מוקד מידרג: 1-700-707-233

תיקון כיריים אינדוקציה

כמו כל מכשיר חשמלי במאה ה-21, גם בכיריים אינדוקציה (שמרגישות כמו המאה ה-22) אחרי כמה שנים מגיעות התקלות. נתחיל מהסוף – תיקון כיריים אינדוקציה כמעט תמיד יסתכם בתיקון אחד מן הכרטיסים האלקטרוניים, ואם שפר עליכם מזלכם, יהיה מדובר "רק" בבעיית מגעים. אז כמה עולה תיקון כיריים אינדוקציה? איך תדעו אם אתם צריכים חשמלאי או טכנאי? ובמה אסור לנקות אותן? המדריך השלם לתיקון כיריים אינדוקציה לפניכם.


לפני שמזמינים טכנאי לתיקון כיריים אינדוקציה

קודם כל ודאו שאתם במקום הנכון - אם הכיריים שלכם חשמליות רגילות (שיכולות להתחמם גם כשאין עליהן כלים), מה שאתם צריכים הוא תיקון כיריים חשמליות. חוץ מזה, בכיריים אינדוקציה לא כל מה שנראה כמו תקלה הוא אכן תקלה. רגע לפני שתיכנסו למערכת יחסים צפופה עם טכנאי כיריים או עם חשמלאי, חשוב לבדוק כמה דברים שאולי יהפכו את השידוך למיותר:

כיריים חשמליות כלי אינדוקציה מתאים – אם יש לכם כיריים אינדוקציה אתם כבר יודעים שצריך סירים מיוחדים אבל לפעמים גם את זה שוכחים, ויכול להיות שהכיריים פשוט לא מחממות כי השתמשתם בכלי לא מתאים או בכלי גדול או קטן מדי ביחס לשטח הלהבה. לכן, דבר ראשון בדקו אם השתמשתם בסיר אינדוקציה מהחומר המתאים ובגודל המתאים.

כיריים חשמליות כיריים אינדוקציה שנכבות אחרי צפצוף – התרחיש הזה הוא סימן לכך שיש גוף זר על לוח הבקרה – חפץ, נוזל שגלש או אפילו ידיים רטובות, והכיריים מכבות את עצמן כי משהו מפריע להן לפעול. נגבו את הידיים ואת לוח הבקרה ונסו להפעיל את הכיריים שוב.

כיריים חשמליות כיריים אינדוקציה שמרעישות – שיטת החימום הייחודית של כיריים אינדוקציה גורמת לרעש ("מוזיקת רקע" אם תרצו), אז בין אם אלו שריקות או נקישות ובין אם פצפוץ או זמזום מדובר בעניין תקין לחלוטין. בנוסף, יכול להיות שגם אחרי שהכיריים כבו תשמעו פתאום את המאוורר שתפקידו לקרר את האזור שתחת הכיריים.

כיריים חשמליות מפסק תלת פאזי שקפץ – אם כיריים האינדוקציה שלכם עובדות על מערכת חשמל תלת פאזית (תוכלו לדעת זאת אם הן מחוברות לשקע מיוחד), יכול להיות שהסיבה לכך שהן לא עובדות נובעת ממפסק ש"קפץ" אבל נשאר עדיין למעלה. גשו ללוח החשמל, הורידו את כל מפסקי הכיריים (קל לזהות אותם, אלו שלושה מפסקים צמודים) והעלו אותם חזרה. הבעיה נפתרה? מזל טוב. הכיריים עדיין לא עובדות, או שהמפסקים קופצים בחזרה למטה? סביר מאוד להניח שיש לכם תקלה במגעים או בכרטיס האלקטרוני, כפי שתוכלו לקרוא בהמשך.

 מפסק תלת פאזי לכיריים אינדוקציה

תיקון כיריים אינדוקציה – חשמלאי או טכנאי?

ניסיתם לעשות את כל מה שציינו ועדיין יש בעיה? כנראה שאכן יש תקלה אמתית שתדרוש בעל מקצוע. ברוב המקרים הבעיה היא בכיריים עצמן והאיש הנכון להזמין לתיקון הוא טכנאי כיריים. אולם קודם לכן חשוב לשלול את האפשרות שמדובר בתקלת חשמל, זאת בעזרת שני סימנים:

שלב ראשון בדיקת טסטר – מתוך חמשת החורים שבשקע התלת פאזי לכיריים, בשלושה אמור לזרום חשמל. עברו עם הטסטר אחד אחד ובדקו – אם בסך הכל המברג האיר רק בשני חורים, יש בעיה בזרימת החשמל בשקע ותצטרכו לקרוא לחשמלאי.

שלב שני כיריים שלא נדלקות כלל – גם אם בדיקת הטסטר הראתה שהכל תקין, במקרה שבו הכיריים בכלל נדלקות (שום דבר לא מופיע על הצג), יש עדיין סבירות שהתקלה קשורה בחשמל. לכן במקרה כזה, ההמלצה שלנו היא קודם כל להתקשר לחשמלאי ולנסות להבין יחד איתו אם יש מקור הבעיה הוא חשמלי, ואם התשובה שלילית להמשיך לשלב הבא ולהזמין טכנאי כיריים.


תיקונים נפוצים בכיריים אינדוקציה

אחרי ששללתם את האפשרות שמדובר בתקלת חשמל, תצטרכו להזמין טכנאי כיריים. לכיריים אינדוקציה יש כמה תקלות נפוצות: חלק מהכירות או כולן לא מתחממות, הכיריים לא נדלקות, לא מגיבות ללחצנים או גורמות לקצר. בכל המקרים האלה הבעיה היא כמעט תמיד אחת משתיים:

כיריים חשמליות בעיית מגעים – הדבר הראשון שאותו יבדוק טכנאי הכיריים הוא החיבור החוטי של הכיריים לחשמל, שכן יכול להיות שאחד החוטים התנתק או נשרף. אם זו אכן הבעיה, יצאתם בזול והטכנאי יתקן את הבעיה "על המקום".

נקודה מחיר תיקון בעיית מגעים בכיריים אינדוקציה הוא מחיר ביקור, כלומר בסביבות 250 ש"ח.

 

כיריים חשמליות כרטיס פיקוד תקול – זוהי האפשרות השכיחה והיקרה. אם המגעים נמצאו תקינים, הטכנאי ישלח את הכיריים למעבדה, שם יפתחו אותן ויבדקו את תקינות הכרטיסים האלקטרוניים שלהן. ברוב המקרים תהיה אפשרות לתקן את הכרטיס הפגום, אך לפעמים יתברר שהכרטיס התקלקל לגמרי ותצטרכו כרטיס חדש, מה שיעלה לכם הרבה יותר. 

נקודה מחיר תיקון כרטיס של כיריים אינדוקציה הוא 1000-800 ₪.

נקודה מחיר החלפת כרטיס בכיריים אינדוקציה משתנה מאוד בהתאם למותג ולדגם, ועולה בין 1400 ל-2000 ₪.

 כרטיס פיקוד שרוף בכיריים אינדוקציה

תיקון כיריים אינדוקציה שנשברו

אם בזכוכית הכיריים יש סדק או שבר (משהו שאמור לקרות רק מנפילה של חפץ חד על הכיריים) יש בפינו חדשות רעות. בחלק מהחברות בכלל אין אפשרות לקנות זכוכית חדשה ובחברות אחרות תוכלו לרכוש זכוכית חדשה לכיריים במחיר של בערך 80% מערך הכיריים המקורי. ההמלצה שלנו במקרה של זכוכית שבורה, אם לא מדובר בכיריים יקרות במיוחד – פשוט לקנות כיריים חדשות.

 כיריים אינדוקציה עם זכוכית שבורה

איך לנקות כיריים אינדוקציה

ניקוי מתאים של הכיריים יכול למנוע תקלות עתידיות בהמשך וגם לשמור על האסתטיקה הכללית של הכיריים. שימו לב שאתם מקפידים על הכללים הבאים:

ללא אקונומיקה חומר ניקוי מתאים – לניקוי כיריים אינדוקציה מומלץ להשתמש בחומר מתאים לניקוי זכוכית קרמית. השימוש בחומרים חזקים (מסיר שומנים, אקונומיקה ותרסיסים למיניהם) עלול להשאיר כתמים על הכיריים. כמו כן, כדי למנוע שריטות השתמשו בספוג רך ולא בצמר פלדה ודומיו.

בלי הרבה מים ניקוי עם מעט מים – אם אתם מנקים את הכיריים במים, השתמשו רק במטלית לחה. אם תשפכו מים על הכיריים הם עלולים לחדור אל פנים הכיריים ולהזיק לכרטיסים האלקטרוניים.

לא כשהכיריים חמות נקו כשהכיריים קרות – אם אתם לא רוצים כתמים מיותרים, אל תנקו את הכיריים בעודן חמות, גם עם חומר ניקוי מתאים. יוצא הדופן היחיד במקרה הוא סוכר (לדוגמא – ריבה, מיצים וכדומה), שאותו יש לנקות מהר ככל האפשר כדי שהסוכר לא יתגבש על הכיריים וישאיר עליהן את חותמו לנצח.


טכנאים מומלצים לתיקון כיריים אינדוקציה

מתגעגעים לזמזום האהוב של האינדוקציה? תיקון כיריים אינדוקציה היא עבודה שכדאי לתת לטכנאי אמין ומסור לבצע. בדיוק בשביל זה יצרנו עבורכם רשימה של טכנאים מומלצים לתיקון כיריים אינדוקציה, כולם מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמתיים. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

למה הכיריים אינדוקציה לא עובדות?

יכולות להיות כמה סיבות בגללן כיריים אינדוקציה לא עובדות. לרוב מדובר בבעיה בכרטיס הפיקוד, אבל יכול להיות גם שיש בעית מגעים או בעית חשמל.

האם אפשר לעשות החלפת זכוכית לכיריים אינדוקציה?

החלפת זכוכית לכיריים אינדוקציה אפשרית רק בחלק מהדגמים, וגם אז מדובר בעבודה בעלות גבוהה במיוחד ביחס למחיר הכיריים.

כמה עולה תיקון כיריים אינדוקציה?

תלוי בחלק התקול. אם הבעיה הייתה במגעים תצאו בזול ותשלמו מחיר ביקור של 250 ש"ח. לרוב הבעיה היא בכרטיס הפיקוד. תיקון כרטיס פיקוד של כיריים אינדוקציה עולה 1000-800 ש"ח, ומחיר החלפת כרטיס פיקוד של כיריים אינדוקציה עולה 2000-1400 ש"ח. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק