מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת לוח חשמל - מחירים
יש חשמל באוויר, או שזה אולי בכלל לוח חשמל שהתחיל להתלקח?! בין אם לוח החשמל שלכם צבר בלאי ובין אם החלטתם לעבור לתלת פאזי, כנראה שתצטרכו להחליף את לוח החשמל הישן שלכם. אז איך בכלל מתמחרים החלפת לוח חשמל, איזה גורמים נוספים צריך לקחת בחשבון, וגם מחירים של החלפת לוח חשמל שיעשו לכם קצת סדר.


איך מתמחרים החלפת לוח חשמל?

מחיר החלפת לוח חשמל מורכב משלושה גורמים עיקריים:

זרם חשמלגודל לוח החשמל: לוח החשמל הדירתי מגיע בגדלים שונים, בהתאם למספר מעגלי החשמל בדירה. בדירות בהן צריכת החשמל היא נמוכה עד בינונית, נצפה לראות לוחות חשמל קטנים עם כ-10-12 מקומות למאמ"תים (נקראים גם פיוזים/חצי אוטומטים) על לוח החשמל. לעומת זאת, בדירות בהן צריכת החשמל גבוהה, מותקנים לוחות חשמל גדולים יותר עם 24 ואפילו 48 מקומות בלוח. במקרה של לוח החשמל הגודל לגמרי קובע, ומספר המקומות על הלוח ישפיע על מחיר העבודה. לוח חשמל עד 12 מקומות (לא כולל אביזרים) יעלה כ-200 ₪. מעבר למחיר לוח החשמל עצמו, דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא שככל שהלוח גדול יותר כך גם מספר המאמ"תים יהיה גדול יותר, מה שיעלה את מחיר העבודה הכולל.

זרם חשמלמאמ"תים: לוח החשמל מורכב בדרך כלל ממספר מאמ"תים  שהתפקיד שלהם להגן מקצר חשמלי ומעומס יתר. כל מאמ"ת על לוח החשמל מתומחר באופן נפרד ונע בין 70-100 ש"ח. באופן כללי, החלפת לוח חשמל תלת פאזי תעלה יותר מהחלפת לוח חד פאזי בגלל כמות המאמ"תים הגדולה יותר, והשוני ברכיבים השונים כמו ממסר הפחת והמפסק הראשי. לצורך ההשוואה, במערכת חד פאזית מפסק ראשי יעלה כ-70 ₪ לעומת 200 ₪ במפסק ראשי תלת פאזי.

זרם חשמלפירוק והרכבת לוח החשמל: החלפת לוח חשמל כוללת את עבודת פירוק הלוח הישן והרכבה של לוח החשמל החדש שמתווספת גם היא למחיר העבודה הכולל. ברוב המקרים, ההתקנה עצמה תוסיף למחיר העבודה הכולל כ-200 ₪. יחד עם זאת, כדאי לדעת שעלות העבודה יכולה להשתנות במקרים של לוחות חשמל גדולים במיוחד שדורשים עבודה מורכבת וארוכה יותר שכוללת התעסקות עם חוטים רבים והתקנת מספר גדול של מאמ"תים.

 החלפת לוח חשמל

 


מה עוד ישפיע על מחיר החלפת לוח חשמל?

  • מעבר ממערכת חד פאזית לתלת פאזית: אם אתם מחליפים את לוח החשמל שלכם לצורך הגדלת הספק החשמל הדירתי מחד לתלת פאזי, כדאי שתכינו את עצמכם (ואת הארנק מחייך) מראש, כי מדובר בעסק לא זול בכלל. החלפת לוח החשמל במעבר מחד לתלת פאזי היא לגמרי החלק הזול בסיפור, כי עוד לפני כן תידרשו לשלם עבור עבודות התשתית של החשמלאי בין 3,000-5,000 ₪, בנוסף קיימות הוצאות נלוות כמו תשלום לחברת החשמל לצורך בדיקת ואישור התשתית שתוסיף לכם כ-3,500 ₪ נוספים. כאן תוכלו לקרוא את המדריך לתלת פאזי.

 

  • החלפת חוטים בלוח חשמל: במסגרת החלפת לוח החשמל, החשמלאי יבצע בדיקות שונות ביניהן בדיקת הארקה באמצעות מכשיר בשם לופ-טסטר שמחירה נע בין 170-350 ₪. בנוסף, החשמלאי יבדוק את איכות בידוד חוטי החשמל בדירה, כדי לוודא שאין זליגת חשמל בין החוטים. במידה ובמהלך הבדיקה יתגלו חוטי חשמל בלויים או ישנים, החשמלאי יחליף אותם - מה שיוסיף עוד כמה מאות שקלים לעבודה הכוללת. במקרים יותר נדירים, בייחוד בדירות ישנות בהן ניתן למצוא חוטים ישנים עם בידוד בד, החשמלאי ימליץ על החלפת תשתית החשמל הדירתית. מאחר ומדובר בעבודה מורכבת שכוללת החלפת חוטים, שקעים והוספת מעגלי חשמל, גם עלות העבודה תהיה בהתאם, ובדירת שלושה חדרים תעלה כ-10,000 ₪.

 

  • התקנת לוח חשמל מתחת לטיח או מעל הטיח: ההתלבטות בין התקנת לוח חשמל תחת הטיח ללוח חשמל על הטיח תעלה לרוב בזמן שיפוץ בדירה. לוח חשמל תחת הטיח באופן לא מפתיע, הוא לוח ששקוע לתוך הקיר ומכוסה בדלת. לעומת זאת, לוח חשמל מעל הטיח, מותקן מעל הטיח ובולט מהקיר. הבחירה בין השניים נובעת לרוב משיקולי אסתטיקה, ומי שמחפש עיצוב נקי יעדיף לרוב לבחור בלוח חשמל תחת הטיח שמכוסה בדלת. אבל כמו שאתם בטח יודעים, ליופי יש מחיר והכנסת לוח חשמל לתוך הקיר תוסיף כ-1,000 ₪ נוספים במקרה של קיר בלוקים.

 

  • יצרן החלקים: הבחירה בין סוגי האביזרים על לוח החשמל צפויה גם היא להשפיע על מחיר העבודה הכולל. כיום הבחירה בין סוגי היצרנים היא בין יצרנים אירופאים ליצרנים סינים. באופן כללי, גם האביזרים האירופאים וגם האביזרים הסינים נחשבים טובים ועומדים בתו התקן הנדרש, אבל חשמלאים נוטים לכיוון אביזרים אירופאים שנחשבים איכותיים יותר ולכן מחירם גבוה יותר וינוע בין 200-300 ש"ח נוספים בהשוואה לאביזרים הסינים.

שעון שבת ללוח חשמל

עוד דבר שיכול להשפיע על עלות העבודה הכוללת הוא אביזרים נוספים ללוח החשמל, שהם ממש לא חובה, אבל יכולים בהחלט להפוך את החיים שלכם לנוחים יותר. אחד התוספים האלה הוא שעון שבת. שעון שבת מתחבר ללוח החשמל הדירתי ומאפשר לקבוע מראש את זמני ההפעלה של מכשירי חשמל, מה שהופך אותו לאופציה אהובה במיוחד על שומרי השבת. עלות התקנת שעון שבת בסיסי ללוח החשמל תעלה כ-300-400 ₪.

 שעון שבת ללוח חשמל

 


הצעות מחיר להחלפת לוח חשמל

כמו שאתם כבר יודעים, עלות החלפת לוח החשמל משתנה בהתאם לגודל הלוח, הספק החשמל הדירתי (חד או תלת פאזי) ומושפעת מגורמים נוספים כמו התשתית בדירה וסוגי האביזרים על לוח החשמל. צירפנו מספר הצעות מחיר להחלפת לוח חשמל שיעשו לכם קצת סדר בין כל המשתנים השונים:

הצעת מחיר 1:

החלפת לוח חשמל חד פאזי 12 מקומות

פירוק לוח חשמל ישן והתקנת לוח חדש על הטיח

התקנת מפסק ראשי חד פאזי 1X40A

התקנת ממסר פחת 2X40A

התקנת 9 חצי אוטומטים (מאמ"תים / פיוזים)

סך הכל: 1,404 ש"ח (כולל מע"מ)

 

הצעת מחיר 2:

החלפת לוח חשמל חד פאזי 10 מקומות

פירוק לוח חשמל ישן והתקנת לוח חדש תחת הטיח

התקנת מפסק ראשי חד פאזי 1X25A

התקנת ממסר פחת 2X25A

התקנת 7 חצי אוטומטים (פיוזים / מאמ"תים)

סך הכל: 1,800-2,000 ש"ח (כולל מע"מ)

(השוני במחיר כתלות באביזרים סינים או אירופאים)

 

הצעת מחיר 3:

החלפת לוח חשמל חד פאזי 10 מקומות

פירוק לוח חשמל ישן והתקנת לוח חדש על הטיח

התקנת מפסק ראשי חד פאזי 1X25A

התקנת ממסר פחת 2X25A

התקנת 7 חצי אוטומטים (פיוזים / מאמ"תים)

סך הכל: 1,000-1,200 ש"ח (כולל מע"מ)

(השוני במחיר כתלות באביזרים סינים או אירופאים)

 

הצעת מחיר 4:

החלפת לוח חשמל תלת פאזי 36 מקומות

פירוק לוח חשמל ישן והתקנת לוח חדש על הטיח

התקנת מפסק ראשי תלת פאזי 3X25A

התקנת ממסר פחת 4X40A

התקנת 17 חצי אוטומטים (פיוזים / מאמ"תים)

סך הכל: 2,800-3,200 ₪ (כולל מע"מ)

(השוני במחיר כתלות באביזרים סינים או אירופאים)

 

הצעת מחיר 5:

החלפת לוח חשמל תלת פאזי 24 מקומות

פירוק לוח חשמל ישן והתקנת לוח חדש על הטיח

התקנת מפסק ראשי תלת פאזי 3X25A

התקנת ממסר פחת 4X40A

התקנת 12 חצי אוטומטים (פיוזים / מאמ"תים)

סך הכל: 1,900-2,100 ש"ח (כולל מע"מ)

(השוני במחיר כתלות באביזרים סינים או אירופאים)

 

הצעת מחיר 6:

החלפת אביזרים בלוח תלת פאזי (ללא החלפת לוח חשמל ישן)

התקנת מפסק ראשי תלת פאזי 3X25A 

התקנת ממסר פחת 4X40A 

התקנת 17 חצי אוטומטים (פיוזים / מאמ"תים)

סך הכל: 1,755 ש"ח (כולל מע"מ)

 

 החלפת לוח חשמל תלת פאזי

חשמלאים מומלצים להחלפת לוח חשמל

אז אחרי שהבנתם מהם המחירים של החלפת לוח חשמל, עכשיו רק נשאר למצוא חשמלאי אמין שהכימיה איתו תעלה ניצוצות. רק לפני כן חשוב לוודא שמדובר בחשמלאי עם רישיון מתאים לסוג החלפת לוח החשמל שלכם, ואם יש עליו המלצות קודמות - בכלל טוב מחייך . כאן תוכלו לראות רשימה חשמלאים מומלצים להחלפת לוח חשמל מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים ולבחור את החשמלאי שהכי מתאים לכם.

 

 


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של החלפת לוח חשמל?

מחיר לוח חשמל מושפע ממספר מרכיבים: גודל לוח החשמל, מספר המאמ"תים (או הפיוזים) ועבודת פירוק לוח החשמל הישן והרכבת לוח חשמל חדש.

מחיר החלפת לוח חשמל חד פאזי 10-12 יעלה כ-1,200-1,500 ₪

מחיר החלפת לוח חשמל תלת פאזי 12  יעלה כ-2,000-2,200 ₪.

מחיר החלפת לוח חשמל תלת פאזי 36 מקום יעלה כ- 3,000-3,500 ₪.

למחירון החשמל המלא 

כמה עולה לעבור ממערכת חד פאזית לתלת פאזית?

מעבר ממערכת חד פאזית למערכת תלת פאזית מצריך בניית תשתית מתאימה לצורך הגדלת הספק החשמל הדירה מ-25X3 אמפר או 40X3 אמפר וכולל עלויות נלוות לחברת החשמל לצורך אישור התשתית.

מעבר מחד פאזי 25X1 לתלת פאזי 25X3 יעלה כ-3,000-5,000 ₪  + תשלום לחברת החשמל יעלה כ-3,500 ש"ח 

מעבר מחד פאזי 25X1 לתלת פאזי 40X3 יעלה כ-5,000-7,000 ₪ + תשלום לחברת החשמל יעלה כ-5,300 ש"ח 

 אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק