מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מחירים - 5 התקלות הנפוצות בסמארטפונים
הסמארטפון היקר לנו חשוף למגוון תקלות, באשמתנו או שלא באשמתנו – נפילות, נזקי מים ומטענים לא מקוריים הם רק חלק מהדברים שאורבים לטלפון הנייד בכל זמן. אז מה הן התקלות הנפוצות ביותר וכמה הן יעלו לכם? באתר מידרג ניתנו בשנה האחרונה כ1,000 חוות דעת על תיקון טלפונים ניידים במעבדות המדורגות באתר. ניתחנו את הנתונים, התייעצנו עם טכנאים ולפניכם כדי לדעת בדיוק כמה תעלה לכם כל אחת מהתקלות הבאות.


מקום חמישי: תיקוני קורוזיה או כמה יעלה תיקון טלפון שנפל לאסלה

 תמונה

מקום החמישי נמצאים תיקוני נזקי מים שהם מבין התיקונים הנפוצים ביותר במעבדות הטלפונים הסלולאריים. תיקון זה כולל ניקוי קורוזיה. אחרי שהאייפון נפל למים, הקורוזיה היא מה שקורה למתכת כשהיא נחשפת למים או חמצן. חלודה בעצם, היא סוג של קורוזיה, והיא אוכלת את הרכיבים בתוך המכשיר אם היא לא מטופלת במהרה. כמה עולה התיקון? בין 150-200₪ בממוצע לכל סוגי המכשירים. לא נזק נורא במיוחד. במידה וצריך להחליף חלקים כמובן שהמחיר יעלה, אך ככול הנראה מקרים אלה לא רבים שכן ב73% מן העבודות שדורגו במידרג עלות העבודה הייתה עד 200 ₪.

יחד עם זאת רבים מהטכנאים ציינו כי נזקי מים נוטים לחזור על עצמם, כך שאם אתם מוצאים את עצמכם במעבדה בפעם השנייה, שקלו שוב אם זה שווה תיקון.

המכשיר שלכם נפל למים? כך תצילו אותו:


מקום רביעי: החלפת סוללה

הטכנאים ממליצים להשתמש במטענים מקוריים בלבד, אבל כשהאינטרנט והחנויות מוצפות בכבלים זולים זה כנראה לא יקרה בקרוב, והסוללות שלנו ימשיכו להתקלקל.. סוללות צריך להחליף בערך פעם בשנתיים בעלות של 150-250 ₪. אם בכל זאת אתם רוצים לשמור על אורך החיים של הסוללה שלכם, יניב אחד הטכנאים שמדורגים במידרג אומר: "חשוב שהשקע של המטען יהיה בעל תקן. הקבלים הזולים מזרימים כמות גדולה מאוד של חשמל, מה שמזיק מאוד לסוללה ולרכיבים נוספים במכשיר". אנחנו העם הפשוט נצדיע לכם, אלו שהקפידו לקנות מטען מתאים.

כמו כן, במידה והגעתם למצב שבו אתם בטוחים שאתם צריכים להחליף סוללה, אל תעשו את זה לבד, כפי שמסביר הטכנאי בסרטון הבא:


מקום שלישי: תיקון שקע טעינה

מי לא מצא את עצמו יושב ליד הסמארטפון ומחזיק את קבל המטען במסירות אין קץ, רק שיטען עוד קצת. ברגעים מתסכלים שכאלה אתם יכולים להתנחם במאות האנשים שנמצאים באותו המצב, שכן 10% מהתקלות שבוצעו דרך מידרג בשנה החולפת כללו תיקון של שקעי טעינה, נתון מרשים כשחושבים על עשרות התקלות האפשריות. טוב שתקלה זו היא לא מהיקרות ביותר, ותיקון שקע טעינה עולה בין 150-350 ₪ לכל סוגי המכשירים. את הצד היקר של הטווח מחזיקים מכשירי הגלקסי, שהחלפת שקע הטעינה אצלם כוללת עבודה רבה יותר.

טיפ: רגע לפני שאתם הולכים למעבדה בדקו ששקע הטעינה שלכם לא מלוכלך, ניקוי עדין בעזרת קיסם אולי יפתור לכם את הבעיה.

בסרטון הבא טכנאי יסביר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת:


מקום שני: תקלות בלוח האם

תקלות בלוח האם הן מבין הנפוצות ביותר שמגיעות למעבדות. אולי מכיוון שבעוד שעם שקע טעינה תקול או סוללה שנגמרת מוקדם מדי אפשר להתמודד, תקלה בלוח אם לרוב משביתה את המכשיר ומכריחה ללכת למעבדה. תקלות אלה הן מבין התקלות היקרות יותר, כשמחירן לרוב הוא בין 500-700 ₪, ולפעמים בסביבות 1,000 ₪. תקלה בלוח האם יכולה להתבטא במכשיר שנכבה ונדלק, מסך שתקוע על לוגו ההדלקה, איבוד פתאומי של קליטה, מסך כחול ועוד.

נכון ל-2017 המלך הבלתי מעורער של תקלות לוח האם הוא הLG. אחרי התקלות הרבות במכשיר ה- LG G3, שתופעת המוות הפתאומי בו הייתה כמעט מגיפה, החברה הכריזה כי יש גם תקלה במעבד של סדרת ה-G4 שנוטה להיכנס ללופים של כיבוי והדלקה. עם זאת תקלות רבות נובעות גם מנפילות שגורמות להתרופפות החלקים הפנימיים, ויכולות לקרות בכל מכשיר. מכיוון ותיקון זה יקר והתקלות אף נוטות לחזור על עצמן לאחר התיקון, לא תמיד שווה לתקן אותן. "אם עלות התיקון עולה יותר מחצי ממחיר הטלפון, אני לא ממליץ לתקן" מוסיף יניב. לכן, תמיד גבו את זיכרון הטלפון הנייד, כדי שאם הטרגדיה הזאת תקרה לכם לא תאבדו את הזיכרון של הטלפון שלכם.


ובמקום הראשון: תיקון מסך

 תמונה

מקום הראשון, אלוף כל התקלות בפער מרשים הוא החלפת מסך. 46% מכל התקלות שתוקנו דרך מעבדות המדורגות באתר מידרג בשנה האחרונה היו תיקוני מסך, וגם הטכנאים מסכימים, שזוהי התקלה הנפוצה ביותר בכל סוגי המכשירים. בתוך כך 56% מהמסכים השבורים שתוקנו במעבדות המדורגות במידרג היו של אייפון, "בין המסכים השבורים, אייפונים מגיעים אלי למעבדה הכי הרבה. לא מצאתי פגם במסכים עצמם, זה כנראה בגלל שיש יותר אייפונים בשוק" אומר יניב.

בשונה מתקלות אחרות מחירי תיקון מסך משתנים ממכשיר למכשיר: החלפת מסך לאייפון 6, 5 או 4 תעלה לכם בין 200-350 ₪, והחלפת מסך לאייפון 7 יעלה לכם מעל 1,000 ₪. כדאי לקוות אם כן שהאייפונים שנשברים כל הזמן הם מהדורות הקודמים.

החלפת מסך גלקסי מהדורות הישנים יותר יעלה בין 350-800 ₪, בעוד תיקון מסך גלקסי מהדורות החדשים כמו הS6 Edge והS7 Edge שהמסך שלהם קמור,  יעלו בין 800-1500 ₪. מכשירי הLG חוסכים לבעליהם לפחות במחירי תיקון המסך שעומדים על 300-450 ₪.

ישנם מצבים שבהם לא צריך להחליף את כל יחידת המסך וניתן להסתפק רק בהחלפת הזכוכית, דבר שיעלה לכם הרבה פחות. בסרטון הבא טכנאי מעבדת טלפונים מסביר כיצד תדעו לבקש החלפת זכוכית בלבד:


מעבדות תיקוני סמארטפון מומלצות

אז נתקלתם באחת מהתקלות הבאות או אחת אחרת? קודם כל, תנחומינו. דבר שני, תוכלו להיעזר באחד מטכנאי סמארטפונים המומלצים באתר מידרג. כדי שהסמארטפון שלכם יאריך ימים אחרי הטראומה שהוא ספג, כדי ללכת למעבדה עם המלצות מאומתות, ולא לראשונה שנקרית בדרככם.


שאלות נפוצות לדף זה

מה לעשות אם הטלפון נפל לאסלה? המומחים במידרג עונים!

שאלנו 12 מעבדות סלולר, מה כדאי לעשות בשלב הראשון כשהטלפון נפל לאסלה. והמסקנות די גורפות - כ79.3% ממעבדות הסלולר המליצו לגשת לטכנאי באופן מיידי. ואם אתם רוצים לראות למה, קראו את תשובות הטכנאים במידרג כאן

מה המחיר של תיקון מסך שבור?

מחיר תיקון מסך שבור משתנה מאוד בהתאם לסוג המכשיר. כך למשל, כשמדובר בתיקון מסך של אייפון 7 או 8 המחיר יזנק בקלות מעל 1,000 ש"ח, לעומת הדגמים הישנים יותר כמו אייפון 4,5 ו-6 שם המחיר ינוע בין 200-350 ש"ח .החלפת מסך גלקסי מדגם ישן ינוע בין 350-800 ש"ח. לעומת זאת כשמדובר בדגמים חדשים, המחיר ינוע בין 800-1500 ש"ח. 

 אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק