מוקד טלפוני: 1-700-707-233

טיימר לדוד

טיימר לדוד הוא המצאה יעילה, שחוסכת בכסף, חשמל ובעיקר בצורך לחכות למים חמים או לזכור לכבות את הדוד. אם אין לכם עדיין טיימר לדוד המאמר הבא הוא בשבילכם – אילו עוד יתרונות יש לטיימר לדוד? מה זה המפסק החכם לדוד והאם הוא עדיף על הטיימר, ומה בכלל השם האמיתי של הטיימר לדוד? מדריך מחמם לפניכם

 טיימר לדוד

 


למה כדאי להתקין טיימר לדוד?

לפני שנמנה את היתרונות של הטיימר לדוד, אנחנו רוצים להתעכב על טעות נפוצה: הטיימר לדוד שרובנו מתכוונים אליו הוא למעשה שעון שבת ולא טיימר – טיימר הוא שעון עצר שסופר את הזמן לאחור. גם אותו ניתן להתקין על מפסק הבוילר, אבל הדבר היחיד שהוא עושה זה לכבות את הדוד באופן אוטומטי, אתם אלו שתצטרכו להדליק אותו. שעון השבת לדוד לעומת זאת, הוא מעין שעון קטן שמותקן יחד עם מפסק הבוילר שלכם, ומאפשר לכם לתזמן את השעות שבהם המים בדוד יתחממו.

מתקין דודים מסביר האם כדאי טיימר לדוד

השימוש בטיימר לדוד הוא גם חסכוני, גם יעיל וגם שומר לכם על הדוד לטווח ארוך. למה? ראשית כל, הוא חוסך מכם את הצורך לזכור להדליק את הבוילר. אמנם להדליק את הבוילר נראית כמו משימה קטנה, אבל כשהראש שלכם עמוס בעבודה, מטלות וילדים – מי זוכר להדליק את הדוד? וכולנו יודעים כמה זה מבאס להיכנס הביתה ביום חורפי וקר ולחכות כמה שעות טובות למים חמים. כך, הטיימר לדוד עושה עבורכם את העבודה ומדליק עבורכם את הבוילר בשעות שתבחרו, וכשתגיעו הביתה מהעבודה כבר יהיו לכם מים חמים למקלחת נעימה.

סיבה טובה נוספת להשתמש בטיימר לדוד, היא העובדה שהטיימר של הדוד דואג גם, מן הסתם, לכבות את הבוילר בעצמו בזמן שתבחרו. זה לא רק יכול לחסוך לכם חשמל – (ומי מאיתנו לא שכח את הדולק במשך כמה שעות טובות) אלא גם לשמור על אורך חיי הדוד. ככל שהדוד נמצא יותר בשימוש, כך הוא צובר יותר בלאי. כשאתם מדליקים את הבוילר המערכת החשמלית של הדוד נכנסת לפעולה. כששוכחים את הבוילר דולק גוף החימום עובד שעות נוספות וצובר אבנית,  מה שיביא לכך שבשלב מסוים תצטרכו להחליף אותו, מהר יותר ממה שהייתם צריכים לולא היה דולק שעות ארוכות.

הטיימר מתאים גם לדוד שמש וגם לדוד חשמל. דוד חשמל אמנם באופן עקבי פועל באמצעות הדלקת הבוילר, אבל בימי החורף הקרים (במיוחד אם אתם גרים באיזורים כמו ירושלים או רמת הגולן, שבהם יש חורף קר במיוחד שנמשך לא מעט חודשים בשנה) גם דוד השמש מחמם את המים באמצעות המערכת החשמלית.


טיימר לדוד או מפסק חכם?

במאה ה-21 אנחנו כבר עושים כמעט הכל עם הסמארטפון שלנו, ולכן זה היה רק עניין של זמן עד שגם הפעולה של הפעלת הדוד תגיע לשם. המפסק החכם לדוד הוא מפסק המותקן על הקיר ומחליף את הכפתור האדום של הבוילר. הוא עובד על ה- wifi הביתי ומאפשר שליטה מרחוק על הדוד באמצעות אפליקציה בסמארטפון.

 טיימר לדוד

אתם בטח שואלים את עצמכם מה זה כבר משנה, הלא הטיימר גם ככה נדלק בשעה שנוחה לכם. אז המפסק החכם מתאים בעיקר למי שאין לו לו"ז קבוע – אם אתם מגיעים הביתה בשעה שונה כל יום, תוכלו להפעיל את הדוד דרך האפליקציה בדיוק מתי שתרצו, ולא בשעה קבועה. ואם הטיימר לדוד חוסך מכם את הצורך לזכור, המתג החכם לוקח את זה צעד אחד קדימה: נניח שהיה לכם טיימר וכיוונתם אותו כל יום לשעה לפני שאתם חוזרים מהעבודה. אבל באחד הימים יש לכם בדיוק אחרי העבודה תור למרפאת שיניים ושכחתם מזה לגמרי. הדוד יידלק וייכבה בשעה שהגדרתם ללא שליטה על כך. במתג החכם לעומת זאת, תוכלו לשלוט עליו דרך האפליקציה. 

מעבר לכך, אם אתם בכל זאת אנשים שאוהבים לו"ז קבוע שאינו משתנה, המתג החכם מאפשר גם את זה, כשבאפליקציה ניתן להגדיר לו"ז קבוע לכל יום בשבוע. כך, אם בימי ראשון אתם רוצים מים חמים אחרי האימון בחדר כושר ובימי שישי בדיוק לפני שנת הצהריים – תוכלו להגדיר זאת מראש.

 טיימר לדוד או מפסק חכם לדוד

אז מה כדאי? טיימר לדוד או מפסק חכם? 

התשובה נעוצה באופי שלכם: לא כולם מתחברים לגאדג'טים, לא כולם אוהבים את ההתעסקות עם הגדרות בסמארטפון, ולחלקנו יש זיכרון קצר, ומה לעשות, בשביל להפעיל את האפליקציה צריך קודם לזכור לעשות את זה. אז אם אתם מחפשים משהו קבוע, יציב וידני, שלא מצריך שימוש באפליקציה – הטיימר לדוד הוא בשבילכם.

כמה עולה מפסק חכם לדוד?

כיום יש מספר חברות בשוק שמוכרות את המפסק החכם לדוד, ולא ניתן לרכוש אותם דרך טכנאי דודים.

מחיר המפסק החכם לדוד נע בין 300-380 ש"ח, תלוי בחברה.

את המתג החכם לדוד תוכלו להתקין לבד, אולם זה לא מומלץ וכדאי להיעזר בחשמלאי היות וההתקנה דורשת התעסקות בחשמל.[

כאן תוכלו לראות חשמלאי מסביר על היתרונות והחסרונות של סוגי המפסקים השונים:


מחיר של טיימר לדוד

כדי להתקין טיימר לדוד תצטרכו להזמין איש דודים או חשמלאי שיעשה זאת עבורכם.

מחיר התקנת טיימר לדוד נע בין 350-500 ש"ח, תלוי בסוג הטיימר.

כאן תוכלו לראות התפלגות מחירים של התקנת טיימר לדוד , לפי דיווח של לקוחות קודמים במידרג.

 טיימר דוד

 

איך לחסוך בחשמל בהפעלת דוד

 


טכנאי דודים מומלצים בהתקנת טיימר לדוד

בין אם החלטתם להתקין טיימר לדוד ובין אם החלטתם להתקין את המפסק החכם, תצטרכו בעל מקצוע אמין ומיומן שיודע לעשות את העבודה ויוביל אתכם בסוף לעבר המים החמים במקלחת. בדיוק בגלל זה ריכזנו לכם רשימה של חשמלאים מומלצים , לכולם יש חוות דעת וציון שהתקבלו מלקוחות קודמים. מאחלים לכם חורף של מים חמים!

 


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק