מוקד מידרג: 1-700-707-233

טיפים בנושא טכנאי מכונות כביסה

מכונת הכביסה מתקלקלת בדיוק שיש לנו "הרים" של כביסה לעשות וכמעט לא נותר לנו בגד ראוי ללבוש. במצב זה אנו תלויים בחסדיו של הטכנאי, שיבוא ויפתור את הבעיה, ביעילות ובמחיר הנמוך ממחיר מכונה חדשה.


כללי

לפני שקוראים לטכנאי מכונות כביסה, חשוב לבדוק שהבעיה באמת נובעת מהמכונה ולא ממקור אחר. מכיוון שהמכונה מחוברת לתשתית המים, נוכל לחשוב שיש בעיה של נזילה ממכונת הכביסה, למרות שהבעיה קשורה באמת לאביזרי האינסטלציה המחברים את המכונה לתשתית המים. בסרטון הבא, טכנאי מכונות כביסה מסביר איך לזהות מהיכן נובעת הנזילה, וכך לחסוך ביקור מיותר של טכנאי:

נזילה ממכונת כביסה


תקלות נפוצות

קוראים יקרים, אפשר להירגע! ישנן 3 בעיות, אשר מהוות 90% מהתקלות במכונות הכביסה.

התקלה הראשונה והנפוצה ביותר היא סתימה במשאבה או באחד מהצינורות. עלות פתרון תקלה זו היא עלות ביקור בלבד - 150-250 ש"ח היות ואין צורך בהחלפת חלק כלשהו.

תקלה שנייה היא משאבה מקולקלת. עלות החלפת משאבה נעה בין 400-600 ש"ח, ע"פ סוג המכונה. המחיר כולל את המשאבה עצמה ואת מחיר ההתקנה. 

תקלה שלישית היא גוף חימום מקולקל. עלות החלפת גוף חימום נעה בין 400-500 ש"ח וכוללת את עלות גוף החימום ואת עלות ההתקנה.  

תקלה אפשרית נוספת, אם כי פחות נפוצה, היא תקלה בכרטיס. עלות תיקון כרטיס נעה בין 600-750 ש"ח, תלוי בסוג המכונה.

בעיה נדירה יותר, היא תקלה בבולמי הזעזועים של מכונת הכביסה. בסרטון למטה, טכנאי מכונות כביסה מסביר כיצד נזהה בעיה בבולמים וכיצד נטפל בה:

 

בולמי זעזועים למכונת כביסה


איך לא נופלים על טכנאי מכונות כביסה "חאפר"?

נורות האזהרה צריכות להידלק, כאשר אומרים לכם שעלות ביקור היא 40 ש"ח. באמת נראה לכם הגיוני שמישהו יבוא עד לביתכם תמורת סכום זה? אותו טכנאי תמיד ימצא שיש "תקלה רצינית ביותר" ויגלה שצריך להחליף חצי מכונה. את עלות הביקור הזול אתם תשלמו ביוקר במחירים מנופחים של חלקים, שעשויים להיות תקינים לחלוטין.

במידה והטכנאי מחליף חלק כלשהו, יש לדרוש לראות את החלק החדש באריזתו המקורית וכן להשאיר בידכם את החלק המוחלף.


מדוע להזמין טכנאי, אם ניתן למנוע את התקלות מראש?

זה אולי קצת מפתיע אבל חלק גדול מהתקלות במכונות כביסה נגרם כתוצאה מה"אוצרות" שאנו שוכחים בכיסים - ממטבעות ועד טישויים. עוד סיבה לתקלות, היא שימוש לא נכון. הנה כמה טיפים על הפעלת מכונת כביסה בצורה נכונה

  • לא לדחוס - יש לנו את הנטייה להעמיס עוד ועוד על המכונה, כי "יש מקום". אבל עדיף להשאיר מרווח של חמש אצבעות לפחות, בין הכביסה לסיומת של התוף. אחרת העומס, יכביד על הציר של המכונה ויהרוס אותו, התוף יפסיק להסתובב והבגדים שבאמצע ישארו רטובים ולא יקבלו סחיטה כמו שצריך.

  • אבקת כביסה לפי הצורך - אם הבגדים יוצאים עם אבקה או עם חורים, זה לא אומר שיש בעיה במכונה. רוב הסיכויים, ששמנו יותר מדי אבקה מהכמות המומלצת. היום יש כבר קפסולות מדויקות של נוזל כביסה, שניתן לזרוק למכונת כביסה. אם אתם לא משתמשים בקפסולה, חשוב לשים את כמות האבקה לפי הוראות היצרן על הקופסא.

  • תוכניות קצרות - את רוב הבגדים אנו שמים במכונה אחרי שימוש חד פעמי. לכן אין טעם לעשות תוכניות ארוכות שלוקחות שעתיים, זה סתם מענה את הבגדים בתוך מכונת הכביסה. עדיף במקום לבחור תוכניות קצרות של 40 דקות.

  • לא לנסות בכוח - פעמים רבות קורה שדלת מכונת כביסה נתקעת ולא נפתחת ובינתיים הבגדים כלואים בפנים. במקום למשוך בכוח את הדלת ולגרום לנזק, צפו בטיפ הבא שנתן טכנאי מכונות כביסה לפתרון הבעיה

דלת מכונת כביסה לא נפתחת

ריח רע ממכונת כביסה - הבעיה הבאה לא קשורה למכונת כביסה באופן ישיר אלא רק בעקיפין אבל חשוב לטפל בה. אז למה הכביסה יוצאת מהמכונה בריח רע? יש כל מיני סיבות אפשריות, בקישור תוכלו לקרוא איך המומחים ששאלנו ענו על השאלה. 
בהרבה מקרים, הריח מגיע מהחיבור של צינור הניקוז של מכונת הכביסה לפתח הניקוז של הביוב. בסרטון הבא, תמצאו הסבר על "מסנן (סיפון) למכונת כביסה", שהוא הפתרון לבעיה:

ריח רע ממכונת כביסה

כביסה לא נקיה - - אם הכביסה עצמה לא מריחה טוב או שהכביסה לא יוצאת לא נקיה, כנראה שהצטבר לכלוך בפילטר של מכונת הכביסה. בסרטון הבא, טכנאי מכונות כביסה מסביר איך תוכלו לנקות לבד את הפילטר של מכונת הכביסה, ותחזירו את הריח הטוב לכביסה:

ניקוי פילטר למכונת כביסה


המלצות על טכנאי מכונות כביסה

כולם יודעים להגיד לנו שכדאי לקחת רק טכנאים עם המלצות ולא ליפול על חאפרים. להגיד זה נורא קל. הבעיה היא שרוב האנשים לא זוכרים מי תיקן להם את המכונת כביסה וגם אם הם זוכרים לא בטוח שהם רוצים להמליץ עליו... לחלק מהלקוחות יש גם סיפורים על טכנאים שמצאו תקלות מפה ועד ההודעה החדשה, גבו מחיר לא נורמאלי והמכונה עדיין לא עובדת... לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על טכנאי מכונות כביסה אמינים לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהטכנאים שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא טכנאי מכונות כביסה מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של טכנאי מכונות כביסה מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל תיקון או שירות, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימה המלאה של טכנאי מכונות כביסה מומלצים באזורכם.

מכונת כביסה לא סוחטת, מה יכולה להיות הסיבה?

אם מכונת הכביסה לא סוחטת ואתם מבחינים בכך שגם המים במכונה לא מתנקזים, רוב הסיכויים שיש סתימה בפילטר או בעיה במשאבה. כאן תוכלו לקרוא מה המומחים ששאלנו אמרו על גורמים למכונת כביסה שלא סוחטת.
 


 

מדוע יש ריח רע ממכונת כביסה?

"מכונת כביסה מסריחה", היא תופעה די נפוצה והסיבה העיקרית לבעיה היא - חוסר אוורור. למעשה, בסוף כל מכונה עדיין נשארים מים עומדים. לכן, כשסוגרים את דלת המכונה בזמן שהיא לא פועלת, לא מאפשרים למים שבתוך המכונה להתנדף באופן טבעי. כתוצאה מזה נוצר ריח רע.

יש עוד סיבות שיכולות לגרום לכביסה לצאת מהמכונה עם ריח רע, כאן תוכלו לקרוא איך המומחים ששאלנו ענו על השאלה.

אפשר להיפטר מבעית הריח על ידי פתיחה של פתח השירות של המכונה, ריקון ידני של המים העומדים והפעלה מחודשת של המכונה עם חומר ניקוי כמו מלח לימון.

מכונת כביסה לא מסתובבת, מה גורם לכך?

שלושה גורמים עיקריים יכולים לגרום לכך. נתחיל מהקל אל הקשה. גורם ראשון, הרצועה במכונת הכביסה נפלה או נקרעה. במקרה זה, תיקון קל וזול יפתור את הבעיה – רק צריך להחזיר את הרצועה למקומה או להחליפה.
בעיה יותר חמורה, שיכולה לגרום לזה היא תקלה במנוע של מכונת הכביסה והתקלה החמורה מכל היא בעיה בכרטיס האלקטרוני. במצב כזה, כדאי לשקול אם בכלל משתלם לתקן את המכונה, כי העלות של הכרטיס מאוד יקרה.

מכונת כביסה לא מוציאה מים, מה יכולה להיות הבעיה?

רוב הסיכויים שנוצרה סתימה בצינור המים או שיש בעיה במשאבת המים וצריך להחליף או לתקן אותה. הנזק לכיס יהיה לכל היותר 600 ₪.

 

 

מכונת כביסה לא עובדת, מה עושים?

לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי מכונות כביסה, בדקו לפניכן, שלא מדובר בבעיה חשמלית. רוב הסיכויים, שהפיוז של המכונה נשרף ולכן, לא מגיע מתח חשמלי למכונה.

כמו כן, ודאו שדלת המכונה סגורה היטב. לפעמים, לא שמים לב שהדלת מעט פתוחה וכל עוד יש פתח, המכונה פשוט לא תתחיל לעבוד. בעיה אחרת, שעלולה לגרום לבעיה, היא תקלה בהגדרות הכרטיס האלקטרוני של המכונה.

בסרטון הבא, תוכלו לקבל הסבר קצר על הכרטיס האלקטרוני והגורמים, שעלולים לפגוע בפעולתו:


 

מכונת כביסה לא מנקה, איך פותרים את הבעיה?

רוב הסיכויים שהבעיה נובעת מאחד הרכיבים במערכת החימום של המכונה. ב – 90 אחוז מהמקרים, החלפת גוף חימום תפתור את הבעיה.

מכונת כביסה לא מושכת אבקה , מה הסיבה?

בדרך כלל זה אומר שיש סתימה בתא של האבקה וצריך לנקות אותו. אם אחרי הניקוי, עדיין המכונה לא לוקחת את האבקה, יכול להיות שיש בעיה בברזים של המכונה.

 

מכונת כביסה חורקת, איך ניתן לתקן את הבעיה?

לרוב מדובר באחת משתי סיבות. הסיבה הראשונה, היא בעיה במנוע של המכונה. הסיבה השניה, היא, שציר הלאגרים עומד להישבר.

במקרה הראשון, אתם עוד נחשבים ברי מזל. התיקון של מנוע מכונת הכביסה יעמוד על כ - 400-600 ₪. במקרה השני, אין לכם מזל. עלות תיקון או החלפה של לאגרים עומדת לכל הפחות על 1000 ₪. רוב טכנאי מכונות הכביסה, ימליצו לכם במקרה זה לקנות מכונת כביסה חדשה.

מכונת כביסה נוזלת, מה יכול לגרום לנזילה?

לפני שפונים להאשים את מכונת הכביסה, צריך לברר, שאין בעיה בצינור הניקוז, שמעביר מים מהמכונה אל הביוב. אם הנזילה מתמקדת בעיקר מתחת למכונת הכביסה, כנראה שמדובר בסתימה בצינור הניקוז. במידה ויש לכם מכונת כביסה עם פתח קדמי והמים יוצאים מקדימה, סבירות גבוהה שהשרוול (הגומי) של דלת המכונה קרוע.

מכונת כביסה נתקעת, מה התקלה?

יש כמה סיבות אפשריות, שיכולות לגרום למכונת הכביסה להיתקע. בכדי לאתר את הבעיה, חשוב לשים לב, באיזה שלב המכונה נתקעה. אם היא נתקעה בשלב הראשון – מים אמורים להיכנס למכונה אבל הם לא נכנסים - כנראה שיש סתימה בפילטר של המכונה או סתימה בצינור שמוביל מים אל המכונה. מכיוון שמכונות הכביסה בנויות על התניה, המכונה לא תתחיל לעבוד עד, שיגיעו מים.

אם המכונה נתקעה בשלב, שבו היא מסתובבת ומרוקנת את המים, כנראה שהמשאבה של מכונת הכביסה לא תקינה או שיש סתימה בצינור הניקוז. הפיקוד האלקטרוני של המכונה, יבין למעשה שאין יציאה של מים ולכן, יעצור את המשך פעולת המכונה. במכונות כביסה חדשות, המחשב יזהה את הבעיה, יפסיק את פעולת המכונה ויתריע על הבעיה באמצעות אור מהבהב. במכונות כביסה דיגיטלית, אפילו יופיע על צג המכונה, קוד תקלה. במידה ושמרתם על ספר ההדרכה, תוכלו להיעזר בו, על מנת לזהות את החלק הבעייתי.

במידה ומכונת הכביסה עברה את כל השלבים, אך נתקעה בזמן הסחיטה, סבירות גבוהה שיש איזה שהיא סתימה או גוף זר שחוסם את פתח הניקוז של המכונה. במקרה כזה, כדאי לפתוח את פתח השירות של המכונה, שנמצא בדרך כלל בתחתית המכונה, מצד ימן או מצד שמאל, על מנת לסלק את הגורם, שמפריע למעבר המים.

מכונת כביסה רועשת, איך נפטרים מהרעש?

יכול להיות שאיזה שהוא חפץ מתכתי כמו מטבע, חדר דרך החורים בתוף המכונה אל המשאבה. במכונות כביסה ישנות, יהיה קל יותר לטכנאי לגשת ולהוציא את הגוף הזר. במכונות חדשות ומשוכללות, הגישה תהיה יותר מורכבת ולכן, תיקון כזה יעלה יותר יקר. אם יש רעש ממש חזק, ייתכן ומדובר בתקלה רצינית במייסבים של מכונת הכביסה. במצב כזה, התיקון ייצא מאוד יקר.
 

 

 

מכונת כביסה רועדת בסחיטה, מה הסיבה?

רוב הסיכויים, שהזיזו את המכונה מספר פעמים והיא איבדה את היציבות שלה. מקור הבעיה בדרך כלל הוא בולם הזעזועים.

דלת מכונת כביסה לא נפתחת - איך פותרים את הבעיה?

כשהכביסה נשארת בפנים והדלת של מכונת הכביסה לא נפתחת, כנראה שהבעיה במנגנון של הדלת. החלפת דלת מכונת כביסה היא סיפור לא זול, אז לפני שרצים להחליף את הדלת, כדאי לנסות את הטיפ הבא:

לחכות 10 דקות מסיום פעולת מכונת הכביסה, לנתק את המכונה מהחשמל, ולתת אגרוף קל בדופן מכונת הכביסה - המנגנון של הדלת משתחרר והכביסה חופשייה לצאת מהמכונה. אם התקלה חוזרת על עצמה - כדאי להזמין טכנאי מכונות כביסה. לרשימת טכנאי מכונות הכביסה המומלצים באתר לחצו כאן

מכונת כביסה מקצרת - מה הסיבה?

תקלה בה מכונת הכביסה מקצרת וגורמת לנפילת חשמל, נגרמת לרוב כתוצאה של גוף חימום פגום או נזילה פנימית במכונה. בכל מקרה, כדאי להזמין טכנאי מכונות כביסה ולטפל בבעיה במהירות.

על איזו מהירות סחיטה כדאי לשים את המכונה?

שאלנו עשרות טכנאים מומלצים, וכאן תוכלו לקרוא מה הם חשבו על מהירות הסחיטה המומלצת.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק