מוקד מידרג: 1-700-707-233

תיקון מכונת כביסה - מחיר
מכונת הכביסה נוזלת, לא נדלקת, לא מסתובבת או מפסיקה לעבוד באמצע? לפני שמזמינים טכנאי לתיקון מכונת הכביסה יש כמה דברים שתוכלו לעשות בעצמכם. ספויילר – בכל תקלה מומלץ קודם כל לנקות את הפילטר. טווח המחירים של תיקון מכונת כביסה רחב, אז כדי שלא תלכו לאיבוד הכנו עבורכם מדריך ובו המחירים של התיקונים הנפוצים במכונות כביסה.


מחיר תיקון מכונת כביסה

ממש עוד רגע נעבור על התיקונים הנפוצים במכונת הכביסה ונסביר מי החוטא ומה עונשו (או ליתר דיוק מה התקלקל וכמה תשלמו). חשוב שתדעו שממש כמו בגוף האדם גם במכונת כביסה יש תקלות שונות שיכולות לגרום לאותו סימפטום, ובמדריך הזה נתרכז בתקלות הנפוצות בלבד. עבור כל תיקון או החלפת חלק נתנו את טווח המחירים הממוצע והוא מושפע מכמה גורמים: 

מכונת כביסה נפח המכונה –  בתיקונים רבים נפח המכונה מהווה פקטור במחיר וככל שהוא גדול יותר כך התיקון יהיה יקר יותר (אבל היי, אתם יכולים לכבס יותר בגדים בבת אחת)

מכונת כביסה מחיר הביקור של הטכנאי- בתקלות פשוטות, בהן התיקון לוקח עד 10 דקות, המחיר שיגבה מכם הטכנאי יהיה מחיר ביקור + מחיר החלק. המחיר הממוצע לביקור הוא 200-250 ש"ח אך הוא לא מחייב ויש טכנאים שייקחו יותר או פחות.

מכונת כביסה סוג המכונה – אם רכשתם מכונת כביסה יוקרתית כמו למשל מכונת מילה, המכונה כנראה תחזיק מעמד זמן ארוך יותר וגם התיקונים בה יהיו פחות תכופים, אך כשהם יקרו הם יהיו יקרים בגלל העלות הגבוהה של חלקי החילוף. גם אם רכשתם מכונה של חברה נפוצה יותר, כמו בוש או קונסטרוקטה והחלטתם להתפנק על מסך טאצ' או מכונה משולבת מייבש, סביר מאוד שהתיקון יהיה יקר יותר.  


תיקון מכונת כביסה שלא סוחטת

אם הבגדים יוצאים ספוגים במים מהמכונה החשוד המרכזי הוא הפילטר. במידה שמכונת הכביסה לא סוחטת והפילטר חף מפשע סביר שיש בעיה במשאבה. אלו היו תשובות הטכנאים כאשר שאלנו אותם למה מכונת הכביסה לא סוחטת

מה אפשר לעשות לבד?

לפני שתזמינו טכנאי, נסו לנקות את הפילטר. שימו לב שכשתפתחו את הפילטר ייצאו החוצה מים, אז הכינו מראש כלי קיבול.

כמה זה עולה לנו?

אם לא בא לכם ללכלך את הידיים, טכנאי מכונות הכביסה יוכל בקלות לנקות את הפילטר ויגבה על כך דמי ביקור שעומדים בממוצע על 200-250 ש"ח.

החלפת משאבה תעלה 400-500 ש"ח, תלוי בסוג מכונת הכביסה.

שימו לב! אין שום הבדל באיכות בין משאבה "מקורית" לבין משאבה תוצרת סין, מפני שרוב החברות הגדולות מייצרות בסין בעצמן. בנוסף, גם אם יש לכם מכונת כביסה של בוש לדוגמא זה ממש לא אומר שאתם חייבים לשים משאבה מקורית של בוש, ולא רק שאתם לא חייבים – גם חבל על הכסף, כי כמו שכבר אמרנו האיכות זהה. שורה תחתונה – אם הטכנאי מנסה לשכנע אתכם להחליף למשאבה מקורית, תחליפו את הטכנאי.

 החלפת משאבה במכונת כביסה

תיקון מכונת כביסה שלא מסתובבת

כשהמכונה לא מסתובבת יש שני חשודים מרכזיים: במקרה שהמכונה כן עושה רעש (מה שמעיד על פעילות) אבל בכל זאת לא מסתובבת, כנראה שמדובר ברצועה שנקרעה. אם אין רעש מהמנוע והמכונה לא מסתובבת כנראה שיש תקלה במנוע עצמו.

מה אפשר לעשות לבד?

אם אתם רואים בבירור שהרצועה נקרעה ויש לכם ידיים טובות תוכלו לנסות להחליף אותה בעצמכם. ההלבשה של הגומייה היא די פשוטה ובסרטון הבא תוכלו לראות איך היא מתבצעת:

כמה זה עולה לנו?

החלפת רצועה קרועה תעלה 250-400 ש"ח, כולל מחיר הרצועה עצמה. אם הרצועה רק נפלה או זזה ממקומה הטכנאי יגבה מחיר ביקור עבור החזרתה.

אם צריך להחליף את המנוע כולו תשלמו בין 500-700 ש"ח, תלוי בסוג המכונה. שימו לב שלא כל תקלה במנוע מצריכה את החלפתו וניתן גם לתקן מנוע או להחליף חלק מהחלקים המרכיבים אותו.


תיקון מכונת כביסה שנוזלת

מכונת הכביסה עושה הצפה בכל פעם שאתם מפעילים אותה? יש 2 תקלות נפוצות שגורמות לכך:

אחד גומי הדלת זז ממקומו או נשחק. תפקידו של גומי הדלת הוא לאטום את המכונה בזמן שהיא פועלת ולמנוע זליגת מים החוצה בזמן ההפעלה. אם הוא זז מעט, או שהוא שחוק בנקודות מסויימות, זה יוצר מרווח בין המכונה לדלת, והמים יוצאים החוצה.

מספר שתיים הצינורות החיצוניים פגומים. יכולה להיות תקלה בצינור יציאת המים או בצינור כניסת המים. אם עברתם דירה לאחרונה או הזזתם את המכונה סיכוי סביר מאוד שהצינור נפגע ולכן המכונה נוזלת. הפתרון במקרה כזה הוא להחליף את הצינור.

מה אפשר לעשות לבד?

וודאו שהנזילה היא אכן מהמכונה עצמה ולא מהסיפון. במקרה שמקור הנזילה הוא אכן בסיפון האיש שלכם הוא אינסטלטור. בנוסף, בדקו את החיבורים – יכול להיות שחיבור הצינור למכונה בסך הכל רופף וסיבוב קל יפתור את הבעיה.

כמה זה עולה לנו?

אם הטכנאי רק יחזיר גומי דלת שזז למקומו הוא יגבה עבור התיקון דמי ביקור בלבד. במקרה שהוא יחליף את כל הגומייה תשלמו בממוצע 350-500 ש"ח, תלוי בסוג המכונה. החלפת צינור תעלה 250-350 ש"ח.


תיקון מכונת כביסה שלא מסיימת תכנית

הפרדתם יפה לבן וצבעוני, שמתם אבקת כביסה ומרכך, הפעלתם את המכונה והכל היה נראה תקין, אך באמצע התכנית המכונה פתאום החליטה שמספיק לה והפסיקה לעבוד? גם כאן יש שני חשודים עיקריים: גוף החימום והמשאבה.

מה אפשר לעשות לבד?

אם יש לכם אופציה לאפס את המכונה, עשו זאת. בנוסף מומלץ לפתוח את הפילטר בתחתית המכונה ולנקות אותו. שימו לב – כשתפתחו את הפילטר ייצאו הרבה מים החוצה אז הכינו מראש כלי קיבול למים.

כמה זה עולה לנו?                   

החלפת גוף חימום במכונת כביסה תעלה 350-450 ש"ח, תלוי בסוג המכונה. החלפת משאבה תעלה 400-500 ש"ח, גם כאן – תלוי בסוג המכונה.


תיקון מכונת כביסה שלא נדלקת

תיקון מכונת כביסה שלא נדלקת

לצערנו, אם מכונת הכביסה בכלל לא נדלקת רוב הסיכויים שיש תקלה בכרטיס הפיקוד, וזו אחת התקלות היותר יקרות במכונת כביסה. בגלל שכרטיס אלקטרוני הוא רכיב כל-כך יקר, כמעט ולא מחליפים את הכרטיס בחדש אלא משפצים את הכרטיס הקיים. אין לכם מה לדאוג, אם בחרתם בטכנאי אמין ומנוסה לאחר השיפוץ הכרטיס יהיה ממש כמו חדש.

מה אפשר לעשות לבד?

לפני שתתקשרו בבהלה לטכנאי, וודאו קודם כל שלא מדובר בבעיה חשמלית: נתקו את המכונה משקע החשמל ונסו לחבר אליו שקע אחר. אם הבעיה היא בשקע עצמו, חשמלאי הוא האיש שלכם והמכונה חפה מכל פשע.

כמה זה עולה לנו?

שיפוץ כרטיס יעלה בממוצע 550-750 ש"ח, תלוי בסוג המכונה ובשיפוץ הנדרש בכרטיס.


טכנאי מכונות כביסה מומלצים

אז אחרי שקראתם והחכמתם, כל מה שנותר הוא לבחור בטכנאי מכונות כביסה אמין, כזה שיעשה עבודה טובה ויסביר לכם בדיוק מה הוא עושה ומה הוא מחליף, בלי מכבסת מילים. בדיוק בשביל זה צרפנו עבורכם רשימה של טכנאי מכונות כביסה מומלצים שדורגו על ידי לקוחות אמיתיים בדיוק כמוכם.


שאלות נפוצות לדף זה

מכונת כביסה מכתימה את הבגדים - מה הסיבה? צרפנו תשובה בוידאו!

 

מכונת הכביסה מקצרת - מה הסיבה?

אם מכונת הכביסה מקצרת כנראה שגוף החימום שרוף ויש להחליף אותו 

איך מנקים אבנית ממכונת הכביסה?

פעם בכמה חודשים רצוי לנקות את האבנית ממכונת הכביסה באמצעות מלח לימון: מכניסית כרבע כוס מלח למיון לתא של אבקת הכביסה ומפעילים את המכונה על 90 מעלות. ניתן לעשות זאת גם באמצעות חומץ 5%. 

הדלת של מכונת הכביסה לא נפתחת. מה עושים? צרפנו תשובה בוידאו!


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק