מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מצלמה תרמית

הקדמה הטכנולוגית לא פסחה על עולם האינסטלציה וחידושים שונים משדרגים את יכולות האינסטלטורים לאתר ולפתור בעיות. אחד הכוכבים העולים הוא המצלמה התרמית שמאפשרת לאינסטלטורים לאתר נזילות ביעילות, ללא צורך בשבירת קירות והרמת בלטות. מתי כדאי להשתמש במצלמה התרמית (ספויילר: לא תמיד), ובכמה היא מייקרת את כל העסק? רכזנו עבורכם כל מה שצריך לדעת על שימוש במצלמה תרמית. 


איך המצלמה התרמית עובדת

המצלמה התרמית עובדת באמצעות קרני אינפרא אדום שרגישות לחום, וכך יכולות לזהות הפרשי טמפרטורה באזור מסוים.

נסביר - כדי לאתר נזילה באמצעות מצלמה תרמית, צריך בשלב ראשון לחמם את המים בכל הבית. כשהמים חמים וזורמים בצינורות, עוברים עם המצלמה על הקירות והרצפה בבית, ומחפשים את הנזילה. המצלמה קולטת את טמפרטורת המים הנמצאים בצנרת מבעד לקירות ולבלטות ומציגה אותה בעזרת צבעים שונים על המסך. אם הצנרת פגועה, או סדוקה, המים החמים דולפים החוצה מהצינור ומחממים את האזור. השוני ניכר במצלמה, וכך, האינסטלטור יכול לאתר היכן בדיוק זה קורה ויידע את המיקום המדויק בו צריך לפתוח את הרצפה או את הקיר. תהליך איתור נזילה באמצעות מצלמה תרמית הוא לא קצר ולוקח בדרך כלל עד 4 שעות בדירה סטנדרטית.

 


מתי כדאי להשתמש במצלמה תרמית?

השימוש הנפוץ ביותר של מצלמה התרמית הוא במטרה לאתר נזילות שמקורן לא ברור. המצלמה יכולה לתת מיקום מדויק של הצינור הפגוע ולחסוך את הצורך לשבור קירות ולהרים רצפות.

שימוש נוסף הוא בדיקה לפי רכישת בית - אם אתם רוצים לרכוש דירה יד שנייה, ההמלצה שלנו היא להשקיע ולהזמין אינסטלטור שיעבור עם המצלמה התרמית על הקירות והרצפות בבית, כדי לוודא שלא יהיו לכם הפתעות לא נעימות לאחר שתעברו. נכון שמדובר בבדיקה לא זולה (כל המחירים בהמשך, לא לדאוג), אך היא תאפשר לכם לעבור בראש שקט וזה שווה זהב.


מתי המצלמה התרמית לא נחוצה

שמה הטוב של המצלמה התרמית הולך לפניה, ואנשים רבים מתעקשים על שימוש בה. עם כל הכבוד (ויש כבוד) וההערכה, במקרים מסוימים השימוש במצלמה התרמית ממש אינו הכרחי ומייקר את העבודה ללא סיבה. אינסטלטור מיומן יוכל לא פעם לאבחן את מקור הנזילה על סמך התיאור שלכם וסקירה של הבית. במקרים כאלה, שימוש במצלמה תרמית יעלה את עלות העבודה במאות עד אלפי שקלים (!) וכנראה יביא בסופו של דבר לאותה תוצאה... חבל. עצה שלנו – אל תפנו לאינסטלטור ותגידו שאתם רוצים מצלמה תרמית, אלא פשוט תגידו שיש נזילה שיש לאתר. את הדרך הטובה ביותר לאיתור הנזילה הוא כבר יחליט בעצמו, סמכו עליו.

מתי עוד אין טעם להשתמש במצלמה? 

  • עומק מוגבל - המצלמה התרמית מגיעה לעומק של סנטימטרים בודדים, כך שהיא יעילה בבית ולא בחצר או בגינה 
  • נזילות מצינורות ביוב - במקרים בהם לא ניתן לחמם את המים (לרוב מדובר בנזילות ביוב, אבל לא רק) קשה מאוד לאתר נזילה בעזרת מצלמה תרמית. אינסטלטורים רבים מסבירים שהם מזהים בוודאות שמדובר בנזילת ביוב ועדיין לקוחות מתעקשים על שימוש במצלמה תרמית, שכמובן מיותרת בסיטואציה. אל תעשו את הטעות הזו. 
  • משטח בטון, שיש או עץ? אם הצנרת נמצאת מתחת למשטח מבודד חום (למשל אם יש לכם רצפת פרקט, או חיפוי שיש) המצלמה התרמית לא תעזור מפני שהיא לא תוכל לזהות את טמפרטורת המים מתחת למשטח. 
 מצלמה תרמית

 


לכל דבר מחיר

אין ספק כי המצלמות התרמיות שדרגו פלאים את יכולת האינסטלטורים לאתר נזילות, אך יחד עם זאת גם מחיר העבודה השתדרג. איתור נזילה עם מצלמה תרמית עולה בין 1,200-2,000 ₪, בעוד במקרים בהם האינסטלטור מגלה את מקור הנזילה ללא שימוש בציוד אלקטרוני תשלמו בדרך כלל עלות ביקור בלבד.


במצלמה תרמית - הזול הוא היקר

שלא יעבדו עליכם! בעלי מקצוע חאפרים לעיתים רוכשים מצלמה תרמית זולה ולא איכותית רק בשביל לעשות הצגה בפני הלקוחות, ומציעים בדיקת מצלמה תרמית במחירים זולים של מאות שקלים. המחיר הזול יכול להראות מפתה, אבל בסופו של דבר המצלמות הזולות הן בעלות יכולת איתור נמוכה מאוד עד לא קיימת, ולכן בהחלט סביר שאם תבחרו באופציה הזולה תתאכזבו ותאלצו להזמין בעל מקצוע נוסף.

הרזולוציה המומלצת למצלמה התרמית משתנה בין החברות השונות כך שללקוחות אין ממש דרך לדעת איזו מצלמה טובה ואיזו לא, ולכן יש חשיבות רבה לבחור אינסטלטור אמין ומומלץ.

 איתור נזילות בעזרת מצלמה תרמית

 


מצלמה תרמית – טיפים והמלצות

אם אתם כבר משקיעים סכום לא קטן באיתור נזילות במצלמה תרמית, כדאי שתקבלו תמורה הולמת עבור התשלום. בדיוק בשביל ריכזנו עבורכם כמה טיפים שממש חשוב לדעת לפני שמחליטים על שימוש במצלמה תרמית:

מצלמה תרמית - טיפיםשימוש במצלמה תרמית וקריאה נכונה של התמונות שהיא מעלה דורש ידע ומיומנות רבים ולכן כדאי לקחת אינסטלטור שעבר קורס תרמוגרפיה או כזה שמתמחה באיתור נזילות.

מצלמה תרמית - טיפיםוודאו מראש כי האינסטלטור שבחרתם מנפיק דוח מסודר עם צילומים של הבדיקה. ייתכן כי בעתיד תצטרכו אותו בשביל הביטוח או במקרה בו תרצו למכור את הדירה.

מצלמה תרמית - טיפיםסכמו מראש מה קורה במידה ובעל המקצוע לא הצליח לאתר את הנזילה בעזרת המצלמה התרמית. מחיר איתור הנזילות כולל שימוש בכלל האמצעים ולא רק במצלמה, כך שאם המצלמה התרמית לא מעלה תוצאות והאינסטלטור עובר למכשיר אחר (למשל חיישן גז) זה לא אמור לגרור תוספת בתשלום. אם מקור הנזילה לא נמצא, מקובל שבעל המקצוע יגבה עלות ביקור בלבד גם אם הוא השתמש במצלמה או באמצעים אחרים.


אינסטלטורים מומלצים לאיתור נזילות במצלמה תרמית

כשמחליטים ללכת על איתור נזילות מקצועי חשוב לפנות לבעל מקצוע מנוסה וישר. לכן, רכזנו עבורכם באתר רשימה של אינסטלטורים מומלצים לאיתור נזילות במצלמה תרמית לפי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. אחרי כל עבודה, מתקשרת נציגת מידרג ללקוח ולוקחת דירוג עבור מאתר הנזילות שביקר אצלו. כך ההמלצות באתר תמיד מעודכנות. 


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה איתור נזילה במצלמה תרמית?

איתור נזילות בעזרת מצלמה תרמית או כל אמצעי טכנולוגי אחר (כמו חיישן גז או מכשיר אקוסטי) עולה בין 1,400-2,000 ש"ח. 

איך המצלמה התרמית עובדת?

המצלמה התרמית מגלה הבדלי טמפרטורות בצינורות בבית. בעזרת המצלמה סורקים את הקירות והרצפה, והמצלמה קולטת את הטמפרטורה שבצינורות. לפני השימוש במצלמה התרמית צריך לחמם את המים בבית וכך במקום בו יש נזילה המים יצאו החוצה והמצלמה תוכל לאתר את מקור הנזילה. 

מתי משתמשים במצלמה תרמית?

השימוש הנפוץ במצלמה התרמית הוא לאיתור נזילות סמויות בתוך הבית. ניתן לבצע בדיקה גם במקרים בהם רוצים לרכוש דירה יד 2 ולוודא שאין נזילות. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק