לנטורופתיה

טיפול בנטורופתיה

אחרי שבחרתם נטורופת (ממש עוד רגע מגיעים לזה), הנה כמה מילים על הטיפול עצמו. טיפול ממוצע בנוי מסדרה של שלושה עד שישה מפגשים, וכמובן שגם יכול להגיע ליותר מזה, תלוי בקצב ובאופי ההתקדמות שלכם. המפגש הראשוני הוא מפגש ההיכרות והאבחון ולאחר מכן שאר המפגשים הם מפגשי ביקורת. ככה זה נראה:

אחד מפגש ראשוני – בואו נגיד שזה קצת יותר מרופא המשפחה שמעביר את הכרטיס המגנטי שלכם במחשב. המפגש הראשוני הוא ארוך מהרגיל (שעה וחצי עד שעתיים) ובו הנטורופת ינסה להבין בדיוק איפה אתם עומדים ומה הביא אתכם לשם: קורות החיים הבריאותיים (מחלות, כדורים, ניתוחים, תוצאות של בדיקות עדכניות וכו') והנפשיים (אירועים רגשיים משמעותיים, אירועי ילדות וכו') שלכם, שפת הגוף והמראה שלכם, וכמובן לאן אתם מבקשים להגיע בעזרת הטיפול.

שתיים בניית תכנית טיפול – אחרי המפגש הראשון הנטורופת ייצור עבורכם תכנית טיפול מותאמת אישית. התכנית משתנה כמובן בין מטופל למטופל אבל בבסיס (כמעט) כל תכנית עומד תפריט תזונתי, ועל גביו מגיעות תוספות שונות – משקאות מצמחי מרפא, פרחי באך, תוספי תזונה, טיפולים במגע, עבודה נפשית, שמנים אתריים ועוד.  

שלוש יוצאים לדרך – עכשיו תורכם ליישם את התכנית שניתנה לכם. מכאן ואילך המפגשים הופכים לסוג של מפגשי ביקורת קצרים (45 דקות עד שעה) שבהם תבחנו יחד עם הנטורופת את ההתקדמות שלכם: תעקבו אחרי המדדים השונים, תדברו על ההצלחות והקשיים שבטיפול וכדומה ובהתאם לכך הוא ינסה לדייק את תכנית הטיפול. אחרי כמה מפגשים כאלו, כאשר גם אתם וגם המטפל תרגישו שאתם על המסלול הנכון, המטפל יכול כבר "לתת לכם לעוף" לבד ומכאן ואילך כל מה שעליכם לעשות הוא להמשיך לדבוק בתכנית הטיפול.

צמחי מרפא ומשקאות נטורופתיה

נטורופתיה – מחיר

מחיר מחיר מפגש ראשוני עם נטורופת (בין שעה וחצי לשעתיים) הוא 800-500₪, תלוי בנטורופת.

מחיר מחיר כל מפגש נוסף (בין 45 דקות לשעה) הוא 400-300 ₪.

 

כוכבית המחירים אינם כוללים את משקאות צמחי המרפא/פרחי באך/תוספי התזונה/השמנים האתריים שכוללת תכנית הטיפול שלכם.

כוכביתכוכבית אם יש לכם ביטוח בריאות פרטי, תבדקו את העניין – סיכוי טוב מאוד שהפוליסה שלכם כוללת רפואה משלימה ותוכלו לקבל החזר על המפגשים בהצגת החשבוניות.


נטורופתיה בקופת החולים

מלבד נטורופתים פרטיים, גם קופות החולים מציעות שירותי נטורופתים במרכזים השונים. לנוחיותכם צירפנו כאן את טבלאות המחירים המעודכנות לשנת 2020. היתרון שבקופות החולים הוא הסבסוד במחיר. החסרונות הם שהטיפולים בדרך כלל קצרים יותר בהשוואה לטיפול פרטי, ושברוב המקרים יש עומס כך שתצטרכו להמתין לא מעט לתור שלכם.

 

נטורופתיה בכללית

                                 מסלול

סוג הטיפול

כללית רגיל

מושלם/פלטינום

מפגש ראשוני (45 דקות)

245 ₪

192 ₪

מפגש המשך (30 דקות)

149 ₪

103 ₪

 

נטורופתיה במאוחדת

כל המפגשים במאוחדת (גם הראשוני) אורכים 40 דקות.

                      מסלול                   

סוג הטיפול

מאוחדת רגיל

עדיף/שיא

מפגש (40 דקות)

170 ₪

120 ₪

 

נטורופתיה בלאומית

בלאומית לא צוינו זמני הטיפול.

                                מסלול

סוג הטיפול

כסף

זהב

רגיל

113 ₪

79 ₪

עד הבית

150 ₪

110 ₪

ילדים

113 ₪

89 ₪

 

נטורופתיה במכבי

כל המפגשים במכבי (גם הראשוני) אורכים 30 דקות.

                  מסלול         

סוג הטיפול

מכבי רגיל

מכבי כסף

מכבי זהב

מכבי שלי

מפגש (30 דקות)

200 ₪

180 ₪

116 ₪

60 ₪

 

נטורופתיה – כך תבחרו מטפל

מעוניינים בטיפול אבל לא יודעים איך למצוא את האיש הנכון? כמה טיפים לבחירת נטורופת:

עלה התמחות – חלק מהנטורופתים עובדים עם פרחי באך, חלק לא. חלק משתמשים גם ברפואה סינית – חלק לא. וכך הלאה. הנטורופתיה היא שם כולל להמון סוגים אפשריים של טיפול, ואם יש לכם העדפה מסוימת שווה לבדוק את זה מראש.

עלה תעודה – יש בכמה מכללות בארץ לימודי תעודה מסודרים לנטורופתיה שאורכים שלוש או ארבע שנים. המכללות המוכרות לטיפול נטורופתיה הן תמורות, ברושים, וינגייט ורידמן. לפני שסוגרים עם נטורופת כדאי פשוט לבקש לראות את התעודה וככה להיות עם ראש שקט במהלך הטיפול, בידיעה שמי שמולכם למד את הנושא ברצינות.

עלה אגודת הנטורופתים – עוד משהו שמבטיח שהמטפל הפוטנציאלי עבר את ההכשרה המתאימה הוא חברות באגודת הנטורופתים. כמובן שיש גם נטורופתים מומלצים ומוסמכים שאינם חברים באגודה, אבל אם אתם לא בטוחים באדם שלפניכם זאת דרך טובה לוודא זאת. פשוט חפשו את השם שלו באתר האגודה.

עלה קליק – נטורופת הוא גם חצי פסיכולוג, אז אם אין קליק אישי זה פשוט לא יעבוד. נסו כבר בטלפון לראות איך אתם מרגישים עם המטפל הפוטנציאלי וככה אולי תחסכו לכם זמן וכסף מיותרים.

עלה המלצות – ובכן, זאת המומחיות שלנו. ראו ממש כאן למטה מה יש לנו לומר על כך.

מוצרי נטורופתיה

נטורופתים מומלצים

בנטורופתיה יש חשיבות רבה למומחיות של המטפל, ליכולת שלו לאבחן את האדם בצורה מדויקת וליצור בשבילו טיפול מתאים. אם כבר עשרה אנשים ויותר יצאו מרוצים מאותו המטפל, כנראה שמשהו שם עובד. מהסיבה הזאת יצרנו רשימה של נטורופתים מומלצים, וכולם מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים, ככה שתוכלו להיות בטוחים שהנטורופת שלפניכם הוא אדם אמין שיודע לעשות את העבודה. רק בריאות!


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה נטורופתיה?

נטורופתיה היא שיטת רפואה משלימה הדוגלת בעידוד הגוף לריפוי טבעי. הטיפול עצמו משלב שיטות שונות מעולם הרפואה הקונצביונלית ומעולם הרפואה המשלימה: צמחי מרפא, שמנים אתריים, פרחי באך רפלקסולוגיה ורפואה סינית יחד עם תזונה נכונה, התעמלות, הרפייה נפשית ועוד.

האם נטורופתיה מתאימה לסרטן?

נטורופתיה היא רפואה משלימה, כלומר מלווה את הטיפול הקליני הרגיל. לנטורופתיה אין כלים מתאימים לעזור לאדם לגבור על סרטן אלא לעזור לו להתמודד עם ההתמודדות הפיזית, הנפשית ועם תופעות הלוואי של התרופות. 

האם נטורופתיה מתאימה בהריון?

נטורופתיה היא שילוב של כמה וכמה שיטות ריפוי שונות. רובן המוחלט מתאים גם לנשים בהריון ויכולות לעזור בהקלה על בחילות, הקאות וכאבים שונים. השוני היחיד הוא כמה צמחי מרפא שלא מתאימים לשימוש בעת הריון. אם הנטורופתית יודעת על ההריון אין ממה לחשוש.

אנשים שהתעניינו בנטורופתיה התעניינו גם בזה...

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק