מוקד טלפוני: 1-700-707-233

האם מותר לקלח חתול?

6 וטרינרים מומלצים ענו על השאלה וסיכמנו את התשובות בגרף!

מקלחת לחתול

צוות מידרג שאל כך: האם מותר לקלח חתול? יש לנו חתול בן שנתיים, בריא. אנחנו מקפידים לספר אותו באופן קבוע. אנחנו מעוניינים לשמור עליו נקי ומטופח ולרחוץ אותו בגיגית פעם בשבוע. מניסיונך, האם אפשר לרחוץ חתול? אשמח שתפרט מדועהגרף החכם נותן משקל גדול יותר למומחים - כלומר לוטרינרים עם מספר חוות דעת ודירוגים גבוהים יותר.

הגרף הזה הוא גרף רגיל - לכל 6 הוטרינרים משקל זהה.


חבר'ה יש לנו רוב! 69.9% מהוטרינרים ענו אפשר לקלח בתשובה לשאלה 'האם מותר לקלח חתול?'. לא השתכנעתם? 30.1% מהוטרינרים חשבו אחרת. תמיד יש עוד אפשרויות, אבל אנחנו תמיד הולכים עם חכמת המומחים.


אם הגעתם עד לכאן, כנראה שהחתול שלכם חשוב לכם. אם אתם רוצים לדעת עוד על החיסונים שצריך לעשות לחתול וכמה הם עולים מוזמנים לקפוץ למאמר חיסון לחתול.
האם מותר לקלח חתול? המומחים עונים:


הבחירה שלי: אפשר לקלח

אפשר לקלח חתול וזה לא גורם לו נזק. אבל, בדרך כלל אין צורך בכך כיוון שהחתול מנקה את עצמו היטב. אם אין ברירה אפשר לרחוץ חתול.הבחירה שלי: אפשר לקלח

מותר לקלח חתול.הבחירה שלי: אפשר, אבל לא מומלץ

באופן כללי אין צורך ואף לא מומלץ לרחוץ חתול. חתול הוא חיה נקייה ומטופחת מטבעה - הוא מתלקק ומנקה את עצמו באופן יומיומי, וכך נשמרת הפרווה שלו נקייה ובריאה. כמו כן, לחתולים ישנה שכבת הגנה שומנית על גבי העור. מקלחות תכופות או מיותרות יגרמו לו סבל וגם יפגעו בשכבת ההגנה הטבעית של עורו. במקרים חריגים, בהם החתול התלכלך מאוד, ניתן לרחוץ אותו במים חמימים ושמפו המיועד לחתולים, רצוי באופן מקומי ולא נרחב. לבסוף יש ליבש אותו במגבת יבשה ונקייה. בהצלחה!הבחירה שלי: אפשר, אבל לא מומלץ

מותר לקלח חתול אבל לא מומלץ, הם לא אוהבים את זה ובדרך כלל נרתעים מהמים.הבחירה שלי: אפשר, אבל לא מומלץ

באופן כללי אין צורך לקלח חתול בגלל שהם מנקים את עצמם.האם מותר לקלח חתול? סיכום התשובות

תשובה מספר משיבים משוקלל אחוז
אפשר לקלח 4.3 69.9
אפשר, אבל לא מומלץ 1.8 30.1
אסור לקלח חתול 0 0
תשובה מספר משיבים אחוז
אפשר לקלח 3 50.0
אפשר, אבל לא מומלץ 3 50.0
אסור לקלח חתול 0 0


המידע המוצג כאן על "האם מותר לקלח חתול?" אינו מיועד להוות תחליף לייעוץ מקצועי, אלא למטרת העשרה בלבד. אתה לוקח אחריות מלאה על אופן שימושך במידע זה. עליך לפנות לאיש מקצוע כדי לקבל תשובה אישית. אין לעשות שימוש מסחרי בתוכן ללא אישור בכתב. שימוש ללא אישור יהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק