מוקד טלפוני: 1-700-707-233

כמה עולה מפקח בניה?
כבר מהגן אנחנו שרים בקלילות "אני בניתי בית בארץ ישראל", אבל כשזה מגיע לבית אמיתי פתאום זה לא כל כך פשוט. מפקח בניה מלווה אתכם צעד אחרי צעד בתהליך הבניה של הבית שלכם. אבל כמה עולה מפקח בניה? האם זה משתלם? מה העלות החודשית של מפקח בנייה ומה היא כוללת? אנחנו תכף עונים על הכל ואפילו מצרפים לכם הצעות מחיר אמיתיות של מחירי פיקוח בנייה.


מה התפקיד של מפקח בניה?

כשמבצעים פיקוח בניה פרטית, מפקח הבניה הופך קצת להיות החבר הכי טוב שלכם, זה שאחראי על כל הפרויקט ויודע בדיוק מה קורה ומתי.

לפני תחילת הבניה מפקח הבניה יעזור לכם למצוא יחד איתכם את הקבלן, הוא יערוך את החוזים מול הקבלן ושאר המהנדסים, יקבע את לוח הזמנים של העבודה ושל התשלומים וגם ידאג שכל בעלי המקצוע עומדים בלו"ז הזה.

בשלב הבניה ממש מפקח הבנייה יהיה אחראי לתאם את עבודות השטח בין הקבלן, הפועלים והמהנדסים. הוא יוודא שמתבצעות בדיקות בטיחות ושהן תקינות. בנוסף, מפקח הבניה אחראי לפתור את הבעיות שיעלו בשטח בזמן אמת.

בשלב הסופי ובגמר הבניה, מפקחי הבנייה יעזרו לכם להגיש את כל הטפסים והאישורים הנצרכים לעירייה. הוא מלווה אתכם בתהליך בניית הבית מההתחלה ועד לסוף, ודואג שהכול יעשה על הצד הטוב והמשתלם ביותר עבורכם.


כמה עולה מפקח בניה - איך מתמחרים?

יש שתי שיטות לחישוב עלות פיקוח הבנייה:

השיטה הראשונה והנפוצה יותר - עלות מפקח בניה קבועה חודשית. בעלות חודשית אתם יודעים בערך מה הסכום שתשלמו מראש, אבל לפעמים העבודה נוטה להיות ארוכה יותר ממה שתוכנן ואז תצטרכו לשלם יותר. חלק ממפקחי הבניה מוזילים את העלות החודשית אם העבודה נמשכת מעבר לזמן שתוכנן מראש, כדי שהעלות הכוללת של פיקוח הבנייה על הפרוייקט לא תצא ללקוח הרבה יותר גבוהה.

השיטה השנייה לחישוב עלות של מפקח בניה והפחות נפוצה היא לשלם למפקח הבנייה לפי אחוזים מתוך המחיר הכולל של הפרויקט. כדאי לשים לב שבחישוב של עלות מפקח בנייה לפי אחוזים, לכאורה למפקח הבניה יש אינטרס שעלות הפרויקט תהיה גבוהה יותר ולכן יש סיכוי שהוא לא יהיה לגמרי אובייקטיבי בעצות שהוא נותן. בנוסף, עלות הפרויקט הסופית תמיד יכולה לעלות עוד קצת במהלך העבודה. מן הצד השני לפעמים בשיטת האחוזים המחיר יוצא לכם משתלם יותר.

לדוגמא: ניקח פרוייקט בנייה שעלותו היא מיליון וחצי שקלים. אם המחיר הממוצע של פיקוח בנייה לחודש הוא 6,500 ₪ ונכפיל אותו ב-12 חודשים, עלות מפקח הבניה תהיה 78,000 ₪, לא כולל מע"מ. אם נלך לפי האופציה של אחוזים מתוך הפרויקט ונשלם 4 אחוזים מתוך הפרוייקט, העלות של מפקח הבנייה תהיה 60,000 ₪. חלק גדול ממפקחי הבניה יציעו לכם את שתי האפשרויות ואתם אלה שתצטרכו לבחור את שיטת התשלום העדיפה לכם. זה קצת כמו לבחור מונה או מחיר קבוע מראש במונית, אם אין פקקים והנהג לא נוסע לאט בכוונה, יש סיכוי שתרוויחו. אם אתם רוצים לדעת בדיוק כמה תשלמו, כדאי לסגור מראש.

מה כוללת עלות של מפקח בניה:

מה כולל פיקוח בנייה 2-4 ביקורים שבועיים של מפקח הבנייה באתר הבנייה.

מה כולל פיקוח בנייה עלויות נסיעה ודלק של מפקח הבניה

מה כולל פיקוח בנייה פיקוח על עבודת הפועלים

מה כולל פיקוח בנייה עריכת חוזים עם הקבלנים, המהנדסים ויועצי הבטיחות.

מה כולל פיקוח בנייה תיאום הגעה ועבודה של כל העובדים באתר.

מה כולל פיקוח בנייה פיקוח על איכות העבודה וחומרי הגלם

מה כולל פיקוח בנייה חלק ממפקחי הבניה כוללים בתוך המחיר הזה גם את הגשת האישורים לטופס 4 של העירייה וחלקם לוקחים על כך תשלום נוסף.

שירותים שעליהם מפקחי הבניה גובים מחיר נוסף:

מה כולל פיקוח בנייה ליווי לאורך תהליך התכנון הראשוני, יחד עם האדריכל או האדריכלית.

מה כולל פיקוח בנייה פגישת ייעוץ חד פעמית, ללא תהליך של פיקוח בניה.

אוקיי, אז הבנו את הרציונל לחישוב המחירים, אבל בתכלס - כמה עולה מפקח בניה? לא נשאיר אתכם במתח, יש לנו את כל הפרטים.

 פיקוח בנייה פרטית

כמה עולה מפקח בניה לחודש?

עלות של מפקח בניה לחודש אחד נעה בין 5,000-8,000 ₪ לחודש ובמקרים של פרויקטים מסובכים וארוכים יותר, יכולה להגיע גם ל-10,000-12,000 ₪ לחודש, לא כולל מע"מ. בניה של בית מאפס לוקחת בממוצע כשנה כך שאם נחשב את העלות של מפקח בנייה לפי ממוצע של 6,500 ₪ לחודש נגיע למחיר כולל של 78,000 ₪ לכל הבניה, לא כולל מע"מ.

המחיר כולל הגעה ממוצעת של 2-4 פעמים בשבוע לפרוייקט, כך שאם תרצו שמפקח הבניה יגיע כל יום לאתר הבנייה, המחיר יעלה בכ-1,500-3,000 ₪ לחודש.  


כמה עולה מפקח בניה - לפי אחוזי פרוייקט

עלות מפקח בניה לפי אחוזים נעה בין 2% ל-6% מעלות הפרויקט לשלב הבניה עצמה ועוד 1%-%2 לשלב הליווי של טרום הבניה. ככל שעלות הבית תהיה גבוהה יותר, כך האחוזים יהיו נמוכים יותר. ניקח לדוגמא בניה של בית בעלות של כ-3.5 מיליון שקלים. אם מפקח הבנייה לוקח 2% מעלות הפרוייקט, הסכום הסופי שהוא יקבל יהיה כ-70,000 ₪, לא כולל מע"מ.

 פיקוח בנייה פרטית

כמה עולה מפקח בניה לתהליך התכנון הראשוני של הבניה?

עלות של ליווי מפקח בנייה בתכנון הראשוני כוללת פגישות עם הלקוח, פגישות עם האדריכל, פתרון בעיות בתכנון, חישוב כתב כמויות והמלצה על חומרי בנייה. הליווי התהליך הזה נמשך לרוב כחצי שנה ועלות מפקח בנייה לכל תקופת הליווי תעלה 5,000-10,000 ₪, לא כולל מע"מ. המחיר תלוי בתדירות הפגישות, כך שאם מדובר במספר פגישות ספורות המחיר יהיה סביב ה-5,000 ואם מדובר בליווי צמוד ותדיר יותר, המחיר יתקרב יותר ל-10,000 ₪.


כמה עולה מפקח בניה לפגישת ייעוץ אחת?

לא כולם רוצים מפקח בניה לכל אורך תהליך הבניה, בין אם מטעמי חסכון או סיבות אחרות. למרות זאת, פגישת ייעוץ אחת עם מפקח בניה יכולה לתת הרבה מידע ולעשות קצת סדר בבירוקרטיה ובבלאגן. בפגישת הייעוץ מפקח הבנייה ייתן דגשים לנקודות משמעותיות בתהליך הבניה - כמו זמן יציקת הבטון וידריך מה צריך לוודא שקיים בשטח ומי בעלי המקצוע שנדרשים להיות באתר. חלק ממפקחי הבניה יתנו עצות לגבי לוח זמנים של עבודה ותשלום, איך למצוא קבלן מקצועי ואילו בדיקות בטיחות לבצע. כדאי להדגיש שלא כל מפקחי הבניה נותנים שירות של פגישת ייעוץ חד פעמית.

עלות פגישת יעוץ של מפקח בנייה תנוע בין 750 ל-1500 ₪ לפגישה של כ-3 שעות, לא כולל מע"מ.

 פיקוח בנייה פרטית

כמה עולה מפקח בניה לפרויקט תמ"א?

העלות של מפקח בניה לפרוייקט תמ"א משתנה בהתאם לשלב הביצוע של הפרוייקט. אם מדובר בפיקוח בניה על חיזוק הבניין ותוספת, המחיר יהיה 5,000-6,500 ₪ לחודש, ומפקח הבנייה יגיע לאתר פעם בשבוע. אם פרוייקט התמ"א מצריך הריסה ובניה מחדש של הבניין, העלות תהיה גבוהה יותר ותנוע בין 8,000 ל-10,000 ₪ לחודש, כולל ביקור שבועי באתר הבניה.


הצעות מחיר לדוגמא של מפקחי בנייה

טוב, מחירים כלליים זה נחמד. אבל איך זה נראה בפועל בהצעות המחיר? אז הנה, אנחנו מצרפים לכם כמה הצעות מחיר אמיתיות, כדי שתראו בעצמכם מה העלויות של מפקחי בניה:

1. הצעת מחיר – עלות פיקוח בניה כוללת שלב טרום הביצוע ושלב הביצוע:

אפשרות א' – עלות מפקח בנייה לפי עלות חודשית

מחיר שלב טרום ביצוע כולל:

 • הכנת אומדן לעלויות התכנון והביצוע
 • המלצה על מתכננים ויועצים        
 • המלצה על חומרי גלם ושיטות בניה
 • סיוע בטיפול הוצאת האישורים לבניה       
 • בדיקת התכניות
 • כתיבת מפרט לביצוע עבודות הבניה השונות
 • קביעת לוח תשלומים לקבלן
 • המלצה על קבלנים
 • פגישות עם קבלנים להסבר על תכניות העבודה ומתן דגשים על פי הצורך (סיור קבלנים)
 • קבלת הצעות מחיר ניתוח ההצעות והשוואת מחירים
 • טיפול בחוזה מול קבלן, השתתפות בפגישות עם קבלנים לפני ובחתימת חוזה.

סה"כ עלות פיקוח בנייה לשלב טרום ביצוע - 5,000 ₪ + מע"מ.

מחיר שלב הביצוע כולל:

 • פיקוח צמוד - ביקור יום יומי באתר הבניה
 • פיקוח על ביצוע עבודות הבניה החל מהשלד כולל כל עבודות ההכנה הנדרשות ע"י חשמלאי ואינסטלטור
 • פיקוח על איכות הביצוע וכן על איכות חומרי הגלם המובאים לאתר
 • תיאום פגישות עם מתכננים ויועצים למתן פתרונות בזמן העבודה
 • סיוע לקבלן בייעול וניהול העבודה לפי הצורך
 • בדיקת שלבי עבודה ואישורם, גם לצורך תשלום
 • סיוע בבחירת קבלנים לשלבי הגמר השונים
 • ליווי ויעוץ בבחירת חומרים ואביזרים לגמר הבנייה
 • המלצות על ספקים אמינים
 • טיפול בשלב סיום הבניה כולל כתיבת פרוטוקול מסירה, מעקב אחר תיקוני הקבלן, הכנת תיק מסירה הכולל תעודות אחריות עבור כל האביזרים שסופקו והותקנו בבית.

סה"כ עלות פיקוח בנייה לשלב הביצוע – 8,000 ₪ לכל חודש עבודה של הקבלן + מע"מ לחודש.


אפשרות ב' – עלות מפקח בניה לפי אחוזים

באפשרות זו נכללים כל השירותים הנזכרים באפשרות א', כאשר עלות פיקוח הבניה הוא 8% מסך כל הפרוייקט + מע"מ.

בסיום שלב טרום הביצוע ישולמו 2%,
בשלב הביצוע ישולמו 6% בשלב התשלום לקבלנים.

 

2. הצעת מחיר - עלות מפקח בניה לשיפוץ דירה בת 5 חדרים.

השיפוץ כולל:

 • אינסטלציה חדשה
 • שיפוץ חדרים רטובים
 • שבירת קירות
 • החלפת ריצוף
 • החלפת מטבח

משך עבודת השיפוץ – כ-3-5 שבועות, על פי הערכת הקבלן.

עלות פיקוח הבניה כוללת:

 • ביקורים בתדירות של 2-3 פעמים בשבוע ובהתאם להתקדמות העבודה ושיקול דעת המפקח.
 • מתן ייעוץ לחומרי עבודה
 • המלצה על ספקים שונים
 • מתן פתרונות מקצועיים במהלך העבודה

במהלך השיפוץ מפקח הבניה יבדוק:

 • ביצוע עבודות צנרת מים ושפכים
 • איטום חדרים רטובים - רצפה וקירות, כולל המלצה על גודל שטחים לאיטום וחומרי איטום.
 • ביצוע החלפת חול רטוב
 • ביצוע ריצוף – הדבקה/טיט
 • נקודות חשמל
 • מעקב אחר תיקוני טיח שפכטל וגמר צבע
 • ביצוע אלומיניום
 • התקנת דלתות

בסיום עבודות השיפוץ יערך סיור עם הקבלן ובו ירשמו כל הליקויים, כך שתשלום סופי יינתן לאחר אישור תיקון הליקויים הנ"ל.

סה"כ עלות מפקח בניה ל-4 שבועות פיקוח – 4,000 ₪ + מע"מ.

כל שבוע עבודה נוסף לכך יעלה 1,000 ₪ + מע"מ.

 מפקח בנייה | כמה עולה

האם חובה לקחת מפקח בנייה?

אוקיי, אז אלה כל העלויות של פיקוח בנייה, אבל האם אתם צריכים לשלם אותם בכלל?

האמת היא שאין שום חובה לקחת מפקח בניה. בואו נפריד רגע בין מנהל בניה ומפקח בניה. מנהל בניה הוא האחראי על הבטיחות באתר מכל ההיבטים – הוא צריך לוודא שאתר הבניה עצמו בטיחותי, שהפועלים עובדים לפי תקנות הבטיחות והוא גם זה שמבצע חלק מבדיקות הבטיחות. בגלל שעם בטיחות לא מתעסקים, לפי החוק במדינת ישראל, חובה להיות מנהל בנייה בכל אתר בניה.

לעומת זאת, מפקח בניה אחראי לזה שהתכנון המקורי שלכם יתבצע במציאות. כיון שברוב המקרים אכזבה היא לא עניין של חיים ומוות, אין חובה חוקית להעסיק מפקח בניה, אבל קחו בחשבון שיש סיכוי טוב שבתהליך כל כך מורכב של בניית בית, יהיו טעויות ולפעמים הן יעלו לכם עשרות אלפי שקלים. שלא לדבר על זה שאחרי שהשקעתם כל כך הרבה אנרגיות וכסף בבניית הבית, הוא לא יצא כמו שחלמתם.

אנחנו מודים, עלות של מפקח בניה היא לא עניין זול, אבל היא לגמרי יכולה לחסוך עשרות ומאות אלפי שקלים בתהליך הבנייה, כך שבסופו של דבר זה יוצא משתלם מאוד. למשל, אחד ממפקחי הבניה שמדורגים באתר מידרג סיפר שבאחד הפרויקטים עליהם פיקח הפועלים לא הצליחו להעביר את כל חומרי הבניה במעלית והם רצו להזמין מנוף שעלותו הכוללת הסתכמה בעשרות אלפי שקלים. מפקח הבנייה הבין את הבעיה והצליח למצוא דרך לפתוח את הקיר האחורי של המעלית, כך שכל החומרים יכנסו כמו שצריך. בפעולה הזו הוא חסך ללקוחות שלו עשרות אלפי שקלים.

לא חובה לקחת מפקח בנייה, אבל אם לקחתם אתם יכולים להיות בטוחים שיש מישהו בשטח שהאינטרס שלכם עומד מול עיניו.

 כמה עולה מפקח בניה

מפקחי בנייה מומלצים

כשמדובר בבית שלכם, אתם מה זה לא רוצים לקחת סיכון וליפול על מפקח בניה חאפר. איך בכל זאת בוחרים מפקח בניה מקצועי ואמין? אחת הדרכים הכי בטוחות היא כמובן לקבל המלצות מאנשים שכבר עבדו עם מפקח הבניה. ומה יותר פשוט מאשר לקרוא חוות דעת של עשרות לקוחות, שביצעו פיקוח בניה לבית שלהם לפניכם?

אחרי כל פיקוח בנייה, נציגי מידרג מתקשרים אל הלקוחות ומקבלים מהם דירוג וחוות דעת, כך שהציון באתר נשאר עדכני תמיד. אבל יותר מזה, לאחר תקופה של כמה חודשים ואפילו שנים, הלקוחות מקבלים שוב שיחת טלפון כדי לוודא שחוות הדעת עדיין עדכנית. בקיצור, את תהליך הבניה אנחנו לא יכולים לחסוך לכם, אבל את התהליך של בחירת מפקח בניה – לגמרי כן מחייך.

ותתחדשו!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה מפקח בנייה?

עלות של מפקח בניה מתומחרת בשתי דרכים שונות – לפי עלות חודשית ולפי אחוזים מהפרויקט. המחיר לחודש של פיקוח בנייה ינוע בין 5,000 ל-8,000 ש"ח לחודש, לא כולל מע"מ. המחיר לפי אחוזים מתוך הפרוייקט ינוע בין 2% ל-6%.

כמה עולה מפקח בניה לחודש?

מחיר של מפקח בנייה לחודש הוא 5,000-8,000 ₪, לא כולל מע"מ, כולל 2-3 ביקורים שבועיים באתר הבניה.  אם הפרויקט מתארך או שאתם מעוניינים בביקור יום יומי באתר הבנייה, המחיר יכול להגיע גם ל-12,000 אלף. 

כמה עולה מפקח בניה לפי אחוזים?

עלות מפקח בנייה לפי אחוזים תהיה 2-6 אחוזים מהפרויקט.

אנשים שהתעניינו בכמה עולה מפקח בניה? התעניינו גם בזה...

מפקחי בנייה מומלצים
מפקח בנייה - איך בוחרים נכון?
מפקח בנייה | כמה עולה
פיקוח בנייה פרטית
ניהול פרויקטים באתר בניה
ניהול פרויקטים בבניה


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק