מוקד מידרג: 1-700-707-233

טכנאי מייבשי כביסה

מייבש כביסה הוא מכשיר די פשוט. זה בעצם מעין פן גדול. לכן, התיקון של מייבש כביסה לא אמור לעלות הרבה כסף. טכנאי מייבשי כביסה אמין יפתור את רוב התקלות בעלות של 250-450 ש"ח. ישנם שלושה רכיבים בסך הכל הגורמים ל- 90% מהתקלות: גוף החימום, התרמוסטט והרצועה שמסובבת את התוף.


לפני שיחה עם טכנאי – קצת מושגי יסוד

גוף חימום - החלק שמחמם את האוויר. חלק זה ממיר את האנרגיה החשמלית לחום.

תרמוסטט עבודה – מכשיר לשליטה בטמפרטורה הרצויה. בהקשר למייבש כביסה – מפסיק את פעולת החימום, כאשר האוויר בתוך המייבש מגיע לחום מסויים.

מפסק ביטחון – חלק פנימי בתוך המייבש המשבית את המנוע בעת עומס יתר בכדי למנוע את הרס המנוע. חלק זה נקרא גם תרמוסטט ביטחון.

למטה, תוכלו לצפות בסרטון שבו, טכנאי מייבשי כביסה מסביר מהו תרמוסטט (מפסק) ביטחון:

מהו תרמוסטט?

מפוח –החלק שמזרים את האוויר.

למה המייבש לא מחמם? למה התוף של הכביסה לא מסתובב? כמה עולה לתקן את זה? כל זאת ועוד בהמשך.


מייבש כביסה לא מחמם

אחת משתי התקלות הנפוצות ביותר במייבשי כביסה היא שהמייבש לא מחמם כלל את הבגדים. אתם ממששים את הבגדים לאחר רבע שעה ואתם נוכחים לדעת כי הם לא התחממו כלל. ברוב המקרים התקלה נובעת מגוף חימום מקולקל. במעט מקרים זה נובע מתרמוסטט מקולקל.

כמה עולה לתקן?

החלפת גוף חימום – 300-450 ש"ח. ככל שמחיר המייבש גבוה יותר כך תהיה גם העלות של החלפת החלק. הסיבה לכך היא שבמייבשים היקרים גם חלקי החילוף יקרים.

החלפת תרמוסטט – 220-250 ש"ח.


התוף במייבש הכביסה לא מסתובב

תקלה זו והתקלה הקודמת, יחד, מהוות את עיקר העבודה של טכנאי מייבשי כביסה. כל אחת מהן לוקחת נתח של כ- 40% מקריאות השרות בענף זה! מדוע התוף לא מסתובב כלל? אתם שואלים.... ובכן, ב- 98% מהמקרים הרצועה שמעבירה את הכוח מהמנוע לתוף נקרעה. בסה"כ רצועה. לא מנוע ולא נעליים.

כמה עולה לתקן?

החלפת רצועה – ברוב מייבשי הכביסה העלות תהיה סביב 250 ש"ח בלבד.

 


הבגדים נשארים לחים

כאשר הבגדים מתחממים אך נשארים לחים לאחר זמן עבודה ארוך של המייבש - הבעיה איננה בגוף החימום. ברוב המקרים, הדבר שגורם לתקלה הוא צינור היציאה של האוויר. כאשר צינור היציאה סתום או, גרוע מכך, אין צינור יציאה כלל, האוויר החם נשאר בסביבת המייבש ואז התרמוסטט מפסיק את פעולת החימום.

כמה עולה לתקן?

תיקון צינור יציאה -קונים צינור יציאה בעלות של מספר שקלים בודדים למטר ומתקנים לבד. צריך לוודא שלאוויר החם יש צינור יציאה תקין ולא סתום עד פתח חיצוני.

לדרוג טכנאי מייבשי כביסה לחץ כאן


שיטות של טכנאי מייבשי כביסה "חאפרים"

כאשר התוף לא מסתובב "החאפר" יגיד לכם שצריך להחליף מנוע בעלות של 600-1000 ש"ח וזה אפילו נשמע הגיוני, לא?... למעשה, ברוב המקרים צריך להחליף רצועה בסך הכל. במקרים מסויימים צריך להחליף קבל (קוראים את המילה הזאת כך: KABAL ). בין אם זה רצועה ובין אם זה קבל התיקון לא עולה יותר מ – 250 ש"ח!

כאשר המנוע לא עובד כלל, אתם בטוחים שהמנוע הלך. ברוב המקרים, כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ על מפסק הביטחון הפנימי. מפסק זה פועל באופן דומה למפסקים של החשמל בבית. אם יש עומס יתר על המנוע הוא משבית את המנוע בשביל שלא יהרס. "החאפר" החאפר ינצל את תמימותכם ויקבע כי צריך להחליף מנוע או יספר לכם שהוא החליף חלקים במאות שקלים בעוד מה שהוא באמת עשה היה לחיצה על כפתור בסך הכל. מי שיש לו קצת חוש טכני יכול לפתוח את המייבש ולעשות את זה לבד. רק אם התקלה חוזרת צריך לבדוק האם יש חלק מקולקל הגורם לתקלה.

החלפת מנוע במייבש כביסה. רק במקרים נדירים, הפתרון הוא באמת החלפת מנוע. לכן, אם בעל מקצוע טוען הפתרון היחיד למייבש שלכם הוא החלפת מנוע ייתכן מאוד שהוא לא אמין. טכנאי אמין יציג בפניכם את השיקולים לתיקון או לקנייה של מייבש כביסה חדש. טכנאי אמין יאמר לכם גם שאם מחיר המייבש שלכם הוא עד 1500 שקלים לא מומלץ להחליף מנוע אלא עדיף כבר לקנות מייבש כביסה חדש! רק במייבשים יקרים יותר כדאי לשקול החלפת מנוע.


צריכת חשמל של מייבש כביסה

עלות הדלקת מייבש לשעה היא בסביבות 1.5 ש"ח. עלות זו מחושבת ע"פ הספק מייבש ממוצע של 3000 ואט כפול המחיר לקוט"ש לצרכן פרטי. כדאי לחסוך בשעות הפעלת המייבש גם בשביל הסביבה וגם בכדי להקטין את חשבון החשמל. רוצים לחסוך? בבקשה.

  • סחטו את הכביסה במהירות הגבוהה ביותר שאפשר לפני הכנסתה למייבש.

  • נקו את הסיבים מהמסנן לאחר כל ייבוש. הניקוי מאפשר למייבש לעבוד ביעילות ולכן חוסך בחשמל. הניקוי חשוב גם בשביל למנוע נזק למפוח או למנוע.

  • השתמשו במייבש שיש לו חיישני לחות. המייבש אומנם יעלה יותר אך לאורך זמן החיסכון בחשמל משתלם, כי החיישנים מפסיקים את פעולת המייבש בדיוק בזמן הנכון וכך חוסכים בחשמל.

  • אפשר גם לתלות כביסה...מחייך


המלצות על טכנאי מייבשי כביסה

הבעיה היא שרוב האנשים לא זוכרים מי תיקן להם את המייבש וגם אם הם זוכרים לא בטוח שהם רוצים להמליץ עליו... לחלק מהלקוחות יש, לא עלינו, סיפורים על טכנאי מייבשים שמצאו תקלות מפה ועד ההודעה החדשה, גבו מחיר לא נורמאלי והמכשיר, אופס... לא עובד... לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על טכנאי מייבשי כביסה אמינים לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהטכנאים שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא טכנאי מייבש כביסה מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של טכנאי מייבשים מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל שירות או תיקון של מייבש, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת טכנאי מייבשי הכביסה המומלצים באזורכם.

מייבש כביסה לא מחמם ולא מייבש, מה הסיבה?

אם המייבש לא מחמם או פולט אוויר קר, צריך לבדוק קודם שאין לכלוך שחוסם את הפילטרים ושצינור היציאה אינו חסום ומונע כניסה ויציאה של אוויר מתוך המייבש. באופן כללי מומלץ לנקות אחת לשלושה חודשים את הפילטרים של מייבש הכביסה כדי למנוע תקלות בהמשך.

אם אחרי הניקוי, התקלה ממשיכה הבעיה ככל הנראה נובעת מהתרמוסטט או מגוף החימום של המייבש. עלות התיקון כ - 200-400 ₪ ברוב המקרים.

מייבש כביסה לא מסתובב, מה הסיבה?

אם המייבש לא מסתובב, סבירות גבוהה שיש בעיה בקבל ההתנעה או ברצועה של המייבש. בכל מקרה, ברוב הפעמים, לא נשלם יותר מ - 300 ₪ עבור התיקון.

מייבש כביסה לא נדלק, מה הסיבה?

אם מייבש הכביסה לא נדלק, לא בטוח שזו אשמתו של המייבש. ברוב המקרים הבעיה היא בחשמל. בדקו, האם המייבש מחובר לחשמל. חברו מכשירי חשמל אחרים לשקע, אם גם הם לא עובדים, סימן שהבעיה בשקע. אם הכל תקין, הבעיה באמת נובעת מהמייבש. תקוו, שהתקלה היא בכפתור ההפעלה, שעלות תיקונו היא ברוב הפעמים כ 300-350 ₪ ולא בכרטיס האלקטרוני, שעלותו יכולה להגיע אף לעלות מכונה חדשה.

מייבש כביסה לא עובד, מה הסיבה?

פעמים רבות מייבש הכביסה לא מתחיל לעבוד, כשלוחצים על כפתור ההפעלה, מסיבה די פשוטה - דלת המייבש לא סגורה הרמטית. אל תצחקו, זה קורה לטובים ביותר ולמזלנו הפתרון לבעיה פשוט. גם אם נדמה שהדלת סגורה, תפתחו שוב ותטרקו אותה חזק. אם המייבש לא מתחיל לעבוד, ייתכן ומקור הבעיה הוא קבל המנוע של המכונה. תפקידו של הקבל הוא לתת "דחיפה" ראשונית למנוע (כמו הסטרטר במכונית), ולכן אם הוא אינו עובד כראוי - המנוע לא יעבוד - כלומר, המייבש לא יעבוד. עלות החלפת קבל היא ברוב המקרים כ - 300 - 350 ש"ח.

ייתכן גם שמקור הבעיה בכלל בטיימר או בכרטיס האלקטרוני של המייבש, איך אין לנו דרך לדעת זאת, מבלי בדיקה מקדימה של טכנאי.

מייבש כביסה מסריח את הבגדים, מה הסיבה?

כשהבגדים יוצאים מסריחים אחרי ייבוש במכונה, זו בעיה ממש לא נעימה. אך הפתרון הוא בדרך כלל פשוט. זה קורה בגלל, שהבגדים נשארו זמן רב במייבש או שבאחד הבגדים שהכנסנו למייבש היה ריח רע, שהתפשט במהלך הייבוש במכונה. כל שצריך לעשות הוא להשאיר את דלת המייבש פתוחה למשך מספר שעות, כדי לאוורר אותו.

באופן כללי רצוי שאחרי שימוש במייבש, הדלת תשאר מעט פתוחה, כדי למנוע מריח לא נעים ל"היתקע" במייבש.

לוקח למייבש כביסה המון זמן כדי לייבש, מה הסיבה?

אם לוקח למייבש זמן רב לייבש את הכביסה, כדאי לבדוק ש"כפתור הכביסה העדינה" לא דולק. כיוון, שבכביסה עדינה המייבש משתמש רק בחצי מעוצמת החימום כדי לא לפגוע בבגדים העדינים ולכן זמן הייבוש ייקח כמעט פי 2.

אם הכפתור לא דולק, בדקו שהפילטרים במייבש לא סתומים מלכלוך ושאין שום גוף שמפריע לאוויר לצאת דרך צינור הפליטה של המייבש. אם צינור הפליטה פונה לקיר למשל, האוויר החם שבתוך המייבש לא יוכל "לברוח" החוצה כדי לפנות מקום לאוויר חדש, מה שיגרום לבגדים להישאר לחים גם כאשר המייבש עובד למעלה משעה.

איך לחסוך חשמל בהפעלת מייבש?

הדרך הכי טובה לחסוך בחשמל, היא לא להשתמש במייבש מחייך. אך בחורף, אין באמת ברירה, אז כדי לחסוך בחשמל מומלץ להגדיל את מהירות הסחיטה במכונת הכביסה. כך, לא יידרש זמן רב לבגדים להתייבש, כשנכניס אותם לסיבוב במייבש.

באופן כללי, לא מומלץ לשים בגדים במייבש שכלל לא עברו סחיטה, כי אז אנו עלולים לגרום למאמץ יתר למייבש וקריעה של רצועת המייבש.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק