מוקד מידרג: 1-700-707-233

פתיחת סתימה בביוב – מחיר
השאלה היא קודם כל, למה מתכוונים בשלוש מילות הקסם "פתיחת סתימה בביוב"? אם מדובר בפתיחת נקודתית של סתימה באסלה, המחיר יהיה 500-250 ₪. מחיר פתיחת סתימה בביוב עצמו לעומת זאת, יהיה יקר יותר כיוון שהעבודה תדרוש כלים כבדים וזמן עבודה ארוך יותר. המחיר במקרה כזה מתחיל ב-600 ₪ ויכול להגיע גם ל-1,500 ₪ והשמיים הם הגבול, אז כמה תעלה פתיחת סתימה בביוב ומה משפיע על המחיר? שימו מסכות על הפנים ואחרינו בסולם.


מחיר אינסטלטור לפתיחת סתימה בביוב

מחיר פתיחת סתימה חד פעמית באסלה או באמבטיה הוא 500-300 ₪. אם הביוב מתחיל להציף לכם את הבית או הגינה או שמדובר בסתימה שכבר חוזרת כמה פעמים ברציפות, מדובר בבעיה עמוקה יותר (תרתי משמע) שהכלים של האינטסלטור לא יצליחו לפתור. כדי לפתוח סתימת ביוב שכזו תצטרכו לקרוא לביובית, משאית הנושאת על גבה מכונה ייעודית לפתיחת סתימות יחד עם משאבה גדולה.

ביובית לפתיחת סתימות ביוב

פתיחת סתימה בביוב – מחיר בסיסי

לפני הכל, חשוב לנו להדגיש – פתיחת סתימה בביוב היא סיפור שקשה מאוד לדעת איפה הוא ייגמר. מרבית הסתימות אכן ייפתרו בכמה דקות עבודה של ביובית, אבל לפעמים לרוע המזל הסתימה תהפוך ל"אירוע מתגלגל", כלומר תוך כדי העבודה יתגלה שיש צורך בעבודה יסודית יותר שתכלול תוספות שונות כמו צילום, שאיבה או חיתוך שורשים, ועל כל המרעין בישין הללו נסביר בפסקה הבאה. הביוב שלכם הוא תת קרקעי, כלומר בקומת מרתף? קראו כאן על שאיבת ביוב בבור משאבה.

מחיר  מחיר בסיסי לפתיחת סתימה בביוב הוא 900-700 ₪.

 

ביוב סתום לפני פתיחה

פתיחת סתימה בביוב – מחירים נוספים

צילום קווי ביוב

את הצורך בצילום קווי ביוב אי אפשר לנחש מראש, והוא יעלה רק תוך הניסיון לפתיחת הסתימה. כך למשל מים או חול שמתחילים לעלות מצינור הביוב שלא במקום הנכון או ביובית שעובדת ועובדת ולא מצליחה לשחרר את הסתימה הם סימנים מובהקים שיש לצלם את הקו ולהבין מה בדיוק הבעיה – האם הקו עצמו קרס, האם חדרו שורשים לביוב ועוד אלמנטים אפשריים של תשתיות מתפרקות.

 

 

מחיר מחיר פתיחת סתימה בביוב כולל צילום הוא 1,200 – 1,600 ₪, זאת בהנחה שבעל הביובית הוא גם הצלם וכן הצליח לפתור את הבעיה בקלות. חשוב לדעת  שלא כל בעלי הביובית מומחים גם בצילום קווי ביוב, ואם יש לכם חשש שמדובר בסתימה רצינית זה משהו שכדאי לוודא מראש. אם תצטרכו להזמין מאתר נזילות המתמחה בצילום קווי ביוב, תצטרכו לשלם לו כ-1,000-800 ₪ בנוסף למחיר פתיחת הסתימה.
 

צילום קווי ביוב

 

פתיחת סתימת שורשים בביוב

פעמים רבות תוך כדי פתיחת הסתימה יתגלה, בעזרת צילום ולפעמים גם בלעדיו, שמקור הסתימה בשורשים שחדרו לצנרת הביוב. במקרה הזה הביובית תחתוך את השורשים בעזרת ראש צינור מיוחד ותפתח את הסתימה.

מחיר מחיר פתיחת סתימה באמצעות חיתוך שורשים בביוב הוא 1,200-1,000 ₪ כולל שטיפת הקו. אם בעל הביובית ביצע גם צילום של הקו, המחיר הסופי יסתכם באיזור 1,800-1,400 ₪. למרבה הצער חשוב לציין שזה הכסף הקטן, ואת הכסף הגדול תצטרכו להשקיע במניעת צמיחה מחודשת של השורשים.

ראו את דוד, מפעיל ביובית מומלץ, מדגים כיצד נראים שורשים בביוב:
 


שאיבת קווי ביוב

עובדה שתפתיע אתכם: ב90% מהמקרים, בשביל לפתוח סתימה בביוב לא צריך לשאוב שום דבר. הביובית פשוט תפורר בעוצמה את מחוללי הסתימה (כמעט תמיד, מגבונים) וכל מה שצף פשוט יתנקז חזרה אל הביוב, מקסימום עם קצת עזרה מצידכם. עם זאת כדאי לדבר גם על ה10% חסרי המזל. לפעמים כמות החומר שגרמה לסתימה גדולה מהרגיל או שיש למפעיל הביובית קושי למצוא את פתח הניקוז בתוך הקו, ולשם כך הוא יצטרך גם להשתמש במשאבה.

מחירמחיר פתיחת סתימה בביוב כולל שאיבה הוא 1,300-900 ₪, ובמקרים נדירים של שאיבה מסיבית יכול להגיע גם ל1,500 ₪ וצפונה.


מחיר פתיחה סתימת בביוב בניין

באופן עקרוני המחיר של פתיחת סתימה בביוב של בניין לא שונה מהותית מזה שתשלמו עבור פתיחת סתימת ביוב בבית פרטי, אולם פעמים רבות הסתימה בבניין המשותף תהיה יקרה יותר מכיוון שמדובר באחד משני התרחישים הבאים:
 

פתיחת סתימת ביוב בכמה בריכות

ככל שיש יותר אנשים שמשתמשים במערכת הביוב כך הסתימות נעשות מסיביות יותר. אם בבית פרטי יש סתימה בבריכת ביוב אחת, בבניין משותף יכול להיות שנסתמו ארבע בריכות ביוב ואת כולן תצטרך הביובית לפתוח.

מחיר מחיר פתיחת סתימה בביוב בשתיים עד ארבע בריכות הוא 1,500-1,200 ₪ ויכול להיות גם יותר אם מדובר בסתימות מסיביות ובזמן עבודה רב. העיקרון המנחה הוא פשוט – יותר בריכות הן יותר זמן עבודה ולכן גם יותר כסף.
 

פתיחת סתימה בשתי בריכות ביוב

 

פתיחת סתימת ביוב בקומה גבוהה

בניגוד לבית פרטי שבו צנרת הביוב היא בקרקע, בבניין רב קומות יכול להיות שהסתימה באמצע הצנרת, ומפעיל הביובית יצטרך למצוא פתרון יצירתי להגיע למיקום הבעייתי בצנרת, בדרך כלל דרך פתח הניקוז שבגג - מה שיהפוך את העבודה למורכבת ויקרה יותר.

מחיר מחיר פתיחת סתימה בביוב בקומה גבוהה הוא 1,500-1,200 ₪.


מחיר פתיחת סתימה בביוב – כך תתכוננו

ביובית שילוב זרועות – כפי שציינו למעלה, לפעמים פתיחת סתימה בביוב תדרוש כמה סוגים של דרכי פעולה: אינסטלציה, צילום, שאיבה ועוד, אבל הקאצ' הוא שהכל מתגלה רק תוך כדי העבודה. לכן ההמלצה שלנו היא לא להתבייש ומראש לחפש בעל מקצוע עם כלי שאיבה וצילום, ככה שתוכלו לחסוך לפחות את מחיר הקריאה של בעל מקצוע אחר ואולי גם יותר.

ביובית ריכוז עבודות – בהמשך לסעיף הקודם, פעמים רבות בעל הביובית הוא גם אינסטלטור, ולכן שווה לעשות מהלימונים לימונדה ולנצל את הביקור שלו לעבודות אחרות כגון הגברת לחץ מים, תיקון נזילה בניאגרה ואפילו תיקון טוחן אשפה.

ביובית הצעת מחיר מפורטת – אמנם הזמנת ביובית זו לא בניית בית, אבל הבנתם כבר שמדובר במשהו שיכול לעלות לכם כמה אלפי שקלים, למרות שמראש חשבתם שזה ייגמר בכמה מאות. לכן ההמלצה שלנו היא לבקש הצעת מחיר מדורגת מראש – כמה יעלה צילום, כמה תעלה שאיבה. ככה תהיו מוכנים לכל הפתעה ותראו לבעל המקצוע שאתם יודעים למה אתה נכנסים.
 

דוד, מפעיל ביובית מומלץ, כיצד תמנעו סתימות ביוב עתידיות:
 


חברות ביובית מומלצות לפתיחת סתימה בביוב

מוכנים לנהל משא ומתן לשחרור הסתימה?   חוץ מהמחיר, פתיחת סתימה בביוב זו עבודה שכדאי למצוא בשבילה בעל מקצוע אמין, שיפתח את הסתימה בצורה יסודית כך שאחרי שבוע לא תצטרכו לקרוא לו שוב... אנחנו עשינו בשבילכם חצי מהדרך ויצרנו רשימה של חברות ביובית מומלצות לפתיחת סתימה בביוב, כולן מדורגות לפי חוות דעת של לקוחות אמתיים, לכם נשאר רק לקרוא את חוות הדעת ולבחור.
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק