מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ציפוי אמבטיה

שיפוץ אמבטיה מעלה מיד מחשבות על אריחים שבורים, הוצאה כספית גדולה והרבה בלאגן. ציפוי או הלבשת אמבטיה, מאפשרים לכם לקבל אמבטיה חדשה תוך מספר שעות ולחסוך הרבה מאוד כסף! בטיפ הבא נפרט על כל השיטות לחידוש אמבטיה – היתרונות והחסרונות של כל שיטה, כמה זה יעלה לכם ואיך עושים את זה בכלל.

בעלי מקצוע מומלצים בתחום ציפוי אמבטיה


ציפוי או הלבשת אמבטיה - מה כדאי?

ברוב הבתים בישראל, יש אמבטיות ישנות בנות כמה עשרות שנים שצברו עם הזמן חלודה, כתמים שונים, עובש ועוד כל מיני דברים שמוציאים לנו את החשק להיכנס פנימה  - זו הסיבה המרכזית שבגללה נרצה לשפץ את האמבטיה.

כדי להחזיר את תחושת הפינוק לחדר הרחצה, רבים שוקלים לשפץ את האמבטיה – אלא ששיפוץ כזה כולל שבירת אריחים וקירות, התאמה של הצנרת, הוצאת האמבטיה הישנה, כסף רב והמון לכלוך – לעומת זאת, ציפוי או הלבשת אמבטיה הוא תהליך נוח, קל וחסכוני שמאפשר לקבל אמבטיה מבריקה, נוצצת וחדשה לגמרי תוך מספר שעות.

אז באיזה מקרה כדאי לחדש את האמבטיה הנוכחית? והאם עדיף ציפוי אמבטיה או הלבשת אמבטיה? התשובה היא, שזה תלוי במצבה של האמבטיה הנוכחית והחומר ממנו היא עשויה. עומדות לפנינו שתי אופציות מרכזיות – ציפוי אמבטיה או הלבשת אמבטיה, כשעל כל אחת מהן נרחיב בהמשך.

מבחינת החיסכון הכלכלי – החלפת אמבטיה במלואה, שכוללת החלפת האריחים, הצנרת, הריצוף והאמבטיה עצמה, תעלה לכם בממוצע 3000 – 4000 ₪, ואף יותר מזה במקרים מסוימים. ציפוי או הלבשת אמבטיה יעלו כמה מאות שקלים בלבד, ויחסכו לכם הרבה כאב ראש וכסף.

 • אמבטיית פח

  אמבטיה נפוצה במיוחד, מצופה באמייל. ברגע ששכבת האמייל נפגעת משריטה או סדק עמוק, הפח מחליד בגלל המגע עם המים. ברגע שהחלודה יוצרת חורים של ממש בדפנות האמבטיה, , תהליך של ציפוי אמבטיות לא יועל ויש לבצע הלבשת אמבטיה.

 • אמבטיה אקרילית

  אמבטיה אקרילית אינה מחלידה, אך עלולה להישבר או להיסדק. היתרון של אמבטיה אקרילית הוא שגם במקרה של שבר, ניתן לבצע ציפוי אמבטיה ולתקן את השבר. אם בכל זאת תרצו לבצע הלבשת אמבטיה, תוכלו לעשות זאת גם.

 ציפוי אמבטיה
 • אמבטיה מברזל יצוק

  אמבטיות ישנות וכבדות נוצקו כיחידה אחת, לרוב מצופות אמייל. אמבטיה יצוקה נשחקת בקלות, בעיקר עקב שימוש בחומרי ניקוי שונים, וציפוי אמבטיה הוא הפתרון הכי טוב לחידוש אמבטיה כזו.


ציפוי אמבטיה

תהליך ציפוי אמבטיה

ציפוי אמבטיה הוא תהליך שבו האמבטיה הנוכחית מצופה מחדש במספר שכבות של אמייל, אז מה כולל ציפוי האמבטיה – לפניכם כל השלבים מא' ועד – ת':

 1. ליטוש מכני של האמבטיה - הורדת השכבה העליונה של האמייל הישן.

 2. ליטוש כימי + חיטוי – הסרה וחיטוי של שכבות הצבע, העובש והלכלוך.

 3. הכנת שטח חדר האמבטיה – פיזור ניילונים על מנת לכסות את כל השטח שאיננו רוצים שיתלכלך.

 4. התזת חומר יסוד – התזת חומרים שמהווים בסיס לציפוי האמבטיה על מנת ש'יתפס' בצורה טובה ויאריך ימים .

 5. ציפוי אקרילי לאמבטיה – השלב העיקרי בתהליך. בשלב זה מותזות מספר רב של שכבות של ציפוי אקרילי על האמבטיה בצורה אחידה.

 6. ייבוש האמבטיה – כדי ליהנות מהאמבטיה החדשה דרושה מעט סבלנות, ויש לחכות בין 15 – 48 שעות עד לייבוש האמבטיה החדשה, תלוי במספר שכבות הצבע שהותזו.

 7. זהו, אפשר להתפנק באמבטיית קצף.

התהליך כולו (לא כולל זמן הייבוש) אורך כ 3- 4 שעות בלבד!

יתרונות וחסרונות של ציפוי אמבטיה

היתרונות של ציפוי אמבטיה רבים וברורים:

לציפוי אמבטיה יש חסרון אחד בלבד:

 • כמו שאמרנו, תהליך ציפוי אמבטיה הוא מהיר ודורש מספר שעות בלבד.

 • הציפוי החדש עמיד בפני חומרי ניקוי שונים ולא יספוג לכלוך ועובש.

 • ציפוי אמבטיה, לעומת החלפת אמבטיה, לא דורש שיפוצניק לשבירת האריחים, אינסטלטור לצנרת, ורצף לריצוף – אלא בעל מקצוע אחד בלבד המתמחה בציפוי אמבטיה.

 • קיים מגוון של צבעים וגוונים לאמבטיה החדשה לבחירתכם

 • היתרון המשמעותי ביותר, הוא כמובן העלות הזולה משמעותית מכל שיפוץ או חידוש אמבטיה, ועליה נפרט בחלק הבא.

 • ציפוי אמבטיה מחזיק מעמד ל 4- 5 שנים. לאחר מכן, שריטות או מכות ישאירו את חותמן על הציפוי החדש.

מחיר ציפוי אמבטיה

מחיר ציפוי אמבטיה נע בין 700 - 1000 ₪, תלוי בגודל האמבטיה שלכם. במידה ותרצו שינוי בצבע ובגוון האמבטיה, או שיידרש גם תיקון סדק או שבר, המחיר יעלה בהתאם. וודאו עם בעל המקצוע כי לאחר ציפוי האמבטיה, תקבלו אחריות לשנה עבור העבודה.


הלבשת אמבטיה

בתהליך של הלבשת אמבטיה, יוצרים אמבטיה חדשה ש'מולבשת' מעל האמבטיה הישנה והמלוכלכת. הרווח שנוצר בין שתי האמבטיות נאטם בחומרים מבודדים, והרי לכם אמבטיה חדשה לגמרי! במהלך הלבשת האמבטיה אין פירוק של האמבטיה הישנה, והכל מתבצע על גבי האמבטיה הקיימת.

יתרונות וחסרונות של הלבשת אמבטיה:

יתרונות הלבשת אמבטיה

 • הלבשת אמבטיה לא דורשת פירוק של האמבטיה הקודמת ושום התעסקות עם שיפוץ או ריצוף.

 • הלבשת אמבטיה נעשית במהירות רבה, 3 -4 שעות של עבודה.

 • חסרונות הלבשת אמבטיה:

 • מכיוון שהאמבטיה החדשה 'מולבשת' על זו הקיימת, גודלה יהיה קטן יותר והיא תהיה צרה יותר. כמובן שניתן להסתכל על הצד החיובי ולומר שנחסוך במים.

 

מחיר הלבשת אמבטיה

הלבשת אמבטיה תעלה לכם בין 1500 – 2000 ₪, תלוי בגודל האמבטיה ומצבה. עבור הלבשת אמבטיה נהוג לתת אחריות שבין שנה לחמש שנים.


ציפוי אמבטיה - תמונות מלקוחות מידרג

הלבשת אמבטיה חדשה.
צילום: רוני מירו, חיפה.
הלבשת אמבטיה חדשה על ישנה.
צילום: באר יעקב.
חידוש אמבטיה.
צילום: קורל אהרונוביץ, תל אביב.
שבירת הלבשת אמבטיה ישנה והחלפתה בחדשה.
צילום: א. פ. תל אביב.

המלצות על בעלי מקצוע לציפוי והלבשת אמבטיות

לא משנה אם תבחרו לחדש את האמבטיה באמצעות הלבשת אמבטיה או ציפוי, כדי שהיא תיראה טוב, תהיה איכותית ותחזיק לאורך שנים – מה שנדרש הוא בעל מקצוע מנוסה ואמין. ריכזנו עבורכם רשימה של בעלי מקצוע המתמחים בציפוי והלבשת אמבטיות, לפי עשרות חוות דעת של לקוחות קודמים. חוות הדעת מתקבלות בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים, רק לאחר שביצעו הלבשה או ציפוי לאמבטיה עם בעלי המקצוע שברשימה.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק