מוקד מידרג: 1-700-707-233

הרכבת ארון - מחיר
הרכבת ארון אולי נשמעת כמו תהליך פשוט, אבל אם גם אתם פעם ניסיתם להרכיב ספריה ויצאה לכם רפסודה, אתם כבר יודעים שזה מורכב יותר (ראיתם מה עשינו פה?קריצה) כאן תוכלו לקרוא כל מה שצריך לדעת על הרכבת ארון: כמה עולה הרכבת ארונות שונים על ידי הנדימן, מה משפיע על מחירי הרכבה ופירוק, מה זה עיגון ולמה הוא חשוב, וטיפים של הנדימנים מומחים להרכבת ארונות – אם תרצו לנסות בעצמכם.


מה משפיע על מחיר הרכבת ארון?

באופן כללי, מחירי הרכבת רהיטים משתנים לפי זמן העבודה של ההנדימן. מחיר שעת עבודה של הנדימן הוא 200-250 ש"ח בממוצע, וזה גם המחיר המינימלי שהנדימן ייקח לביקור. אז אם אתם זקוקים להרכבה של משהו קטן, כדאי שתשלבו את זה עם עוד עבודות שאתם צריכים בבית: תיקונים קטנים, תליית טלוויזיה או התקנות אחרות.

יש כל מיני גורמים שיכולים להשפיע על זמן הרכבת הארון ובהתאמה, על המחיר שלה:

הרכבת ארון | מברגה גודל: כמובן, ככל שהארון גדול יותר מחיר הרכבת הארון יגדל. גם גובה הארון ביחס לגובה החדר משפיע: אם אין רווח מספיק גדול בין הארון לתקרת החדר (30-50 ס"מ), ההנדימן יצטרך להרכיב את הארון כשהוא (הארון) עומד, וזה יסבך את ההרכבה וייקר אותה.

הרכבת ארון | מברגה מפרט פנימי: בארונות שונים יש מספר שונה של מגירות, מדפים, ומחיצות. ככל שהארון שלכם מכיל יותר חלקים פנימיים, עלות ההרכבה שלו תעלה. אם חשבתם להוסיף דלת אחורית שתוביל לנרניה, זה הזמן לחשוב שוב מחייך.

הרכבת ארון | מברגה סוג דלתות: זה יכול להשתנות מעט, אבל בדרך כלל הרכבת דלתות ארון הזזה תעלה יותר מהרכבת דלתות ארון רגילות, והרכבת דלתות הזזה מזכוכית או ראי תעלה יותר מהרכבת דלתות הזזה מעץ. הרכבה של ארון בלי דלתות בכלל (ספריה, למשל) תעלה פחות.

הרכבת ארון | מברגה סביבת עבודה: הרכבת ארון בחדר קטן ומבולגן יכולה לקחת פי 2 יותר זמן מהרכבה של אותו הארון בדיוק בחלל מרווח ומסודר. אז לפני שההנדימן מגיע כדאי לפנות את חלל העבודה שלו כמה שאפשר, כי הרכבה ארוכה יותר תעלה יותר. חוץ מזה זו הזדמנות לייפייף את החדר לקראת הרהיט החדש במשפחה מחייך.

הרכבת ארון | מברגה הוראות הרכבה: אם הרהיט שלכם חדש, לרוב יחד עם החלקים שלו תקבלו הוראות הרכבה. שמרו אותן! הן יעזרו להנדימן לבנות נכון ויחסכו זמן. אם קניתם ארון מיד שנייה, ההנדימן שתזמינו יעמוד מול ערימה של לוחות וברגים ויצטרך להתחיל לחשוב מה שייך לאיפה ומה צריך להיות ליד מה. בארונות מורכבים, חוסר בהוראות הרכבה יכול לייקר את העבודה.

 הרכבת ארון

מחיר הרכבת ארון

הארונות הזולים ביותר להרכבה הם ארונות נעליים. מחיר הרכבת ארון נעליים סטנדרטי נע בין 150-200 ₪ ויכול גם להיות פחות, תלוי בזמן ההרכבה – זה בהנחה שהרכבת הארון היא רק חלק מהעבודה שההנדימן מבצע אצלכם באותו ביקור. אם הזמנתם את ההנדימן להרכבת ארון נעליים בלבד, תשלמו מחיר מינימלי לביקור, שהוא כאמור 200-250 ₪.

מחיר הרכבת ארון 2 או 3 דלתות הוא 300-350 ₪, תלוי בזמן ההרכבה.
מחיר הרכבת ארון 4 דלתות הוא 350-450 ₪, תלוי בזמן ההרכבה.
אלה המחירים להרכבות סטנדרטיות, אבל מחיר הרכבה מסובכת שמכילה גורמים שמייקרים אותה (עליהם קראתם בפסקה הקודמת) יכול להגיע עד 550-800 ₪ לארון.

מחיר הרכבת ספריה נע בטווח די רחב, ומושפע בעיקר מהגודל של הספריה, מכמות המגרות בה ומסוג חיבור המדפים שלה (מקובעים למקומם או נחים על זיזים שבולטים מהדופן). מחיר הרכבת ספריה קטנה שאינה מכילה מגרות ושחיבור המדפים שלה פשוט הוא 200-250 ₪.

המחיר להרכבת ספריה גדולה, מרובת מדפים ומגרות ובעלת קיבוע מדפים שדורש זמן רב יותר, יכול להגיע ל400-500 ₪. מגרות מייקרות את העבודה משמעותית כי הן מגיעות בתור לוחות, ובעל המקצוע צריך לבנות אותן מאפס לפני שהוא מתקין אותן על המסילות.

 הרכבת ארון | לפני ואחרי

עיגון / קיבוע לקיר

מזל טוב, הארון שלכם מורכב! אבל זה רק אומר שהחלקים שלו מחוברים אחד לשני, לא שהוא מחובר למקום. בתום ההרכבה, חשוב לעגן את הארון – כלומר, לקבע אותו לקיר הצמוד אליו, כדי שלא ייפול. בדרך כלל עם רהיט חדש מגיעים ברגים ודיבלים שמיועדים לקיבוע, אבל גם אם אין לכם כאלה אל דאגה! להנדימן מנוסה יש ברגים ודיבלים מכל סוג והוא יוכל להביא אותם איתו. כדאי שתגידו להנדימן לפני שהוא מגיע מאיזה סוג הקיר המדובר, כי יש דיבלים שונים שמתאימים לקיר גבס, בלוקים או בטון. כאן תוכלו לראות הנדימן מסביר על סוגי הדיבלים השונים:

עיגון של רהיטים חשוב במיוחד אם ילדים קטנים מסתובבים בבית שלכם. מידי פעם עולים לכותרות אסונות של ילדים שנפלו עליהם ארון או ספריה, ואלה לגמרי אסונות שאפשר למנוע. אז אם כבר הנדימן הגיע אליכם הביתה, תוכלו לבקש ממנו לקבע את כל הרהיטים שאפשר (כלומר, כל הרהיטים שאתם לא מתכוונים להזיז). עלות הקיבוע תהיה לפי משך העבודה, אבל לא אמורה לעלות על כמה עשרות שקלים. רוב ההנדימנים לא לוקחים תשלום נוסף עבור קיבוע של רהיט שהרכיבו.


מחיר פירוק ארון

כמו שאתם כבר בטח יכולים לשער אם הגעתם עד כאן, עלות פירוק ארון על ידי הנדימן נקבעת לפי כמות הזמן שהעבודה תיקח, ומושפעת בעיקר מהגודל והמורכבות של הארון. פירוק ארון יכול לקחת פחות משעה עד שעתיים, ויעלה בהתאמה 200-500 ₪.

 הרכבת ארון | ספריה ופינת עבודה

זה רק אני והמברג שלי: טיפים להרכבת ארון עצמית

הרכבת רהיטים היא לא מדע טילים, ואם יש לכם ידיים טובות, חוברת הוראות, כלים מתאימים וקצת ניסיון – אתם בהחלט יכולים לנסות לבד. אספנו במיוחד בשבילכם טיפים מההנדימנים המדורגים באתר, שכדאי לקרוא לפני שאתם מתחילים להרכיב. בהצלחה!

הרכבת ארון | מברגה לפני שתתחילו להרכיב, פרסו את כל חלקי הארון בצורה מסודרת. וודאו שאתם יודעים מה המטרה של כל לוח, ומיינו את הברגים לפי סוגים. אל תאבדו אף בורג!

הרכבת ארון | מברגה חשוב בחיים לתת מקום לתחושות הבטן, אבל הרכבת ארונות היא לא הזמן לזה. עקבו אחרי ההוראות בתשומת לב, אל תדלגו על שלבים, ואל תנסו לנחש את השלב הבא! בלבול קטן יכול לשבש הרכבה שלמה.

הרכבת ארון | מברגה הרבה פעמים רהיטים להרכבה עצמית – חלק מרהיטי איקאה, למשל – עשויים מסוגי עץ זולים יחסית וקל לפגוע בהם, לכן חשוב לעבוד איתם בעדינות. שימוש במברגה, נניח, מומלץ רק אם זה כלי שאתם רגילים לעבוד איתו. אם היא עוד לא לגמרי טבעית לכם, כדאי שתיאזרו בסבלנות ותעבדו עם מברג: זה אמנם איטי יותר, אבל כך לא תחוררו את העץ בטעות.

הרכבת ארון | מברגה בטיחות! יותר משחשוב שהרהיט שלכם יהיה אסתטי וישלים את החדר, חשוב שהוא לא יסכן את בני הבית. וודאו שהארון שהרכבתם יציב, וקבעו אותו לקיר.

הרכבת ארון | מברגה אם זה אפשרי מבחינת גודל הארון, עדיף להרכיב ארון מעל שטיח או משטח רך אחר, ולא על הרצפה – כך הוא ייפגע פחות בתהליך ההתקנה. אם בדיוק עברתם דירה, תוכלו לפרק חלק מהארגזים בהם השתמשתם למעבר ולהפוך אותם למשטח קרטון.

 הרכבת ארון | איש מרכיב ארון

הרכבת ארון – מחירים לדוגמא

כדי שתקבלו מושג יותר ברור על מחירים של הרכבת ארונות, הנה כמה עסקאות לדוגמא, והמחיר ששולם עליהן:

  • הרכבת ארון נעליים בעל שלושה תאים, וקיבוע לקיר גבס. מחיר: 200 ₪
  • הרכבת ארון בגדים בעל 3 דלתות פתיחה המכיל 4 מגירות. מחיר: 350 ₪
  • הרכבת ארון בעל 5 דלתות פתיחה, המכיל מתקן תליה, מדפים, ו-5 מגירות. מחיר: 500 ש"ח
  • פירוק של ארון 4 דלתות בחדר השינה והרכבה שלו מחדש במחסן. מחיר: 750 ₪
  • הרכבת ספריה בגובה 1.80 מטר, בעלת 5 מדפים וללא מגירות, וקיבוע לקיר בטון. מחיר: 250 ₪.
  • הרכבת ארון הזזה של איקאה ברוחב 2 מטר, בעל שתי דלתות זכוכית, שתי מגרות, מתקן תליה ומדפים. מחיר: 450 ₪.

הנדימנים מומלצים

אם הגעתם עד כאן, כנראה שזה הזמן לגאול את הלוחות והברגים מבדידותם ולהרכיב את הארון המיוחל. בדיוק בשביל זה אספנו כאן באתר רשימה של הנדימנים מומלצים, מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים שנעזרו בהם. מוזמנים לבחור את ההנדימן המתאים לכם מהאזור שלכם. תתחדשו!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה הרכבת ארון?

מחיר הרכבת ארון תלוי העיקר בגודל שלו ובכמות החלקים (מגרות, מדפים) שיש בו. בממוצע, מחיר הרכבת ארון 2 או 3 דלתות הוא 300-350 ₪, ומחיר הרכבת ארון 4 דלתות הוא 350-450 ₪, בארון סטנדרטי.

כמה עולה פירוק ארון?

מחיר פירוק ארון משתנה לפי משך הזמן שהעבודה תיקח להנדימן שתזמינו. פירוק ארון ממוצע יכול לקחת פחות משעה עד שעתיים, ויעלה בהתאמה 200-500 ₪.

איך אוכל למצוא הנדימן מומלץ באזור שלי?

מוזמנים לקפוץ בקישור כאן לרשימת הנדימנים מומלצים, להזין את האזור שלכם ולראות חוות דעת על בעלי המקצוע בסביבה.

כמה עולה הרכבת רהיטים?

אם אתם צריכים הרכבת מיטה, ספה, שולחן או שידה, מוזמנים לקרוא כאן על מחיר הרכבת רהיטים.אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק