מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תיקון אייפון

דמיינו את המצב הבא: האייפון שלכם נופל על הרצפה, מה עובר לכם בראש? תפילה קטנה בלב רק שהמכשיר היקר ימשיך לפעול. יש לנו סיבה טובה לדאוג, האייפון הוא ממש לא כמו הנייד של פעם, שהיה אפשר להטיח אותו בקיר, לזרוק אותו מקומה שלישית או לתת לפיל לעלות עליו ועדיין הוא היה נשאר שלם. כן, האייפון שלנו כל כך שברירי, שכל נפילה הכי קטנה יכולה להסתיים בשריטה, סדק או שבר.... אבל לפני שאנו ממהרים לשדרג או להחליף את האייפון, כדאי לדעת, שברוב המקרים, המחיר של תיקון אייפון לא יעלה על 350 ₪. בטיפ זה, נפרט את הבעיות והתקלות הכי נפוצות באייפון, מחיר התיקון, שיטות של חאפרים ועוד... וגם נמליץ לכם על טכנאי אייפון, שנבחרו כמומלצים ביותר לפי – חוות דעת של לקוחות קודמים!


למה פעם היה קשה יותר לתקן אייפון בארץ?

בוודאי שמעתם על בחור מוכשר וכריזמטי בשם סטיב ג'ובס, שנחשב לאבי האייפון. ג'ובס ביקש לעצב את המכשיר המתוחכם, בצורה כזאת, שתאפשר לפתוח אותו באופן בלעדי רק במעבדות אפל.

זאת הסיבה, שכאשר מכשיר האייפון נתקע, אנו לא יכולים כמו פעם - פשוט להוציא את הסוללה ולהחזיר אותה בחזרה.

בישראל, המשווק המורשה של אפל היא חברת Idigital, אך היא לא מבצעת תיקוני אייפון. לכן בעבר, כדי לתקן את האייפון, היה צריך להיפרד ממנו לכמה ימים, ולשלוח אותו עד מעבדת התיקונים הרשמית של אפל, שנמצאת אי שם באירופה... אבל אין מה לדאוג כמו תמיד, הראש היהודי, לא נשאר חייב והוא מצא דרך להתמודד עם הטכנולוגיה של אפל והיום, אפשר לתקן די בקלות כמעט כל בעיה באייפון, מבלי שנצטרך לבזבז זמן יקר (וכסף) על משלוח של המכשיר לתיקון בחו"ל.


תיקון אייפון – 3 תקלות נפוצות

למרות, שהאייפון נראה כמו מכשיר טכנולוגי די מורכב ומסובך, ברוב המקרים, נגיע למעבדת תיקונים של אייפון עם אחת משלושת התקלות הבאות:

מסך אייפון שבור

קורוזיה באייפון

כפתור הבית או כפתור אחר באייפון לא עובד

בהמשך, נפרט על כל תקלה והמחיר, שנשלם כדי להחזיר את האייפון האהוב שלנו לקדמותו.


תיקון מסך אייפון

החלפת מסך לאייפון, הוא התיקון הנפוץ ביותר ולמרות כל  אמצעי הזהירות, שאנו נוקטים, עדיין אין שום מגן או כיסוי לאייפון שיעזור, במקרה שהאייפון יחליק לנו מבין הידיים.

חשוב לציין, שמסך האייפון הוא שם כולל, לשני סוגים של מסכים, שמהם הוא מורכב:

  • מסך מגע – מסך הטאץ'  הוא למעשה, הזכוכית הפנימית, שאחראית לתרגם את הנגיעות שלנו על המסך לפעולות.
  • מסך LCD – המסך שעליו  מוצגת התמונה.

בדרך כלל, מסך המגע באייפון, הוא זה שנשבר או נסדק, אך מכיוון שבאייפונים החדשים, הוא מחובר באופן ישיר אל מסך ה- LCD, לא יהיה ניתן לתקן אותו באופן נפרד. מה, שכמובן מייקר עבורנו את עלות התיקון.

::  כמה זמן לוקח תיקון מסך אייפון?

במעבדת אייפון פרטית, תיקון מסך ייקח בדרך כלל בין 30 ל - 50 דקות, תלוי בעומס שיש באותו יום במעבדה מחייך.

טכנאי אייפון מסביר על החלפת מסך לאייפון

מחיר תיקון מסך אייפון

מחיר התיקון של מסך אייפון, משתנה כמובן בהתאם לדגם האייפון ואיכות המסך.

כמו כל דבר אחר, ניתן למצוא בשוק, מסכי אייפון תואמים באיכות גבוהה ומסכי אייפון באיכות ירודה. שימו לב, שאנו כותבים מסכים תואמים ולא מקוריים, כי חברת אפל  לא מאפשרת לאף אחד להשתמש בחלקי מסך מקוריים, פרט למעבדות שלה. לכן, כשמבטיחים לכם "החלפה למסך אייפון מקורי" מתכוונים למעשה למסך תואם, שאיכותו זהה כמעט במאה אחוז למסך המקורי של אפל.

על מסך אייפון תואם למקור, נשלם יותר אך שווה להשקיע, ולא להתפשר על מסכים סיניים זולים, שיעשו לכם בהמשך הרבה תקלות ובעיות, בזמן השימוש.

איך אפשר להבדיל בין מסך תואם למקור ובין מסך סיני זול? פשוט, בודקים את המחיר. אם המחיר זול מדי, ככל הנראה, מדובר בחיקוי סיני פשוט.

נפרט כאן את המחיר הממוצע לתיקוני מסך אייפון שונים. המחירים, שמוצגים כאן כוללים את עלות ההחלפה למסך אייפון תואם + מע"מ.

::  כמה עולה בממוצע לתקן מסך באייפון 3?

נשלם בממוצע עבור החלפת מסך טאץ' באייפון 3 בין 200 ל -250 ₪. עבור החלפת מסך LCD באייפון 3, נשלם בממוצע בין 250 ל – 3000 ₪.

::  כמה עולה בממוצע לתקן מסך באייפון 4?

באייפון 4 ובאייפון S4, בניגוד לאייפון 3, לא ניתן להפריד בין מסך המגע למסך ה – LCD. המחיר שנשלם בממוצע עבור החלפת מסך באייפון 4, נע בין 350 ל – 400 ₪.

המחיר, שנשלם בממוצע עבור החלפת מסך באייפון S4, נע בין 500 ל- 550 ₪.


תיקון קורוזיה באייפון

כנראה, שאנו באמת אוהבים לקחת איתנו את האייפון לכל מקום, אפילו לשירותים, אחרת איך אפשר להסביר, שרוב בעיות הקורוזיה נגרמות בגלל שהאייפון נפל לאסלה מחייך?

לפני, שאתם נכנסים לפאניקה על האייפון היקר שהלך טרם זמנו, נדגיש כאן כי חדירת מים לאייפון, לא בהכרח מבשרת את השבתת המכשיר. בהרבה מקרים, כשהאייפון נרטב, ייפגע רק איזה שהוא רכיב קטן בתוך המכשיר, שנשרף, כתוצאה מהמפגש בין המים למעגל החשמלי. החלפת הרכיב, ככל הנראה, תעזור להחזיר את האייפון לקדמותו.

אלו הן בעיות קורוזיה שיהיה ניתן לפתור בקלות יחסית:

סוללה שנשרפה בעקבות חדירת מים

שקע שנשרף בעקבות חדירת מים

אוזנייה שנשרפה בעקבות חדירת מים

בעיות קורוזיה שיהיה יותר קשה לטפל בהן (אם בכלל):

חדירת מים למערכת האודיו

חדירת מים למעגל הטעינה של המכשיר (המכשיר לא יכול לקבל חשמל מהסוללה)

איך נזהה בעיית קורוזיה באייפון?

בכל מכשיר אייפון יש מספר מדבקות לבנות, שברגע שהן באות במגע עם מים, הן הופכות לאדומות. המדבקות נמצאות בשקע הטעינה, לוח האם של האייפון, והאוזנייה.

אם האייפון שלכם נפל למים, האירו באמצעות פנס את שקע הטעינה והאוזנייה של האייפון ובדקו אם המדבקה הפכה לאדומה. אם כן, פנו במהרה, למעבדת תיקונים. אם לא, אתם יכולים לנשום לרווחה, כנראה שלאייפון לא נגרם נזק ממשי.

איך מזהים קורוזיה באייפון ומה עושים?

מחיר תיקון בעיית קורוזיה באייפון

המחיר הסופי, שנשלם עבור תיקון קורוזיה מורכב תמיד מעלות ניקוי הקורוזיה עצמה + עלות החלק שהוחלף באייפון (במידה והוחלף חלק).

מחיר ניקוי קורוזיה, ינוע בדרך כלל בין 200 ל – 250 ₪ כולל מע"מ. עלות זו, לוקחת בחשבון את הזמן הרב המוקדש לתהליך הניקוי, שמורכב מ-4 שלבים:

1. פירוק האייפון לחלקים – במעבדה יפרידו בין כל חלקי האייפון, עד ליחידה הקטנה ביותר.

2. ניקוי החלקים באמבטיות – כל חלק באייפון נכנס לתוך אמבטיה קטנה עם חומר  מיוחד, שנועד למנוע היווצרות של קורוזיה.

3. ייבוש – לאחר הטבילה באמבטיה, מוציאים את החלקים, בוחנים אותם תחת  מיקרוסקופ ומייבשים אותם באופן ידני.

4. הרכבה והפעלה מחדש של האייפון – אחרי שכל החלקים עברו ניקוי וייבוש,  האייפון מורכב מחדש ומופעל, במטרה למצוא, אם יש חלק פגום. אם התמזל מזלכם, אף חלק לא נפגע כתוצאה מחדירת המים, ובמקרה כזה, עלות התיקון תסתכם בעלות ניקוי הקורוזיה בלבד.

במידה ונגרם נזק לחלק פנימי ויש להחליפו – לדוגמא, צריך להחליף את הסוללה או את שקע הטעינה – נוסיף סכום נוסף לעלות ניקוי הקורוזיה. אם לדוגמא, עלות החלק שהוחלף, עומדת על 200 – 250 ₪, בסוף התיקון נשלם עבור הניקוי והחלק: 200+250 = 450 ₪.

טכנאי סמארטפון מסביר איך מנקים קורוזיה

 


תיקון כפתור אייפון

החלפת כפתור הבית באייפון

כפתור הבית הוא הכפתור הנשחק ביותר. ברוב הפעמים, נצטרך להחליף את כפתור הבית לאחר שנה – שנה וחצי, אך כשיש דגם אייפון חדש שיוצא כל חצי שנה, כנראה שנרוץ לקנות את הדגם החדש ואז לא נצטרך להחליף את הכפתור מחייך.

תיקון כפתור הבית באייפון, הוא תיקון מהיר וזול. עשרים דקות בלבד, ייקח להחליף את הכפתור. עלות סבירה להחלפת כפתור הבית באייפון, נעה בין 180 ל – 2000 ₪.

כפתור הבית באייפון לא עובד, מה עושים?

תיקון כפתורי רטט / הדלקה / ווליום באייפון

אם כפתור הרטט או ההדלקה באייפון לא עובד טוב וכפתור הווליום כבר לא משפיע על עוצמת הקול, כנראה שצריך לתקן את פלט הכפתורים באייפון.

לא זאת לא שגיאת כתיב, פלט, הוא מונח מקצועי למערכת באייפון שאחראית על מספר תפקידים. בכל אייפון יש מספר פלטים. פלט הכפתורים או בשמו האחר "פלט עליון" אחראי על כפתור הרטט,  הווליום, וכפתור ההדלקה / הכיבוי באייפון. במידה ויש בעיה עם אחד הכפתורים, צריך להחליף את כל הפלט.

::  כמה עולה לתקן את כפתור הרטט / הווליום / ההדלקה באייפון?

מחיר סביר להחלפת פלט עליון באייפון, נע בין 200 ל – 250 ₪.


תיקון אייפון - תקלות נוספות

מלבד שלושת התקלות הנפוצות למכשיר האייפון, יש תקלות נוספות שעלולות לקרות למכשיר היקר שלנו. לכן, צירפנו וידאו של טכנאי אייפון שמסבירים מה גורם לתקלות ומה אפשר לעשות כדי להציל את האייפון.

אייפון לא נטען, מה עושים?

תיקון אייפון - החלפת סוללה לאייפון

אייפון לא נדלק - מה עושים?

טכנאי אייפון מסביר איך להאריך את חיי סוללה באייפון

כיצד לעדכן גרסא באייפון

 


שיטות של טכנאי אייפון חאפרים

לקחת את האייפון למעבדת תיקונים, זה כמו ללכת למוסך. מה אנו כבר מבינים בתיקון אייפונים והחלפת רכיבים אלקטרוניים? לכן, כשטכנאי האייפון, יסביר לנו מה הבעיה, נהנהן בנימוס עם הראש, נשב בחדר ההמתנה ונקווה שהכל יסתדר לטובה.

חאפרים, ישתמשו ברכיבים זולים ולא איכותיים וייטעו אותנו לחשוב שהם חוסכים לנו, למרות שהם רק ייגרמו לנו לנזק רב ולבזבוז זמן וכסף.

נציג בהמשך מספר דוגמאות, לשיטות נפוצות של טכנאי אייפון חאפרים.

שיטה 1 של טכנאי אייפון חאפרים - אלתורים

הגעתם למעבדת התיקונים עם מסך שבור באייפון. במידה ונפלתם על חאפר, הוא ייקח את האייפון מידכם יגיד "אין שום בעיה", ייכנס לחדר וייצא תוך דקות מספר עם האייפון מתוקן.

בשניות הראשונות הכל ייראה מצוין – קיבלנו את האייפון תוך זמן קצר ובמחיר יחסית סביר אבל כעבור כמה ימים המסך יתפרק. בהמשך, יסתבר, שבמקום דבק מיוחד המשמש להדבקת מסך האייפון, השתמשו בדבק שלוש שניות להדבקת המסך.

במקרים אחרים, החאפר יאלתר חיבורים חשמליים לא נכונים או, שהוא יעשה הרכבה לא תקנית של האייפון, שתגרום לכם אחר כך לקצר במערכת הפנימית.

::  איך נדע שהמעבדה לתיקון אייפון באמת מקצועית?

עדיף ללכת למעבדות, שיש להן ותק וממליצים. לקטגוריה הזאת לא נכנסות מעבדות מאולתרות וקטנות, שנעות ממקום למקום.

מעבדה מקצועית, תדע לשאול את כל השאלות הנכונות, כשאתם ניגשים אליה לתיקון האייפון. שאלות כגון: איפה רכשת את המכשיר, בחו"ל או בארץ? מהי הגרסה  שמותקנת במכשיר? האם המכשיר נפל למים וכדומה.

שיטה 2 של טכנאי אייפון חאפרים - תיקון זול, רכיבים זולים

החאפר יבטיח להחליף לכם את המסך באייפון למסך מקורי, בעבור מחיר מציאה של 150 ₪, לא תיקחו?

ברוב המקרים מחיר ממש זול, מצביע על חומרים זולים ולא איכותיים, שייגרמו לאייפון שלכם הרבה תקלות בהמשך הדרך.

::  איך נדע שטכנאי האייפון משתמש ברכיבים לא איכותיים?

עין בלתי מזוינת, לא תוכל להרגיש בהבדל ברגע הראשוני. עם זאת, מחיר נמוך מאוד תמיד צריך לעורר חשד.

אם מציעים להחליף לכם מסך אייפון בפחות מ – 250 ₪, ככל הנראה, שמדובר במסך סיני זול ולא איכותי.

שיטה 3 של טכנאי אייפון חאפרים - תבואו, הבדיקה בחינם

בטלפון, יציעו לכם בדיקת קורוזיה בחינם. כשתגיעו למעבדה יסתכלו על האייפון, יגידו שיש קורוזיה ויחייבו אתכם ב – 290 ₪ עבור הניקוי.

חשוב להבין, שאי אפשר לעשות רק בדיקה, וחייבים לעשות ניקוי קורוזיה לכן, כשמקום מסוים מציע לכם בדיקה חינם, הוא למעשה משתמש בטריק שיווקי ידוע, כדי לפתות אתכם להגיע למעבדה. כי כאמור, ברגע שתגיעו למעבדה, תבצעו את התיקון איתם.

באמצעות הטריק השיווקי הזה, הם מונעים מאיתנו לעשות סקר שוק, שיאפשר לבדוק האם יש מעבדות אייפון, שמציעה מחיר אטרקטיבי יותר עבור ניקוי הקורוזיה.

 


המלצות על מעבדות לתיקון אייפון

אפשר להודות, שאנו קשורים לאייפון שלנו, אפילו יותר מאשר אנו קשורים להורים שלנו מחייך. לא היינו רוצים להשאיר את האייפון היקר שלנו, בידיים לא מקצועיות. למרבה הצער, לא חסרים חאפרים, שינצלו את העובדה, שנשלם כמעט כל סכום בעבור תיקון האייפון שלנו. הם ירכיבו לנו חומרים זולים, או ייגבו מאיתנו סכומי עתק, וייעלמו כשנבוא להתלונן. לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימה של מעבדות אייפון מומלצות -  לפי חוות  דעת של אלפי לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהמעבדה שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא מעבדת אייפון מומלצת באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של מעבדות אייפון מומלצות, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל תיקון, שדרוג או פריצה של אייפון, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דירוג אודות המעבדה, כך שהציון שלה כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת מעבדות האייפון המומלצות באזורכם.

אייפון לא נדלק, מה הסיבה?

האייפון לא נדלק? יש 3 סיבות אפשריות:

הסיבה הראשונה היא עומס פעילות של המערכת - כאן תוכל לקרוא מה לעשות כשהאייפון לא נדלק בגלל עומס על המערכת. 

סיבה אפשרית נוספת, שתגרום לכך שהאייפון לא יידלק או לא יגיב היא סוללה חלשה. במידה וניסינו את הטריק הקודם ועדיין הנייד לא נדלק או לא מגיב, סימן שזאת הבעיה. הפתרון יהיה להחליף את הסוללה. העלות ברוב המקרים להחלפת סוללה 180-200 ש""ח. 

סיבה שלישית, לא קשורה באופן ישיר למערכת האייפון, אלא למסך האייפון. ייתכן והאייפון נדלק, אך בגלל שיש איזה שהיא בעיה ברכיב במסך האייפון, המסך יישאר שחור ולכן נטעה ונחשוב שהאייפון לא נדלק. במידה וגוף האייפון מואר, אך אין תמונה על המסך, רוב הסיכויים שצריך  להחליף את המסך באייפון. עלות החלפת מסך ברוב המקרים כ- 250 -350 ₪.

אייפון לא נטען, מה הסיבה?

כשהאייפון לא נטען, נפריד בין 2 מקרים: 

1. האייפון מגיב למטען אבל אחוזי הסוללה לא עולים. 
2. האייפון לא מגיב כלל למטען. 

כאן תוכלו לקרוא מה לעשות כשהאייפון לא נטען , בכל אחד מהמקרים.

אייפון לא שולח הודעות, מה הסיבה?

אין מה לעשות גם המכשירים של אפל לא מושלמים וגם להם יש באגים. באג נפוץ הוא שלא ניתן לשלוח הודעות SMS באייפון. ברוב המקרים, עדכון של גרסת האייפון, יפתור את הבעיה. אך לפני שאתם רצים למעבדה הקרובה לעדכן את הגרסה, נמליץ לכם לבדוק שאין איזושהי אפליקציה שמפריעה לשליחת ההודעות. ניתן לדעת אם הבעיה נובעת מאפליקציה כזו או אחרת, לרוע המזל, רק לאחר שמוחקים את כל האפליקציות באייפון ומעדכנים מחדש את המכשיר. 

נמליץ לכם גם לברר מול החברה הסלולרית שבה אתם מנויים אם ההגדרות לשליחת הודעות דרך האייפון מוגדרות נכון במכשיר ואם אין איזה שהיא חסימה לשליחת הודעות שמוגדרת לנו על ידי החברה הסלולרית עצמה.

אייפון לא מתחבר למחשב, מה הסיבה?

לפעמים ישר חושבים על הגרוע מכל ואם האייפון לא מתחבר למחשב משערים שיש בעיה באייפון, אך ברוב הפעמים הבעיה לא תהייה באייפון אלא דווקא בכבל שמחבר את האייפון למחשב. אם יש לכם כבל נוסף חברו אותו למחשב ותראו אם זה עובד (אם אין לכם, בקשו מחבר). אפשרות נוספת היא שיש בעיה ב- USB של המחשב. בסרטון הבא, טכנאי מקצועי מסביר איך תוכלו לפתור את הבעיה: 

אם אחרי כל זה, עדיין האייפון לא מתחבר למחשב, ככל הנראה, יש בעיה בשקע הטעינה של האייפון. במעבדה פרטית, יתקנו לכם את השקע ברוב המקרים בעלות של 250 -300 ₪.

כפתור הבית לא מגיב, מה הסיבה?

כנראה שכפתור הבית באייפון שלך נשחק. אך אל דאגה, כמו כל רכיב אלקטרוני גם את כפתור הבית ניתן להחליף. אין טעם לאפס את כפתור האייפון כמו שמציעים אתרים שונים. זה לא יעזור להחזיר את הכפתור לקדמותו. להיפך זה עלול לגרום לנזק רב ייתר. החלפת כפתור באייפון, תעלה ברוב המקרים לא יותר מ - 250 ש"ח.

איך לעדכן גרסה לאייפון? צירפנו תשובה לווידאו!

עדכון גרסה לאייפון הוא תהליך חשוב שחובה לבצע מידי פעם - אז איך מעדכנים גרסה באייפון? צירפנו לכם תשובה מפורטת בווידאו, בה טכנאי אייפון מדגים איך לעדכן תוכנה שלב אחר שלב: 

 

איך להאריך את חיי הסוללה באייפון? טכנאי אייפון מסביר!

האייפון שלנו עובד קשה במהלך היום, וכך גם הסוללה שלו. יש כמה טיפים קטנים שיכולים לעזור לכם ולהאריך את חיי הסוללה של האייפון. טכנאי סמארטופנים מסביר שלב אחר שלב: 
 

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק