מוקד טלפוני: 1-700-707-233

הפעלות לימי הולדת

יום הולדת הוא תמיד סיבה למסיבה, אבל יכול להיות גם כאב ראש לא קטן עבור ההורים, אז למה לא להשקיע ולעשות יום הולדת עם מפעיל מקצועי שיהפוך את החגיגה לחוויה בלתי נשכחת? בטיפ הבא נעשה סדר ונעזור לכם לתכנן את ההפעלה ליום ההולדת מא' ועד ת' – החל בשלב בחירת התאריך ועד הזמנת המפעיל!

 


תכנון הפעלה ליום הולדת – מדריך מא' ועד ת'

יום הולדת אומנם בא רק פעם בשנה, אבל בהפעלות לימי הולדת יש לא מעט פרטים קטנים שרצוי לסגור מראש כדי לא לגלות בדקה ה – 90 ששכחנו את העוגה למשל מחייך. לכן, נתחיל את התכנון של יום ההולדת כחודש לפני התאריך המיועד. הזמן הזה יאפשר לנו גמישות ומרווח לשינויים, וגם נוכל לשריין תאריך עם המפעילים של יום ההולדת! איך קובעים תאריך? את מי מזמינים? איך בוחרים הפעלה? כאן נעבור שלב שלב על כל הפרטים עד שנגיע ליום הולדת מושלם!

 הפעלות ליום הולדת

קביעת תאריך להפעלת יום הולדת לילדים

הפעלת יום הולדת יכולה להיות מדהימה, אבל אם באותו היום ירד מבול וההפעלה תוכננה למיקום בחוץ, חבל על ההשקעה ובעיקר על האכזבה. לכן, ריכזנו לכם דגשים שכדאי לשים אליהם לב בקביעת התאריך כדי להימנע מדברים קטנים שעלולים להרוס את החגיגה וההפעלה.

  1. כדאי לבדוק האם באותו יום מתקיימת פעילות אחרת כגון יום הולדת של מישהו מהחברים שנולדו באותו חודש, או חוג שחצי כיתה רשומה אליו.

  2. לא כדאי לקבוע הפעלה ליום הולדת ביום שלפני מבחן או הכתבה. אם לא ידועים תאריכי מבחנים מבעוד מועד, אפשר לברר עם המורה אם יש תכנון עתידי לאותו יום.

  3. ימי שבת עלולים להיות בעייתיים לתכנון הפעלות לימי הולדת. הרבה משפחות יוצאות לטייל או נוסעים לסבא וסבתא, הילד מפסיד את ההפעלה, ואתם כמארחים מפסידים גם כן, כי הוא לא הגיע.

  4. מזג האוויר הוא גורם מכריע בכל אירוע, וודאי בהפעלות לימי הולדת בטבע או במיקום אחר מחוץ לבית. כדאי לבדוק אם כבר יש תחזית מזג אויר לתאריך המבוקש.

את מי מזמינים להפעלת יום ההולדת?

מי יהיו האורחים במסיבה? האם אתם מעדיפים לחגוג בפורום משפחתי או מורחב יותר? להזמין את כל הכיתה או רק את החברים הטובים? כל אלו שאלות שעולות בתכנון הפעלת יום ההולדת לילד, וצריך לענות עליהן מחייך

אם מחליטים להזמין מספר חברים מצומצם, כדאי שתיקחו בחשבון שזה עניין רגיש, ובדיוק כמו כשאנחנו היינו ילדים - הידיעה אודות יום ההולדת עושה לה כנפיים, ודולפת גם אל אותם הילדים שלא הוזמנו להפעלה, ואז אי הנעימות היא רבה. גם בגלל שילדים עלולים להיעלב, וגם כי לפעמים נושא כזה עלול "לפתוח חזית" עם ההורים.

לפעמים מרוב תכנון של יום ההולדת, שוכחים את הילד מחייך - תשאלו אותו מה הוא אוהב? את מי ירצה להזמין? ואת מי לא? חבל להשקיע הרבה אנרגיה וכסף ביום הולדת מהסרטים, כשהילד בכלל לא נהנה.

איך לבחור הפעלה ליום הולדת?

מתנפחים ליום הולדת, ליצנים, קוסמים, פיות, פיראטים, יום הולדת ספארי, יום הולדת מדענים, יום הולדת ספורט או יום הולדת ברביות – וזה רק על קצה המזלג. מגוון ההפעלות הקיימות היום הוא עצום (בחלק הבא נפרט על סוגי ההפעלות השונות) ויש מספר קריטריונים שיעזור לכם לבחור את ההפעלה המתאימה לכם ולילד:

תשאלו את הילד מה הוא רוצה ליום ההולדת

לעיתים הורים נוטים להיסחף בתכנון ההפעלה ושוכחים שמי שאמור להיות במרכז – הוא הילד! כבר שמענו על הפעלות לילדים בהן פתאום ילד היום הולדת נבהל מהרעש, מהבלגן, מאור הזרקורים או מהליצן המחופש. עבור הילד זוהי טראומה קלה, עבור ההורה זו עגמת נפש גדולה והרבה מבטים מביכים מסביב. לכן, לפני הכל – תצמצמו את האופציות בשיחה עם הילד וברור לגבי סוג ההפעלה שהוא היה רוצה ביום ההולדת שלו.

התאימו את תוכן ההפעלה לגיל ואופי הילדים

לכל מפעיל ולכל סוג של הפעלה יש גיל ותוכן שמתאים לו. למשל, הפעלה עם ליצנים, בלונים ובובות עלולה להיות ילדותית לגילאי 12 ומעלה. באותו האופן, הפעלה בנושא מדעים או יום הולדת אקסטרים - לא יתאימו לילדים קטנים. דוגמא לכך, היא אם שהזמינה לבתה הפעלת יום הולדת בסגנון ספורטיבי, כשהילדה לא אוהבת ספורט והייתה נהנית הרבה יותר ביום הולדת מפנק בסגנון ספא למשל. כמו כן, למרות שאנחנו דגולים בשוויון בין המיניםמחייך , יש הפעלות לימי הולדת שיתאימו יותר לבנים, ויש כאלו שיתאימו יותר לבנות. התייעצו עם המפעילים לגבי תוכן ההפעלה והגילאים אליו היא מותאמת.

בחירת מיקום להפעלת יום ההולדת

הפעלת יום הולדת יכולה להיהרס בקלות על ידי מיקום לא מתאים. בתכנון מיקום ההפעלה חשוב לקחת בחשבון את מזג האוויר, כמות הילדים, התקציב שלכם וסגנון ההפעלה. ריכזנו לכם כמה אופציות טובות לבחור מתוכן:

  • הפעלת יום הולדת בבית – נכון, זה דורש טרחה והזזה של רהיטים, אבל זה רק לערב אחד, והחיסכון הכספי הוא גדול מאוד! בכסף שתחסכו על השכרת מקום תוכלי לקנות מתנה לילד או לעצמכם.

  • הפעלת יום הולדת בג'ימבורי – האופציה שדורשת הכי פחות טרחה מצידכם, אבל הרבה יותר יקרה. השכרת ג'ימבורי תעלה לכם בין 500- 1500 ₪ - תלוי כמה מתקנים ומתנפחים בחרתם להפעלה.

  • הפעלת יום הולדת בפארק – במידה ומזג האוויר מאפשר, הפעלת יום הולדת בפארק, חצר או גינה תחסוך לכם המון כסף. כדאי להשקיע קצת בקישוטים בחוץ ולארגן מקום מוצל ונוח כמה שעות מראש בכדי שלא ייתפס.

  • הפעלת יום הולדת במתנ"ס – האלטרנטיבה הזולה יותר לג'ימבורי, היא להשכיר חדר או אולם במתנ"ס או בשבט הצופים המקומי, לרוב המחיר זול בהרבה, ולכם נשאר רק לדאוג לקישוטים.


סוגי הפעלות לימי הולדת

כמו שאמרנו, מגוון ההפעלות לימי הולדת שקיימות היום הוא אדיר, לכן נפרט על ההפעלות הפופולאריות ביותר. באופן כללי, מכל תחביב של הילד, אפשר לבנות תוכן להפעלה מושקעת ויפה ליום ההולדת, הנה רשימה חלקית של רעיונות להפעלות לימי הולדת:

:: הפעלות לימי הולדת לגילאי 2 – 5

הפעלות פופולאריות לימי הולדת כוללות בלונים, מתנפחים, ליצנים, קוסמים, תיאטרון בובות, אבירים, פיות ונסיכות ופיראטים.

:: הפעלות לימי הולדת לגילאי 6 – 10

גם בגילאים אלו תוכלו לעשות הפעלה של נסיכות ופיות או אבירים, הפעלה שתכלול איפור פנים, יום הולדת עם חיות, יום הולדת הישרדות או יצירה ואומנות.

:: הפעלות לילדים בגילאי 10 ומעלה

אצל ילדים בוגרים יותר, כשמדובר למעשה בכמעט נוער – עדיין יש מגוון של הפעלות שיכולות לשמח את הילדים – למשל הפעלות ספא, שפים ליום אחד, יום הולדת מדעי, יום הולדת סקראפ, יום הולדת לוחמה בלייזר ועוד.

אלו רק מקצת מן הדוגמאות, וכמו שאמרו, עם קצת דמיון ומפעיל מנוסה ומקצועי, אפשר לתכנן תוכן שיתאים לילדכם בצורה מושלמת. אז איך בוחרים מפעיל שיתאים לנו? את התשובה תמצאו בהמשך המדריך.


הפעלות לימי הולדת - מחירים

הפעלות לימי הולדת הן לא סיפור זול, ומחיר הפעלה ליום הולדת נע בממוצע בין 500 – 1800 ₪, תלוי במספר הילדים, הגיל שלהם, התפאורה להופעה, חומרי הגלם וכמובן משך ההפעלה.

למשל, הפעלה של ליצן ליום ההולדת עבור 10 ילדים, תעלה לכם עד 1000 ₪. לעומת זאת הפעלה בסגנון של פיות ונסיכות שכוללת תפאורה, תחפושות ואיפור תעלה כ- 1200 ₪. בהפעלות שכוללות חומרי גלם ליצירה כמו סקראפ, או חומרים לניסויים עבור יום הולדת מדענים, המחיר יעלה ותלוי במספר הילדים שמשתתפים בהפעלה.


איך לבחור מפעיל ליום הולדת

גם אם יש לנו רעיון מעולה ליום הולדת, אם נבחר במפעיל לא מקצועי ולא מנוסה – היא עלולה להיות מאכזבת. מכיוון שיש הבדל בין שלב הרעיון, לשלב הביצוע – ריכזנו לכם מספר נקודות שכדאי לבדוק בבחירת מפעיל לימי הולדת:

המלצות וניסיון של המפעיל

הדרך הכי טובה לבחור מפעיל לימי הולדת, היא פשוט מהמלצות של הורים אחרים! הבעיה היא שכאשר באותו בית ספר או שכונה יש מפעיל מסוים שעובר בין ימי ההולדת של כל הילדים – המסיבות נראות זהות והילדים עלולים להשתעמם. לכן ריכזנו לכם רשימת המלצות של לקוחות על מפעילים לימי הולדת לפי אזורים שונים בארץ.

דינאמיקת המפעיל

הפעלות לימי הולדת זה תחום שדורש הרבה סבלנות ונחת, ולכן בשיחה שלכם עם המפעיל נסו להתרשם האם הוא עונה על כל השאלות, האם הוא מסביר דברים במלואם ומתאים את תוכן ההפעלה לאופי הילד שלכם.

מחיר ההפעלה

למרות שהמחיר הוא פרמטר חשוב, לא היינו ממליצים לבחור מפעיל רק בהסתמך עליו. מפעיל שגובה מחיר זול יכול להיות יצירתי ואיכותי, ולעומת זאת מחיר יקר לא מעיד בהכרח על מקצועיות ואיכות.


המלצות על מפעילים לימי הולדת

הפעלה ליום הולדת זה אירוע חד פעמי שאנחנו משקיעים בו כסף ואנרגיות רבות. יום ההולדת יכול להיות בלתי נשכח – לטוב ולרע, ועלול לאכזב את הילד והחברים שלו. לכן, הדרך הכי טובה לבחור מפעיל, היא על ידי קבלת המלצות של לקוחות אמיתיים - ריכזנו עבורכם רשימה של בעלי מקצוע מומלצים להפעלות לימי הולדת על פי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים שדירגו את המפעיל רק לאחר שהזמינו אותו לחגיגית יום הולדת.


שאלות נפוצות לדף זה

רעיונות להפעלות לימי הולדת

עולם ההפעלות לימי הולדת הוא מגוון ורחב, ואפשר למצוא כמעט כל סוג הפעלה שתרצו. בטיפ הבא ריכזנו עבורכם מגוון רעיונות להפעלות לימי הולדת שתוכלו לבצע בעצמכם.

כמה עולה הפעלה ליום הולדת?

מחיר הפעלה ליום הולדת נע בין 500- 2000 ₪ בממוצע, ותלוי במספר גורמים:

- מספר הילדים המשתתפים
- אורך ההפעלה
- אופי ההפעלה: האם זו הפעלת יצירה שכוללת גם חומרי גלם למשל,
או הופעה בלבד?
- מידת ההשקעה: האם יום ההולדת כוללת גם תפאורה, איפור, הגברה ותאורה, כל אחד יעלה את מחיר ההפעלה בהתאם.

אנשים שהתעניינו בהפעלות לימי הולדת התעניינו גם בזה...

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק