מוקד מידרג: 1-700-707-233

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך שנחתם במחשבה תחילה, כהכנה למקרה שתהיה התדרדרות במצבו של אדם. עריכה וחתימה של ייפוי כוח מתמשך עושים בליווי של גורם מוסמך, נוטריון או עורך דין. נכון, זה לא נעים לחשוב על כך, ולכן אנחנו מקווים שזו רק הכנה לצרה שלא תבוא - ריכזנו עבורכם את כל המידע שנחוץ על ייפוי כוח מתמשך.

חתימה על ייפוי כוח מתמשך

משמעות ייפוי כוח מתמשך

חוסר וודאות הוא דבר לא קל להתמודד איתו, אחרי הכל כולנו חשופים חלילה לתאונות, למחלות ולמקרים עצובים בהם יכול להיות שנאבד את יכולת השיפוט שלנו. כדי לנסות להעניק מעט וודאות אל תוך מציאות שכזו, נוכל לחתום, בעודנו צלולים על ייפוי כוח מתמשך. איך זה עובד? במעמד של נוטוריון או עורך דין מוסמך מטעם לשכת האפוטרופוס הכללי, אדם יכול למנות אדם אחר, או אפילו כמה אנשים, שיהיו אחראים על החלטות בנוגע לנושאים אישיים, עניינים רפואיים והחלטות כלכליות, שקשורות לגביו בעתיד.
 

חתימה על ייפוי כוח מתמשך

 

בעוד ייפוי כוח רגיל נמשך 10 שנים בלבד, תוקפו של ייפוי כוח מתמשך אינו מוגבל בזמן, ייפוי הכוח נכנס לתוקף אך ורק במקרה שחלה התדרדרות במצבו של הממנה, והוא אינו יכול לקבל את החלטותיו בעצמו, או על פי הוראה מפורשת שנכתבה בכתב ייפוי הכוח. המונחים האלו עלולים מעט לבלבל, לכן לפני שנמשיך, נעצור לרגע לעשות סדר.
 

ייפוי כוח מתמשך - המילים שחשוב שתכירו:

חותמת תרגום נוטריון  ייפוי כוח
העברה של סמכות מסיימת לאדם אחר, כך שאדם זה יהיה רשאי לקבל החלטות ולפעול בעניין על פי שיקול דעתו.

חותמת תרגום נוטריון ממנה
אדם המעביר את הסמכות לידיו של אדם אחר, כך הוא למעשה ממנה את מי שיקבל, או יקבלו, את תחומי האחריות.

חותמת תרגום נוטריון ממונה
 האדם שמקבל לידיו את הסמכויות ואת האחריות, יכול להיות יותר מממונה אחד.

חותמת תרגום נוטריון לשכת האפוטרופוס הכללי
כאשר אדם אינו כשיר לקבל את החלטותיו, זרוע במשרד המשפטים אחראית על מינוי אדם שיקבל את ההחלטות עבורו. ניתן לחסוך בצורך בצו של בית משפט על מינוי אפוטרופוס, על ידי ייפוי כוח מתמשך שנחתם מראש.


סמכויות הממונה בייפוי כוח מתמשך

סמכויותיו של הממונה בייפוי כוח מתמשך אינן בלתי מוגבלות, אלא בהתאם למה שנקבע באופן מדויק בכתב בהצהרת ייפוי הכוח. ישנן פעולות שצריך לציין באופן מפורש, על מנת שהממונה יכול יהיה לעשות אותן; כמו מתן תרומות והלוואות. בנוסף, במקרים בהם ההלוואה או התרומה עולה על סך של 100,000 ₪, או במקרים של עסקאות מקרקעין, מיופה הכוח יצטרך אישור מבית משפט.
כוכבית  אם אתם לא אוהבים לשים את כל הביצים בסל אחד - תוכלו לפצל סמכויות שונות לקרובים שונים, כמו להעניק סמכות רפואית לרופא או אדם שאתם סומכים על שיקול דעתו בעניין זה, ואת ההחלטות הפיננסיות להעניק לאדם אחר.

אבל, שימו לב שבכל מקרה גם על מיופה הכוח שלכם יש הגבלות, והוא לא יהיה רשאי להמיר את דתכם, להצביע במקומכם בבחירות, לערוך את הצוואה שלכם, או למסור את ילדכם לאימוץ. אל חשש מחייך

 

הכנת מסמך ייפוי כוח מתמשך

ביטול ייפוי כוח מתמשך

ניתן לבטל ייפוי כוח מתמשך במקרה והממונה אינו מעוניין לקבל את הסמכויות שהוטלו עליו, או שהממנה מתחרט ורוצה למנות אדם אחר בטרם ייפוי הכוח נכנס לתוקפו. במקרה אחר, למשל כאשר הממונה מבקש לבטל את הסמכות לאחר שכבר ייפוי הכוח המתמשך נכנס לתוקפו, יהיה צורך בהליך של מינוי אפוטרופוס בבית משפט.  


הכנות לפני החתימה על ייפוי כוח מתמשך

לצורך הכנת מסמך ייפוי כוח המתמשך, תיפגשו עם הנוטריון או עם עורך הדין במשך 2-3 פגישות, בהן גם יהיה נוכח הממונה שיקבל את הסמכויות או הממונים, במידה ויש יותר מאחד.

חשוב לזכור: גם אם יש לכולם כוונות טובות ורצון לדאוג לכם, כדאי שהם יבינו את המשמעות המלאה של הענקת הסמכויות אליהם, ותוקף האחריות שלה. על הנוטריון מוטלת האחריות לוודא שכל המעורבים במתן ייפוי הכוח מודעים למהות הפעולה ולהשלכותיה בעת החתימה.

שימו לב שהחתימה על ייפוי כוח יכולה להיות אירוע טעון שדורש רגישות, לכן אנחנו מציעים לשחוח עם הנוטריון או עורך הדין שמלווה אתכם בתהליך, לתאר לו את מידת הקרבה עם הממונה שאתם רוצים לייפות את הכוח אליו, מה הם הניואנסים במשפחה שלכם, ומה הם הדברים שחשובים לכם בהסכמות. במהלך הפגישה הראשונה איתו תכינו טיוטה, תעברו על הנושאים השונים שבהם אתם רוצים להעניק סמכויות לאחרים. הפגישה הבאה יכולה להיות פגישה נוספת עבור המשך הבירור, וקביעת ההסכמות, ורק הפגישה השלישית תהיה פגישה החתימה.
 

חתימה על ייפוי כוח מתמשך

עלות ייפוי כוח מתמשך

שכר הטרחה שנותנים עבור הטיפול בייפוי כוח מתמשך נקבע על פי כמות הפגישות עם הנוטריון שלכם וניסיונו המקצועי, לרוב תצטרכו בין 2-3 פגישות. בנוסף, במידה וקבעתם יותר ממונה אחד וכתב ייפוי הכוח כולל בתוכו הרבה סעיפים ופיצולים, הנוטריון שלכם יצטרך לעשות עבודת הכנה גדולה יותר לעומת כתב סטנדרטי, ולכם המחיר יהיה גבוה יותר.
אם אתם זוג ומעוניינים להעניק את הסמכויות שלכם במשותף לקרובים זהים, תוכלו לעשות ייפוי כוח מתמשך במקביל, בהסדר מחיר מוזל יותר לעומת שני כתבים נפרדים.

מחיר מחיר עבור הפגישות, הכנה מקדימה וחתימה על ייפוי כוח מתמשך נע בין 2,000-2,500 ₪
מחיר מחיר עבור ייפוי כוח מתמשך לזוג 3,000-3,500 ₪

חשוב לדעת שהמחירים שמופיעים כאן הם בגדר המלצה בלבד וכל נוטריון או עורך דין יכול לגבות שכר טרחה שונה לפי רצונו.


נוטריונים מומלצים לייפוי כוח מתמשך

החלטתם להתכונן לכל צרה שלא תבוא, ואתם לקראת חתימה על ייפוי כוח מתמשך? ריכזנו עבורכם רשימה של נוטריונים מומלצים לחתימה של ייפוי כוח מתמשך, בתקווה שהכוח בגופנו ונפשנו - יתמשך גם הוא שריר לכיוון שמאל


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך שבו אדם מעניק סמכות עתידית לאדם אחר, למקרה שבו אדם חושש שלא יהיה כשיר לקבל את החלטותיו. הממנה בייפוי הכוח מצהיר על קרובים שעליהם הוא סומך, ומעוניין להעניק להם את הסמכות לקבל עבורו את ההחלטות הקשורות לגביו, למצבו הרפואי או לממנו.

מתי עושים ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך נכנס לתוקף רק בתנאי שאדם לא יהיה כשיר לקבל את החלטותיו, ולכן חותמים עליו בעוד אדם נמצא בצלילות דעת, לכל צרה שלא תבוא.
ניתן לעשות ייפוי כוח מתמשך במקרה שאדם חולה וחושש מהתדרדרות במצבו הרפואי, אך גם לקראת גיל זקנה, או במקרים של חשש מתאונות ואובדן יכולות שיפוט.

מה המחיר של ייפוי כוח מתמשך?

שכר הטרחה שנותנים עבור הטיפול בייפוי כוח מתמשך נקבע על פי כמות הפגישות עם הנוטריון שלכם וניסיונו המקצועי, לרוב תצטרכו בין 2-3 פגישות.

מחיר עבור הפגישות, הכנה מקדימה וחתימה על ייפוי כוח מתמשך נע בין 2,000-2,500 ₪

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק