מוקד מידרג: 1-700-707-233

פרויקט החלפת דוד חשמל לדוד שמש

**שימו לב: המבצע לסבסוד דודי שמש הסתיים. אנא בדקו את התחדשותו של מבצע באתר משרד האנרגיה**

 

משרד האנרגיה מסבסד לנו דוד שמש. כמה נרוויח? מי זכאי להטבה ומי לא? כל הפרטים בהמשך


למה להחליף את דוד החשמל בדוד שמש?

לדוד שמש יש יתרון בולט על פני דוד, שפועל על חשמל בלבד. אנו בטח לא נחדש לכם, שבמדינה חמה כמו ישראל, שבה ברוב ימות השנה יש שמש, ניתן לנצל את תפוקת החום שפולטת השמש לטובת חימום מי האמבטיה והברזים שלנו, חינם, אין כסף, במקום לבזבז כסף על כל דקה, שבה הבוילר דולק.

אל חשש, זה לא אומר, שבימים קרים נשאר בלי מים חמים. ברוב דודי השמש יש מערכת גיבוי חשמלית, שבה ניתן להשתמש לחימום המים כשאין שמש בשמיים.

 חשמל בשמים
כמה דוד שמש באמת חוסך?

אם נעשה חישוב, בשנה יש כ – 3 חודשי חורף גשומים, שבהם באמת יש צורך בחימום חשמלי של המים בדוד. לאחר גל ההתייקרות האחרון של מחירי החשמל (נכון ל-28.4.2013), החישוב עבור שעת הדלקה של בוילר לדוד בנפח 150 ליטרים, עומד בממוצע על כ - 1.5 ₪. במידה ואין לנו מאיץ חום, נאלץ להדליק את הבוילר לפחות כשעתיים ביום, על מנת שכל הנפשות במשפחה יוכלו להתקלח. סה"כ עלות ממוצעת ליום כ – 4 ₪.

אם כן, בממוצע עבור חודש בן 30 ימים, נשלם כ- 120 שקלים עבור חימום של המים בבית באופן חשמלי.

מה זה אומר?

  • עלות חימום מים לשנה בדוד שמש - אם יש ברשותנו דוד שמש, נשתמש במערכת החשמלית של הדוד רק במשך שלושה חודשים ולכן, סה"כ לשנה נשלם כ – 360 ₪ עבור מים חמים.
  • עלות חימום מים לשנה בדוד חשמל - אם יש לנו דוד, שפועל על חשמל בלבד, נאלץ לשלם עבור חימום של המים בכל חודשי השנה כ- 1440 ₪

החיסכון - סה"כ, החלפת דוד חשמל לדוד שמש, תוכל לחסוך לנו בשנה מעל ל - 1000 ₪.

 קולטן דוד שמש

המדינה מסבסדת לכם דוד שמש

במשרד האנרגיה והמים הבינו, ששימוש בדוד חשמל, מבזבז כסף ואנרגיה לא רק לאדם הפרטי, אלא גם למדינה ולכן, כמו שעשו בעבר עם פרויקט החלפת המקררים ומכונות הכביסה, הם מציעים כעת אפשרות להחליף את דודי החשמל הקיימים בדודי שמש, בעלות מסובסדת.

מה מקבלים?

במסגרת הסבסוד, מקבלים הנחה של 900 ₪ עבור קנייה והתקנה של דודי שמש בנפח 150 ליטרים מהחברות בהמשך, שמחויבות בנוסף לפרק את הדוד הישן שלנו, לשלוח אותו לגריטה ולספק לנו אחריות של 8 שנים על הדוד החדש.

אלו הן ארבעת החברות, שמשתתפות בפרויקט:

כרומגן

אמקור

אידיאל דודי שמש

אור הטבע

מי זכאי להטבה?

כמו בכל מבצע גם כאן יש כוכביות קטנות, ורק המתאימים לקריטריונים זכאים להחלפה מסובסדת של דוד החשמל שברשותם לדוד שמש. אם תענו על כל התשובות בהמשך בחיוב, מזל טוב, אתם זכאים מחייך.

  • יש ברשותכם דוד, שפועל על חשמל בלבד?
  • אתם גרים באחת מארבעת הקומות האחרונות בבניין?
  • אתם זקוקים לדוד 150 ליטרים?
  • אתם מעוניינים בדוד שמש של כרומגן, אמקור, אידיאל או אור הטבע?

מי לא זכאי לעלות מסובסדת של דודי שמש?

התנאים שפרסם משרד האנרגיה והמים, מותירים רבים שמעוניינים להחליף את הדוד שלהם מחוץ להטבה. למשל:

  • אם יש ברשותכם דוד שמש ישן, אתם לא זכאים להחליפו בדוד שמש חדש במסגרת ההטבה.
  • אם יש ברשותכם דוד, שפועל על חשמל, אך אתם גרים בקומה ראשונה בבניין בן 7 קומות, אינכם זכאים להטבה.
  • אם יש ברשותכם דוד חשמל בנפח 120 ליטרים, לא תוכלו להחליפו בדוד שמש בנפח 120 ליטרים במסגרת ההטבה.
אנו לא זכאים להחליף לדוד שמש במסגרת הפרויקט, מה עכשיו?

במידה וגם אתם לא נכללים בתנאים של משרד האנרגיה והמים, זה לא כל כך נורא. תוכלו לפנות למתקיני דוודים באופן פרטי ולא תהיו מוגבלים לדודי שמש בנפח, דגם וחברה ספציפית. בנוסף, תוכלו לצמצם עלויות ולערוך השוואת מחירים לדודי שמש, שמתאימים בדיוק לצרכים שלכם.

למשל - אם אתם גרים 3 בדירה אחת, תוכלו להחליף את דוד החשמל שלכם בדוד שמש בנפח 120 ליטרים, שמחירו והתקנתו נמוכים מאלה של דוד בנפח 150 ליטרים, שמתאים יותר למשפחות של 4 נפשות ומעלה.

כאן תוכלו למצוא מידע נוסף, שיעזור לכם לבחור דוד, שמתאים לכם.

חוץ מזה, אם כרגע יש לכם דוד חשמל, תזכרו שרק המעבר לדוד שמש יכול לחסוך לכם כ- 1,000 ₪ בשנה. שווה לא?


מתקיני דודי שמש מומלצים, יש דבר כזה?

אם אתם לא זכאים לסבסוד של דוד שמש ובוחרים להחליף את הדוד דרך מתקין דוודים פרטי, ודאי עולה לכם כעת השאלה המטרידה - היכן נמצא מתקין דודי שמש אמין ומומלץ, שיתאים את הדוד לכיס שלנו ולא לכיס שלו? כל אותם סיפורים על מתקיני דודי שמש חאפרים, שבמקום דוד חדש, התקינו דוד ישן שקצת ניקו וצבעו בלבן, ממש לא עוזרים לאותו חשש, שמלווה אותנו בכל פנייה לבעל מקצוע.

לכל החוששים – וגם לאלה שלא מחייך - ריכזנו עבורכם באתר מידרג רשימה של מתקיני דודי שמש שנבחרו כמומלצים ביותר לפי מאות חוות דעת של לקוחות קודמים. כל ההמלצות באתר מידרג, מתעדכנות באופן שוטף לאחר שיחה טלפונית עם הלקוח בתום התקנת הדוד.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק