מוקד מידרג: 1-700-707-233

התקנת קולט אדים למטבח

יותר ויותר מטבחים בישראל מתהדרים בקולט אדים שבין ריחות האוכל דואג לנטרל עשן ואדים פחות נעימים. בטיפ הבא נעבור על כל מה שצריך לדעת על התקנת קולט אדים מא' ועד ת' – סוגים של קולטי אדים, איך לבחור קולט, וכמה תעלה לכם ההתקנה


התקנת קולט אדים למטבח

בין ניחוחות הבישול שעולים מן המטבח כשיש סירים ומחבתות על הכיריים, יש גם לפעמים ריחות פחות נעימים של טיגון, עשן, טיפות שמן ועוד דברים שיכולים להרוס לנו את חווית הבישול ואת ארונות המטבח ששילמנו עליהם ממיטב כספנו. בדיוק בשביל זה המציאו את קולט האדים! כשמו כן הוא – תפקידו לקלוט את האדים שמתפזרים ברחבי המטבח בזמן הבישול, לנטרל ריח רע ובגדול להפוך את החוויה לטבח ולבני הבית להרבה יותר נעימה מחייך.

 

סוגים של קולטי אדים

יש מספר סוגים של קולטי אדים וכל אחד מהם מתאים לסוג מטבח שונה. חשוב לבחור קודם כל את סוג הקולט – ורק לאחר מכן את המותג והדגם הספציפי. אם תבחרו דגם ומותג נפלאים – אך מבנה הקולט לא מתאים למטבח, תישארו כנראה עם אדי הבישול והעשן ונטולי קולט אדים במטבח.

 

קולט אדים עם ארובה

קולט אדים עם ארובה מורכב מארובה התלויה מהתקרה ואליה מחובר הקולט עצמו. קולט עם ארובה מתאים יותר למטבחים בהם אין מעל הכיריים ארון מטבח, כך שהקולט יכול מחובר לתקרה.

וי היתרון הגדול של קולט ארובה טמון בכך שהוא מוציא את האוויר שהוא קולט אל מחוץ למטבח, כך שהאוויר במטבח נותר נקי ורענן והתחזוקה שלו פשוטה יותר.

איקס החיסרון שלו הוא בעיקר במחיר, עליו נפרט בהמשך, ובהתקנה המורכבת יותר. יש יאמרו כי הוא גם בעל מראה מגושם יותר ופחות 'אלגנטי' – אבל את עניין הטעם נשאיר לכם מחייך.

 

קולט אדים עם ארובה

 

קולט אדים תחתון (ללא ארובה)

במטבחים בהם יש ארון מעל לכיריים, ניתן להתקין קולט אדים תחתון המחובר לארון. קולט תחתון מאפשר למנוע וחלקי הקולט להיות בתוך ארון מטבח, מה שיוצר מראה יותר אסתטי. 

וי היתרון של קולט כזה הוא כאמור במראה 'נקי' יותר, ובהתקנה פשוטה יחסית. לרוב גם מחירו יהיה זול יותר.

איקס החיסרון שלו הוא שבהעדר הארובה – הקולט שואב את האדים פנימה, הם עוברים דרך מסנן פחם וחוזרים למטבח בסירקולציה של אוויר. בנוסף, את מסנן הפחם צריך להחליף והניקיון והתחזוקה של קולט כזה דורשים מעט יותר.

 

קולט אדים תחתון

 

כוכב מלבד קולט אדים תחתון וקולט עם ארובה, ישנם גם קולטי אדים המתאימים בצורתם למטבחים שבהם הכיריים פועלות על אי במטבח, וקולטים המתאימים לכיריים פינתיות.


איך לבחור קולט אדים

לפי שאתם בוחרים קולט למטבח שלכם, יש כמה גורמים שכדאי לקחת בחשבון:

קולט אדים סוג הקולט. כמו שהסברנו בפסקה הקודמת, קודם כל בוחרים את סוג הקולט – ללא ארובה או עם ארובה – בהתאמה למבנה המטבח שלנו.

קולט אדים עוצמת יניקה. ההבדל המרכזי בדגמים השונים של קולטי האדים הוא עוצמת היניקה שלהם. עוצמת היניקה נמדדת במק"ש (מטר מעוקב לשעה) והטווח הוא בין 200 – 1000 מק"ש. אם אתם בשלנים מדופלמים שמעמידים 4 סירים וכמה מחבתות מלאות מטעמים באופן קבוע על הכיריים, כדאי לבחור בקולט אדים בעל עוצמת יניקה גבוהה. אבל, במקרה שאתם משתייכים לצד השני של המטבע (כמוני ) בו המטבח שלכם מהווה בעיקר אלמנט עיצובי ליופי, ורק לעיתים רחוקות יש סיר על הכיריים – כדאי לבחור בקולט אדים בעל עוצמת יניקה צנועה יותר – הוא יעשה את העבודה.

קולט אדים עוצמת הרעש של קולט האדים. אחד החסרונות המרכזיים בהתקנת קולט אדים במטבח, הוא נושא הרעש. בעבר, הפעלת קולט אדים במטבח הייתה זהה להפעלת טרקטור – הרעש היה מציק וכבר עדיף היה לספוג את הריח. היום, הטכנולוגיה השתכללה ויש מגוון רחב של קולטי אדים שקטים למדי, מחירם כמובן בהתאם. חשוב לשים לב שככל שעוצמת היניקה בקולט גובהה יותר, כלומר המנוע עוצמתי יותר – לרוב הקולט יהיה גם רועש יותר.

קולט אדים גודל וגובה קולט האדים. קולטי אדים מגיעים בגדלים שונים, כשהסטנדרטי בהם הוא 60*90 ס"מ. חשוב לדעת שניתן להתקין קולט שמתאים בדיוק לגודל הכיריים, או קולט שגדול יותר מגודל הכיריים – אך לא להפך. כלומר, לעולם אל תתקינו קולט אדים שגודלו קטן יותר מגודל הכיריים.

קולט אדים עיצוב וצבע. קולטי אדים מגיעים במגוון רחב של עיצובים וצבעים: נירוסטה, מבריק, מט, בשילובי זכוכית, בצבעים שונים ועוד – הכל עניין של טעם. בגדול, אין לצבע ועיצוב הקולט השפעה על פעילותו, רק נאמר שקולט ממתכת מבריקה וקולט אדים שמשלב פלטות זכוכית הרבה יותר קשים לניקוי והכתמים בולטים יותר לעין.

קולט אדים אחריות על קולט אדים. בגלל שמדובר במכשיר לא זול בכלל, חשוב לשים לב בעת הקנייה שאתם מקבלים תעודת אחריות מהיבואן לפחות לשנה עבור הקולט. כמו כן, במרבית המקרים המתקין של הקולט מעניק גם הוא שנת אחריות על טיב ההתקנה.

 

קולט אדים

מחיר קולט אדים

כשאתם שוקלים לרכוש קולט אדים, חשוב לקחת בחשבון שהמחיר שתשלמו בסופו של דבר נחלק לשניים: מחיר קולט האדים עצמו, ומחיר התקנת קולט האדים.

 

מחיר התקנת קולט אדים

מחיר התקנת קולט אדים נע בין 350 ₪ ועד 1500 ₪. ההבדל במחירים תלוי בעיקר בסוג הקולט. קולט אדים עם ארובה דורש הרכבה והתקנה מורכבות יותר מקולט תחתון ללא ארובה. מעבר לכך, קדיחה של מעברי אוויר, התקנת שקעים והכנות אחרות שמתווספות לעבודת ההתקנה, כמובן ייקרו אותה. 

 

מחיר קניית קולט אדים

מחיר קולט אדים נע בין 350 ₪ ועד 5,000 ₪. טווח המחירים של קולטי אדים רחב במיוחד, ואפשר למצוא קולטים פשוטים יחסית במחירים נוחים מאוד, וקולטי אדים יקרים יותר ומעוצבים יותר. מחיר הקולט מושפע מכוח היניקה, העיצוב שלו וכמובן המותג. מותגים מובילים בתחום קולטי האדים כוללים את דלונגי, Ly Vent, סימנס ובוש.

 

קולט אדים מעל אי

תחזוקת קולט אדים

בכדי שקולט האדים שלכם יאריך שנים ותיהנו מאוויר נקי ורענן במטבח, הוא מצריך ניקיון מידי פעם.

אחד ראשית, חשוב לנקות את משטח השאיבה (אחרי שהוא התקרר כמובן) משאירות של שמנים כדי למנוע הצטברות שלהם.

שתיים שנית, אם קולט האדים שלכם הוא מהסוג שמבצע סירקולציה של האוויר – הוא מכיל פילטרים ומסננים שיש לנקות מידי פעם. כדאי לדעת שבשוק קיימים גם מסננים חד פעמים שלא דורשים ניקיון, הם אומנם מעט יקרים יותר, אבל חוסכים את הטרחה.

 

תחזוקה וניקוי קולט אדים

מתקיני קולטי אדים מומלצים

מכיוון שכל מטבח שונה במבנה שלו, כל התקנה דורשת ניסיון ומקצועיות רבה. בדיוק בגלל זה הכנו לכם רשימה של הנדימנים מומלצים להתקנת קולט אדים במטבח, לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. אחרי כל התקנה או תיקון של קולט אדים בבית הלקוח, נציג ממידרג מתקשר כדי לקבל חוות דעת וציונים אודות השירות ומעדכן את הדירוג באתר.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה קולט אדים?

ניתן למצוא קולטי אדים בטווח מחירים רחב מאוד. המחיר מתחיל מ-350 שקלים ויכול גם להגיע ל-5,000 שקלים. 

איזה קולטי אדים יש?

קולטי האדים מתחלקים לסוגים עם ארובה ובלי ארובה. קולטי אדים עם ארובה הם חזקים יותר ונשמרים בדרך כלל לאורך זמן רב, אבל קולטים ללא ארובה הם לרוב אסטתיים יותר. 

כמה עולה התקנה של קולט אדים חדש?

מחיר התקנת קולט אדים נע בין 350 ₪ ועד 1500 ₪, כתלות בסוג הקולט וההתקנה. 

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק