מוקד טלפוני: 1-700-707-233

צילום קווי ביוב

בעיות בביוב הן עסק די מסריח, וכשהן חוזרות על עצמן צריך לצלם את קווי הביוב על מנת לחשוף את מקור הבעיה. צילום קווי ביוב הוא תהליך לא זול שדורש סיב אופטי מיוחד עם מצלמה וניסיון רב של מאתר הנזילות. כדי שלא תוצפו במידע שגוי, הכנו עבורכם מדריך ובו נפרט איך מתבצע צילום קווי ביוב, מה הן ההכנות הדרושות וכמה זה הולך לעלות?


מתי יש צורך בצילום קווי ביוב?

יש מספרים מקרים שבהם תצטרכו להיעזר במאתר נזילות לצורך צילום קווי ביוב:

צינור נוזל נזילות חוזרות – אם מדי פעם יש סתימה בביוב זה הגיוני, אבל אם האינסטלטור ביקר אצלכם כבר יותר מדי פעמים בחודש האחרון, כנראה שיש בעיה משמעותית יותר מסתימה וצריך לרדת לשורש העניין, תרתי משמע.

צינור נוזל רכישת דירה–  עומדים לפני רכישת דירה? קודם כל, ברכות! לפני החתימה על החוזה המיוחל חשוב שתוודאו שצנרת הביוב תקינה ולא תעשה בעיות בעתיד. נכון שצילום קווי ביוב היא לא עבודה זולה (וכמובן שמיד נפרט מחירים) אבל במקרה הזה עדיף להקדים תרופה למכה, כי הצפות ביוב זה לא דבר נעים בשום צורה.

צינור נוזל טופס 4 – אם אתם מעוניינים לבנות מבנה שיכיל אנשים (יחידת דיור, בניין וכו') תצטרכו להוציא טופס אישור אכלוס (טופס 4) שמהווה אישור לכך שהמבנה מתאים למגורים. כחלק מהדרישות לטופס 4 יש להוכיח שקו הביוב תקין, ולצורך כך צריך לצרף דו"ח של מאתר נזילות עם צילומים של קו הביוב.

צילום קווי ביוב

מי מבצע צילום קווי ביוב?

חשוב לדעת שלא כל אינסטלטור ואפילו לא כל מאתר נזילות מבצע צילום קווי ביוב. כל מאתר נזילות רציני מחזיק מצלמה תרמית, אבל לא כל מאתר נזילות מחזיק סיב אופטי ומנוסה בצילום קווי ביוב, ולכן כשיש בעיה עם צנרת הביוב חשוב לוודא מראש עם מאתר הנזילות שיש לו את הציוד הנדרש, ולא פחות חשוב מכך – ניסיון.

כל מאתר שתזמינו יפיק לכם דו"ח (ומיד נסביר מה הדו"ח כולל), אבל בשביל שהדו"ח יהיה קביל בבית משפט, למאתר הנזילות צריכה להיות תעודת "חוות דעת מומחה" או "עד מומחה", ולכן אם אתם צריכים את צילום קווי הביוב על מנת להגיש תביעה לביטוח וודאו את זה מראש.

לא יודעים היכן פתח הביוב נמצא? קודם כל, אל תרגישו רע, אתם לא לבד. יש מאתרי נזילות שיש להם מכשור מיוחד לגילוי פתחי ביוב וגם כאן כמו שאתם כבר בטח מנחשים – כדאי לוודא את זה מראש.


תהליך צילום קווי ביוב

אחד כדי שיראו בבירור את קו הביוב הוא חייב להיות נקי, ולכן פעמים רבות נדרשות הכנות לצילום קווי הביוב:

  • אם יש סתימה בביוב צריך קודם כל לפתוח אותה ורק אז להכניס את הסיב האופטי. הסיב האופטי דק מאוד ולכן הכנסתו לקו הביוב לא תפתח סתימות. מאתר נזילות שרכש סיב אופטי עם מצלמה בעשרות אלפי שקלים לא יסכים (ובצדק) להכניס את המצלמה לביוב סתום, מפני שרוב הסיכויים שהיא תיהרס שם. חלק מהמאתרים יסכימו לפתוח את הסתימה בעצמם וחלק מהם יבקשו מכם להזמין אינסטלטור לצורך פתיחת הסתימה ורק לאחר מכן ייבצעו את הצילום.
  • במקרה שהביוב מוצף יש לבצע קודם כל שאיבה של קו הביוב אחרת התמונות לא יצאו ברורות, ומה הועילו סיבים אופטיים בהכנסתם. רוב מאתרי הנזילות לא יבצעו את הפעולה הזו בעצמם אלא יבקשו מכם להזמין שירותי ביובית.

מספר שתיים כשהביוב נקי מסתימות והצפות, מחדירים אל קו הביוב סיב אופטי שבקצה שלו יש מצלמה. המצלמה משדרת למכשיר של המאתר בשידור ישיר מה יש בתוך קו הביוב וחושפת ליקויים בביוב: שורשים שצמחו אל תוך קו הביוב, קריסות של הצנרת בקו הביוב, חפצים שנתקעו, חלודה ועוד.

שלוש בסיום התהליך המאתר יפיק עבורכם דו"ח סיכום.

איתור נזילה בעזרת סיב אופטי

דו"ח צילום קווי ביוב

לאחר הצילום המאתר יוציא לכם דו"ח מסודר שיכלול את הפרטים הבאים:

וי תיאור המבנה בו התבצע צילום קווי הביוב (למשל גינה של בניין, בית פרטי וכו')

וי תיאור הבדיקה שנעשתה

וי תיאור מפורט של מצב צנרת הביוב ושל הליקויים אשר התגלו בה

וי תמונות של צנרת הביוב בדגש על תמונות של המקומות בהם התגלה ליקוי

וי המלצות המאתר לתיקון הליקויים

המלצה שלנו – אם המצלמה של המאתר מצלמת גם ווידאו, בקשו שישלח לכם את הסרטון. במקרה שתרצו לקבל החזר מהביטוח הסרטון יכול להועיל.


מחיר צילום קווי ביוב

בבית פרטי, מחיר צילום קווי ביוב יהיה זהה למחיר איתור נזילות וינוע בין 1,300-1,800 ש"ח בממוצע, לפני מע"מ. במידה והצנרת ארוכה (מעל 10 מטר) או מסובכת במיוחד, המחיר יכול לעלות.

בגינה של בית פרטי או בבניין המחיר יכול להיות יקר משמעותית ולהגיע גם ל-2,500 ש"ח ויותר, תלוי באורך הצנרת.

חשוב להדגיש שהמחיר מתייחס לצילום קווי הביוב ולאיתור הליקויים, אך לא לתיקונם. המחיר גם אינו כולל עבודות הכנה, כמו פתיחת סתימות או שאיבת הביוב, במקרה שהן נדרשות.

שימו לב! ציוד צילום איכותי עולה עשרות אלפי שקלים, עבודת הצילום של קווי ביוב לא פשוטה – היא דורשת מהמאתר להכניס את עצמו לכל הג'יפה ולהשקיע זמן בכתיבת הדו"ח. לכן, אם חיפשתם בגוגל והגעתם לבעל מקצוע שמציע צילום קווי ביוב במחיר נמוך בהרבה, משהו כאן מסריח, וזה לא הביוב.


מאתרי נזילות מומלצים לצילום קווי ביוב

צילום קווי ביוב יכול להיות עסק מסריח בהחלט אם נופלים על בעל מקצוע חאפר. כדי למנוע את זה צרפנו עבורכם רשימה של מאתרי נזילות מומלצים לצילום קווי ביוב באמצעות סיב אופטי. כל מה שנשאר לכם זה לבחור את איזור המגורים שלכם, לקרוא המלצות ולבחור את מאתר הנזילות המיוחל. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מה עלות צילום קווי ביוב?

מחיר צילום קווי ביוב זהה למחיר איתור נזילות ועומד על 1,300-1,800 ש"ח בממוצע. 

האם צילום קווי ביוב פותח סתימות?

לא, ומומלץ מאוד לפתוח את הסתימה לפני שמבצעים את צילום קו הביוב כדי שהצילומים יהיו באיכות טובה. 

האם צילום קווי ביוב פוגע בביוב?

לא, צילום הצנרת לא אמור לפגוע בה או בביוב עצמו. מדובר בסיב אופטי דק מאוד שנכנס לצנרת. 

איך מצלמים קווי ביוב?

צילום קווי ביוב נעשה באמצעות החדרת סיב אופטי דק שבקצה שלו יש מצלמה לצנרת הביוב. אנשים שהתעניינו בצילום קווי ביוב התעניינו גם בזה...

איתור נזילה עם מצלמה תרמית
איתור נזילות מים - מחיר
חיישן גז לאיתור נזילות
איתור נזילות
מצלמה תרמית
מצלמה תרמית
מד לחץ לאיתור נזילות
איך לבחור מאתר נזילות


טיפים נוספים

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק