מוקד מידרג: 1-700-707-233

מחירי החלפת דוד שמש
בהתחלה אתם מגלים טיפה אחת. לא חשדתם. לאט לאט הטיפה הזו הופכת לטפטוף מתגבר ואתם מפנימים בצער – דוד השמש שלכם נוזל. אחרי שביררתם עם טכנאי דודים אתם מבינים שהפעם זה לא יסתיים בתיקון פשוט ותאלצו להחליף את דוד השמש שלכם. באסה.

מצד שני, הנה אנחנו כאן, כדי להקל עליכם את התהליך ולעשות קצת סדר במחירים של החלפת הדוד. אז לפי מה נקבע מחיר של דוד שמש? כמה עולים קולטי השמש? ומה המחיר של מאיץ חום?  כל התשובות לפניכם.

 מחיר החלפת דוד שמש

 


כמה עולה להתקין דוד שמש וקולטי שמש?

רוב ההתקנות בתחום דודי השמש והחשמל הן בעצם החלפת דוד שמש או חלק ממערכת הדוד וקולטי השמש. אם אתם בונים בית חדש או שעדיין אין לכם בכלל דוד בבית, מחיר התקנת דוד שמש בנפח 120-150 ליטר + קולטי שמש יהיה 3,200-4,000 ₪.

אם יש לכם בבית דוד מחליף חום ולא דוד שמש רגיל, ההחלפה שלו תעלה לרוב 2,500-3,500 ₪.

בנוסף לדוד ולקולט השמש צריך להתקין גם צנרת של מים חמים וקרים אל תוך הבית. עלות הצינורות היא כ-50 ₪ למטר.

אם כבר יש לכם דוד שמש בבית ואתם רק צריכים להחליף חלקים ממנו, המשך המאמר הזה ממש בשבילכם. 


מה כולל מחיר של החלפת דוד שמש?

כדי לדעת מה כולל המחיר של החלפת דוד שמש, כדאי להבין קודם - איך עובד דוד שמש ומאיזה חלקים הוא מורכב. 

אז דוד שמש מורכב משני חלקים עיקריים - מיכל מים שעשוי מפלדה (אוגר) ומקולטי שמש. קרני השמש מחממות את המים שנמצאים בקולטי השמש ומשם המים זורמים אל מיכל הדוד עצמו. במקום המים החמים שהתרוקנו בקולטים ועברו לדוד, נכנסים שוב מים קרים, מתחממים בתוך קולטי השמש, עוברים לדוד וחוזר חלילה. 

כשאנחנו מדברים על מחיר החלפת דוד שמש וחשמל (בכל מקום בו כתוב דוד שמש, הכוונה לדוד משולב שמש וחשמל) אנחנו בעצם מדברים על 4 דברים עיקריים שכלולים במחיר: 

1. נפח דוד שמש - מה גודל המיכל שאוגר את המים. 

2. קולטי השמש - מה גודל קולטי השמש והאם צריך קולט אחד או שניים.

3. אביזרים נלווים לדוד השמש - כדי שמערכת הדוד והקולטים תפעל כמו שצריך, יש עוד כמה חלקים שעוזרים למערכת הזו לעבוד ביעילות ובבטיחות. 

4. הגישה של מתקין הדוד לגג - האם למתקין הדודים יש גישה נוחה ובטוחה אל הגג והאם מדובר בגג שטוח או גג רעפים. 

 


1. החלפת דוד שמש - מחיר לפי נפח הדוד

מיכל המים של הדוד מגיע לרוב בנפחים של 80, 120 ו-150 ליטר ולעיתים רחוקות גם בנפח של 200 ליטר. איך תדעו מה נפח הדוד שאתם צריכים? פשוט מאוד. כל אדם צורך בממוצע 30-40 ליטרים של מים חמים, אם תכפילו את מספר הליטרים במספר הנפשות בבית – תגיעו לנפח הדוד שאתם צריכים. לדוגמא: אם אתם זוג – דוד בנפח של 80 ליטר בהחלט יספיק לכם. אם אתם ארבעה בני משפחה, דוד שמש של 120 ליטר יהיה מצוין וכן הלאה.

מחיר התקנה של דוד שמש בנפח 80-150 ליטר יהיה 1800-2500 ₪, כולל מע"מ.

מחיר התקנה של דוד שמש בנפח 200 ליטר יהיה יקר יותר ויעלה 2500-3000 ₪, כולל מע"מ.

 דוד שמש בנפחים שונים

בשנת 2017 חודש תו התקן הישראלי ולפיו דוד שמש חייב להיות מצופה באמייל ולא בבטון או צבע אפוקסי. וודאו עם מתקין הדודים שלכם שהדוד עומד בתקן. דוד שמש שמחירו זול באופן מחשיד יכול להיות צבוע בבטון מה שמעיד על איכות ירודה של דוד ובנוסף, הבטון יתפרק לתוך המים שלכם ויצבע אותם בלבן.

מחיר דוד שמש לפי מותגים

בישראל ישנן הרבה חברות לייצור דודי שמש וחשמל, כך שגם המותג של דוד השמש משפיע על המחיר שלו. לדוגמא, דוד 150 ליטר של חברת "כתר דוודים" יעלה 1100 ₪ (לפני התקנה) לעומת דוד 150 ליטר של חברת "כרומגן" שיעלה 1,570  ₪ (לפני התקנה).


2. מחיר התקנת קולטים של דוד שמש

דוד שמש לא מחמם? ייתכן שתצטרכו החלפה של קולטי שמש. 

כמו שכתבנו קודם, קולטי השמש מחממים את המים בעזרת אנרגיית השמש. מה קורה שם בקולטים שגורם למים להתחמם? האור ש"נלכד" בתוך הזכוכית השחורה מתחמם ומחמם יחד איתו את המים שנמצאים בתוך הצינורות של קולט השמש. כשהמים יהיו חמים מספיק הם יעברו למיכל הגדול של הדוד ומשם אל הברזים שלכם מחייך  .מחירם של קולטי השמש תלוי בגודל הקולט ובתפוקת האנרגיה שהוא מייצר. ככל שצריכת המים החמים שלכם גבוהה יותר - כך קולט השמש שתצטרכו יהיה בעל תפוקת חום גבוהה יותר.

גודל קולט השמש – יש 3 גדלים של קולטי שמש בשוק: קטן, בינוני וגדול. תפוקת האנרגיה של קולטי שמש מחושבת לפי קלוריות וחישוב התפוקה מתבצע על ידי הכפלת נפח הדוד ב-41 קלוריות ביממה. כלומר – אם הדוד שלי בנפח של 150 ליטר, אני אצטרך קולט שמש שמפיק 6150  קלוריות ביום. על קולטי השמש מצוינת התפוקה שלהם וכך תוכלו לבחור את קולט השמש שמתאים לנפח הדוד שלכם. על חלק מהגגות אין מספיק אור שמש ולכן מתקין הדודים ימליץ על שני קולטים שיוכלו לספוג שמש מכיווני אור שונים. רוצים להבין טוב יותר איך לחשב בעצמכם את גודל ותפוקת האנרגיה של קולטי השמש שאתם צריכים? תוכלו לקרוא עוד על קולטי שמש ממש כאן.

מחיר של קולט שמש קטן נע בין 1,600-2,000 ₪.

מחיר של קולט שמש בינוני נע בין  1,800-2,300 ₪

מחיר של קולט שמש גדול נע בין 2,200-2,500 ₪.

צינורות קולטי השמש – גם החומר שממנו עשויים הצינורות של קולט השמש משפיעים על המחיר שלו. ברוב המקומות בארץ הצינורות שממחממים את המים עשויים מנחושת. באיזור ירושלים שסובלת מקרה בימות החורף, מתקינים צינורות ברזל כי הם עמידים יותר לקור ומונעים את התפוצצות הצינור. צינורות ברזל מייקרים את קולטי השמש בעוד כ- 300-500 ₪.


3. מחיר אביזרים נלווים לדוד שמש

לכל דוד שמש יש כמה אביזרים נלווים שחשובים לפעולה התקינה שלו – מעמד לדוד, שסתום אל חזור ושסתום בטחון פורק לחץ. בהתקנה הראשונית של הדוד, האביזרים האלה כלולים במחיר. אם אתם מחליפים את הדוד או הקולטים, רוב אנשי הדודים יגבו תשלום על החלפת הרכיבים האלה.

שסתום שסתום בטחון -  לשסתום הביטחון יש שני חלקים- שסתום אל חזור ושסתום פורק לחץ:

  1. שסתום אל חזור – בזמן הפסקת מים שסתום האל חזור מונע מהמים לצאת מהדוד, כך שגוף החימום מכוסה כל הזמן במים ולא ישרף אם תדליקו אותו.
  2. שסתום פורק לחץ – אם יש לחץ עודף של מים חמים בדוד, שסתום הביטחון דואג לטפטף מים באיטיות אל מחוץ לדוד ולפרוק את הלחץ, כדי שהדוד לא יתפוצץ.

מחיר של החלפת שסתום בטחון אל חוזר + שסתום פורק לחץ הוא כ-300-400 ₪.

מחיר של החלפת שסתום בטחון אל חוזר בלבד הוא כ-250 ₪.

מחיר של החלפת שסתום פורק לחץ בלבד הוא כ-250 ₪.

שסתום מעמד בסיסי לדוד – לכל דוד יש מעמד ברזל שמחזיק אותו. בהתקנה הראשונה המעמד מגיע עם הדוד. אם אתם מחליפים את הדוד, יכול להיות שהמעמד כבר ישן וחלוד או לחילופין, לא מתאים לגודל הדוד החדש ולכן תצטרכו להחליף גם אותו.

אם אתם מחליפים את המעמד בלבד, בלי הדוד עצמו, עלות פירוק המעמד הישן והתקנת המעמד החדש יהיה 600-800 ₪.

אם אתם מחליפים את המעמד כחלק מהחלפת הדוד, מחיר מעמד לדוד שמש בלי גלוון יהיה 150-250 ₪ ומעמד מגולוון יעלה כ-250-350 ₪. 

שסתום התקנת מאיץ חום – מכירים את זה שאתם מתים להתקלח במים חמים אבל הדוד מתחמם ל-א-ט? יש לזה פתרון וקוראים לו מאיץ חום. מאיץ החום הוא מעין שרוול פלסטיק שמתקינים בצמוד לגוף החימום בתוך הדוד, כך שהוא מחמם רק את המים שקרובים אליו. מעט מים לחמם = מים שמתחממים מהר יותר. קחו בחשבון שהתקנה של מאיץ חום גורמת ליצור מוגבר של אבנית בדוד, כך שיש סיכוי שתצטרכו להחליף את גוף החימום בעוד כמה שנים.

מחיר התקנת מאיץ חום יהיה כ-500-600 ₪.


4. החלפת דוד שמש - מחיר לפי מיקום הדוד

אם הדוד שלכם ממוקם על גג בטון שטוח – הסתדרתם. ההתקנה תהיה קלה ובטיחותית ולכן גם זולה יותר. אם יש לכם גג רעפים בשיפוע או גג שהעליה אליו קשה ומורכבת, עלות ההתקנה תתייקר בכ-150-300 ₪.

אם הרעפים כבר ישנים ולא בטיחותיים, יהיו מתקיני דוודים שלא יסכימו לעשות את העבודה בגלל הסיכון שכרוך בה. אלה שיעשו את העבודה יגבו מחירים גבוהים מאוד שיכולים להגיע גם ל800-1000 ₪.

 קולטי שמש על גג רעפים

 


אחריות על דוד שמש

על פי החוק, חברות היצרן מחוייבות לתת 4 שנים אחריות על דוד השמש, הקולטים ומחמם המים ושנה אחת של אחריות על גוף החימום. מכאן לכל חברה יש סוגים שונים של אחריות על רכיבים שונים. חלק מהחברות נותנות אחריות של 4 שנים אחריות מלאה בהן כל התיקונים על חשבונן + 4 שנים של אחריות מוגבלת בהן התיקונים יהיו על חשבון הלקוח אבל בעלות זולה יותר.

בדקו בתעודת האחריות שהיא שייכת ליצרן ולא למתקין, כך שבמקרה של תקלות רציניות, תוכלו לפנות ישר ליצרן ולקבל את השירות המגיע לכם.

 תעודת אחריות מתקין על קולט

 


דוגמאות להצעות מחיר של החלפת דוד שמש

על אף שרוב מתקיני דודי השמש יתנו לכם הצעת מחיר בטלפון והיא לא תהיה מפורטת, אספנו בשבילכם כמה דוגמאות להצעות מחיר של החלפת דודי שמש וחשמל. איך אמרו חכמינו? טוב מראה עיניים ממשמע אוזניים  מחייך.

דוד שמש וחשמל החלפת דוד בלבד

דוד שמש של כרומגן בנפח 150 ליטר

גג בטון ישר

סך הכל: 2,400 ₪, כולל מע"מ.

 

דוד שמש וחשמלהחלפת קולט שמש בלבד

קולט שמש בינוני

התקנה על גג בטון ישר

סך הכל: 1,700 ₪, כולל מע"מ.

 

דוד שמש וחשמלהחלפת מערכת של דוד וקולטי שמש

דוד שמש של נמרוד בנפח 120 ליטר – 1,900 ש"ח

קולט שמש בינוני – 1,600 ש"ח

התקנה על גג בטון ישר

סך הכל: 3,500 ₪, כולל מע"מ.

 

דוד שמש וחשמלהחלפת מערכת של דוד וקולטי שמש על גג רעפים

דוד שמש של נמרוד בנפח 150 ליטר – 2,000 ש"ח

קולט שמש בינוני – 1,600 ש"ח

התקנה על גג רעפים – 200 ש"ח

סך הכל: 3,800 ₪, כולל מע"מ.


מתקינים מומלצים של דודי שמש וחשמל

עכשיו כשאתם כבר מומחים במחירים השונים של החלפת דוד שמש, רק נשאר לברר איפה מוצאים מתקין דודים ואנחנו לא נוטשים עד שיהיה לכם את כל המידע שאתם צריכים. אתם מוזמנים לקרוא חוות דעת של לקוחות על מתקיני דודים מקצועיים ומומלצים, שאסף הצוות של מידרג, להתרשם במו עיניכם וזהו, כל מה שנשאר לכם זה לבחור. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה להתקין דוד שמש?

המחיר של התקנת מערכת שלמה שכוללת דוד שמש בנפח 150 ליטר וקולטי שמש תעלה 3,200-4,000 ₪.

כמה עולה דוד שמש 150 ליטר?

אם אתם צריכים להחליף מיכל דוד שמש בנפח של 150 ליטר, המחיר יהיה בין 1,800 ל-2,500 ש"ח, כולל מע"מ.

 

כמה עולה דוד שמש 120 ליטר?

דוד שמש בנפח של 120 ליטר עולה 1,800-2,500 ש"ח, כולל מע"מ. 

כמה עולה קולט שמש?

יש שלושה גדלים של קולטי שמש - קטן, בינוני וגדול.

מחיר קולטי השמש יהיה 1,600-2,500 ש"ח, תלוי בגודל הקולט. 

 

כמה עולה מאיץ חום לדוד שמש?

מאיץ חום לדוד שמש עולה 500-600 ש"ח. 

כמה עולה שסתום אל חוזר?

החלפת שסתום אל חוזר עולה כ-250 ש"ח. 

כמה עולה שסתום פורק לחץ בדוד שמש?

החלפת שסתום פורק לחץ עולה כ-250 ש"ח. 

מה זה שסתום אל חוזר בדוד שמש?

שסתום אל חזור מונע מהמים לצאת מדוד השמש בזמן הפסקות מים, כך שגוף החימום מכוסה כל הזמן במים ולא ישרף בזמן פעולת הדוד. אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק