מוקד מידרג: 1-700-707-233

התקנת דוד שמש – מחיר
התקנת דוד שמש היא הדרך שלכם למקלחת חמה בסוף היום (בתנאי שלא יגמרו לכם את המים). כמה זה יעלה? מוזמנים לקרוא בפנים מה המחיר של התקנת דוד שמש (ספויילר: לרוב מעל 3,200 ₪), איזה תוספים אפשריים יש לדוד, כמה תשלמו על צנרת ומה משפיע על מחיר התקנת דוד שמש. מוכנים? מקולחים? #התחלנו.


התקנת דוד שמש - מחיר

נקדים ונאמר שהמאמר הזה עוסק בהתקנת דוד שמש חדשה מאפס. אם אתם מעוניינים בהחלפה של דוד קיים או קולט קיים, תוכלו לקרוא כאן על מחירים של החלפת דודים.

מחיר התקנת דוד שמש כולל:

דוד שמש דוד שמש 

דוד שמש קולט (תוהים מה זה? כאן תוכלו לקרוא על קולטי שמש)

דוד שמש מעמד לדוד 

דוד שמש עלות ההתקנה והשרות 

דוד שמש בחלק מהמקרים גם 3-4 מטר צנרת. את שאר הצנרת מתמחרים בנפרד. 

אז כמה כל זה עולה? מחיר התקנת דוד שמש משתנה לפי גודל הדוד:

 

דוד שמש 120/150 ליטר – מחיר כולל התקנה

מחיר התקנת דוד שמש בגודל 150 ליטר נע בין 3,200-4,200 ₪ כולל מע"מ. הפער במחיר נובע מהשוני במחירי הדודים והקולטים בין החברות השונות.
על התקנת דוד שמש 120 ליטר תשלמו 50-100 ₪ פחות.

 

דוד שמש 80 ליטר – מחיר כולל התקנה

מחיר התקנת דוד שמש בגודל 80 ליטר נע בין 2,300-3,200 ₪ כולל מע"מ.

כדאי לדעת שדוד שמש 80 ליטר מספק מים חמים שמספיקים רק לשני אנשים.

 

מחיר צנרת לדוד שמש

בכל התקנת דוד יש צורך באורך צנרת אחר. נניח, בהתקנת דוד שמש בבניין רב קומות, הקומה הראשונה רחוקה מהדוד הרבה יותר מהשמינית. מהסיבה הזו צנרת היא לא חלק ממחיר התקנת דוד שמש באופן גלובלי, ונותנים לה מחיר בנפרד.

צנרת לדוד כוללת שני צינורות מים (חמים וקרים) וקו חשמל. מחיר צנרת לדוד שמש הוא 40-50 ₪ למטר, כולל מע"מ.

דודי שמש

מה משפיע על מחיר התקנת דוד שמש?

חוץ מגודל הדוד ואורך הצנרת שכבר הזכרנו, יש עוד גורמים שיכולים להשפיע על מחיר הדוד החדש שלכם:

דוד שמש חברה: יש בישראל מגוון חברות שמייצרות דודי שמש, וכל אחת מהן מתמחרת את המוצרים שלה אחרת. כך למשל מחיר התקנת דוד שמש של אידיאל הוא 3,200-3,400 ₪, מחיר התקנת דוד שמש של נמרוד הוא 3,600-3,800 ₪, ומחיר התקנת דוד שמש של כרומגן הוא 4,000-4,200 ₪. אם אתם תוהים על איזה חברה ללכת, דאגנו לכם ושאלנו את המתקינים המדורגים באתר איזה דוד שמש כדאי להתקין. רובם הסכימו שאם המחיר הוא לא שיקול, כדאי להשקיע בדוד של כרומגן. למקום השני הגיעו הדודים של נמרוד.

דוד שמש סוג הגג: כל המחירים שכתבנו עד כה נוגעים להתקנה של דוד שמש על גג שטוח. אם בורכתם בגג רעפים ציורי ואדמדם, ברוב המקרים מחיר התקנת הדוד יעלה. יש לזה כמה סיבות: ההתקנה תהיה קשה יותר, יהיה בה יותר סיכון למתקין, וגם לפעמים כיוון הרעפים יחייב התקנה של קולט חזק יותר שיעלה יותר. תוספת תשלום להתקנת דוד שמש על גג רעפים יכולה להיות 200-500 ₪ ויותר, תלוי בסוג ומצב הגג.
שימו לב – אם גג הרעפים שלכם ישן במיוחד או גבוה במיוחד, יש מתקינים שלא יסכימו לקחת את הסיכון ולבוא להתקין עליו.

דוד שמש על גג רעפים

דוד שמש עבודות תשתית: לרוב בבתים או בניינים חדשים הקבלן כבר דואג לתשתית מתאימה להתקנת דוד שמש, אבל אם במקרה במיקום הרצוי לכם התקנת הדוד תדרוש עבודת תשתית נוספת, המחיר יכול לעלות בעוד כמה מאות שקלים.


מחירי תוספות להתקנת דוד שמש

דוד שמש שעה שאני מחפש את הים: באזורים רוויי לחות (מישור החוף היי) לא רק שאין חניה, גם המעמד של הדוד נוטה להחליד מהר יותר. כדי למנוע את זה אפשר להתקין מעמד מגלוון (כלומר, מונע חלודה). על תוספת של מעמד מגלוון תשלמו 50-100 ₪.

דוד שמש תקופת האבן: האויבת הכי גדולה של הדוד שלכם (בעצם, של הרבה מכשירים צורכי מים בבית) היא האבנית. כדי להשיב לה מלחמה תוכלו להוסיף להתקנה מסנן אבנית. מחיר מסנן אבנית לדוד שמש נע בטווח רחב, ותוכלו לשלם עליו 300-1,200 ₪, תלוי בחברה (המסננים של ניגא למשל יקרים במיוחד אבל גם איכותיים יותר) ובמיקום המיועד להתקנה (על התקנת מסנן בצמוד לדוד תשלמו פחות מאשר על מסנן שיוצמד לשעון המים הראשי של הבית).
 כדאי לדעת – להחליט להתקין מסנן אבנית זה קצת כמו להחליט לקנות אוטו: זה עוזר בחיים אבל דורש הרבה תחזוק (ניקוי, החלפת פילטר וכו'). אם מהיכרותכם עם עצמכם אתם יודעים שתזניחו את מסנן האבנית שלכם, מוטב שתוותרו עליו מלכתחילה, כי הוא יהפוך ללא אפקטיבי ואפילו יכול לגרום לתקלות.
 כדאי לדעת #2 – השם "מסנן אבנית" הוא קצת מטעה, כי הוא לא מסנן את כל האבנית, אלא רק אחוזים יחסית נמוכים ממנה. מתלבטים אם זה שווה את ההשקעה? שאלנו את מתקיני הדודים המדורגים באתר, כאן תוכלו לראות אם לדעתם מסנן אבנית מומלץ או לא.

התקנת דוד שמש

 


התקנת דוד שמש - הצעות מחיר לדוגמא

כדי לתת לכם מושג טוב יותר על מחיר התקנת דוד שמש, צירפנו הצעות מחיר לדוגמא של התקנות של דוד שמש. 

מחיר התקנת דוד שמש נמרוד 120 ליטר בבית פרטי. 
התקנת דוד שמש - 3,600 ₪
3 מטר צנרת - 150 ₪
תוספת להתקנת דוד על גג רעפים - 250 ₪
סה"כ: 4,000 ₪ כולל מע"מ. 

מחיר התקנת דוד שמש אמישראגז 80 ליטר בדירה קטנה.
התקנת דוד שמש - 2,500 ₪
8 מטר צנרת - 320 ₪
סה"כ: 2,820 ₪ כולל מע"מ.


מתקיני דודי שמש מומלצים

עכשיו כשאתם יודעים יותר על מחיר התקנת דודי שמש, הגיע הזמן לבחור מי יביא אתכם אל המקלחת מעלת האדים. חשוב שתדעו שאם לא תיעזרו במתקין רשמי של חברות הדודים, האחריות על הדוד (ארבע שנים, שנה על החלקים החשמליים) לא תהיה תקפה. בשביל זה אספנו לכאן רשימה של מתקיני דודי שמש מומלצים, מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. מוזמנים לבחור את איש המקצוע המתאים לכם!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה להתקין דוד שמש?

אם יש צורך בהתקנה של דוד בלבד, כלומר הקולט ושאר התשתית קיימים כבר, התקנת דוד תעלה 1,700-2,500 ₪ לדוד בגודל 120/150 ליטר, תלוי בחברה שתבחרו.

כמה עולה להתקין דוד שמש וקולט?

אם יש צורך בהתקנה של דוד שמש חדש מאפס, כולל קולט, מעמד וצנרת, התקנת דוד שמש תעלה 3,200-4,200 ₪ לדוד בגודל 120/150 ליטר, תלוי בחברה שתבחרו. יש עוד מרכיבים שיכולים לייקר את ההתקנה, מוזמנים לקרוא עליהם כאן למעלה.

כמה עולה להחליף דוד שמש?
למה דוד שמש מקצר?

כאן תוכלו לקרוא מה ענו המתקינים המדורגים באתר לשאלה למה דוד שמש מקצר.

למה דוד שמש לא מחמם?

כאן תוכלו לקרוא מה ענו המתקינים המדורגים באתר לשאלה למה דוד שמש לא מחמם.אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק