מוקד טלפוני: 1-700-707-233

עבודות חשמל - מחירים
מכירים את זה שהחשמלאי אומר שאי אפשר לתת בטלפון הצעת מחיר עבור עבודת החשמל שאתם רוצים? אז כן, טווח המחירים עבור עבודות חשמל אכן נרחב מאוד ומושפע מלא מעט גורמים. ובכל זאת, כדי שתוכלו לדעת האם התיקון יעלה לכם חצי יום עבודה או שתצטרכו לשקול מחדש את החופשה הבאה, רכזנו עבורכם טווחי מחירים עבור עבודות חשמל נפוצות.


מחיר ביקור חשמלאי

ביקור חשמלאי ביום חול בשעות עבודה סטנדרטיות נע באזור 250 ₪. עבור ביקור בשעות לילה תוסיפו בחלק מהמקרים 50%-100%. אם תזדקקו לחשמלאי בחג או בשבת, עלות הביקור תנוע בין 300-450 ש"ח, תלוי ביום ובשעה. עלות הביקור מושפעת בעיקר מהניסיון של החשמלאי - ככול שחשמלאי ותיק יותר הוא מרגיש ביטחון לגבות יותר, ובצדק. לעומת זאת המחיר לביקור לא מושפע מסוג הרישיון של החשמלאי. מפתיע.


מחיר החלפת שקע חשמל

החלפת שקע חשמל חד פאזי היא עבודה פשוטה ומהירה מאוד כך שמחיר החלפת שקע חשמל נע בין 250-350 ₪. המחיר הממוצע קרוב יותר ל250 ₪ וכולל את השקע עצמו. עבור החלפת שקע חשמל תלת פאזי תשלמו בממוצע בין 350-750 ₪, תלוי בעיקר בכמה המסלול שהחוטים צריכים לעבור בו ארוך ומסובך. גם מחיר החלפת מפסק לדוד הוא באזור 250-300 ₪.


מחיר התקנת מאוורר תקרה

בממוצע מחיר התקנת מאוורר תקרה ינוע בין 250-450 ₪. המחיר כולל את ההתקנה בלבד, ולא את מאוורר התקרה עצמו (אותו הלקוח רוכש עצמאית בדרך כלל).

אם אתם רוצים מאוורר תקרה עם שלט ההתקנה תתייקר בכ-50 ₪. במקרה ויש תקרה מיוחדת (תקרת גבס או רביץ) עלות ההתקנה תתייקר בכ-150 ₪, מפני שיש צורך לקדוח יותר עמוק ולהגיע לשכבת הבטון.

סכום דומה תשלמו על התקנת אטמור, אם אין בה עבודות תשתית נדרשות. 


מחיר התקנת גוף תאורה

התקנת גוף תאורה סטנדרטי תעלה כ-200-300 ₪. מחיר התקנת גוף תאורה שקוע הוא בין 270-300 ₪. המחיר מתייחס להתקנת גוף התאורה בלבד, ואינו כולל את גוף התאורה עצמו או עבודות הכנה. במידה ויש צורך בעבודות הכנה בדרך כלל תיפרדו מעוד כמה מאות שקלים, תלוי בעבודה הנדרשת.


מחיר התקנת שעון שבת

חלק מהחשמלאים מספקים בעצמם את השעון וחלק לא, ולכן חשוב לברר עם החשמלאי מראש האם המחיר שהוא מציע כולל את השעון עצמו או לא. במידה והחשמלאי מספק את השעון תשלמו בין 400-500 ש"ח, תלוי בעיקר בסוג השעון. מחיר שעון שבת פשוט עומד על עשרות שקלים בלבד. שעון דיגיטלי יקר יותר, ועולה 100-180 ₪. אם החלטתם לרכוש את השעון בעצמכם, עבור ההתקנה תשלמו עלות ביקור חשמלאי.


מחיר התקנת טיימר לדוד

גם במקרה הזה, השאלה הראשונה היא מי רוכש את הטיימר. במידה ואתם בוחרים לרכוש אותו בעצמם, עלות התקנת טיימר לדוד תהיה עלות ביקור חשמלאי בלבד. במידה והחשמלאי רוכש עבורכם את הטיימר, תשלמו בממוצע בין 300-450 ש"ח, תלוי בעיקר בסוג הטיימר. במקרים כאלה, חשוב מאוד לברר עם החשמלאי מה סוג הטיימר שהוא רוכש עבורכם! טיימרים מתוצרת גרמנית שנחשבים לאיכותיים יותר עולים בין 150-200 ש"ח, ואילו טיימרים תוצרת סין יעלו משמעותית פחות (כ-90 ש"ח), אך האיכות בהתאם. כשאתם מתלבטים איזה טיימר כדאי לקנות, זכרו שמעבר לשיפור ברמת החיים הטיימר לדוד משפר משמעותית את צריכת החשמל ולכן בטווח הארוך הוא משתלם, כך ששווה להשקיע בטיימר איכותי.


מחיר תיקון קצר חשמלי

עבור תיקון קצר חשמלי תשלמו בין 200-450 ש"ח. המחיר כולל את איתור ותיקון הקצר, ונקבע בעיקר לפי התיקון הנדרש. ברוב המקרים מדובר במכשיר שמקצר ולכן הפתרון יהיה ניתוק המכשיר. במקרים כאלה, אין סיבה שתשלמו לחשמלאי מעבר לעלות ביקור. 


מחיר החלפת לוח חשמל

החלפת לוח חשמל היא עסק לא זול אף פעם, ולכן אם אתם זקוקים להחלפת לוח חשמל-  תכינו את המזומנים, וגם את עצמכם מחייך. מחיר החלפת לוח חשמל מושפע בעיקר מגודל הלוח ומסוג המפסק (חד או תלת פאזי).

מחיר החלפת לוח חשמל חד פאזי יעלה בממוצע בין 1,200-1,500 ₪. עבור החלפת לוח חשמל תלת פאזי תשלמו 2,000-2,200 ₪. נשמע יקר? זה לא הכל. בפועל, המחיר הממוצע של החלפת לוח חשמל יקר בהרבה מהטווחים האלו. הסיבה היא שכמעט אף פעם החלפת לוח חשמל לא מסתכמת בהחלפה בלבד, אלא כוללת גם עבודות נוספות כמו עבודות הכנת תשתית, החלפה או תיקון הארקה.

ועכשיו לחדשות הקצת יותר מעודדות -  המחיר כולל את כל החלקים. מבולבלים? כדי לעשות קצת סדר, רכזנו עבורכם הצעות מחיר להחלפת לוח חשמל.


מחיר מעבר לתלת פאזי

אם תרצו לעבור מלוח חשמל חד פאזי לתלת פאזי תאלצו להיפרד מ- 2,000-4,000 ₪ בממוצע, מפני שהמעבר דורש גם עבודות הכנה משמעותיות.  ההמלצה שלנו – אל תמהרו לעבור לתלת פאזי. המעבר עצמו יקר מאוד, וברוב המקרים אין באמת צורך בכך.


מחיר החלפת ממסר פחת

ממסר הפחת הוא רכיב חשמלי שנמצא בלוח החשמל ותפקידו להגן עלינו מפני התחשמלות. כשממסר הפחת מזהה שכמות החשמל שיצאה אינה זהה לכמות החשמל שחזרה הוא למעשה מנתק את החשמל בבית ובכך מגן על דיירי הבית.

מחיר החלפת ממסר פחת נע בין 350-450 ₪, כאשר המחיר הממוצע עומד על 400 ₪. המחירים כוללים את עלות ממסר הפחת עצמו, כאשר ההבדל במחיר נובע בעיקר מסוג ממסר הפחת ( חד פאזי או תלת פאזי, ואם קראתם גם את הפסקאות הקודמות אתם כבר בטח יודעים שתלת פאזי מייקר את כל העסק) ומהיצרן (ממסר פחת תוצרת גרמניה יקר יותר אך גם בדרך כלל איכותי יותר ממסר פחת תוצרת סין).

כאן תוכלו לראות חשמלאי מסביר מה אפשר לעשות כשממסר הפחת קופץ:


מחיר בדיקת הארקה

אמנם התכנסנו כאן כדי לדבר על מחירים, אבל אי אפשר שלא לומר כמה מילים על חשיבות ההארקה. הארקה בפשטות היא אמצעי הגנה מפני התחשמלות. בפועל, ההארקה היא מערכת שלמה של כבלים שעוברים בכל נקודת החשמל בבית ומהווים עבור החשמל "נתיב בריחה" כך שבמקרה של זליגת חשמל החשמל יגיע לרצפה (לשם הוא תמיד שואף להגיע) דרך הכבל ולא דרך הגוף שלנו. בקצרה - ההארקה היא לא פחות ממצילת חיים.

על  בדיקת הארקה בבית תשלמו בממוצע 170-350 ₪. העלות היא עבור בדיקה בלבד ואינה כוללת תיקונים במידה ויש צורך. מה הבדיקה כן כוללת? בדיקת תקינות ההארקה בלוח החשמל, ובנקודות החשמל העיקריות בבית בדגש על נקודות החשמל של המזגן והדוד. אם אתם כבר משלמים על בדיקת הארקה, וודאו שהחשמלאי שאתם מזמינים יגיע עם מכשיר LOOP TESTER או עם מכשיר MEGER. לא כל חשמלאי מחזיק אותם, אך אם אתם רוצים בדיקת הארקה אמינה (ואתם רוצים) – אל תתפשרו על זה.


טיפים לחסכון במחיר עבודות חשמל

  • רכזו כמה עבודות יחד, בעיקר אם מדובר בדברים קטנים כמו התקנת מאוורר או טיימר לדוד. בעבודת כאלה העלות ברובה נובעת מעלות הביקור, ולכן הוספה של עוד עבודות קטנות לא תייקר בהרבה את המחיר הכולל שתשלמו.
  • בקשו כמה הצעות מחיר והשוו ביניהן. זה כמובן נכון עבור כל תחום, ולא רק עבור עבודות חשמל. יחד עם זאת, זכרו שחשמל הוא עסק מסוכן, ולכן אל תתפשרו על חשמלאי לא מנוסה שמציע עבודה זולה יותר. מדובר בחיים שלכם.
  • אל תמהרו להחליף לתלת פאזי. כמעט כל עבודת חשמל תהיה יקרה יותר באחוזים משמעותיים כשמדובר בתלת פאזי, שלא לדבר על עלויות המעבר. לפני שאתם מחליטים לעבור, בדקו טוב האם באמת יש לכם צורך בתלת פאזי.

חשמלאים מומלצים

כדי שלא יהיה קצר ביחסים בינכם ובין החשמלאי, רכזנו עבורכם רשימה של חשמלאים מומלצים. איך אנחנו יודעים שהם מומלצים? לאחר כל עבודת חשמל נציגה ממידרג מתקשרת אל הלקוח ומבקשת ממנו לתת חוות דעת ולדרג את העבודה לפי פרמטרים שונים, כך שהציונים באתר מעודכנים תמיד. 
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק