מוקד מידרג: 1-700-707-233

תיקון תנורים

העולם מתחלק לשני סוגים של אנשים - כאלה שמפעילים את התנור רק פעם בחג וכאלה, שמשתמשים בתנור ללא הפסקה. בכל אחד מהמקרים, מספיק שיש תקלה קטנה בתנור והלכה לנו הארוחה. לפני, שאתם ממהרים לבטל את האורחים או לבטל את ארוחת שישי, נמליץ לכם לקרוא את הטיפ הבא על תיקון תנורים. בטיפ נסביר, מהן התקלות הכי נפוצות בתנורים, מה נחשב מחיר סביר לתיקון, איך נוכל לפתור בעיות בתנור בעצמנו, איך נבדיל בין טכנאי תנורים מקצועי לטכנאי חאפר ועוד... בסוף, גם נמליץ לכם על טכנאי תנורים, שנבחרו כמומלצים ביותר לפי – חוות דעת של לקוחות קודמים!


תיקון תנור – לפני שמזמינים טכנאי תנורים

עלות ביקור של טכנאי תנורים עומדת היום בממוצע על 180 - 200 ₪. בהרבה מקרים, נוכל לחסוך את עלות הביקור, אם נבצע מספר פעולות פשוטות לפני שנפנה לטכנאי:

  • לבדוק את השקע / תקע – אם התנור כלל לא נדלק, כלומר אין אור בתנור והתנור לא מגיב, רוב הסיכויים, שיש איזה שהיא בעיה בשקע או בתקע של התנור. במקרה זה, טכנאי תנורים לא יוכל לעזור לכם, נסו להעביר לשקע אחר או פנו לחשמלאי.

  • לאפס את הטיימר – אם התנור לא פועל, כלומר לא מתחיל לחמם, יש סיכוי שהטיימר (שעון התנור) לא מאופס. בדרך כלל זה קורה אחרי הפסקת חשמל. ברוב התנורים, יש כפתור בצורת כף יד, שברגע שלוחצים עליו, התנור עובר למצב ידני, והשעון מתאפס. ברגע שתראו על הצג של שעון התנור 00:00:00, הפעילו את התנור, הוא כבר לא יעשה בעיות.

  • לנקות את התנור – ריח שרוף לא תמיד אומר שהתנור עולה באש. מה שאתם מריחים, זה ככל הנראה ריח של שאריות האוכל מאתמול. ניקוי של התנור עם מטלית לחה, לאחר כל הפעלה, תמנע את הריח.

פעולות בסיסיות אלו, נראות ברורות מאליהן, אבל תתפלאו כמה פעמים, יוצא לטכנאי תנורים להיתקל בקריאות כאלו. הנה מה שאמר לנו טכנאי תנורים, שמדורג במקום הראשון באתר:

"כל כך הרבה פעמים יוצא לי להגיע ללקוחות סתם, בגלל דברים קטנים כמו שקע שרוף. לכן, תמיד חשוב להסביר לטכנאי בדיוק מה התקלה, אולי הוא אפילו יוכל לפתור אותה דרך הטלפון..." (ברוך ע., טכנאי תנורים)


2 תקלות נפוצות בתנורים

לתנורים יש פלוס אחד גדול – הם לא פועלים עם מים כמו מכונות כביסה ומדיחי כלים. כידוע, המים בישראל מלאי אבנית ולכן מכשירים שפועלים עם מים מתקלקלים בתדירות יחסית גבוהה. התנור לעומת זאת, פועל בצורה די פשוטה, יש לו, בדרך כלל, שני גופי חימום (לפעמים שלושה) ותרמוסטט, שמאפשר לכוון את עוצמת החום. לכן, ברוב המקרים, כשנקרא לטכנאי הוא יבצע את אחד משני התיקונים הבאים:

  • החלפת גוף חימום בתנור

  • החלפת תרמוסטט בתנור

בהמשך, נפרט על כל תקלה בנפרד והמחיר, שנשלם עבור התיקון. בקצרה נאמר שאם אין לתנור שלכם כרטיס דיגיטלי – מחיר תיקון התנור לא יהיה גבוה. פה תמצאו מחירון תיקון תנורים שמבוסס על דיווחים מהשטח של לקוחות קודמים כמוכם.


תיקון תנור – החלפת גוף חימום

התיקון הנפוץ ביותר בתנורי אפיה הוא החלפת גוף חימום. סימנים, שיכולים להצביע על בעיה בגוף החימום הם: תנור מקצר או חלק עליון או תחתון שלא מתחמם.

אם אתם שואלים את עצמכם, התנור יחסית חדש, איך יכול להיות, שכבר צריך להחליף גוף חימום? התשובה תהייה, התנורים של היום הם לא התנורים של פעם. פעם בלאי החלקים היה נמוך מאוד וגוף החימום של התנור היה מחזיק מעמד מעל לעשר שנים. היום, לגופי החימום בלאי טבעי מהיר יותר. ברוב המקרים, גוף החימום יחזיק עד חמש שנים, תלוי בתדירות השימוש.

מחיר החלפת גוף חימום בתנור

מחיר החלפת גוף חימום בתנור סטנדרטי, כמו למשל תנור בוש או סימנס, עולה בממוצע בין 350 ל – 550 ₪ כולל מע"מ ועבודה. המחיר ישתנה בהתאם לסוג גוף החימום. לדוגמא - החלפת גוף חימום עליון, שהוא בדרך כלל גוף חימום כפול, תעלה יקר יותר מהחלפת גוף חימום תחתון או גוף חימום טורבו.

בעלי תנורים של מותגים יוקרתיים שימו לב! כמו תמיד, מוצר שעולה יקר יותר, יעלה יקר יותר גם לתיקון. מכיוון, שהחלפים בתנור מאוד יקרים, עלות החלפת גוף חימום בתנורים כמו מילה או שולטס למשל, יכולה להגיע גם ל – 600 ו – 800 ₪.

במקרים נדירים יש צורך להחליף את שלושת גופי החימום בתנור ואז העלות הממוצעת נעה בין 560-750 ₪ עבור תנור סטנדרטי.


תיקון תנור - החלפת תרמוסטט

אין דבר מבאס יותר מלהשקיע כמה שעות טובות בעוגה, שבסוף יוצאת שרופה. הרבה פעמים האשם בעוגה השרופה שלנו הוא התרמוסטט. התפקיד של התרמוסטט הוא לדאוג שעוצמת החום בתנור תעצור בטמפרטורה הרצויה. אם התרמוסטט מתקלקל, החום בתנור לא יגיע למידת החום שכיוונו אליה, ולכן עוגה למשל, שצריכה להיאפות ב – 175 מעלות, תישרף כשהיא תתבשל בתוך התנור ב – 220 מעלות.

איך נדע אם באמת התרמוסטט אשם או שהאשמה נופלת על כישורי המטבח שלנו ? הנה טריק קטן שיעזור לנו למדוד כמה מעלות יש בתוך התנור. כמעט בכל חנות אפייה, ניתן למצוא מכשיר שנקרא שעון חום חיצוני. מחיר השעון נע בין 30 ל– 50 ₪, וכאשר תשימו אותו בתוך התנור, הוא ייתן לכם מדד מדויק לעוצמת החום. כך, תוכלו לדעת שהחום בתוך התנור תואם לחום שכיוונתם.

כמה עולה להחליף תרמוסטט?

מחיר החלפת תרמוסטט בתנור סטנדרטי, נע בממוצע בין 300 ל – 400 ₪.


לתקן או לקנות תנור חדש?

רוב התקלות בתנור, יעלו בדרך כלל בסביבות ה- 400 ₪ לתיקון, בעוד שהמחיר של תנור חדש טוב מתחיל ב- 1500 ₪ ויכול להגיע ל – 9000 ₪ ויותר, תלוי ברמת השכלול. אם התנור לא חלוד, ומעולם לא עשה בעיות בעבר, נמליץ לתקן גם אם מדובר בתנור ישן בן 15 שנים. כי כמו שאמרנו, התנורים הישנים מאוד עמידים ויכולים להחזיק עשרות שנים.

העניינים הופכים להיות יקרים, כאשר מדובר בתיקון של תנורים משוכללים. תנורים כאלה מצוידים בדרך כלל בכרטיסים אלקטרוניים בעלי רגשי טמפרטורה, מערכת ניקוי פירוליטי ועוד מערכות משוכללות, שמקפיצות את עלות התיקון בעשרות אחוזים. שיפוץ של כרטיס אלקטרוני למשל, יכול להגיע גם ל – 1000 שקלים.

אז מה לעשות במקרה שהתיקון יקר, לתקן את התנור או לקנות? בסופו של דבר השיקול נתון לידיכם. המלצה שלנו - אם מדובר בתנור של מותג יוקרתי כמו מילה או שולטס, שעלה לכם בזמנו מעל ל – 5000 ₪, שווה להשקיע בתיקון. במידה ומדובר בתנור פחות איכותי, שקניתם די בזול, עדיף לקנות חדש.


טכנאי תנורים מקצועי מול חאפר

אמרנו קודם, שתנור הוא מכשיר די פשוט, אז מה כבר יכול להיות כל כך מורכב בתיקון תנור אפיה? זה סך הכל להוציא חלק ולהחליף בחדש אז מה זה משנה את מי ניקח לתיקון, העיקר שיהיה מישהו זול? לצערנו, המחשבה הזאת עלולה לעלות לנו ביוקר.

חשוב להבין, שתיקון תנור מצריך היכרות מוקדמת עם דגם התנור והמותג. מכיוון, שלכל מותג יש את החלקים שמתאימים לו. לדוגמא, גוף חימום שמתאים לתנור בוש, לא יתאים לתנור דה דיטריש. חאפר לא מקצועי, שיגיע ויתקין לכם חלק לא תואם או יחבר לכם את החלק בצורה לא נכונה, יכול להשבית את התנור.

איך נבדיל בין טכנאי תנורים מקצועי לחאפר?

נפרט כאן כמה הבדלים, שיעזרו לנו להפריד בין טכנאי מקצועי לחאפר:

  • שאלות - טכנאי תנורים מקצועי, ישאל אתכם שאלות מנחות כמו: מה הבעיה בתנור ומה דגם התנור? כדי להכין מראש את החלקים לתיקון. חאפר, ישאל אתכם רק מה הכתובת? ובסוף יגיע בידיים ריקות, ישחק קצת עם התנור, יגיד שאי אפשר לתקן וייגבה מכם את עלות הביקור. לטכנאי כזה אנו קוראים "טכנאי ביקורים" הוא מגיע רק לביקור.

  • מחיר – אין שום דבר בחינם. עלות ביקור של טכנאי תנורים מקצועי, עולה בין 180 ל – 200 ₪. הרבה חאפרים יפתו אותנו עם "ביקור חינם" ואחרי זה כשיגיעו אלינו הם יתחילו להמציא תקלות ולנפח את המחיר.

  • לראות בעיניים – את רוב הבעיות בתנורים ניתן לתקן במקום. כך, שאתם יכולים לראות שהטכנאי באמת מוציא את החלק הישן ומחליף באחד חדש. רק תקלות גדולות, כמו תקלות בכרטיס פיקוד, מצריכות לקחת חלק למעבדה. החאפר, יגיד לכם שאי אפשר לטפל בחלק במקום, ויבקש לקחת איתו את החלק גם כאשר מדובר בחלקים שאין שום בעיה להחליף במקום. כעבור כמה ימים הוא יחזור עם חלק אחר וייגבה מכם מחיר כפול עבור "שכר טרחה" או גרוע מכך, הוא יחליף לכם לחלק משומש, וייגבה מכם מחיר של חדש.


המלצות על טכנאי תנורים

דרך טובה לא ליפול על טכנאי תנורים חאפר, היא לקחת טכנאי שכבר קיבלנו עליו המלצות... אבל לפעמים זאת לא משימה פשוטה. ברוב הפעמים נשמע יותר תלונות מהמלצות כמו – הוא לא הגיע בזמן, יומיים אחרי התיקון שוב פעם הייתה בעיה בתנור או "הוא סתם היה יקרן ולקח המון כסף".

באתר מידרג, תוכלו למצוא טכנאי תנורים מומלצים, שקיבלו את הדירוג הגבוה ביותר מאלפי לקוחות קודמים כמוכם. לאחר כל תיקון של תנור, אנו מתקשרים ללקוח ומקבלים ממנו חוות דעת וציונים אודות התיקון. כך, שאתם פשוט יכולים להתרשם מהביקורות, שלקוחות קודמים נתנו על כל טכנאי תנורים, לראות אילו סוגי עבודות הטכנאי ביצע, האם הוא לקח מחיר הוגן, עמד בזמנים ועוד...


שאלות נפוצות לדף זה

תנור לא מחמם, מה הסיבה?

אם התנור לא מחמם, רוב הסיכויים שיש איזשהי תקלה באחד מגופי החימום של התנור - בתנור יש שלושה גופי חימום, אם תהיתם. כדי לבדוק אם אכן מדובר בתקלה בגוף חימום, נמליץ לכם להפעיל את התנור במספר מצבים - טורבו, גריל ואפיה. אם התנור מחמם במצב של גריל אך לא במצב של טורבו, נדע שהתקלה היא בגוף החימום של הטורבו וכן הלאה.

אם התנור לא מחמם בכל מצבי האפייה גם יחד, ייתכן והבעיה נובעת מ תרמוסטט הביטחון של התנור. תרמוסטט זה הוא מה שדואג לשמור על עוצמת החום של התנור, כפי שהגדרנו (מאה שמונים מעלות, מאתיים מעלות וכדומה). אם תרמוסטט הביטחון נפגע, יכול להיות שהוא לא יאפשר לתנור להגיע לעוצמת החום הרצויה. עלות התיקון של גוף חימום או של תרמוסטט הביטחון תעמוד בדרך כלל על 350-400 שקלים.

למה יש ריח שרוף מהתנור?

ריח רע מהתנור הוא לא תמיד דבר רע, ולעיתים הוא אף יכול להציל חיים. אם הריח הוא של פלסטיק שרוף, בדקו ששקע החשמל, שאליו מחובר התנור לא נשרף כתוצאה מקצר. החלפת השקע, תעלה לנו ברוב המקרים לא יותר מ - 180-200 ₪. שימו לב, לשם החלפת שקע, תהיו זקוקים לחשמלאי ולא לטכנאי תנורים, חבל שתבזבזו כסף על ביקור טכנאי שלא לצורך.

לעיתים ריח בתנור כלל לא מצביע על בעיה, יכול להיות שבתנור נותרו שאריות מזון משימוש קודם, ולכן שנפעיל את התנור נריח את הריח של השאריות הנשרפות. כדי לפתור את בעיה זו, נמליץ לכם להפעיל את התנור על טמפרטורה גבוהה עם דלת התנור פתוחה, למשך חצי שעה, כדי להיפטר מכל שאריות המזון שנותרו משימוש קודם.

התנור לא מסיים את התוכנית, מה הסיבה?

יש שתי סיבות אפשריות לכך שהתנור לא מסיים תוכנית אפיה:

1. יש תקלה בתרמוסטט או גוף החימום ולכן התנור לא מגיע לחום הרצוי בתוכנית האפיה שבחרתם. עלות החלפת תרמוסטט או גוף חימום כ 350-450 ₪.

2. יש תקלה בכרטיס האלקטרוני של התנור - הכרטיס האלקטרוני הוא המוח של התנור. בעיה בכרטיס תגרום לתנור להתעלם מההנחיות שאנו נותנים לו. עלות החלפת כרטיס פיקוד כזה, כ 500- 800 ₪, תלוי כמובן בסוג ודגם התנור.
 

תנור נכבה בפתאומיות, מה הסיבה?

תנור שנכבה בפתאומיות הוא בדרך כלל סימן לקצר בשקע או במפצל שאליו מחובר התנור. מפצל חשמלי אומנם הופך את החיים לקלים יותר, כשהוא מאפשר לנו לחבר מספר מכשירי חשמל במקום אחד, אך תנור הוא מוצר חשמלי הצורך הרבה חשמל ולכן מפצל, שלא כמו שקע חשמל רגיל, לא יעמוד בעומס ויימס בזמן שימוש בתנור והתוצאה היא כמובן - כיבוי פתאומי של התנור.

סיבה אחרת לבעיה היא תקלה בתרמוסטט הביטחון של התנור, שתפקידו להגביל את עוצמת החום בתנור לטמפרטורה הרצויה ולכן, אם יש בו איזה שהיא תקלה הוא עלול לגרום לתנור "להיתקע" על טמפרטורה נמוכה ולכן התנור ייכבה, כך סתם בלי סיבה.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק