מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מחיר נקודת חשמל
אם תפסנו אתכם בזמן שיפוץ כולל בדירה או אחרי קניית מזגן מיני מרכזי, כנראה שבקרוב תצטרכו להוסיף נקודות חשמל חדשות. שנייה לפני שאתם מתפנים למלאכה (או יותר נכון מזמינים חשמלאי מחייך) כדאי לדעת שיש כמה גורמים שצפויים להשפיע על מחיר נקודת החשמל. כאן תוכלו לקרוא מה משפיע על מחיר נקודת חשמל - מה צפוי לייקר ומה צפוי להוזיל את המחיר? כדי לא להשאיר נקודות פתוחות, צרפנו עבורכם הצעות מחיר לדוגמה עבור נקודת חשמל.


מתי צריך להתקין נקודת חשמל?

נקודת חשמל מותקנת לרוב בזמן שיפוץ או בבית חדש, אבל לא רק. הרבה פעמים נרצה להזיז נקודת חשמל בשביל להפוך את החיים לקצת יותר נוחים (כמו למשל, אם אתם רוצים את מתג התאורה ממש ליד המיטה שלכםמחייך) או במקרים של קניית מכשירי חשמל שדורשים התקנה של נקודת חשמל חדשה כמו שקע תלת פאזי (כמו במקרה של מזגן מיני מרכזי, כיריים אינדוקציה ועוד).

לפעמים בגלל תקלות כאלה ואחרות צריך להחליף שקע קיים. כאן תוכלו לקרוא את כל הפרטים על מחיר החלפת שקע חשמל


מה משפיע על מחיר נקודת חשמל?

מחיר נקודת חשמל נע בין 300-1600 ₪, ואם תהיתם ממה נובע הפער המשמעותי במחיר, כדאי לדעת שמחיר נקודת חשמל מושפע מכמה גורמים שיכולים לייקר או להוזיל את עלות העבודה משמעותית – סוג השקע, כמות נקודות החשמל שתרצו להוסיף ומתי מוסיפים את נקודת החשמל. מבולבלים? פירוט לפניכם

1. סוג השקע: לא כל מכשירי החשמל מותאמים לחיבור לשקע חשמל רגיל, ומכשירים בעלי צריכת חשמל גבוהה כמו תנורים, מזגן וכיריים חשמליות מצריכים שקע ייעודי (שקע כוח או תלת פאזי), שדורש עבודה מורכבת יותר של החשמלאי ולכן גם יעלו יותר משקע רגיל.

  • שקע חשמל רגיל - מתאים למכשירים עם צריכת חשמל נמוכה יחסית כמו טלוויזיה, מחשב וגופי תאורה שונים ומחירו נע בין 300-400 ₪ (הפער במחיר כתלות במרחק של נקודת החשמל ועבודות תשתית נוספות).
  • שקע כוח ישיר - שקע שמותאם בעיקר למכשירים עם גוף חימום כמו אטמור, תנור אפייה, מכונת כביסה או כיריים חד פאזי ומחירו נע בין 450-650 ₪. (גם כאן, הפער במחיר כתלות מהמרחק של נקודת החשמל ועבודות תשתית נוספות).
    בהתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי יש צורך בהתקנת שקע כח בחניה, ובשל המרחק מלוח החשמל המחיר יהיה גבוה יותר. 
  • שקע תלת פאזי – שקע שמותאם למכשירי חשמל כמו מזגן מיני מרכזי או כיריים חשמליות ומחירו נע בין 800-1200 ש"ח (אתם כבר בטח מנחשים - הפער במחיר כתלות מהמרחק של נקודת החשמל ועבודות תשתית נוספות). חשוב להדגיש שהמחיר מתייחס להתקנת שקע תלת פאזי בלבד, בהנחה שיש לכם תשתית קיימת לתלת פאזי. אם יש לכם מערכת חד פאזית בדירה והחלטתם להשתדרג למערכת תלת פאזי,כדאי שתכינו את עצמכם מראש להוצאה כספית לא קטנה, עליה תוכלו לקרוא במדריך לתלת פאזי המלא. 

2. כמות נקודות החשמל: כשמחשבים מחיר נקודת חשמל, גם לתזמון בו מוסיפים את נקודת החשמל יש משמעות. אם קניתם בית חדש או שאתם עומדים בפני שיפוץ כללי בדירה, כנראה שתצטרכו להתקין כמות נכבדת של נקודות חשמל. אבל אל חשש, דווקא במקרה של התקנת מספר נקודת חשמל – פחות זה יותר, וככל שתוסיפו יותר נקודות חשמל, כך עלות נקודה בודדת תרד. הסיבה הפשוטה היא שהוספת נקודת חשמל בזמן שיפוץ או בבניית בית חדש פשוטה יותר עבור החשמלאי שכבר מבצע את עבודת החציבה וחיווט חוטי החשמלי. לצורך ההשוואה, התקנת נקודת חשמל בודדת נעה בין 300-400 ₪, התקנה של מספר נקודות חשמל תוזיל את המחיר ותנוע בין כ-230-260 ש"ח עבור נקודת חשמל בודדת. אז בפעם הבאה שאתם קוראים לחשמלאי להוספת נקודת חשמל אחת, כדאי שתעשו בדיקה קצרה של נקודות נוספות שצריך להתקין שיחסכו לכם קריאה נוספת חשמלאי וכמה עשרות שקלים מחייך

 שקעי חשמל

3. עם או בלי חציבה בקיר: גם הבחירה באופן חיווט נקודת החשמל - פנימי או חיצוני משפיעה על מחיר העבודה הכולל, ותלויה בשני שיקולים עיקריים - אסתטיקה ומחיר. התקנה חיצונית של נקודת חשמל היא פתרון נוח למי שגר בדירות שכורות, מעדיף להימנע מחפירות (תרתי משמע מחייך) שכוללות חציבה של קיר קיים ומשאירה לא מעט לכלוך, וגם מחפש להוזיל במחיר. הוספת נקודת חשמל עם חיווט חיצוני מותקנת בתוך תעלת פלסטיק חיצונית או קליפסים ומחירה נע בין 300-500 ₪. רוב האנשים מעדיפים את את חוטי החשמל שלהם רחוקים מהעין, ויבחרו בחיווט פנימי באמצעות חציבה של הקיר, שלא ישאיר זכר לחוטים או תעלות בולטות. אבל  כמו שאנחנו תמיד אומרים - ליופי יש מחיר והתקנת נקודת חשמל באמצעות חציבה תייקר את עלות העבודה הכוללת ותנוע בין 500-700 ₪.  ברוב המקרים הוספת נקודת חשמל בחציבה תעשה בקיר בטון או בלוקים ונקודת חשמל חיצוני תתוקן על קיר גבס, אבל זה לא מחייב.

 

חיווט של נקודת חשמל בתעלת פלסטיק (מימין) וחיווט של נקודת חשמל בתוך הקיר (משמאל)

 נקודת חשמל ללא חציבה | נקודת חשמל כולל חציבה

מה עוד יכול להשפיע על המחיר?

ברוב המקרים, חיווט של נקודת חשמל בבתים פרטיים יגיע עד לאורך של כ-3-5 מטרים. במקרים אחרים בהם יש צורך בחיווט של נקודת החשמל ארוכה במיוחד עד כ-15 מטרים, המחיר צפוי לעלות ב-200-300 ₪ נוספים. דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא התשתית דרכה עוברת נקודת החשמל. כך למשל במקרים בהם נקודת החשמל עוברת דרך תשתית מורכבת כמו צנרת מים, מחיר העבודה הכולל צפוי לעלות בכמה מאות שקלים. 


הצעות מחיר של נקודת חשמל

כמו שכבר הספקתם להבין מחיר נקודת חשמל מורכב מגורמים שונים שיכולים לייקר או להוזיל משמעותית את עלות העבודה. חוץ מזה, יש גורמים נוספים שצריכים לקחת בחשבון כמו התשתית של נקודת החשמל, והאם אנחנו מתקינים נקודת חשמל חדשה או מזיזים נקודה קיימת. כדי להאיר את הנושא קצת יותר, ריכזנו עבורכם רשימה של הצעות מחיר לדוגמה.

 

שקע חשמלהזזת מפסק תאורה מקיר בלוקים לקיר גבס

המחיר מתייחס להזזת נקודת חשמל בודדת, ללא חציבה עד מרחק 3 מטר.

מחיר: 300 ₪ (לא כולל מע"מ)

שקע חשמלהזזת מפסק /שקע בודד בקיר בלוקים

המחיר מתייחס להזזת נקודת חשמל בודדת, כולל חציבה עד מרחק 3 מטר.

מחיר: 500 ₪ (לא כולל מע"מ)

שקע חשמלהוספת נקודת מפסק/שקע חדשה

המחיר מתייחס לנקודת חשמל חד פאזית חדשה, כולל חציבה עד 5 מטר וחיווט עד 5 מטר בקיר.

מחיר: 700 ₪  (לא כולל מע"מ)

שקע חשמלהוספת נקודת למפסק/שקע בקיר גבס

המחיר מתייחס לנקודת חשמל חד פאזית, באמצעות חיווט חיצוני עם תופסני קליפס עד 5 מטר.

מחיר: 300 ₪ (לא כולל מע"מ)

שקע חשמלהוספת נקודה למפסק חשמלי לתריס/וילון 

המחיר מתייחס לנקודת חשמל חד פאזית, כולל חציבה עד 5 מטר בקיר.

מחיר: 700 ₪ (לא כולל מע"מ)

שקע חשמלהוספת נקודת חשמל לתנור חימום/דוד

המחיר מתייחס לנקודת חשמל חד פאזית, כולל חציבה עד 5 מטר וחיווט עד 5 מטר בקיר.

מחיר: 700 ₪ (לא כולל מע"מ)

שקע חשמלהזזת שקע חשמל עם מתח נמוך בקיר בלוקים

המחיר מתייחס לנקודת חשמל עם מתח נמוך (טלפון/טלוויזיה/אינטרקום) בקיר בלוקים, כולל חציבה עד 3 מטר בקיר.

מחיר: 400 ₪ (לא כולל מע"מ)

שקע חשמלהזזת שקע חשמל עם מתח נמוך מקיר בלוקים לקיר גבס

המחיר מתייחס להזזת נקודת חשמל עם מתח נמוך (טלפון/טלוויזיה/אינטרקום) מקיר בלוקים לקיר גבס, עד למרחק 3 מטר בקיר.

מחיר: 300 ₪ (לא כולל מע"מ)

שקע חשמלנקודת שקע חדשה למזגן חד פאזי/תלת פאזי

המחיר מתייחס לנקודת חשמל, כולל חציבה עד 5 מטר וחיווט עד 5 מטר בקיר.  

מחיר: 700-850 ₪ (לא כולל מע"מ)

 

 התקנת נקודת חשמל

חשמלאים מומלצים

אז אחרי שחיברנו בין כל הנקודות והבנו קצת יותר מה המחיר של נקודת חשמל, עכשיו נשאר רק לבחור את החשמלאי המוסמך שיאיר לכם את היום. בדיוק בשביל זה ריכזנו עבורכם רשימה של חשמלאים מומלצים לפי עשרות חוות דעת קודמות. שיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של נקודת חשמל כולל חציבה?

מחיר נקודת חשמל סטדנרטית הכוללת חציבה בקיר בלוקים נעה בין 500-700 ש"ח. חשוב לציין שהמחיר מתייחס לנקודת חשמל חד פאזית וחיווט של עד 5 מטר.

מה המחיר של נקודת חשמל?

טווח המחירים של נקודת חשמל רחב ונע בין 300-700 ש"ח ובמקרים מסויימים (כמו במקרה של התקנת נקודת חשמל תלת פאזית) המחיר יכול להגיע ל-1000 ש"ח ולמעלה מכך. הסיבה לשוני בין המחירים נובעת מהשוני בין סוגי השקעים השונים (בהתאם לצריכת החשמל השונה של מכשירי חשמל), מספר נקודות החשמל שנרצה להתקין והבחירה בהתקנה נקודת חשמל עם חיווט חיצוני (באמצעות תעלת אצבע או קליפסים) או בחיווט פנימי (באמצעות חציבה בקיר)אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק