מוקד מידרג: 1-700-707-233

התקנת חבלי כביסה

חום יולי אוגוסט אז היה כבד מאוד. למזלנו יש כמה יתרונות לחום הזה, כמו ייבוש הכביסה בכוח הטבע. התקנת חבלי כביסה היא עבודה יחסית פשוטה, אבל אם החלטתם לפנות להנדימן יש כמה דברים שכדאי לוודא עוד לפני שהוא ידפוק על דלתכם - האם יש לכם מתלה כביסה בדירה, מה המיקום שבו כדאי להתקין את חבלי הכביסה ומי אחראי להביא את הציוד. חוץ מזה, בטח תרצו לדעת איך עובדת התקנת חבלי כביסה וכמה זה הולך לעלות לכם. המדריך המלא להתקנת חבלי כביסה לפניכם


התקנת חבלי כביסה

המאה ה-20 הביאה איתה שלל חידושים כמו מטוסים, מחשבים ובל נשכח – את מייבש הכביסה. אבל איכשהו גם הקידמה לא הצליחה למחוק את חבלי הכביסה. והאמת? שאנחנו לגמרי מבינים. חבלי כביסה פשוטים להתקנה בכל דירה, ובימי הקיץ החמים ייבשו לכם את הכביסה במהירות ללא צריכת חשמל מיותרת.

ואם תהיתם – גם ההתקנה די פשוטה. חבלי כביסה מתחברים לזוג מוטות מפלדה או ברזל שמעוגנים על קיר חיצוני או על מעקה. לכל אחד מהמוטות יש כ-5 חורים שמיועדים להתקנת חבלי כביסה באמצעות השחלה ישירה של החבל אל החורים, או בשיטה הנפוצה יותר – באמצעות השחלה אל גלגלת מפלסטיק או סיליקון עם תושבת מיוחדת לחבל.

 

חבלי כביסה מותקנים על קיר חיצוני

שימו לב אם אתם מתגוררים בדירה ישנה, סביר להניח שיש לכם מתלה כביסה "בילד אין" אותו התקין קבלן השיפוצים מול חלון המטבח או בחדר כביסה. לעומת זאת, בדירות חדשות קבלני שיפוצים נוהגים להתקין את המתלה במסתורי כביסה.


לפני שמזמינים הנדימן להתקנת חבלי כביסה

התקנת חבלי כביסה היא אומנם עבודה די פשוטה אבל מצריכה תשומת לב לכמה פרטים קטנים אבל חשובים. אז אם החלטתם להיעזר בהנדימן להתקנת חבלי כביסה יש כמה דברים שכדאי לוודא עוד לפני הביקור:

אחדמתלה הכביסה: הדבר הראשון שצריך לשים לב אליו הוא האם מותקן אצלכם מתקן לתליית כביסה, או האם אתם זקוקים גם להתקנת מתלה כביסה במעמד התקנת החבלים. מטבע הדברים, התקנת מתלה כביסה מצריכה מההנדימן היערכות מוקדמת, זמן נוסף וחומרים מתאימים, כך שאל תשכחו לעדכן את ההנדימן מראש.

קחו בחשבון שאם אין לכם מתלה כביסה מותקן בדירה, התקנת חבלי כביסה צפויה להיות ארוכה יותר, ובאופן לא מפתיע – גם יקרה יותר.

מספר שתיים מיקום ההתקנה: בדירות בהן הגישה למתלה הכביסה מוגבלת, התקנת חבלי כביסה יכולה להיות עניין מורכב וממושך, שלפעמים גם תצריך התקנה חיצונית עם סולם. ההמלצה שלנו? שלחו להנדימן מראש תמונה בווטסאפ של מתלה הכביסה, כדי שתוכלו לתאם ציפיות ולמנוע עוגמות נפש מיותרות.

שלוש מי מביא מה: יש לא מעט אביזרים שצריך לזכור כשמתקינים חבלי כביסה – גלגלות, תופסנים לקיבוע החבל וכמובן חבלי הכביסה. בהתקנת מתלה כביסה יש צורך בחלקים נוספים כמו זרוע למתקן כביסה וברגי ג'מבו. בגדול, השאלה מי אחראי על הציוד תלויה בכם. ברוב הפעמים ההנדימן ידאג להביא את כל הציוד הנדרש להתקנת חבלי כביסה – כן, כולל את חבל הכביסה. אבל אם אתם מעדיפים לחסוך כמה עשרות שקלים במעמד ההתקנה, תוכלו לקנות את הציוד בעצמכם, רק שימו לב לעדכן את ההנדימן מראש בציוד שקניתם.

כוכבית ציוד להתקנת חבלי כביסה ניתן לקנות בכל טמבוריה ובחנות לריהוט הבית כמו ACE והום סנטר.

 

חבלי כביסה

התקנת חבלי כביסה – כל השלבים

אטב לתלייה על חבל כביסההתקנת מתלה הכביסה: בהנחה שבדירה שלכם לא מותקן מתלה כביסה, בשלב הראשון, יש לקבע את מתלה הכביסה לקיר באמצעות ברגי ג'מבו.

אטב לתלייה על חבל כביסהחיבור הגלגלות: הברגה של סט הגלגלות לתוך החורים במוטות התלייה, באמצעות ברגים ייעודים שמצורפים לסט.

אטב לתלייה על חבל כביסהמדידת אורך החבל: מדידת המרחק בין כל זוג גלגלות מקבילות, וחיתוך מהחבל אורך כפול מהמרחק הנמדד + 20 ס"מ נוספים.

אטב לתלייה על חבל כביסהחיבור חבלי הכביסה: השחלה של חבלי הכביסה בין כל זוג גלגלות ונעילה של החבל באמצעות תופסן פלסטיק או אזיקון.  לאחר מכן, יש לבצע קשר בטיחות בין שתי קצוות החבל, כדי להבטיח שהוא מחוזק כמו שצריך.

אטב לתלייה על חבל כביסהבדיקה של חבלי הכביסה:  לסיום, יש לוודא שהחבלים מתוחים ומחוברים כמו שצריך, כדי שיהיו מסוגלים לשאת את משקל הכביסה. אחר כך, תוכל להתפנות למלאכה המשמחת של תליית הכביסה מחייך

 

התקנת חבלי כביסה במסתור כביסה

מחיר התקנת חבלי כביסה

אחרי שעברתם את חבלי הלידה של התקנת חבלי כביסה, בטח תרצו לדעת כמה כל העסק הולך לעלות לכם. לפני כן, נספר לכם שמחיר התקנת חבלי כביסה מושפע לא מעט מהנגישות אל חבלי הכביסה, מורכבות ההתקנה וסוג מתלה הכביסה שתרצו להתקין:

נקודהמחיר התקנת חבלי כביסה (ללא התקנת מתלה כביסה) נע בין 250-300 ש"ח.

המחיר כולל את החבלים, סט גלגלות ותופסני פלסטיק.

נקודהמחיר התקנת חבלי כביסה כולל מתלה כביסה נע בין 400-600 ש"ח.

המחיר כולל זוג מוטות לתליית כביסה, חבלים, סט גלגלות ותופסני פלסטיק.

 

חבלי כביסה מותקנים על מעקה

הנדימנים מומלצים להתקנת חבלי כביסה

אז אחרי שסגרנו את כל הקצוות והבנו איך עובדת התקנת חבלי כביסה הגיע הזמן לגשת לעבודה. אם החלטתם לקרוא להנדימן שיתקין עבורכם את חבלי הכביסה, בטח תרצו לבחור באחד שלא ימתח אתכם או יכבס אתכם במילים יפות. כאן תוכלו למצוא רשימה של הנדימנים מומלצים להתקנת חבלי כביסה, שמדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמיתיים. ושיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של התקנת חבלי כביסה?

עלות התקנת חבלי כביסה ללא התקנת מתלה כביסה נעה בממוצע בין 250-300 ש"ח. במקרה שאתם צריכים להתקין גם מתלה כביסה, עלות התקנת חבלי כביסה כולל מתלה כביסה תנוע בין 400-600 ש"ח. קח בחשבון שמרכיבים כמו הגישה לחבלי הכביסה, מורכבות העבודה וכן סוג המתלה צפויים להשפיע על המחיר.

כמה זמן לוקח להתקין חבלי כביסה?

התקנת חבלי כביסה אורכת כ-25-30 דקות. ההתקנה אומנם לא מסובכת, אבל מצריכה תיכנון והכנות כמו מדידת אורך החבל, הברגה של הגלגלות ולעיתים גם התקנת מתלה כביסה. במצב בו נדרשת התקנה של מתלה כביסה, התקנת חבלי כביסה יכולה להיארך גם כשעה ומעלה מכך. בנוסף, אם הגישה לחבלי הכביסה מורכבת, העבודה צפויה לקחת זמן ממושך.

איפה אפשר למצוא ציוד לתליית חבלי כביסה?

אביזרים לתליית חבלי כביסה כמו חבלי כביסה, סט גלגלות, תופסני פלסטיק ומתלה כביסה, תוכלו למצוא בכל טמבוריה או חנויות לבית דוגמת ACE והום סנטר.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק