מוקד מידרג: 1-700-707-233

ביובית

כנראה שאם הגעתם לפה בבית שלכם מתחוללת הצפה של מי ביוב. זה בהחלט מצב מסריח למדי, אך החדשות הטובות הן שלא תצטרכו לגרוף את המים במשך שעות ותוכלו פשוט להזמין שירותי ביובית. אבל מה זה בכלל ביובית? אספנו לכם הסברים ומחירים של שירותי ביובית ואפילו הוספנו קצת "עשה זאת בעצמך" בצנרת הביוב. סגרו את האף, נקו את הידיים וצללו פנימה.


מתי צריך להזמין ביובית

אתם גרים בקומת קרקע, מגיעים הביתה וכבר בכניסה יש ריח של ביוב, אתם פותחים את דלת הבית ומגלים את ההצפה – הביוב עלה על גדותיו. אין מנוס מלהתחיל לגרוף את המים החוצה.

הסתימה בצנרת וההצפה יוצרים מצב מאוד לא נעים – מעבר לריח הנורא, יש לפעול מהר ולעבוד קשה כדי להיפטר מכל מי השופכין כדי שאלה לא יגיעו לשטיחים, לרהיטים ולמכשירי החשמל בבית. המים המגעילים עלולים "להדבק" בדברים שלכם, ויש כאן אפילו סכנה של ממש כיוון שהמים יכולים לחדור גם למערכת החשמל ולגרום לקצר או אפילו להתחשמלות.
 

 ביובית


אם אתם גרים בבניין דירות, כנראה שלא מדובר בתקלה שאתם הגורמים הישירים לה, אלא הדיירים בקומות מעליכם. סיבה לסתימה יכולה להיות זריקת חומרים שסותמים את הצנרת המשותפת כמו מגבונים או חומרים שומניים ובכך פוגעים בפעילות התקינה שלה. במצב כזה תצטרכו לשתף את וועד הבית, מאחר שהסתימה נמצאת ככל הנראה בצינור הראשי של הבניין.

אם אתם גרים בבית פרטי, כנראה שהסיבות להצפה הם ההרגלים שלכם או שורשים שצמחו בצנרת הביוב.

אז מה עושים? הנטייה הטבעית היא לפנות לאינסטלטור או לחברת המים, אבל עוד לפני כן - אם מדובר במצב בו הביוב עולה על גדותיו כנראה שתצטרכו לקרוא לשירותי ביובית. הסימנים הראשונים לסתימה ביוב הם בהחלט כאלה המזכירים סתימה פשוטה:

נקודה מים שלא יורדים בכיורים ובאסלה

נקודה עלייה של ריחות לא נעימים מחורי הביוב בבית

 במצב בו הזמנתם כמה וכמה פעמים אינסטלטור והתקלה חוזרת, כדאי לבדוק את התקלה לעומק  (תרתי משמע) שכן רוב הסיכויים שקיימת סתימה בביוב של הבית.

חשוב להבין כי ההפרש במחיר בין פתיחת סתימה אצל אינסטלטור בהשוואה לפתיחת סתימה עם ביובית הוא לא גדול ואם תקראו לשירותי ביובית ישר, תוכלו להימנע מתשלום כפול – אחד לאינסטלטור על הבדיקה ואחד לביובית על פתרון הבעיה.


מה זה ביובית בכלל

ביוביות הן משאיות הנושאות עליהן מערכת שאיבה שבאפשרותה לשאוב כמות גדולה של מי שופכין ופסולת. באמצעות הצינורות המחוברים לביובית ניתן לשאוב בואקום את המים, הפסולת והשומן או לחילופין - לשחרר מים חמים בלחץ גבוה כדי לנקות את הקו  (במידה וצריך – כשלמשל קיימים שורשים בצנרת). הביובית יעילה גם לשטיפת קווי ניקוז, ניקוי צנרת ומרזבים, הפרדת דלקים ועוד.
 

 ביובית

מחירי שירותי ביובית

ברגע שהבנתם שאין מנוס מלהזמין שירותי ביובית, כדאי שתדעו מהו מחיר ביובית עבור השירותים השונים (המחיר הוא יחסי ונע בהתאם לעומק הסתימה בצנרת, קושי פתיחת הסתימה, כמות המים שיש להזרים, כמות מי השפכים שיש לפנות למתקן טיהור וכו').

מחירים:

כסף מחיר ביובית לפתיחת סתימה בביוב 700-800 ₪.

כסף מחיר ביובית לפתיחת סתימה בקו ביוב עם שורשי צמחים 800-900 ₪.

כסף מחיר ביובית לשאיבת סתימה בביוב 900-1,100 ₪.

כסף מחיר ביובית לפתיחת סתימה ושטיפת קו ביוב 900-1,100 ₪

 


לפני שמזמינים ביובית - עשו זאת בעצמכם!

אחד  הדבר הראשון שכדאי לעשות בעצמכם הוא לקחת פומפה ולנסות לשחרר את הסתימה איתה (במידה ומדובר בסתימה בפתח ביוב בפנים הבית).

מספר שתיים  נסו לשפוך חומץ למאגר המים – החומץ לפעמים מחלחל מטה ומשחרר את הסתימה הקיימת.

שלוש  אם יש לכם קפיץ לפתיחת סתימות וההצפה היא לא גדולה מידי, תוכלו לנסות להחדיר אותו אל פתח הביוב ממנו עולים המים ולנסות לדחוף פנימה כמה שניתן, כדי לפתוח את הסתימה תוך כדי הזרמת מים.

אם אתם לא מצליחים לפתוח את הסתימה בעצמכם, אל תתעקשו, מכיוון שאתם עלולים לפגוע בצנרת שלכם, פשוט פנו אל בעל מקצוע המתאים מהתחום.

 

 פתיחת סתימה

כך תמנעו מהמפגש הבא עם הביובית

אם אתם כאן אנחנו כנראה לא צריכים לתאר לכם שמצב בו צריך להזמין ביובית הוא... איך נגיד... די מסריח. כדי למנוע את הפעם הבאה, יש מספר דברים שתוכלו לעשות:

ביובית כשנשאר שמן במחבת הטיגון שלכם, שפכו אותו לפח ולא אל הכיור, אחרת הוא נדבק אל דפנות הצנרת ומצטבר שם עד ליצירת סתימה.

ביובית בשום אופן אל תזרקו מגבונים או מוצרי היגיינה אל האסלה – הם סותמים את הצנרת ומהר מאוד תגיעו למצב של הצפת ביוב.

ביובית שימו מסננת לכיור כדי ש"תתפוס" בה שיערות, חלקי פלסטיק ושאריות מזון – וכמובן אל תשכחו לרוקן אותה מידי פעם אל פח האשפה (ולא לשטוף אותה כך שכל הלכלוך יישטף לצנרת).


שירותי ביובית מומלצים

אנחנו מבינים שמדובר במקרה דחוף בו אתם ישר מתקשרים לשם הראשון שעולה בתוצאות בגוגל – כדאי שתדעו שלבעל הביובית צריכים להיות האישורים המאשרים לו לטפל בנזקי הסביבה, ומעבר לכך חשוב שבעל המקצוע יהיה אמין ומנוסה, כך שהוא יטפל בתקלה שלכם ולא חלילה יחמיר אותה עוד יותר. תוצאה של עבודה חאפרית עם ביובית יכולה להיות למשל (לא עלינו) הרס של הצנרת שלכם, ואז הסיפור כבר הרבה פחות נחמד, והרבה יותר יקר. בשביל לא להחמיר את עסק הביש שלכם, אספנו לכם חברות ביובית מומלצות עם חוות דעת של לקוחות קודמים שלהם.


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של שירותי ביובית?

מחירים: 
מחיר ביובית לפתיחת סתימה בביוב 700-800 ₪.
מחיר ביובית לפתיחת סתימה בקו ביוב עם שורשי צמחים 800-900 ₪.
מחיר ביובית לשאיבת סתימה בביוב 900-1,100 ₪.
מחיר ביובית לפתיחת סתימה ושטיפת קו ביוב 900-1,100 ₪.

לא עדיף לקרוא לאינסטלטור במקום לשירותי ביובית?

במידה וקיימת תקלת צנרת אותה האינסטלטור לא יכול לפתור אז הוא ימליץ לכם להזמין שירותי ביובית וככה למעשה תשלמו פעמים - לאינסטלטור על האבחון ולביובית על פתיחת הסתימה לכן כדאי שתאבחנו את הבעיה במדויק לפני הקריאה לאינסטלטור.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק