מוקד מידרג: 1-700-707-233

שאיבת ביוב

אם הביוב גורם לכם לשקול ניתוח להסרת חוש הריח הגעתם למקום הנכון. כשמדברים על שאיבת ביוב חשוב קודם כל להבין למה בדיוק הכוונה: בור משאבה, בור ספיגה או שאיבת ביוב תוך כדי פתיחת סתימה. במאמר שלפניכם ריכזנו כל מה שכדאי לדעת על שאיבת ביוב לפי סוגי הביוב השונים, כולל מחירים מפורטים וחברות ביובית מומלצות לשאיבת ביוב. אטב על האף ואנחנו בפנים.


שאיבת ביוב – בור משאבה

אם יש לכם דירה מתחת לפני הקרקע מי השפכים שלה לא מגיעים לביוב בכוח הכבידה אלא באמצעות משאבת ביוב, הידועה גם בשם "משאבה טבולה". כשהמשאבה הזו מתקלקלת יש לפנות לאינסטלטור המומחה בתיקון משאבה טבולה.

הבעיה היא שלפעמים בור הביוב מוצף, מה שאומר שחייבים לשאוב את כל הג'יפה לפני שמחזירים את המשאבה למקום. חלק מהאינסטלטורים ידעו לשאוב את הביוב בעצמם אבל ההמלצה שלנו במקרה הזה היא הזמנה של ביובית, גם בגלל שיכולת השאיבה שלה חזקה יותר וגם בגלל צינור השטיפה שלה, שינקה היטב את הקו אחרי פתרון הבעיה. כמו כן, במרבית המקרים בעל הביובית הוא גם אינסטלטור כך שאם מדובר בתקלה פשוטה יחסית הוא גם יוכל לתקן את המשאבה בעצמו.

ראו את דוד, מפעיל ביובית מומלץ, מסביר על משאבה טבולה:
 

 

מחיר שאיבת בור משאבה

כסף מחיר שאיבת בור משאבה ללא תיקון המשאבה הוא 900-700 ₪. אם בעל הביובית הצליח לתקן המשאבה "על הדרך", המחיר יעלה כ־500-200 ₪ וגם יכול להגיע להרבה יותר, תלוי בגודל המשאבה ובכמות הלכלוך שבעל המקצוע היה צריך להוציא.

במקרה שהמשאבה נפחה את נשמתה המחיר של הסיפור כבר יעבור לרזולוציות אחרות – המחיר הכולל של שאיבת הביוב, קניית המשאבה החדשה וההתקנה שלה הוא 2,000 ₪ וצפונה, תלוי בסוג המשאבה שתבחרו לקנות.

 

משאבה טבולה שנסתמה בגלל מגבונים

שאיבת ביוב – בורות ספיגה ורקב

בורות ספיגה ובורות רקב (תודו שמדובר בשמות ציוריים) משמשים תחליף לביוב במקומות שאין בהם חיבור לצנרת הביוב העירונית. בור הספיגה, כשמו כן הוא, הוא המקום אליו מתנקזים מי השפכים כדי להיספג בקרקע. אל בור הספיגה מחובר בור רקב, שמטרתו ללכוד את המוצקים והשומנים שבמים.


כדי לשמור על פעילות תקינה של בור הספיגה וכדי לא לזהם את הקרקע עם שאריות שומנים, יש לשאוב ולפנות את בור הרקב אחת לכמה זמן באמצעות ביובית, מה שמכונה "שאיבת בורות ספיגה". מכיוון שכל בור ספיגה בנוי בגודל אחר ומותאם לכמות משתמשים שונה אין תדירות קבועה בחוק לשאיבת בורות ספיגה, והזמן המתאים לשאיבת הבור יכול להתחיל בפעם בשנה ולהגיע גם עד פעם בכמה שנים, תלוי בכמות הצרכנים ובגודל הבור.

שימו לב  את בורות הספיגה יש לפנות לאתר מורשה לטיפול בשפכים. פינוי בורות ספיגה באתר לא מורשה זו עבירה על החוק ומפגע סביבתי ותברואתי. על כן דרשו שאחרי פינוי השפכים בעל הביובית ישלח לכם אישור חתום בידי האתר המורשה על פינוי השפכים.

 

ביובית בשאיבת ביוב

 

מחיר שאיבת בורות ספיגה

מחיר שאיבת בורות ספיגה נקבע לפי קוב (1,000 ליטר), כיוון שעל כל קוב שמפונה יש לשלם לאתר של פינוי השפכים.

כסף מחיר שאיבת בורות ספיגה לקוב אחד הוא 1,000-800 ₪ ועל כל קוב נוסף שאתם שואבים תשלמו עוד כ300-200 ₪.

 

בור ספיגה

שאיבת ביוב בפתיחת סתימה

זה אולי יפתיע אתכם אבל ברוב המקרים אין צורך בשימוש במשאבה בעת פתיחת סתימה בביוב, אלא רק ב"כלי הפריצה" של הביובית, כלומר מכונת שטיפה בלחץ גבוה מאוד שפשוט מפוררת את גורמי הסתימה או לחלופין חותכת את השורשים שסתמו את הביוב. כלומר גם אם כרגע נראה שהכל מוצף, ברגע שהסתימה תיפתח תוכלו פשוט לגרוף הכל בחזרה פנימה. במקרים נדירים הביובית כן תצטרך לשאוב חלק מהביוב כדי לפתוח את הסתימה או כדי לאתר את פתח הניקוז בתוך הצנרת.

 

מחיר שאיבת ביוב בפתיחת סתימה

כסף מחיר ממוצע לפתיחת סתימה באמצעות ביובית הוא 800-700 ₪ אך כפי שתוכלו לראות במאמר שלנו על מחיר ביובית הוא יכול גם להיות גבוה יותר במקרים מסוימים, כמו למשל בשעת קריאה מאוחרת או במקרה שיש צורך לצלם את קו הביוב.

כסף עבור שאיבת ביוב בעת פתיחת סתימה תשלמו עוד 400-200 ₪, תלוי בכמות החומר שיש לשאוב.

הסתימה נפתחה? ראו את דוד, מפעיל ביובית מומלץ, מסביר כיצד תמנעו סתימות עתידיות:
 


מחיר שאיבת ביוב – השפעות נוספות

חוץ מהמחירים הסטנדרטיים שראיתם, חשוב לדעת שיש עוד שני גורמים קריטיים שיכולים להקפיץ את המחיר:

ביובית קרובים קרובים – צינור המשאבה של הביובית הוא באורך עשרה מטרים. אם הביובית לא יכולה להגיע קרוב מספיק אל הבור שאותו יש לשאוב יהיה צורך בחיבור של צינורות קשיחים נוספים אל הצינור הרגיל, ועל כך תצטרכו לשלם כ־300-200 ₪ נוספים.

ביובית שבתות וחגים – כמו בהרבה תחומים נוספים, גם כאן אם הקריאה לביובית היא בשעה מאוחרת או בסוף השבוע, סיכוי סביר מאוד שהמחיר יעלה.

ביובית אכן מראות קשים – כמו בכל תחום עבודה גם בשאיבת ביוב יש איזשהו טווח סבירות מסוים. אם בור הביוב שלכם מלא בהררי מגבונים או עמוס בכמות לא פרופורציונלית של חומרים קשים אחרים, הביובית תצטרך להתאמץ הרבה יותר ולכן גם המחיר של שאיבת הביוב יעלה.


חברות ביוביות מומלצות לשאיבת ביוב

מוכנים להוריד את האטבים? על אחריותכם בלבד... שאיבת ביוב זו עבודה שכדאי למצוא בשבילה בעל מקצוע אמין שיעבוד היטב וידאג לכך שהסתימה לא תחזור עוד יומיים וחצי. זה בדיוק התפקיד שלנו – יצרנו עבורכם רשימה של חברות ביובית מומלצות לשאיבת ביוב, כולן מדורגות לפי חוות דעת אמתיות מלקוחות קודמים.


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של שאיבת ביוב?

המחיר ההתחלתי של שאיבת בורות ספיגה או בורות ביוב מתחת לקרקע (בורות משאבה) הוא 900-700 ש"ח, ועשוי לעלות בעקבות גורמים שונים המפורטים במאמר כגון מרחק ממוקד השאיבה, שעת הקריאה, כמות החומר שיש לשאוב ועוד. 

מחיר שאיבת ביוב בעת פתיחת סתימה הוא 400-200 ש"ח בנוסף למחיר פתיחת הסתימה. 

מה זה ביובית?

ביובית, הידועה גם בתור משאית שאיבה, היא משאית גדולה הנושאת על גבה שני מכשירים אינסטלציה כבדים: משאבה ומכונת שטיפה בלחץ גבוה, ובעזרתם היא מסוגלת לפתוח סתימות ולשאוב ביוב. 

 

 

מה המחיר של שאיבת בור ספיגה?

מחיר שאיבת בורות ספיגה נמדד בקובים, כיוון שעל כל קוב שאתם מפנים לאתר המורשה אתם משלמים. עבור שאיבת קוב אחד תשלמו 1,000-800 ש"ח וכל קוב נוסף יעלה עוד כ300-200 ₪.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק