מוקד מידרג: 1-700-707-233

חיתוך שורשים בביוב

עץ הפיקוס החביב שעושה לכם צל ברחוב הוא אמנם תמים למראה, אבל מסתבר שגם לצל טוב יש מחיר. כדי לטפל באופן יעיל בסתימת שורשים בביוב באה לעולם הביובית – משאית ועליה מכונת שטיפה בלחץ גבוה שתחתוך את השורשים ותשחרר את הביוב. מה המחיר של חיתוך שורשים בביוב? איך מונעים חזרה של השורשים? כל התשובות כאן יחד עם חברות ביובית מומלצות לחיתוך שורשים. בואו עם המצ'טה.


שורשים בביוב

איך שורשים של עץ מוצאים את דרכם לצנרת הביוב? ובכן התשובה פשוטה. אמנם העצים נמצאים אצלנו רק במדרגה אחת מעל "דומם" אבל הם די חכמים. השורשים מזהים את הלחות שבקרבת הביוב וחותרים אל מקור הלחות. בדרך כלל החדירה לצנרת תהיה בחיבורים, כלומר במקום בו היא מתחברת לשוחת הביוב, אך יש מקרים בהם השורשים גם מצליחים לחדור אל תוך קו הביוב עצמו. בדרך כלל בעל המקצוע יזהה שהשורשים התנחלו לכם בביוב רק אחרי פתיחת הסתימה, אבל לפעמים יתמזל מזלכם וממש תוכלו לראות את השורשים בתוך שוחות הביוב.
 

שורשים בביוב

חיתוך שורשים בביוב

חשוב לנו לפתוח בכך שהפתרון היעיל ביותר לחיתוך שורשים בביוב הוא בעזרת כלים כבדים, כלומר לקרוא לביובית, משאית ענקית עם ציוד שטיפה בלחץ גבוה. לביובית יש "דיזה" (ראש צינור) מיוחדת לחיתוך שורשים בביוב.

אם מקום השורשים ידוע, בעל המקצוע פשוט יתקין את הדיזה ויתחיל לחתוך. אם לא, הוא יצטרך להשתמש במצלמה מיוחדת על מנת למצוא את המקום המדויק של השורשים, מה שיעלה קצת יותר (ראו מחירים בהמשך). בכל אופן, אם כבר הזמנתם ביובית לפתיחת סתימה והתבשרתם על בעיית שורשים – אל תהססו ותבקשו גם חיתוך שורשים וצילום אם צריך. גם אם תשלמו קצת יותר עכשיו זה ישתלם בטווח הרחוק, כי אם תדחו את חיתוך השורשים תשלמו הרבה יותר על הסתימה הבאה ובמקרים קשים יותר גם על החלפת צנרת.
 

ביובית

חיתוך שורשים בביוב בעזרת אינסטלטור

בשתי מילים: לא מומלץ. גם אם אינסטלטור פרטי יציע לכם לחתוך את השורשים בעזרת ספירלה או מוטות חשמליים ולחסוך קצת במחיר, אל תתפתו – מדובר בחסכון של כמה מאות שקלים שיעלה לכם ביוקר בהמשך. הספירלה יכולה לפגוע בצנרת הביוב ובניגוד לביובית אינה חותכת את השורשים באופן מושלם, כך שהיא למעשה רק מזרזת את הגדילה המחודשת שלהם.

 


מחיר חיתוך שורשים בביוב

מחיר חיתוך שורשים בביוב בעזרת ביובית הוא 1,500-800 ₪, והוא כולל את פתיחת הסתימה ושטיפת הקו. במקרים מורכבים יותר המחיר יכול להגיע אפילו ל-4,000 ₪ (מה כולל המחיר הגבוה? את מחיר הביובית ובדרך כלל גם צילום של קווי הביוב).

מציאת שורשים בביוב בעזרת צילום קווי ביוב

איך למנוע שורשים בביוב

הביובית הגיעה, השורשים בעולם שכולו טוב והביוב זורם. לצערנו עדיין מוקדם מדי לנוח על זרי הדפנה. שורשים שסתמו את הביוב מעידים על שתי בעיות קריטיות:

אחדשיש חור בצנרת הביוב

מספר שתיים  שהשורשים עתידים לחזור.

כעת עומדות בפניכם כמה דרכי פעולה:

החלפת ביוב החלפת הביוב – הפתרון הקלאסי והיסודי ביותר אך כמובן גם היקר ביותר, וקחו בחשבון שהוא כולל חפירות בקרקע עד לחשיפת הצינור. אם אתם שוקלים זאת, כדאי לכם להתייעץ קודם כל עם אינסטלטור שמומחה להחלפת קווי ביוב ולקבל הצעת מחיר מדויקת.

החלפת קו ביוב

הטלאת הביוב הטלאת הביוב (פאטצ') או התקנת שרוול (ליינר) – השימוש בפאטצ', טלאי בעברית, הוא פתרון חדשני יותר שהומצא כדי לחסוך את כל הטרחה והעלויות של החלפת קו הביוב. הפאטצ' עשוי מחומרים חזקים שדוחים כניסה של שורשים כגון זכוכית. הוא מוכנס דרך הצנרת ולמעשה מחליף את קטע הביוב שנהרס בידי השורשים.

גם הליינר עובד בעיקרון דומה – צינור חדש ועמיד יותר שמחליף את צינור הביוב הישן, אך במקום כל הבלגן של החפירה בקרקע פשוט מכניסים אותו דרך צינור הביוב הישן ונגמר הסיפור. הרבה מחברות הביובית מציעות שירות של התקנת פאטצ' וליינר, ושווה להתייעץ איתן מה כדאי לעשות במקרה הנקודתי שלכם ולקבל הצעת מחיר.

חומר נגד שורשים בביוב חומר נגד שורשים בביוב – הפתרון הזול ביותר אך גם השטחי ביותר. המותג המוכר ביותר הוא רוטקס, אך גם שאר המוצרים עובדים על עיקרון דומה – תערובת של כימיקלים ששופכים לביוב פעם בשנה במטרה להרוג את השורשים הקיימים ולמנוע מחדשים לחדור אל הצנרת. חומר כזה יעלה לכם כמה מאות שקלים בחנויות המיועדות לכך והוא פשוט מאוד לשימוש.

כרסום שורשים כרסום שורשים – אומרים שההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה. כרסום עצים הוא למעשה קיצוץ עוצמתי של שורשי העץ שאמור להשבית את פעילות השורשים לשנים הקרובות. כרסום עצים מבצע גנן

זוהר, מפעיל ביובית מומלץ, מספר על דרכי טיפול בסתימת שורשים:
 


חיתוך שורשים בביוב ללא הצלחה

במקרים נדירים, אם השורשים כבר עבים מדי, הביובית לא תצליח לבצע את העבודה. כאן עומדות בפניכם שתי אפשרויות: לחתוך את השורשים בטכנולוגיה מתקדמת יותר כמו רובוט לפתיחת סתימות, מכשיר יקר יותר שחלק מחברות הביובית מחזיקות, או לחלופין להחליף את קו הביוב או את הקטע הבעייתי.


חברות ביובית מומלצות לחיתוך שורשים בביוב

מקווים שלא הרסנו לכם את האסוציאציה של "מסע שורשים"   כך או כך אין ספק שחיתוך שורשים בביוב זה עניין קריטי, וחשוב מאוד שהוא ייעשה בידי בעל מקצוע אמין וישר. בדיוק בשביל זה יצרנו עבורכם רשימה של חברות ביובית מומלצות לחיתוך שורשים בביוב, וכולן מדורגות לפי חוות דעת אמתיות שמתעדכנות אחרי כל עסקה. מוכנים לטיפול שורש?


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של ניקוי שורשים בביוב?

חיתוך שורשים בביוב יעלה לכם 1200-800 ש"ח, כולל פתיחת הסתימה ושטיפת הקו לאחר מכן. אם היה צורך במצלמה, ייתכן שתשלמו תוספת של 600-400 ש"ח.

מה זה חומר שהורג שורשים בביוב?

חומר נגד שורשים ביוב הוא תערובת של כימיקלים שמטרתם להרוג את השורשים בביוב וכן למנוע משורשים חדשים לחדור אל תוך הצנרת. את החומר אפשר לקנות בחנויות ייעודיות בכמה מאות שקלים עם הוראות שימוש מצורפות. שימו לב - אם הביוב שלכם כבר סתום החומר לא יועיל לשחרר את הסתימה, אלא קודם כל תצטרכו להזמין ביובית ואחרי שהיא תחתוך את השורשים החומר יהיה יעיל.

מה עושים כשיש סתימה של שורשים בביוב?

בשביל זה (בין השאר) הומצאה הביובית, משאית ענקית עם ציוד מיוחד שתוכל לחתוך את השורשים התקועים בכמה דקות. אנחנו לא ממליצים להשתמש באינסטלטור ללא ביובית כיוון שהכלים שלו יכולים להזיק לצנרת וגם אם יצליחו לחתוך את השורשים הם פשוט יזרזו את הגדילה העתידית שלהם.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק