מוקד מידרג: 1-700-707-233

תיקון כיריים חשמליות

כמו כל מוצר חשמלי מודרני, גם כיריים חשמליות נוטות להתקלקל אחרי כמה שנים. בזמן שהביצה מתבשלת על הפרימוס נספר לכם שרוב התקלות קשורות בכרטיס הפיקוד, ומיעוטן נובעות מסליל שרוף, מבעיית מגעים או מבעיית חשמל. כמה עולה תיקון של כיריים חשמליות? והאם זה משתלם? כל זאת ועוד במדריך השלם לתיקון כיריים חשמליות. יהיה חם!


רגע לפני שמזמינים טכנאי לתיקון הכיריים

לפני שניכנס לעובי הכירה קודם יש לוודא שאתם במקום הנכון. אם הכיריים שלכם הן מהסוג שמתחמם רק כאשר מניחים עליהם כלים מסוימים, מה שאתם צריכים הוא תיקון כיריים אינדוקציה. אחרי שעברנו את השלב הזה, אנו ממליצים על פעולה פשוטה שאולי תוכל לפתור לכם את הבעיה. לפעמים אחת מהפאזות שמובילות חשמל לכיריים, "קפצה" מסיבה כלשהי, אבל המפסק בלוח עדיין למעלה. הורידו את מפסקי הכיריים בלוח החשמל (קל לזהות – שלושה מפסקים צמודים) והעלו אותם חזרה. הכיריים חזרו לעבוד? מזל טוב! עדיין בשביתה? כדי שתדעו האם לתיקון הכיריים אתם צריכים טכנאי מוצרי חשמל או חשמלאי, הדבר הראשון שכדאי לבדוק הוא החשמל. לבעיית חשמל שתי אינדיקציות פשוטות:

 א. בדיקת טסטר – נתקו את הכיריים מהשקע, ובדקו עם מברג טסטר את השקע התלת פאזי. מתוך חמישה חורים, צריכים להיות שלושה חורים שמגיע אליהם חשמל. המברג האיר רק פעמיים? זוהי אינדיקציה ודאית לבעיית חשמל, ואתם צריכים חשמלאי.

ב. הכיריים לא נדלקות כלל – גם אם בדיקת הטסטר הראתה שכל החשמל זורם, כאשר הכיריים בכלל לא נכנסות לפעולה ושום דבר לא מופיע על הצג, יש סיכוי לא קטן שהתקלה קשורה בבעיית חשמל כלשהי – בשקע, בקו האפס או בלוח החשמל. במקרה הזה מומלץ להתייעץ עם חשמלאי לפני שמזמינים טכנאי רגיל.

 מפסק תלת פאזי

 


תיקון כיריים חשמליות – התקלות הנפוצות

חוץ מתקלות חשמל שאותן הזכרנו למעלה, בעל המקצוע הרלוונטי לתיקון כיריים חשמליות הוא טכנאי מוצרי חשמל. אז איזה תיקון הכיריים שלכם דורשות? אלו הן האפשרויות הנפוצות:

כיריים חשמליות תיקון כרטיס פיקוד בכיריים חשמליות – כרטיס הפיקוד הוא "המוח החשמלי" של המכשיר, החשוד המידי בכל בעיה בכיריים חשמליות. קחו בחשבון שאי אפשר לבצע תיקון של כרטיס פיקוד "על המקום" אלא צריך לקחת את הכיריים למעבדת מוצרי חשמל, שם יפרקו אותן, יבדקו את הכרטיס ויתקנו אותו במקרה שהדבר אפשרי. אם לא – תצטרכו לקנות כרטיס חדש. לרוב החלפה של כרטיס עולה הרבה יותר ובמקרה הזה שווה לכם לשקול קנייה של כיריים חדשות.

כיריים חשמליות תיקון גוף חימום בכיריים חשמליות – ממש כמו בתנור אמבטיה, כיריים חשמליות פועלות בעזרת סלילים שמתחממים. אם אחד הסלילים הזה תקול, יכול להיות שאחת הלהבות לא תעבוד או שלחלופין הפעלת הכיריים תגרום לקצר. את גוף החימום לא מתקנים, ואם הוא נמצא האשם בתקלה יש להחליף אותו בחדש.

כיריים חשמליות תיקון מגעים רופפים או מנותקים בכיריים חשמליות – ייתכן שאחד מחוטי התקע לא מחובר כמו שצריך, מה שגורם לכך שאחת הלהבות לא עובדות, שהכיריים מקצרות או שהן לא נדלקות כלל.

 כרטיס פיקוד וגוף חימום של כיריים חשמליות

 


מחיר תיקון כיריים חשמליות

מחיר מחיר טיפול בבעיית מגעים הוא מחיר ביקור, 350-200 ₪

מחיר מחיר החלפת גוף חימום הוא 450-400 ₪ ללהבה קטנה, ו-650-600 ₪ ללהבה גדולה.

מחיר מחיר תיקון כרטיס פיקוד הוא 900-700 ₪

מחיר מחיר החלפת כרטיס פיקוד משתנה מאוד ותלוי במותג, בדגם הכיריים ובזמינות החלק, ונע בין 800 עד 2000 ₪.

 

כוכבית מחירי התיקונים השונים מתייחסים למרבית הכיריים, אך אם הכיריים שלכם משוכללות במיוחד, סביר להניח שהמחירים יהיו גבוהים בהרבה.


תחזוקת כיריים חשמליות

אז אחרי שהבנו מה הן התקלות הנפוצות בכיריים ואיך מתקנים אותן, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם למנוע את התיקון הבא:

הקפידו על "ניקוי יבש" – העובי של הגומייה שאוטמת את הכיריים הוא בסך הכל מילימטר וחצי, קצת יותר מכרטיס אשראי, וכדי למנוע חדירת מים שתגרום לתקלות הרשומות מעלה, חשוב להקפיד לנקות את הכיריים עם סמרטוט לח ולא לשפוך עליהן מים ישירות.

התקינו מגן ברקים – פעמים רבות התקלה בכיריים החשמליות קשורה בנפילת חשמל פתאומית, ולכן ההמלצה שלנו היא התקנת "מגן ברקים" (בשפה המקצועית – מגן נחשולי מתח). בגלל שהכיריים החשמליות עובדות על חשמל תלת פאזי, אי אפשר פשוט לחבר מגן ברקים על השקע, אלא יש להתקין אותו בלוח באמצעות חשמלאי.

 מגן ברקים לכיריים חשמליות

 


טכנאי כיריים חשמליות מומלצים

חזר לכם "הברק" לעיניים? מחייך שמחנו לעזור. תיקון כיריים חשמליות היא עבודה שכדאי לתת לבעל מקצוע אמין וישר לבצע. בדיוק בשביל זה הכנו לכם רשימה של טכנאים מומלצים לתיקון כיריים חשמליות, כולם מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמתיים.


שאלות נפוצות לדף זה

למה הכיריים החשמליות לא עובדות?

הבעיה הנפוצה ביותר היא תקלה בכרטיס הפיקוד, אבל יכולות להיות גם סיבות נוספות: בעיית חשמל, גוף חימום שנשרף או בעיה במגעים. 

כמה עולה תיקון כיריים חשמליות?

תלוי בסוג התיקון. תיקון כרטיס פיקוד יעלה 900-700 ש"ח, החלפת גוף חימום תעלה 650-400 ש"ח, ופתרון בעית מגעים תעלה 350-250 ש"ח.

איך לנקות כיריים חשמליות?

חשוב לנקות את הכיריים ללא מים בכדי לא לפגוע בגוף החימום או בכרטיס הפיקוד. 

איך מתקינים כיריים חשמליות?

טוב ששאלתם. בדיוק בשביל זה כתבנו את המדריך להתקנת כיריים אינדוקציה, שרלוונטי בכל המידע שלו גם לכיריים חשמליות. בקווים כלליים, בשביל כיריים חשמליות צריך קודם כל שתהיה לכם מערכת חשמל תלת פאזית. אם יש לכם כזו אתם פשוט צריכים להזמין חשמלאי שיתקין לכם שקע תלת פאזי, ואל השקע תוכלו לחבר את הכיריים החשמליות. 

מה ההבדל בין כיריים חשמליות לכיריים אינדוקציה?

זה אכן מבלבל, שתי הכיריים האלה מחוברות לחשמל, אבל כיריים אינדוקציה פועלות בעזרת שדה מגנטי והן יכולות לחמם רק כלים מיוחדים שמתאימים להן. בצורה הפשוטה - כיריים חשמליות יכולות להתחמם בלי שיש כלי עליהן, כיריים אינדוקציה לא. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק